Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.06.2021 o 11:55, fliperpl napisał:

no debil 
 

Bo co, bo prawdę napisał? Przecież tak jest, że te wszystkie badziewia typu oppo, vivo i inne chińskie syfy to jednorazówki, dostępność części jest dramatyczna albo wręcz żadna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu zapytam, żeby nie zakładać nowego tematu. 

Mam dylemat dotyczący zmiany telefonu, moje obecne siajomi Mi Mix 2s robi się już stare - głównie bateria zaczyna niedomagać i czasem, rzadko, się zwyczajnie zwiesi.

Potencjalni następcy to iPhone 11 albo Xiaomi Mi 10 - oba były by używane. I teraz mam dylemat. Za Xiaomi przemawia niższa cena, znacznie lepszy ekran niż IP, oraz "teoretycznie" lepszy aparat niż w IP. Za IP z kolei przemawia lepiej zoptymalizowany system, mniejsza utrata wartości i zdjęcia które przy oglądaniu prezentują się po prostu lepiej niż te z Xiaomi.

Nie gram na telefonie wcale, zdjęcia co najwyzej pamiątkowe. Zależy mi na płynnym działaniu w kontekście komunikacji, internetu, słuchania muzyki i nawigacji w samochodzie.

Ma ktoś doświadczenie z tymi dwoma telefonami? Zmieniał ktoś z jednego na drugi? Albo szukał czegoś z podobnymi kryteriami? Od razu dodam, że nowe średniopółkowe fony odpadają. Nie ta jakość wykonania, nie ta wydajność, nie ta jakość zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cervandes napisał:

Bo co, bo prawdę napisał? Przecież tak jest, że te wszystkie badziewia typu oppo, vivo i inne chińskie syfy to jednorazówki, dostępność części jest dramatyczna albo wręcz żadna.

dostępność części jest bardzo dobra jeśli mówimy o oficjalnych kanałach dystrybucji. Ograniczanie części zamiennych z drugiej ręki i tego typu serwisach które muszą się reklamować na forach komputerowych tylko poprawia reputację marki i kontroli jakości.
Ale wiadomo polak zawsze musi oszczędzić gdzie trzeba - a jak przyjdzie co do czego to naprawa Oppo lub Vivo jest o połowę tańsza od Samsungów czy innych producentów.
Ostatnio wymieniłem wyświetlacz i plecy w Oppo X10 Zoom - zapłaciłem trochę poniżej 800zł za naprawę gdzie S10+ to koszt 1400zł za same cześci - także no cóż mam komentować. 
  

2 godziny temu, assire napisał:

Tu zapytam, żeby nie zakładać nowego tematu. 

Mam dylemat dotyczący zmiany telefonu, moje obecne siajomi Mi Mix 2s robi się już stare - głównie bateria zaczyna niedomagać i czasem, rzadko, się zwyczajnie zwiesi.

Potencjalni następcy to iPhone 11 albo Xiaomi Mi 10 - oba były by używane. I teraz mam dylemat. Za Xiaomi przemawia niższa cena, znacznie lepszy ekran niż IP, oraz "teoretycznie" lepszy aparat niż w IP. Za IP z kolei przemawia lepiej zoptymalizowany system, mniejsza utrata wartości i zdjęcia które przy oglądaniu prezentują się po prostu lepiej niż te z Xiaomi.

Nie gram na telefonie wcale, zdjęcia co najwyzej pamiątkowe. Zależy mi na płynnym działaniu w kontekście komunikacji, internetu, słuchania muzyki i nawigacji w samochodzie.

Ma ktoś doświadczenie z tymi dwoma telefonami? Zmieniał ktoś z jednego na drugi? Albo szukał czegoś z podobnymi kryteriami? Od razu dodam, że nowe średniopółkowe fony odpadają. Nie ta jakość wykonania, nie ta wydajność, nie ta jakość zdjęć.


Nigdy nie lubię polecać używek, a do samego Xiaomi mam obrzydzenie. Jednak jak chcesz znać moją opinię to z tych dwóch (moim zdaniem przeciętnych) wyborów wziąłbym IP11 - tylko z racji stabilności oprogramowania, które bije na łeb na szyje Xiaomi.  Dodatkowo w tym modelu bateria jest całkiem spoko, za to wyświetlacz to kupa. IPS 720p. Po prostu nie do porównania obok amoleda fhd nawet w średniaku. Aparat dość ograniczony, ale za to w dobrym oświetleniu cyka mega naturalne zdjęcia - no i jakość video naprawdę dobra. 

dowiedziałem się o jeszcze jednej promocji
jak kupicie smartfon vivo (niezależnie jaki model) - macie 3 miesiące gwarancji na rozbicia telefonu od daty zakupu telefonu - promka trwa od 1.06 do 31.08

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i teścik Xperii 10 III: KLIK. Wg mnie spoko, wymienione wady, to nie wady dla mnie. No i nadal jest to Xperia, Sony idzie swoim stylem i bdb. Podoba mi się.

Przy okazji, zwróciłem uwagę na czas baterii. Ponad 15h przeglądania neta na WiFi, hm... Jak to przeczytałem to muszę stwierdzić, że aż wstyd się przyznawać w jakim stanie jest bateria w mojej sześcioletniej Z5 Compact :lol2: Przeglądanie neta wygląda tak, że mniej więcej 1% na minutę idzie. Czyli to tak jakby w te 15h z 10 III wstawić przecinek po środku, co da 1,5h i wyjdzie mniej więcej mój trup :E

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

dostępność części jest bardzo dobra jeśli mówimy o oficjalnych kanałach dystrybucji. Ograniczanie części zamiennych z drugiej ręki i tego typu serwisach które muszą się reklamować na forach komputerowych tylko poprawia reputację marki i kontroli jakości.
Ale wiadomo polak zawsze musi oszczędzić gdzie trzeba - a jak przyjdzie co do czego to naprawa Oppo lub Vivo jest o połowę tańsza od Samsungów czy innych producentów.
Ostatnio wymieniłem wyświetlacz i plecy w Oppo X10 Zoom - zapłaciłem trochę poniżej 800zł za naprawę gdzie S10+ to koszt 1400zł za same cześci - także no cóż mam komentować. 
  


Nigdy nie lubię polecać używek, a do samego Xiaomi mam obrzydzenie. Jednak jak chcesz znać moją opinię to z tych dwóch (moim zdaniem przeciętnych) wyborów wziąłbym IP11 - tylko z racji stabilności oprogramowania, które bije na łeb na szyje Xiaomi.  Dodatkowo w tym modelu bateria jest całkiem spoko, za to wyświetlacz to kupa. IPS 720p. Po prostu nie do porównania obok amoleda fhd nawet w średniaku. Aparat dość ograniczony, ale za to w dobrym oświetleniu cyka mega naturalne zdjęcia - no i jakość video naprawdę dobra. 

dowiedziałem się o jeszcze jednej promocji
jak kupicie smartfon vivo (niezależnie jaki model) - macie 3 miesiące gwarancji na rozbicia telefonu od daty zakupu telefonu - promka trwa od 1.06 do 31.08

Idealny byłby iPhone 11 Pro. Cudownie leży w ręce, ma obłędny ekran, Panie Generale zdecydowanie polecam IPhona 11s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Idealny byłby iPhone 11 Pro. Cudownie leży w ręce, ma obłędny ekran, Panie Generale zdecydowanie polecam IPhona 11s.

brak HRR dla mnie wyklucza ten smartfon.  Czekam na 13stki i może nawet wtedy będę w stanie zainwestować trochę więcej kasy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Bo mam poco f3 który obsługuje 5g no i czy jak złapie te 5g t zmieni się z LTE+ na to 5g? 

Bo przejeżdżałem wczoraj przez Wawe i cały czas było LTE+. Tak samo jak teraz jestem w Bydgoszczy i też tego 5g nie widzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obsługuje na pewno pasma 5G Twojej sieci? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów Sony, z samych czeluści magazynów - Orange znalazło Xperię XZ (premiera 2016) w cenie 799zł

Całkiem fajny ten Nord CE. Cena premierowa akceptowalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o oneplus 8, czy warto go teraz kupić za 1899zł? Czy może lepiej poco f3 który jest za 1799 ewentualnie poczekać na jego promocje? W skrócie który i dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


na oficjalnej transmisji euro2020, nieźle hajsem musieli sypnąć na ten sponsoring :D
Du5dGFC.png

 

  

W dniu 9.06.2021 o 13:21, Crew 900 napisał:

Pytanie. Bo mam poco f3 który obsługuje 5g no i czy jak złapie te 5g t zmieni się z LTE+ na to 5g? 

Bo przejeżdżałem wczoraj przez Wawe i cały czas było LTE+. Tak samo jak teraz jestem w Bydgoszczy i też tego 5g nie widzę...


jeszcze się dowiedz czy ten model wspiera wszystkie częstotliwości. Było głośno na temat xiaomi, że wspierają tylko jedno pasmo - bodajże plusa :)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.06.2021 o 09:52, Blaine07 napisał:

Co myślicie o oneplus 8, czy warto go teraz kupić za 1899zł? Czy może lepiej poco f3 który jest za 1799 ewentualnie poczekać na jego promocje? W skrócie który i dlaczego?

moim zdaniem 1+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2021 o 12:21, Crew 900 napisał:

Pytanie. Bo mam poco f3 który obsługuje 5g no i czy jak złapie te 5g t zmieni się z LTE+ na to 5g? 

Bo przejeżdżałem wczoraj przez Wawe i cały czas było LTE+. Tak samo jak teraz jestem w Bydgoszczy i też tego 5g nie widzę...

O ile operator obsługuje 5g to przy standardowych ustawieniach może być nieaktywne kiedy telefon nie jest aktywnie używany ponieważ nawet modem w najnowszym sd888 drenuje baterię i bardzo mocno grzeje telefon podczas transmisji danych po 5g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś rozważa instalację publicznej bety iOS 15 to zdecydowanie odradzam. Telefon z iOS 15 działa na granicy używalności, jest to coś w rodzaju tych najgorszych, najbardziej nieudanych  tygodniowych beta wersji MIUI. System nawet nie jest w pełni stabilny a liczne błędy nie tylko są uciążliwe ale utrudniają używanie podstawowych funkcji telefonu. Na Pixelach żadna beta Androida nie działała aż tak źle.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma/miał styczność z Pixelem 4a ? Planuje kupić go w DE w Media Markt, czy do tych 315€ jest obecnie/będzie w najbliższych 2 miesiącach coś lepszego pod względem zdjęć ? Oglądam porównania, zdjęcia na zagranicznych portalach i wypada lepiej/na równi z S20 FE. Xiaomi już nie chcę, powoli ? mi się zbierają na Miui, niby działa dobrze, ale jak się zacznie coś dziać to można szewskiej pasji dostać, prawie 2 lata wystarczą z tym systemem.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oneplus nord czy poco f3? Czy opłaca się teraz tj. 2021 brać norda?

Edytowane przez Blaine07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, katystopej napisał:

Ktoś ma/miał styczność z Pixelem 4a ? Planuje kupić go w DE w Media Markt, czy do tych 315€ jest obecnie/będzie w najbliższych 2 miesiącach coś lepszego pod względem zdjęć ? Oglądam porównania, zdjęcia na zagranicznych portalach i wypada lepiej/na równi z S20 FE. Xiaomi już nie chcę, powoli ? mi się zbierają na Miui, niby działa dobrze, ale jak się zacznie coś dziać to można szewskiej pasji dostać, prawie 2 lata wystarczą z tym systemem.

Miałem w ręce i jedyne co mogę powiedzieć, to że sprawia wrażenie o wiele tańszego urządzenia, nawet ekran który jest uważany za bardzo dobry, wydaje mi się niewystarczająco jasny. Zdjęcia będą takie same jak z Pixela 4, o których napisano wystarczająco dużo ale bez opcji regulacji osobno ekspozycji dla ciemnych i jasnych części kadru. Nie zaprzeczę, że aparat jest bardzo dobry ale już ilość szumu i ziarna znacznie odbiega od tego co oferują większe matryce. Ponad rok temu kupiłem na eBayu od jakiegoś Janusza biznesu pełnego (nowego) Pixela 4 XL za około 400 euro, dlatego myślę, że teraz tym bardziej byłaby taka możliwość dlatego niespecjalnie podoba mi się pomysł kupowania 4a w takiej cenie. Pixel 5 ma ten sam sensor foto w głównym aparacie, poza tym, że to tylko 1/2.55'' to IMX 363 ma już prawie 5 lat. W tym filmie recenzent bardzo obiektywnie przedstawia problem:

Tak długo jak Google produkował flagowce to nie szczędzono sił i środków na rozwój GCama i to GCam wyznaczał nowe standardy wprowadzając nowe funkcje na rynek, teraz jednak jest  inaczej i aktualizacje GCamera nie wprowadzają nowych istotnych funkcji, a jedynie optymalizują algorytmy. Ponieważ GC był zaprojektowany z myślą o urządzeniach z Pixel visual core to na smartfonach bez tego układu mimo "optymalizacji" wpływających na tych urządzeniach w minimalnym stopniu negatywnie na jakość zdjęć to i tak przetwarzanie zdjęcia trwa wieki. Kolorystyka zdjęć, HDR i tryb nocny to nadal wysoki poziom ale mała matryca wymaga w wielu sytuacjach dłuższego naświetlania i rozmazanych obiektów w ruchu, a na tym polu w ciągu ostatnich dwóch lat, a nawet ostatniego roku dokonał się ogromny postęp.

Edytowane przez unknown_solider
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z ułomności starej matrycy, aczkolwiek Pixela wyciągasz i robisz zdjęcie, Mi 9T wyciągasz i albo apka się otworzy albo otworzy się za chwilę, albo zdjęcie wyjdzie dobrze albo trzeba pstrykać 2-3 raz. Za niedługo premiera Pixela 6, ciekawe jaka cena będzie i czy cena 5 spadnie... Bardzo miło wspominam responsywność czystego Androida w Mi A1 i zdecydowanie do tego chciałbym wrócić, pomimo początkowego zachwytu Miui mam go dosyć.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żałuję bardzo, że sprzedałem Pixela 4 XL był to telefon obiektywnie wybrakowany i technicznie gorszy od konkurencji ale używało się go doskonale co więcej okazało się, że szeroki kąt wcale nie jest niezbędny. Szeroki kąt nawet kiedy wydaje się absolutnie niezbędny to w praktyce na współczesnych smartfonach często o wiele lepszy efekt daje wykorzystanie standardowego obiektywu z najlepszym sensorem. Ujmując sprawę jaśniej to mając do dyspozycji szeroki kąt z kiepską optyką, ze słabym technicznie i mikroskopijnym sensorem 1/4" i  jaki często jest wkładany do średniej klasy smartfonów to jestem w stanie żyć bez szerokiego kąta. Szczególnie przy obecnym podejściu producentów, którzy stawiają na możliwie jak najlepszą geometrię kosztem zwężenia szerokości tego szerokiego kąta. Podobał mi się szeroki kąt u LG z polem widzenia 137 stopni, bo dawał zdecydowanie odmienną i ciekawą perspektywę. Zresztą to właśnie LG aparatami z szerokim kątem na poziomie 135+ stopni sprawiło, że ludzie pokochali zdjęcia z ultra szerokiego kąta, choć w ostatnich swoich telefonach LG już szeroki kąt był znacznie węższy tak jak u konkurencji.  

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na niską pojemność baterii i szybkie przegrzewanie objawiające się drastycznym ograniczaniem jasności wyświetlacza wymieniam iPhona 12 mini na iPhona 12 Pro. Dodatkowo w Pro jest też lidar, większa ilość RAM i dodatkowy aparat, może i nie są to rzeczy niezbędne ale jest to miły dodatek. W tej chwili mam w domu iPhona 12 mini, 12 pro i 12 pro max. Wszystkie trzy wyświetlają prawie taką samą ilość treści na ekranie, a im większy iPhone tym większe są te treści. Nie ma nie tylko możliwości płynnej zmiany DPI systemowego jak na Androidzie ale nawet żadnej opcji pozwalającej na dostosowanie wielkości interfejsu i skalowania aplikacji nie licząc trybu dla niepełnosprawnych z bardzo dużym powiększeniem.

F4-A3-F1-DD-3747-4-DE1-B665-2-E7827-C420 45-CE3402-CC19-4-B5-A-9-BB8-4-A0-F319407 56-AEFB26-5-BE1-4-EC5-8049-E18389019-E1- EFD45-DAD-B53-A-4-CCF-966-E-E51-B03-E782

Teoretycznie mimo braku kilku opcji najsensowniejszym wyborem wydaje się wersja mini, która wyświetla prawie tyle samo treści co max, na którym wszystkie treści są wielkie przez co duży ekran jest niewykorzystany. Irytuje też brak możliwości wyświetlania pulpitu i nawet listy ostatnich aplikacji w trybie poziomym co powinno być oczywistym standardem na dużym smartfonie. Nie wiem jakie argumenty przemawiały za decyzją aby w ten sposób ustawić systemowe dpi i czemu po tylu latach nie wprowadzono standardowej w Androidzie funkcji wielkość ekranu.   

Zdaję sobie sprawę z ograniczeń systemu, który nie pozwala na płynne skalowanie ale to dziwne i głupie, że po tylu latach mimo oczywistych problemów z tym związanych nie zdecydowano się na wprowadzenie możliwości płynnego skalowania interfejsu i aplikacji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apple wie lepiej co Ci potrzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, do Xperii 10 III dodają ładowarkę o potężnej mocy 7.5W. Telefony i tak ładuję nocą, ale w razie potrzeby szybkiego podładowania - nie tym razem :E 

To jest ich słynna technologia dbania o akumulatory - dodawanie ultra wolnych ładowarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, dawniej jeszcze słabsze dawali. Można z tym przeżyć bez problemu. No chyba, że ktoś faktycznie nie ma życia i siedzi non-stop na telefonie. Poza tym, jeżeli na przestrzeni kilku lat rzeczywiście bateria będzie mniej zużyta, to osobiście traktowałbym to jako plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezłe combo mi się trafiło. Ekran przy minimalnej jasności ma ogromny problem z kolor bandingiem/przejściem tonalnym + widzę (przynajmniej ja) lekkie migotanie. A na co dzień delikatny ghosting widoczny przy przewijaniu kontrastowego tekstu. 
Przy jasności powyżej ~30% paska jasności wszystko świeci ok, ale w nocy telefon jest nieużywalny. Wszelakie grafiki wyglądają odrażająco. Zawiodłem się na ekranie. Zgaduję, że problemem jest tu ta matryca "niby" 10bit. A realnie jest to 8bit hw + 2bit realizowane software'owo. Być może da się to naprawić aktualizacją. Na XDA ktoś potwierdził problemik, więc albo QC w Sony leży i kwiczy, albo dali oleda ze śmietnika. edit: Są też wątki na reddicie https://www.reddit.com/r/SonyXperia/comments/nwjz8l/possibly_faulty_hardware_on_xperia_10_iii/ 
edit3. Czytam r/SonyXperia i cóż, problem chyba mają wszyscy. @Pawelek6 odebrałeś swój egzemplarz? Czy nie brałeś w tej przedsprzedaży?

Głośnik do rozmów elegancki. Czyściutki o cieplej barwie. Każdy brzmi tak... przyjemnie. 

Głośnik multimedialny poniżej krytyki. Cichy, a na max głośności lekkie trzaski na wysokich tonach. 

Niby wymiary sprawiające, że przyjemnie się tego używa - z drugiej strony bryła przeczy tej ergonomii. 

Bateria sztos. Same działanie bez zastrzeżeń, lekki lag przy odpalaniu aparatu. Nakładka to leciutko zmodyfikowany Android. Zmian może kapkę więcej niż np. w Motorolach. Soft na razie sprawia wrażenie dopracowanego. 

W poniedziałek spróbuję telefon oddać na zwrot. W salonie ciężko będzie pokazać ten color banding, ale może się znajdzie gdzieś zacienione pomieszczenie socjalne czy coś :E 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tak jest proszę pana, wycięta ramka i na 2 śrubki na stelażu BQ 120mm Oryginalnie był wentylator Zalmana, ale był głośny, to wszedł Arctic, a teraz BQ Na filmiku jest oryginał i widać stelaż do montażu wentylatora. To nie jest wentylator z ramką, tylko taka zubożona wersja i żeby zastąpić oryginał trzeba niestety wyciąć ramkę. https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=zalman+9900+cu#fpstate=ive&ip=1&vld=cid:17b99d1e,vid:8uIN_p7W2I0,st:0 A węże  z chłodzenia grafiki mają 1cm średnicy zewnętrznej (8mm wewnętrznej) i zdecydowałem na miękkie, żeby w każdej chwili można bez demontażu układu wyjąć grafikę, pompkę, czy chłodnicę. Albo wszystko razem cuzamen do kupy. Ważne, że działa i to jak !
    • z czystej ciekawości, jaki procesor w tym zestawie,że takie chłodzenie ? o płytę pytasz budżetówkę vide prime od asusa, a chłodzenie kupujesz takie wypaśne ? hmm  
    • Właśnie co miesiąc +- dochodzi do automatycznego retreningu pamięci ram (do tego jak zrobisz jakieś zmiany w bios, albo nawet wejdziesz i zapiszesz bez zmian, to też się robi). Jeżeli to wygląda tak, że odpalisz kompa i przez jakiś czas system nie wstaje, a potem sam z siebie normalnie się ładuje, to tak ma być. To nie jest problem, a zamierzone działanie. 
    • Tego typu klawiatur na plastikowych nitach już troche wymieniłem bo człowiek oszczędza każdy grosz jak mało zarabia  jak nie masz w tym wprawy i lutownicy aby przetopić nity a pózniej je po wymianie ponownie zgrzać to może być ciężko i lepiej dopłacić do całości jak allas wspomniał, łatwo też uszkodzić zaczepy klawiatury jak dasz za dużą temperaturę na grocie czy tam hocie lub za długo grzejesz to zaczep od klawisza może się zdeformować/przetopić od drugiej strony i nie będzie np odbijał  A co do objawu o którym piszesz to na 100% jest to wina samej klawiatury, usterki kbc inaczej się objawiają.
    • Widzisz musiałeś zjechać z zegara aby takie napięcie było stabilne i straciłeś wydajność względem stock z pudełka a na NV idzie zrobić i to prawie zawsze lepszy zegar niż na stock z mniejszym poborem prądu niż na stock i zyskać lepszą wydajność na radku tego nie zrobisz, ja zbiłem 120W względem stock ale to na zegarach 2100-2200 a stockowo bez zabawy z power limitem (plug and play) karta trzyma w grach 2500mhz no ale z takim zamiarem kupowałem tą kartę kupić topkę danej serii i zejść z poboru do max 250-270w, takiego RTX ludzie kupowali i robili 100W mniej a wydajność i tak potrafiła być lepsza niż bez UV, sideband zrobił bodajże na 3080 przy 0.77v zegar o 15mhz lepszy niż na stock  nigdy tego nie zapomnę chyba   Co do poboru prądu to dopiero od RDNA3 masz raportowany pobór całej karty a na poprzednich gen masz "gpuchip power draw" i to jest raportowany programowo pobór samego GPU wystarczy mieć watomierz, trochę obliczeń zrobić stratę na zasilaczu i reszte kompa i widać że nadal coś się nie zgadza  Jak cię ten temat interesuje to zerknij tutaj https://www.igorslab.de/en/radeon-rx-6950xt-rx-6750xt-and-rx-6650xt-review-with-the-energetic-crowbar/8/
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...