Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, Chelsey napisał:

Rzeczywiście, mój błąd. Coś mi się pomieszało z tym porównaniem do serii S. Natomiast P30 Pro na pewno ma szerszy szeroki kąt niż P40 Pro. 

Tak, bo jak pisałem w starszym modelu jest 16mm a nowszy ma 18mm (ekwiwalent).

Z takich "oszustw" to najgorzej wypada Samsung, który z obiektywu "tele" 52mm w serii S10 zrobił obiektyw standard bodaj 28mm z cropem cyfrowym w s20, tylko s20 ultra ma przybliżenie optyczne. Ale co ciekawe, i tak ten tele w s20 to osobny obiektyw a nie crop głównego.

A tele 52mm to trochę bezsens. Za blisko do robienia sporych zbliżeń. Minimum to "zoom" 3x, czyli coś koło 75mm - już można zrobić tym niezły portret. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miki_w1 napisał:

Skąd takie rewelacje? P30 pro ma szeroki kąt na ogniskowej ekw. 16mm. P40 pro ma 18mm. To sporo szerzej niż standardowe 26-28mm. S20 Ultra ma jeszcze szerzej, bo 13mm, ale nie znaczy to że Huawei nie ma szerokiego kąta.

Do tego szeroki kąt w Huawei robi zdjęcia w proporcjach 3:2 a nie 4:3.

Niestandardowe proporcje to skutek obcięcia kadru celem korekty geometrii, nawet jeśli optycznie jest to ekwiwalent 16 mm to gotowy obrazek już niezupełnie. W p40 pro “normalny” aparat to 23 mm, a szeroki kąt 18 mm. Wystarczy porównać kadry z Samsugiem i Applem albo LG G8s. Tego nie da się obronić. To wygodne dla producenta, bo zwężenie kadru daje wyższą szczegółowość przy porównaniach wycinków kadru, a stosunkowo wąska optyka pozwala uzyskać natywnie lepszą geometrię ale dla mnie szeroki kąt ma największy sens wtedy kiedy jest rzeczywiście szeroki, bo przecież celem jego istnienia jest osiągnięcie znacząco innej perspektywy niż ze standardowego aparatu. Mniejsza nawet o szerokość kadru ale niewielką różnicę pomiędzy obiektywami kiedy dobrą praktyką jest różnica x2, bo jak wiadomo cyfrowo można wyciągnąć wartości pośrednie ale nie da się rozszerzyć kąta widzenia, tak niewielka różnica może i pozwala zmieścić więcej w kadrze zazwyczaj niepotrzebnie (ogólny problem uwa) ale nie zmienia znacznie perspektywy co jest najważniejsze.

W Oneplusie 8 pro z włączoną korektą geometrii ultra szeroki kąt produkuje zdjęcia o ekwiwalencie 16 mm mimo 13 mm optyki ale tutaj można wyłączyć korektę i zdjęcie skorygować mniej agresywnie lub używając innych algorytmów. 16 mm jest jeszcze ok ale pod warunkiem, że mówimy rzeczywiście o 16 mm tylko, że w tym telefonie zwykły aparat też ma 25 mm zamiast standardowych 26-28 mm co w połączeniu z gorszą jakością zdjęć z szerokiego kąta powoduje, że zastanowisz się dwa razy czy nie lepiej użyć standardowego aparatu. W Samsugu te dwa aparaty dają diametralnie inne ujęcia i całkowicie zmieniają perspektywę i moim zdaniem tak to powinno wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, miki_w1 napisał:

Tak, bo jak pisałem w starszym modelu jest 16mm a nowszy ma 18mm (ekwiwalent).

Z takich "oszustw" to najgorzej wypada Samsung, który z obiektywu "tele" 52mm w serii S10 zrobił obiektyw standard bodaj 28mm z cropem cyfrowym w s20, tylko s20 ultra ma przybliżenie optyczne. Ale co ciekawe, i tak ten tele w s20 to osobny obiektyw a nie crop głównego.

A tele 52mm to trochę bezsens. Za blisko do robienia sporych zbliżeń. Minimum to "zoom" 3x, czyli coś koło 75mm - już można zrobić tym niezły portret. 

Musisz pamiętać o jednym. Przy matrycy o wielkości 1/2’’ osiągnięcie ekwiwalentu 50 mm wymaga zastosowania fizycznej ogniskowej na poziomie około 8-9 mm - nie ma tyle miejsca w telefonie. Zwykłe 70tki i większe zoomy w smartfonach są, a właściwie były, bo nikt już takich nie robi budowane na bazie malutkiej matrycy dlatego alternatywa w postaci wycinka kadru z dużej matrycy to nie jest najgorsza alternatywa. Osobiście uważam, że właśnie 50 mm to optymalna ogniskowa dla tradycyjnej optyki w smartfonie dla aparatu określanego jako zoom, bo pozwala na rozsądny kompromis pomiędzy wielkością matrycy a przybliżeniem. Zresztą 50 mm to złoty standard, ponieważ daje obrazek zbliżony do pola widzenia ludzkiego oka, o naturalnej perspektywie. Obiektywy typu peryskop są ciemne i mają mnóstwo innych wad, a z 50 mm w Pixelu osiągniesz bardzo dobre zdjęcia również przy ekwiwalencie 75/85 mm i jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż zamontowanie mikroskopijnej matrycy celem osiągnięcia natywnego zoomu 3x. 

W s20 za zoom odpowiada duża matryca 1/1.76’’ więc Samsung nie miał możliwości zastosować dużego przybliżenia optycznego choć sądzę, że około 35 mm, może nawet 40 mm nie byłoby problemem ale na przeszkodzie stanęło potrzebne nikomu i do niczego nagrywanie 8k w 20 fps, za które odpowiada właśnie ten obiektyw. Wyjaśniam jeśli ktoś nie jest w temacie, że chodzi o to, że przy małej matrycy fizycznie krótsza ogniskowa daje większe zbliżenie niż taka sama ogniskowa w połączeniu z dużą matrycą. Raczej nie ma technicznych możliwości aby zastosować ekwiwalent 70+ mm w smartfonie używając przy tym matrycy większej niż 1/4 - 1/3.6’’ oczywiście nie uciekając się do budowy drogich i ciemnych obiektywów peryskopowych. Dlatego 1/2.8’’ czy nawet 1/3’’ matryca przy obiektywie 50 mm w większości sytuacji może produkować lepsze zdjęcia nawet przy porównaniu 1:1 zbliżenia 3x, a jednocześnie daje przy tym większy zakres zoomu. Oczywiście da się zastosować ogniskową 10 mm przy wystającej wyspie aparatów i to kolejna alternatywa ale mam nadzieję, że nikt nie wpadnie na taki szalony pomysł. Zastosowanie zestawu 13/26/52 mm daje dobrą jakość w zakresie 13 - 100 mm i dostateczną przy zastosowaniu odpowiedniego aparatu odpowiedzialnego za zbliżenie w przedziale 100 - 200 mm . Natomiast zoomy x3+ niestety mają to do siebie, że zoom w przedziale 2.0 - 2.9x będzie przeciętnej lub słabej jakości. Użytkownik powinien mieć możliwość płynnie wybrać poziom zoomu bez ryzykowania drastycznym pogorszeniem jakości tym bardziej, że nie każdy musi sobie zdawać sprawę z zastosowanych natywnych ogniskowych w urządzeniu. Z tego też powodu implementacja bardzo wysokich poziomów zoomu o tragicznej jakości to kompletne nieporozumienie i taka implementacja zniechęca całkowicie wielu użytkowników do eksperymentów z zoomem.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, Huawei wypada na najwęższy spośród testowanych tutaj smartfonów:

https://www.anandtech.com/show/15845/mobile-phone-camera-overview-2020-h1/4
Natomiast proporcje 3:2 wcale nie zwężają obrazka, tylko go obniżają w stosunku do zdjęć 4:3. Widać to na samplach: Huawei mieści mniej w pionie. Porównaj sobie P40 Pro i LG V60 - warto zauważyć, że V60 ma 12mm.

Teleobiektyw o optycznym przybliżeniu 3x (w stosunku do kamery głównej) ma IMO jedno zastosowanie i są to portrety. Dopiero przy ok. 75mm zdjęcia portretowe zaczynają wyglądać porządnie, tzn. proporcje twarzy są prawidłowe, a nie groteskowo zniekształcone. A nie ma co ukrywać, sporo zdjęć robionych telefonem na media społecznościowe to portrety. Do tego wystarczy matryca 1/2,55'', albo nieco większa, co udowadnia choćby Huawei P30 i inne telefony z optycznym "zoomem" 3x. Już OnePlus zrozumiał, że tryb portretowy powinien działać na teleobiektywie, za nim poszło Xiaomi, a nawet Samsung wprowadził to w którejś aktualizacji. Zdaje się też że iPhony robią portrety teleobiektywem.

Z kolei peryskopy są faktycznie bez sensu, bo przy robieniu zdjęć z dużej odległości, np. architektury, proporcje nie są zaburzone, a podobny efekt można uzyskać poprzez crop z dużej matrycy głównej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoom x3 w OnePlusie to oszustwo. Rzeczywista ogniskowa tego obiektywu to ekwiwalent około 55 mm ale dociągającą do 3x zoomem cyfrowym, faktyczne zbliżenie optyczne to x2.2. Nie byłoby w tym nic złego ale brak możliwości przełączenia na ten obiektyw przy zbliżeniu na poziomie 2.2 - 2.9 jest absurdalny. W 7 pro tryb portretowy przełącza na teleobiektyw ale bez zbliżenia czyli właśnie 55 mm ale w normalnym trybie nie da się wymusić przełączenia przy wartościach pośrednich. Dla mnie to jakiś totalny bezsens. W 8 pro przepaść w jakości pomiędzy aparatem z teleobiektywem, a normalnym jest porażająca i czasem zdjęcia z głównego aparatu i zoomem x2.9 są lepsze niż z teleobiektywu przy czym ten teleobiektyw nie jest w stanie w żadnych warunkach i przy żadnym poziomie przybliżenia wyprodukować wyraźnie lepszego zdjęcia niż główny aparat. Huawei w matę 20 pro i p30 montował matrycę 1\4” 80 mm i dawało to zadowalające efekty ale w praktyce nie widzę realnej znacznej przewagi tego rozwiązania nad 50 mm Pixela i iPhona kiedy robi się wszystkimi tymi smartfonami zdjęcie ze zbliżeniem x3. Obecnie główne matryce stały się większe, w przypadku Huaweia to już 1/1.28” i dlatego zrezygnowali z tradycyjnych teleobiektywów chociaż uważam, że mogliby i powinni dać teleobiektyw z matrycą 1/2.55 - 1/2.8, może nawet 1/3” i wyciągnąć maksymalnie długą ogniskową, co byłoby świetną bazą dla wielu zastosowań. Biorąc pod uwagę trend zwiększania wysp na moduł foto, który coraz bardziej wystaje możliwe, że wrócą niedługo zoomy x3 ale mam nadzieję, że nie w formie jaką proponuje OnePlus i z trochę większymi matrycami niż w starszych Huaweiach skoro (niestety) wszystko wskazuje na to, że będzie na to miejsce w smartfonach.

recenzja OnePlusa Nord;

Typowy OnePlus, nieużywalny tuż po premierze, a szybciej wydadzą nowy model niż połatają błędy przy czym pewnie nie wszystko da się naprawić, bo dział marketingu wykorzystał cały budżet przeznaczony na opracowanie produktu nim inżynierowie rozpoczęli testy. Owoc geniuszu marketingowców z czterema aparatami ekskluzywny produkt, który można kupić tylko po znajomości .

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem nadzieje ze bedzie spoko ale jak widac nie jest, oneplus stracil w moich oczach z tego powodu, w cenie do 2k lepiej nadal szukac 7T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim s10 5g po blisko roku i 300 cyklach baterii, sprawność baterii na podstawie systemowych logów to 96%. Trochę pomogło, że bateria miała realną pojemność wyższą niż deklarowana ale mimo wszystko uważam, że to niezły wynik jak na tak grzejący się smartfon. 

Smartfona na pewno nie wymienię na Note 20 ani s20. Może dopiero na następcę. 

Apple watch 5 po 6 tygodniach ma już 98%, po roku pewnie będzie do wyrzucenia, bo raczej baterii w tym czymś się nie wymienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kolei wskaźnik kondycji w iOS pokazuje inne wyniki niż coconutBattery na Macu, jakiś czas temu sprawdziłam - iOS twierdzi, że mój 11 Pro ma 97%, natomiast coconut pokazuje 100% :E.

A co do Apple Watcha to myślę, że śmiało pociągnie dużo dłużej. Przez dwa lata miałam AW3, co prawda kondycji nie sprawdzałam, ale jak kupowałam w październiku AW5 to starego sprzedałam i z tego, co wiem, nowy właściciel używa go dość intensywnie i na baterię nie narzeka :). Taty AW4 zaraz będzie miał 2 lata i też jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila od HTC. Proponują mi desire 20 pro, ale jeszcze nie wiem w jakiej cenie :E

https://www.htc.com/pl/smartphones/htc-desire-20-pro/

 

Świeżynka od htc

 

Edit

1400zl. Za niedługo spadnie koło tego tysia i xiaomi oraz realme jak dla mnie przestają istnieć. Mt90 vs 665 snapa... Dziękuję, mialem mediateka. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petru23mt g90 jest super, ten snap zostanie zjedzony na sniadanie, taki stary procek w nowym wydaniu, telefon spoko wyglada ale wydajnosciowo to bedzie mi a3

poza tym nie ma co sie rozplywac na specyfikacja skoro nie bylo testow, 1+nord mial byc super a wyszedl za drogo wyceniony po prostu, to samo z realme ktorego kupiles, na papierze super a potem wiadomo co sie dzialo

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, xede napisał:

o samo z realme ktorego kupiles, na papierze super a potem wiadomo co sie dzialo

no własnie nie wiadomo, bo tylko jeden jedyny Petru miał póki co aż takie problemy z tym Realme. Ciężko na necie jakieś niepochlebne opinie znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto przyzna się do nieudanego zakupu. Ja po prostu zawsze pisze tak, jak jest bez względu na to czy później wyjdę na zapaleńca, który się przejechał na zakupie. Wady u12 też wytykałem. 

Co do realme to zaufałem opiniom a rzeczywistość okazała się troszkę inna. Wiele osób może nie zwrócić nawet uwagi na pewne niedostatki, błędy itp ale niestety ja korzystam z flagowych telefonów a przede wszystkim z ogarniętym systemem. 

Podstawowe pytanie - co to znaczy, że s665 zostanie zjedzony na śniadanie? Podczas wspólnej masturbacji nad wynikami syntetyków? U11 life z swoim przeciętnym wtedy prockiem ale znów ze świetnie oganjetym systemem działal sprawniej niz nie jeden ze znacznie lepszym prockiem. Czemu motki z relatywnie przeciętnymi procesorami uważane są za sprawnie działające telefony? I to po dłuższym czasie użytkowania? 

Ja tego HTC widzę inaczej - papier papierem, ale stałe wyposażenie działać będzie właściwie, tj komunikacja, ładowanie itp itd. System jak to i HTC jest jednym z najlepiej ogarniętych systemów stosowanych w telefonach. Procek jest drugorzędny, skoro zapewni sprawne działanie telefonu. Już nie raz dowiedzione było, że fon z przeciętnym prockiem ale ogarniętą reszta był świetny - zenfone 4 choćby czy starsze modele HTC, jak u11 który nawet dziś zawstydzilby nie jednego flagowca czy też wyższego średniaka po 1500+.

O wyglądzie nie mówię, bo to kwestia gustu ale w końcu normalnie wyglądający telefon a nie tęczowe zabawki. Cena za wysoka ale to nowość, także szybko spadnie. 

Poza tym co my porównujemy. HTC do xiaomi czy realme? No jeż jajec... HTC tworzyło rynek telefonów od samego początku, to że są w takiej a nie innej sytuacji nie wynika z marnych produktów a polityki cenowej i ogólnie, kwestii finansowych. Wypuszczał dwie słuchawki ma generację wycenione kosmicznie, ale poza aspektem ceny byly świetne. U11, u12 to najlepsze telefony w swoim czasie. Ich wersje lite nie przyjęły się że względu na cenę a nie możliwości czy wyposażenie. Poza tym od kilku lat w budżecie około 1000zl prym wiedzie xiaomi jeśli chodzi o nowe słuchawki. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę to snapek 665 jest słabiutką opcją, helio g90t wydajnościowo się zbliża do 845 i faktycznie w swoim note 8 pro jeszcze ani razu nie widziałem zwolnienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, niektórzy napychaja słuchawki topowymi prockami i amoledami i ludzie się chcą sesrać. Inni dają podzespoly adekwatne do ceny, w 100% wystarczające do sprawnego działania i mogą skupić się na jakości choćby czy optymalizacji systemu. 

Jesteście przecież ludźmi z ponadprzeciętna wiedzą na temat telefonów. A niekiedy sprawiacie wrażenie, jakbyscie byli laikami w tej kwestii. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polecacie przeglądarke Brave na telefon? w porównaniu do chrome?
Oraz, zakupiłem LG G8s, jak na razie zajebisty (nawet ta bateria trzyma całkiem ładnie a tego się obawiałem) lecz mam pytanie. Wcześniej miałem motke g8 power i tam żeby cofnąć to trzeba było przesunąć palcem z lewej lub prawej krawędzi do środka i to było zajebiste. W LG są te 3 przyciski na dole i chodzi o to czy można tez gdzieś sobie to zmienić by cofało za pomocą "krawędzi"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz androida 10 to opcja obsługi gestami powinna być natywnie w ustawieniach. Ale dokładnie gdzie to Ci nie powiem, bo zależy od nakładki. 

Co do brave to wiele osób poleca tym bardziej, że chrome ostatnio działa beznadziejnie na androidzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie pozostaje czekać aż LG udostępni androida 10 bo na G8s jest ciągle 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maro112 napisał:

Czy polecacie przeglądarke Brave na telefon? w porównaniu do chrome?

Mam. Polecam. Telefon dostanie ze 20% więcej czasu pracy na www. Robiłem 4,5-5h, teraz wykręcam 6h i więcej. Głównie siedzę wlasnie na www.

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare osob na forum kupilo telefon, mozna podpytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, maro112 napisał:

Czy polecacie przeglądarke Brave na telefon? w porównaniu do chrome?

zdecydowanie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze kilka pytań. Mam w zwyczaju wyłączać aplikacje z których i tak nigdy nie korzystam. Na LG g8s wyłączyłem jakąś apkę która się nazywała jakoś tam, natomiast gdy się już pokazało, że apka wyłączona - to ona zmieniła nazwę na ARcore i nie mam pojęcia co to jest. W ustawieniach we wszystkich apkach już jej nie mam i nie wiem czy czegoś nie zjebałem?

 

Oraz, tryb nocny w G8s to chyba całkowicie nic nie robi. Takie samo wyszło zdjęcie "automatyczne" co tryb nocny przy małej ilości światła. Oczywiście poszukam sobie GCAM ale w takim razie po co LG dawał taki bezużyteczny tryb nocny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARcore to obecnie API Androida, z którego może korzystać wiele aplikacji. Pewnie wywaliłeś jakieś naklejki AR albo LG Vision i biblioteka była zawarta w jednej z tych aplikacji, po wyłączeniu biblioteka została wyodrębniona jako aplikacji. W trybie nocnym pojawia się pasek do wydłużenia czasu naświetlania, jak ustawisz na najdłuższy to zdjęcie będzie mocniej rozjaśnione kosztem większej obróbki, efekty może nie są takie jak na Pixelach ale to jest mimo wszystko poziom mniej więcej Xiaomi mi9. W kompletnej ciemności nic z tego nie wyjdzie ale jak jest choć trochę światła zastanego to jest to do wykorzystania. Na Androidzie 10 rozwiązali to już inaczej i działa bardziej jak w innych telefonach ale na v50 nie przyniosło to znacznej poprawy jakości. 

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się tymi paskami i kompletnie bez różnicy w porównaniu do "automatu" a światła jednak troche było. No nic, dziś się bardziej w to zagłębie i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...