Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wciąż trochę typowe Xiaomi.

Oczywiście progres między Mi9 a Mi10 jest ogromny, ale cena też odczuwalnie inna. Boli strasznie brak certyfikacji IP68, a nawet brak uszczelek jakichkolwiek na SIM. No i szeroki kąt to trochę nieporozumienie. Pytanie jeszcze na ile jest to wina chińskiej wersji softu na której pirzu testował te urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największy problem to chyba jego wielkość.

Reszta nawet dla mnie zachęcająca.

 

BTW, ktoś kupił p40 lite i chce się go pozbyć? ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T to już olbrzym dla 99% a Mi 10 jest jeszcze 0.6cm wyższy :kwasny: Już kiedyś pisałem, dla mnie Mi 9T to max rozmiarowo telefon do obsługi, większe już będą bardzo nie poręczne. A pomyśleć, że 6-7 lat temu o tel 6 calowych mówiono phablety :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

optymalizacja cenowa to mistrzostwo w wykonaniu xiaomi ale nie zmienia to faktu ze troche inaczej sobie wyobrazalem ten telefon, myslalem o zmianie na niego ale zostane chyba przy oneplusie jesli wyjdzie na prawde spoko, poza tym rozwazam jeszcze iphone 9 czy tam se2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mi10 dali 4 aparaty ale wśród nich 3 bezużyteczne... Chyba historia zatoczyła Koło i wracamy do pojedynczego porządnego aparatu najczęściej w połączeniu z jakimś padłem z epoki kamienia łupanego w roli ultra szerokiego kąta. W najdroższych Gliwicac flagowcach jest jeszcze trend na dodawanie super zoomu opartego na ciemnej optyce z niewystarczająca stabilizacją, o dyskusyjnej przydatności ale to pewnie przejściowy trend i to kompletnie jak to Samsung sam nazywa z kosmosu, bo kiedy wykorzystanie jakiejś funkcji w fotografii mobilnej jest trudne i kłopotliwe to odchodzi ona na śmietnik historii w ekspresowym tempie.

 

Mam już wyrobione zdanie na temat aparatu w LG V50 ale ciągle ogromny problem z oceną ultra szerokiego kąta. Zdjęcia są zadziwiająco dobrej jakości, lepsze niż z s10. Przede wszystkim są bardzo szczegółowe i mają zadziwiająco wysoką jakość w rogach, geometria jest korygowana automatycznie ale efekt jest stosunkowo niezły. Samsung zawsze robi bardzo jasne zdjęcia (chodzi naturalnie o dzień), moim zdaniem za jasne ale ludziom się to podoba i zazwyczaj wygląda to przyzwoicie ale gorszy sensor ultra szerokiego kąta przez niższą rozpiętość tonalną potrafi przypalić fragmenty zdjęcia. V50 jest zasadniczo pozbawiony tej przypadłości. Pozornie wygląda to tak jakby LG zrobił bardzo dobry aparat uwa ale tak mnie jest. Ultra szeroki kąt w tym smartfonie jest optycznie bardzo wąski jak na obecne standardy co wyjaśnia dobrą geometrię, choć pojęcie dobrej geometrii jest względne bo dla mnie przy obiektywie 12 mm i krótszym efekt rybiego oka jest do pewnego stopnia akceptowalny, a wyprostowane programowo zdjęcie wygląda często nienaturalnie. Tutaj nie ma problemu, bo aparat ma kąt około 100 stopni (107 + minimalne przyjęcie). Sama dobra jakość mocno blednie biorąc pod uwagę, że standardowy aparat zapewbia znacznie lepszą przy wcale nie tak dużo mniejszym kącie widzenia. Zwykły aparat to około 80 stopni, a szeroki kąt w Samsungu to pisząc z pamięci około 125 stopni i mniej więcej 120 to branżowy standard, lg g8s i starsze lg miały 137 stopni co dawało świetny efekt, a przy wyłączonej korekcie geometrii zdjęcia wyglądały bardzo oryginalnie i atrakcyjnie, często były to najlepiej oceniane zdjęcia z sesji. W v50 nie mając porównania z innymi zdjęciami z tej samej scenerii czasem trudno ocenić szczególnie laikowi czy to rzeczywiście zdjęcie z ultra szerokiego kąta co totalnie zniechęca do korzystania z tego aparatu niezależne od tego jaki dobry by on nie był, tym bardziej że wysoka jakość tych zdjęć to w dużej mierze zasługa stosunkowo długiej ogniskowej i tego, że zdjęcia wyglądają jakby były robione zwykłym aparatem smartfona.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu ładowaniach na Androidzie 10 - mocno poprawili temat "trzymania" na jednym ładowaniu w Motkach One Action/Vision (mam nadzieję, że w Vision również. Urządzenia wszak bliźniacze, acz równice w oprogramowaniu spodziewane)

 

Regularnie przebijam 5h SoT, gdzie przy PIE max na co mogłem liczyć, to 3,5 do 4h.

 

FYq7rT6.png

 

Niby nie dużo, ale dla mnie jest to różnica taka, że teraz od rana do wieczora na luzie wytrzymuje. Gdzie na PIE bywało różnie.

 

Patrząc na to, co Ksiołmi wyczynia ze swoim Androidem One - :lol2:

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, Mi 9T (6/128) vs Honor 20? Dla szwagierki, uparła się na te dwa.

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 9T to już olbrzym dla 99% a Mi 10 jest jeszcze 0.6cm wyższy :kwasny: Już kiedyś pisałem, dla mnie Mi 9T to max rozmiarowo telefon do obsługi, większe już będą bardzo nie poręczne. A pomyśleć, że 6-7 lat temu o tel 6 calowych mówiono phablety :E

 

Wiem że już o tym pisalym gdzie indziej ale wiele ludzi o tym nie pamięta że :

 

Jeśli masz czas to porównaj nie rozmar fona w calach ale wymiary telefonu w milimetrach.

Starsze modele miały 6 cali ekran ale miały większe ramki i tym samym nowe modele np. 6,3, 6,4, 6,5 cala lcd są podobne bo pomimo że niby wieksze to mniejsze ramki i wymiany tylko troszkę urosły.

 

NP.

 

Xiaomi redmi note 5 ma ekran 5,99 cala 158.50 x 75.45

Xiaomi redmi note 8 pro ma ekran 6,53 cala 161.30 x 76.40

 

Czyli 5,99 cala vs 6,53 cala i tylko 2,8mm wysokości i 0,95mm szerokości różnicy.

 

Mi 9 T ma 6,3 cala a jest mniejszy od note 5 z 5,99 cala.

156,7 mm

Szerokość

74,3 mm

 

Iphone 7 plus ma 5,5 cala ale jest większy od mi9t co ma 6,3 cala.

 

W mi10 dali 4 aparaty ale wśród nich 3 bezużyteczne...

mi10 główny aparat ma super reszta średnia ale już pro ma bardzo dobre wszystkie aparaty

 

mi10

Moduł główny: 108 MP, f/1.69

Moduł szerokokątny: 13 MP, f/2.4

Obiektyw macro: 2 MP, f/2.4

 

 

 

mi 10 pro

Moduł główny: 108 MP, f/2.0

Super teleobiektyw: 8MP (10x zoom hybrydowy), f/2.0

Teleobiektyw: 12 MP, f/2.0

Obiektyw szerokokątny: 20 MP f/2.2

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Zgodzę się że rozmiar telefonów nie koniecznie się zwiększył wraz ze wzrostem przekątnej ekranu tylko powiedz proszę czy Tobie tak samo się używa jedną ręką ekranu 5.0 - 5.5 jak ówczesnych 6.3 - 6.7 bo przepraszam, ale dla mnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardem już od prawie 4 lat jest ekran szerokości 68 - 69 mm i to się nie zmienia od lat. Przejście z 5.5" na 6" 18:9 dało rzeczywiście dłuższy ekran w tej samej obudowie ale od jakiegoś czasu około 2 generacji smartfony stają się coraz dłuższe i mniej wygodne przy czym dodatkowa długość ekranu przestaje przynosić korzyści. Wyeliminowano jednocześnie z rynku duże smartfony, bo 6.8" 20:9 to w istocie rozciągnięty ekran iphona 6 plus co jest upierdliwe w zastosowaniach biznesowych szczególnie jeśli dostajemy zagiętę krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi10 PRO vs Mi10 | porównanie - polski TEST

 

Co do mi10 pro naprawdę dobry telefon, stabilizacja video w czasie kiedy biegnie robi wrażenie.

 

 

 

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego, skoro ergonomia leży i kwiczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie czasy, jakie nowe flagowce będą mniejsze ? na pewnie nie samsung, no P40 pro ma 5,6 cala czyli minimalnie mniejszy.

Generalnie samsung s20 ultra bije wszystko - 6,9 cala.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam święty spokój od kilku lat ,bo każda moto z jest takiej samej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no P40 pro ma 5,6 cala...

 

6,6" (6,58") ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten nowy honor mial byc mniejszy ale wiadomo przecieki to nie prawdziwa specyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galaxy S20 Ultra VS Mi 10 Pro VS Find X2 Pro - FULL ZOOM CAMERA TEST

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem pare artykulow dlaczego nowe flagowce albo beda sredniakami na snapie 765G albo bardzo drogie jak beda mialy 865 snapa, qualkom dobrze to sobie wymyslil przy snapie 865, musisz miec do niego modem x55 bo jest tez w nim 4G lacznosc, czyli to co wspominalem w innym miejscu nie bedzie dalo rady wylaczyc 5G pomimo ze nie masz go w poblizu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi się powstrzymać przed napisaniem tego, co chciałem napisać. Zdecydowanie dostałbym banana na jakiś czas.

 

Uff, udało się, opanowałem emocje i napiszę tylko: niko123 - polecam również grupki antyszczepionkowców i płaskoziemców. Ta sama klika, te same wnioski i autorytety. Taka objazdowa parada dziwadeł, zbieranina głupków itd itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...