Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie skorzystał, po co drążyć temat? No, że biegły jest od 10tys już ustaliliśmy, więc po co wałkujesz to dalej? Jeżeli, nie ma uszkodzeń mechanicznych ani śladów zalania to co tu więcej udowadniać? Z innej beczki, jesteś rzeczoznawcą ? Swoją wiedzę opieram na doświadczeniach z serwisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ale nie skorzystał, po co drążyć temat?

Bo twierdzisz, że lepiej by mu było korzystać z ustawy, a to nie do końca prawda.

 

No, że biegły jest od 10tys już ustaliliśmy, więc po co wałkujesz to dalej?

Udowadniam, że nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Jeżeli, nie ma uszkodzeń mechanicznych ani śladów zalania to co tu więcej udowadniać?

:rotfl:

Nie wiesz jak działają Sądy. Sąd nie będzie oglądał Twojego telefonu i szukał uszkodzeń mechanicznych.

Musisz mu to pokazać jasno, że ta wada istniała w chwili zakupu, a to jest dużo trudniejsze niż wskazanie na brak uszkodzeń mechanicznych czy zalania.

Sposobów na niewłaściwą eksploatację jest wiele.

 

Z innej beczki, jesteś rzeczoznawcą ? Swoją wiedzę opieram na doświadczeniach z serwisami.

Nope, tylko prawnikiem.

Wiem jak działają sądy, prawo i tego typu sprawy.

 

Jak mogę i mi się to w mojej ocenie opłaca to korzystam z gwarancji, jeśli nie to z niezgodności towaru/rękojmi, a jak odrzucają to idę do kolegi z Federacji Konsumenta. Do sądu bym nie poszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tak naprawdę mogę odesłać sprawną kartę graficzną do Amazonu, bo głośno chodzi a oni odeślą mi nową inną jeśli poprzednia była kupiona stosunkowo nie dawno, aby nie zgłębiać tematu czy w szczególnych przypadkach może coś wypada w rezonans lub nie terkocze etc.

 

Czy oznacza to, że sprzedawca ma taki obowiązek aby kartę wymienić na inną nową? Przemyśl to.

 

Chodzi oczywiście o rmapo miesiącu czy kilku , a nie wymianę bez podania powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Udowadniam, że nie masz pojęcia o czym piszesz."

 

Ja nie muszę, ale mój prawnik ma.

 

Federacja konsumentów? A co oni mogą? Zazwyczaj firmy odrzucają wnioski o sąd polubowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

"Udowadniam, że nie masz pojęcia o czym piszesz."

 

Ja nie muszę, ale mój prawnik ma.

 

Federacja konsumentów? A co oni mogą? Zazwyczaj firmy odrzucają wnioski o sąd polubowny.

Mhm,srodze się zawiedziesz :)

 

 

Federacja Konsumentów? Oni za konsumenta piszą pisma i za niego zakładają sprawę w sądzie, jeśli widzą szansę. Polecam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się nie zawiodłem, ale dziękuję za troskę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie cały dzień, bo miałem wycieczkę górską i wchodzę na mój ulubiony temat, a ten rozrósł się o kolejne dwie strony od wczoraj.

Zastanawiam się "co się tutaj dzieje??! Promocje, zniżki czy może wyszedł nowy flagowiec?" Nie to wszedł Gordon i wszystko jasne :lol2:

Wracając do wątku głównego - jakby kogoś interesowały fotki z Alfy to mogę wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Nie było mnie cały dzień, bo miałem wycieczkę górską i wchodzę na mój ulubiony temat, a ten rozrósł się o kolejne dwie strony od wczoraj.

Zastanawiam się "co się tutaj dzieje??! Promocje, zniżki czy może wyszedł nowy flagowiec?" Nie to wszedł Gordon i wszystko jasne :lol2:

Wracając do wątku głównego - jakby kogoś interesowały fotki z Alfy to mogę wrzucić.

Pisz bzdury dalej.

 

Napisałem 5 postów, ot - mój nick został wywołany, więć wpadłem wyprostować trochę bzdur. Przykro mi, że to Cię boli, ale nie mam zamiaru bzdurom odpuszczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz bzdury dalej.

 

Napisałem 5 postów, ot - mój nick został wywołany, więć wpadłem wyprostować trochę bzdur. Przykro mi, że to Cię boli, ale nie mam zamiaru bzdurom odpuszczać.

 

 

Ciekawe czemu nie sprostowałeś bzdur o naprawie w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ciekawe czemu nie sprostowałeś bzdur o naprawie w nieskończoność.

Bo to nie do końca jest bzdura.

 

Ustawa podawała termin na uznanie, bądź odrzucenie roszczeń, ale ustawa nie wskazywała terminu na wymianę czy naprawę.

W tej sytuacji trzeba by się odwoływać do zasad ogólnych i tam szukać rozwiązania, a więc trzeba by wyznaczyć odpowiedni termin na naprawę po uznaniu roszczenia, np. 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Gordon Twoja osoba mnie nie boli. Już Ci wyjaśniłem dosłownie kiedyś w PW, że jesteś znanym forumowym trollem przekonanym o własnym ego i do tej pory widzę, że nic się nie zmieniło. Dalej dla mnie jesteś tą najbardziej śmieszną osobą na tym forum. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Blabla, blabla.

Jak miałeś problem to do mnie pisałeś.

 

Nie chce mi się tego dalej ciągnąć. Jakby Cię nie bolało to byś cicho siedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piettrokov

To może wrzuć fotki z tej alfy a jak możesz zrób porównanie z N4 żeby zmienić ten temat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie emocje na boki bo będą punkty i urlopy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piettrokov

To może wrzuć fotki z tej alfy a jak możesz zrób porównanie z N4 żeby zmienić ten temat :E

Spoko, ale to na dniach jak porobię jakieś wspólne fotki, bo nie będę przecież wrzucał porównania zdjęć z okna :) Ale swoją drogą to Alfa robi na prawdę super zdjęcia, ja jestem zachwycony!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by można bylo zrobic ankietę czyli byś zrobił z 8 różnych scen tymi modelami i wrzucił je na hosting zdjęć i by można bylo głosować jak by jakość była podobna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu nie sprostowałeś bzdur o naprawie w nieskończoność.

 

Bo to nie bzdura. Wrzuciłem ci cytat z ustawy i omówienie. Nadal za mało jak widzę, żeby to zrozumieć. Gordon - jako forumowy autorytet w tych kwestiach - wypowiedział się jednoznacznie dalej obnażając Twoją hmmm, coby % nie dostać - "niewiedzę". I co? I nadal się wijesz. Jak piskorz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to nie bzdura. Wrzuciłem ci cytat z ustawy i omówienie. Nadal za mało jak widzę, żeby to zrozumieć. Gordon - jako forumowy autorytet w tych kwestiach - wypowiedział się jednoznacznie dalej obnażając Twoją hmmm, coby % nie dostać - "niewiedzę". I co? I nadal się wijesz. Jak piskorz.

Skończ pisać bzdury i się ośmieszać.

 

Pisz bzdury dalej.

 

Napisałem 5 postów, ot - mój nick został wywołany, więć wpadłem wyprostować trochę bzdur. Przykro mi, że to Cię boli, ale nie mam zamiaru bzdurom odpuszczać.

 

Gordon z wielkim ego napisał, że piszę bzdury, czyli tak musi być :lol2::E

Edytowane przez santro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miło wspominam Motorole v500 z Darmowym pakietem WAP ery GSM, potem świat już nie był nigdy taki sam przez ponad 10 lat przez złodziejskie pakiety. Naszczescie wracamy znowu do normalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Gordon z wielkim ego napisał, że piszę bzdury, czyli tak musi być :lol2::E

Mogę to wszystko poprzeć przepisami, ale szkoda mi czasu.

Jeszcze gdybyś faktycznie próbował się merytorycznie odnieść - zrobiłbym to.

Ale Ty nie masz nic na poparcie swoich twierdzeń i w zasadzie umyka Ci sens tego co napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jedno się udało o tym, że nie mogę powołać biegłego sądowego. Czekam na resztę bzdur, chyba że pisałeś o tej naprawie w "nieskończoność" to się zgadzam, bzdura totalna. Wystarczy złożyć dla sprzedawcy pismo o np 14 dniowym terminie na naprawę, co jest więcej niż wystarczające i będzie wiążące ponieważ tyle zazwyczaj trwają naprawy, nie zapominajmy oczywiście o 14 dniowym terminie na samo rozpatrzenie reklamacji, którego w przypadku gwarancji przecież nie ma i rozpatrzenie z ewentualną naprawą musi zmieścić się w zazwyczaj 2 tygodnie. Chociaż są wyjątki np na laptopy Samsunga termin na naprawę to 30 dni i szczerze, to pierwszy raz się spotykam z terminem dłuższym niż 14 dni.

 

Coś tam próbujesz mi wmówić, że aż zacytuję bo skandal...

Wątpię, bowiem w jaki sposób udowodnisz, że niezgodność istniała w chwili zakupu? Powołasz serwisantów na świadków? Statystyki serwisowe? Skąd je weźmiesz...? :)

 

Nie wiem fajny chcesz być pisząc takie rzeczy? Może dopisz do swojego FAQ ten cytat???

 

Dodatkowo omawiana ustawa stosuje domniemanie w ramach którego, jeśli stwierdzenie niezgodności towaru z umową nastąpiło przed upływem 6 miesięcy od wydania towaru to domniemywa się, że niezgodność towaru z umową istniała w chwili jego wydania. To domniemanie ściąga z nas ciężar dowodu, co oznacza, że w procesie zamiast powoływać biegłego, czy w inny sposób udowadniać, że wada istniała w chwili sprzedaży możemy ograniczyć się do wskazania przepisu z którego to domniemanie wynika, a to właśnie strona przeciwna musi udowodnić, że w chwili wydania towaru wady nie było.

 

-------------

Reklamacja z ustawy po półtora roku od zakupu to konieczność udowodnienia przez kupującego, że wada towaru istniała w chwili wydania. Przez pierwsze pół roku czasem warto z ustawą podbijać, ale po prawie 2 latach? Szkoda czasu i energii, bo trzeba udowodnić sprzedawcy, że wada istniała w chwili zakupu. Przez pierwsze 6 miesięcy to sprzedawca musi nam udowodnić, że wada NIE ISTNIAŁA w chwili wydania, ale później zaczynają się schody.

 

Koleś nie ma pojęcia o nowej ustawie bredzi coś o 6 miesiącach. Jeszcze ktoś przeczyta i dla rzeczy kupionych po 25 grudnia 2014 będzie stosował się do przepisów z lipca 2002r. A to, że nie zna nowych przepisów, jest na jego szkodę, bo dla rzeczy kupionych po 25 grudnia 2014r. gdy chcemy skorzystać z gwarancji nie potrzeba przedstawiać, odpowiedniego dokumentu, a wystarczy sam paragon lub faktura.

A prosiłem. Skoro nie masz nic mądrego do napisania - to po prostu nie pisz. Znów tracę czas na tłumaczenie tego, co znajdziesz zarówno w treści ustawy jak i w każdym artykule i dyskusji jaka się na ten temat toczyła, bo zawsze znajdzie się jakiś osioł, dla którego treść ustawy napisana jest zbyt skomplikowanym językiem żeby ją zrozumieć lub po prostu uważają swój przypadek za wykładnię.

 

Otóż nie, nie jest tak jak piszesz. To, że niczego nie musiałeś udowadniać to wyłącznie dobra wola bądź niewiedza sprzedawcy. Jakbyś do mnie złożył żądanie po upłynięciu 6 miesięcy roszczenie bym odrzucił pisząc krótko, że wada nie istniała w chwili wydania rzeczy.

Właśnie pięknie się skwitowałeś

 

"bo zawsze znajdzie się jakiś osioł, dla którego treść ustawy napisana jest zbyt skomplikowanym językiem żeby ją zrozumieć lub po prostu uważają swój przypadek za wykładnię."

 

Mistrzostwo:D

 

 

 

I na koniec nie drżyjcie tak o mnie, dalej będę składał reklamacje z ustawy, a po 25 grudnia 2014r. w szczególności. I pozwólcie, że to ja będę udowadniać wady, i na pewno nie przed wami, a przed sądem.

Edytowane przez santro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miło wspominam Motorole v500 z Darmowym pakietem WAP ery GSM, potem świat już nie był nigdy taki sam przez ponad 10 lat przez złodziejskie pakiety. Naszczescie wracamy znowu do normalności.

ja od zawsze mialem slaby punkt do Nokii ale po tym co pokazal Samsung i jego aparat w s6 chyba sie na niego przerzuce w tym roku

Android o zgrozo.. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest "słaby punkt do Nokii"? Masz słabość?

 

 

 

A z santro dłużej dyskusji toczyć nie będę, szkoda prądu i czasu. każdy kto przebrnie przez te dwie strony sam wyciągnie wnioski.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...