Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

To niestety nie będzie się pewnie dało. Chociaż dziwne, że seryjne nie znikają. Ja tak od lat się pozbywam niechcianych z widoku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.09.2021 o 11:36, bleidd napisał:

Wyłączyłem w opcjach programistycznych "Optymalizację MIUI". Nie wiem czy miałem to wcześniej wyłączone czy dopiero od MIUI 12.5 robi to taka różnice ale teraz to jak nie ten telefon. Trzyma apki w tle, nie zamyka jak oszalały. Bez tej opcji potrafił zamykać apki nawet po paru sekundach bez wyłączania ekranu, wystarczyło się przełączać między 2 apkami i ciągle reload, dramat. Telefon z 6 GB RAM a zachowywał się jakbym miał 1 GB, nie dało się tego używać. Dziwna rzecz ale nawet przeszła mi ochota na wymianę telefonu :D

nic nowego, temat poruszany od dobrych 3 lat o ile mnie pamięć nie myli (od czasów mi9t) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, larry.bigl napisał:

To niestety nie będzie się pewnie dało. Chociaż dziwne, że seryjne nie znikają. Ja tak od lat się pozbywam niechcianych z widoku. 

Dziwne rzeczy piszesz, bo nigdy mi się nie udało tak tego zrobić. :E ale to może dlatego, że miałem gołego praktycznie androida od lat. Teraz mam fajny, seryjny launcher i nie chciałbym go zmieniać :/

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konferencja apple obejrzana? :E meh'ow i ahow pewnie duzo padlo, ta firma nie idzie do przodu w ogole :E najgorsze ze musze oddac swojego zonie i kupic nastepnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zmieniać XS Max'a na 13 Pro / 13 Pro Max - w zasadzie jedyny powód to kończąca się pamięć na telefonie - ale raczej się wstrzymam do kolejnego roku, a w międzyczasie będę się posiłkował większa przestrzenią na iCloud ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżka to była w weekend, sam się wahałem. 12 Pro 256 za 4999 i 12 Pro Max 256 za 5399 w euro.

 

Ale doszedłem do wniosku, że kupowanie tuż przed premierą nówki to strzał w kolano lekki. I teraz tak, na 12 pro / max pewnie lepszej ceny już nie będzie, bo ta była zdaje się historycznie najlepsza a premiera trzynastek mnie chyba rozczarowała. Na dodatek jakbym kupił telefon, to jeszcze dwa i pół tysia muszę wyłożyć, bo od razu mi się zachce zegarka i airpodsów :D Macbooka na szczęście mam, uff.

 

Ten błękitny kolorek w pro strrrrasznie mnie robi. Mam silną wolę, mam silną wolę, mam silną wolę...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę kompletnie poczynań Apple, toteż zdziwiła mnie obecność wersji Mini. Czasem nie narzekano, że 12 mini słabiutko się sprzedaje i nie ma sensu takich fonów robić? Coś się zmieniło? 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo się sprzedawał bo wcześniej wyszedł SE a ludzie myśleli, że jak mini to i cena będzie odpowiednio mini. A nie jak chyba rok wcześniejszej podstawowej 11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno 13 mini ma być ostatnim iPhonem tego typu. Już za rok niby ma zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cennik w US różnica między mini, a zwykłym to zaledwie 100 USD. Mini ma raczej za zadanie otwieranie cennika i sprawienie, że klient dorzuci już te 100 USD do podstawowej wersji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cervandesmi tez ta niebieska sie podoba ale musze na zywo zobaczyc zeby potem nie bylo wstydu z kieszeni wyciagnac ;)

a teraz najlepsza bomba

https://www.tomsguide.com/news/iphone-13-pro-and-pro-max-128gb-models-lack-this-major-camera-upgrade

128 to za malo zeby ponagrywac sobie w 4k w tym specjalnym ficzerze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale prores to bitrate gigantyczny. Więc ja się temu wcalę nie dziwię. Dla pro res HQ to tam z półtora Gigabita bitrejtu jest, 187MB/s. No ciut musi tej pamięci w telefonie być, żeby zapewnić i miejsce i przede wszystkim strumień zapisu utrzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.09.2021 o 17:19, fliperpl napisał:

nic nowego, temat poruszany od dobrych 3 lat o ile mnie pamięć nie myli (od czasów mi9t) 

Nie wiem, może i tak. Na MIUI 11 i 12 nic  takiego nie wyłączałem i telefon działał normalnie, po apgrejdzie do 12.5 dostał szału i zamykał apki jak oszalały po paru sekundach, więc dla mnie to odkrycie roku :D Dalej MIUI jest specyficzne ale przynajmniej teraz da się z nim żyć.

Kupiłem ciotce Realme 8 Pro 6+128 więc nie omieszkałem się nieco pobawić. Główny aparat daje radę znacznie lepiej niż 9T Pro, mimo braku OIS nawet w gorszych warunkach oświetleniowych robi zaskakująco dobre foty. Xiaomi ma tendencje do wydłużania czasu naświetlania i poruszania zdjęć w takich warunkach. Ultraszeroki robi bardzo przeciętne fotki, moim zdaniem nie nadające się do niczego poza wyświetlaniem na telefonie. Makro lepiej przemilczeć. Ogółem główny aparat lepszy niż 9T Pro ale ultraszeroki żenda. Dałbym remis.

Procesor dostaje czasem czkawki i ewidentnie nie radzi sobie z rozdzielczością zdjęć z aparatu. Zdjęcia z aparatu wczytują się wieki, drobne przycinki w interfejsie też się zdarzały. Generalnie coś więcej niż Snap 720 byłby mile widziany, ale za 999 zł to jest super sprzęt. Szkoda tylko, że poza dobrym głównym aparatem żaden inny do niczego się nie nadaje.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bleidd jako właściciel 8/128 w pełni się zgadzam - tylko główny do czegoś się nadaje, aczkolwiek moduł x3 robi robotę w DOBRYCH warunkach oświetleniowych. Nocne zdjęcia - szok, że coś takiego potrafi zrobić, bardzo miłe zaskoczony. Audio jedno z lepszych w klasie, wyświetlacz trochę podkolorowany jak u Samsunga, ale idzie się przyzwyczaić. Szybkie ładowanie totalna magia, pół godziny i cały dzień baterii. Za to 1200 zł imo dobry wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, przymierzam się do kupna telefonu. Wybór padł na Samsung Galaxy s20 fe albo Samsung A52s. Mam kilka pytań a mianowicie:

1) jaka jest pula przeznaczona na zwroty, chodzi mi o tą promocje na s20 fe gdzie dają 800 zł zwrotu. Czy jest pewność że po zakupie dostanę zwrot?

2) który z wyżej podanych modeli będzie miał lepszy aparat? 

3) czy oba modele będą wspierane jeszcze minimum 2 lata?

4) obstawiam że s20 fe pod kątem wydajności będzie lepszy ale czy zauważalnie?

5) jak sprawuje się interfejs One Ui (dodam że obecnie posiadam telefon z MIUI)

6) jak wygląda żywotność baterii i jak długo ona się ładuje?

Wiem że trochę sporo tych pytań ale mam nadzieję że ktoś kto się zna na telefonach będzie tak miły i odpowie/doradzi mi z wyborem.  Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Blaine07 napisał:

Siemka, przymierzam się do kupna telefonu. Wybór padł na Samsung Galaxy s20 fe albo Samsung A52s. Mam kilka pytań a mianowicie:

Wiem że trochę sporo tych pytań ale mam nadzieję że ktoś kto się zna na telefonach będzie tak miły i odpowie/doradzi mi z wyborem.  Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

1) jaka jest pula przeznaczona na zwroty, chodzi mi o tą promocje na s20 fe gdzie dają 800 zł zwrotu. Czy jest pewność że po zakupie dostanę zwrot?

Napisz do Smolar (firma zajmująca się zwrotem) to Ci powiedzą jaki jest aktualnie stan. 

2) który z wyżej podanych modeli będzie miał lepszy aparat? 

A52s, wszelkie porównania są bardzo na jego stronę, a już szczególnie zdjęcia nocne.

 

3) czy oba modele będą wspierane jeszcze minimum 2 lata?

Tak, Samsing S20 fe ma nawet obiecane 4 lata wsparcia (a na rynku jest dopiero rok). 

4) obstawiam że s20 fe pod kątem wydajności będzie lepszy ale czy zauważalnie?

Tak, zauważalnie. A52s podobno lubi przumulić. S20FE działa w porządku (sam kupiłem że względu na zwrot, używam od 4 dni).

 

 

5) jak sprawuje się interfejs One Ui (dodam że obecnie posiadam telefon z MIUI)

Jest okey, trochę sporo jakiś niepotrzebnych aplikacji preinstaluje ssung, ale można je usunąć/wyłączyć. Chociaż są pewne irytujące małe szczegóły jak np. brak możliwości wyłączenia dźwięku migawki w aparacie czy brak możliwości ustawienia google discover zamiast Samsung fee w lewym panelu.

 

6) jak wygląda żywotność baterii i jak długo ona się ładuje?

Tego nie powiem, ale Samsung z baterii ogólnie rzecz ujmując nie słynie. Na razie w porównaniu do mojego p30 pro mam wrażenie, że jest ciut gorzej (ale mam na uwadze, że telefon wciąż się mnie uczy). Na załączonej z zestawu ładowarce 15W ładowanie od +/-30% do pełna to niespełna 2h, na indukcyjnej 7.5W około 3.5h. sam telefon oblisuguje ładowanie 25W tylko trzeba dokupić szybszą ładowarkę. 

 

Od siebie powiem, że mając te dwa modele bez zastanowienia biorę s20 FE, bo o ile gorszy aparat mogę przełknąć, tak jakiekolwiek ściny czy przymulenia interfejsu już nie.

 

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Blaine07 napisał:

3) czy oba modele będą wspierane jeszcze minimum 2 lata?

a52s ma gwarantowane 4 duże aktualizacje, powinien więc dostać nawet andka 14, 4 lata aktualizacji zabezpieczeń, a jest telefonem z tego roku.

Napisz co się dowiedziałeś, z tym cashbackiem na s20fe, na pepperze pisali że się to skończyło niby.. no i ceny w sklepach też poszybowały, w marketach były po 1899, teraz 2599, chyba że da się kupić taniej.. bo tak to wyjdzie 1800 i tak..

w starej cenie 1899 i od tego cashback 800, to mega rewelacja.

Właściwie już byłem zdecydowany na a52s za te 1700 ( 1999 - 300zł zwrotu )  , ale..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, mimuszek napisał:

a52s ma gwarantowane 4 duże aktualizacje, powinien więc dostać nawet andka 14, 4 lata aktualizacji zabezpieczeń, a jest telefonem z tego roku.

Napisz co się dowiedziałeś, z tym cashbackiem na s20fe, na pepperze pisali że się to skończyło niby.. no i ceny w sklepach też poszybowały, w marketach były po 1899, teraz 2599, chyba że da się kupić taniej.. bo tak to wyjdzie 1800 i tak..

w starej cenie 1899 i od tego cashback 800, to mega rewelacja.

Właściwie już byłem zdecydowany na a52s za te 1700 ( 1999 - 300zł zwrotu )  , ale..

Z wczoraj ktoś pisał że dostał od Smolar informacje, że dopiero 500 kodów zostało wykorzystanych (tzn. nawet nie wykorzystanych, wpłynęło na razie 500 zgloszen. a jeszcze nikt nie dostał potwierdzenia akceptacji wniosku). Także chyba jeszcze warto choć zależy w jakiej cenie bazowej kupisz. Za 2800zl to już tak średnio ryzykować. 

 

 

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Chelsey napisał:

Chociaż są pewne irytujące małe szczegóły jak np. brak możliwości wyłączenia dźwięku migawki w aparacie

Co? :E a jak włączysz tryb cichy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, huudy napisał:

Co? :E a jak włączysz tryb cichy? 

Tak można, ale nie ma opcji przy włączonych dźwiękach wyłączyć na stałe samego dźwięku migawki. Pierwszy raz się z czymś takim spotkałem. 

Na forum Samsunga jako obejście problemu podają, aby ustawić Bixby Routines (włączasz aplikacje aparatu -> automatycznie włącza się tryb cichy), ale to jakieś kuriozum. Jeden mały przełącznik w ustawieniach i byłoby po kłopocie. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Chelsey napisał:

Także chyba jeszcze warto choć zależy w jakiej cenie bazowej kupisz.

ano właśnie, sklepy też od kopa ceny w górę, jak z grafikami, jest okazja, to kosimy..

najtaniej w sferis, 2299, wszystkie sieciówki 2599,

na amazon.pl 2100, ale pewnie ma znaczenie gdzie się kupi, nie każdy sklep bierze udział, przyznam że regulaminu nie czytałem..

3 godziny temu, Chelsey napisał:

za 2800zl to już tak średnio ryzykować. 

no bardzo średnio, Wszystko z 2xxx to już za dużo dla mnie na telefon, jeśli nie zwrócą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tego dźwięku migawki aparatu, jak to w ogóle u nas prawnie wygląda? Można z przyczajki fotki robić? 

Nie umiem tego wygooglować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w sprawie zwrotu, w odpowiedzi dostałem:

"Spokojnie pula nagród jest jeszcze dostępna, ubyło dopiero niewiele ponad 700 sztuk."

Już sam nie wiem czy zaryzykować i wziąć tego Samsunga puki jest za 2599. Zapomniałem się zapytać ile jest w tej "puli"

Czy znajdę sensowniejszy smartfon do 2000 który będzie wydajny, będzie działał płynnie, miał ekran amoled i w miarę dobry aparat? No ostatecznie jeszcze jestem w stanie zrezygnować z aparatu, który nie będzie musiał być jakiś ohh i ahh?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S20 fe przynajmniej ten z sd865 ma sony imx 555 a a52s 5g ma imx 682. Ciut lepszy jest ten pierwszy, np więcej punktów AF, wielkość pixela 1.8μm i nagrywanie 4k60 vs 4k30 w a52s. Porównując do byłego Poco F2pro z imx 686 ta matryca jest ciut lepsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blaine07 napisał:

Napisałem w sprawie zwrotu, w odpowiedzi dostałem:

"Spokojnie pula nagród jest jeszcze dostępna, ubyło dopiero niewiele ponad 700 sztuk."

Już sam nie wiem czy zaryzykować i wziąć tego Samsunga puki jest za 2599. Zapomniałem się zapytać ile jest w tej "puli"

Czy znajdę sensowniejszy smartfon do 2000 który będzie wydajny, będzie działał płynnie, miał ekran amoled i w miarę dobry aparat? No ostatecznie jeszcze jestem w stanie zrezygnować z aparatu, który nie będzie musiał być jakiś ohh i ahh?

Najpierw to weź Ty chłopie przeczytaj regulamin promocji. Bo raz, że Sferis nie jest partnerem Samsunga w tej promocji, dwa gdybyś przeczytał regulamin wszystko byś wiedział. Pula to 3500 zwrotów. 

Ja akurat miałem farta bo miałem rezerwacje w euro na s20 fe z weekendowej promocji za 1899zl. A że była to rezerwacja a nie zamówienie i odebrałem go dopiero w poniedziałek 13 to według regulaminu łapię się na zwrot i telefon mnie wyniesie finalne cebulowe 1099zl. Ogólnie możesz próbować dostać go na allegro. Widzę na pepperze, że co jakiś czas pojawia się aukcję ze sklepów partnerskich pokroju electro w dobrych cenach.

Niemniej już za 2099zl chyba nie do dostania ten Samsung, ceny gdy tylko dali zwrot poszybowały w górę. 

@piet

Matryca może i lepsza w s20 fe, ale finalny produkt, czyli zdjęcia są zdecydowanie na korzyść a52s. Zobacz sobie porównania w internecie. 

 

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Może na wstępie podam specyfikacje kompa. Procesor: Intel Core i5-8400, 2.8 GHz RAM: GOODRAM 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 IRDM X Black Płyta główna: ASRock Z370 PRO4 (https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z370-pro4-1533534/) Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W Karta Graficzna: GeForce RTX 3060 Ti GAMING Z TRIO LHR 8GB GDDR6 Dysk SSD: SSD GOODRAM IRDM 240GB 2,5 SATA III   Dysk HDD: Toshiba P300 1TB 3.5" SATA III   Na dysku SSD zainstalowany jest system + utworzona druga partycja na gry. Z racji, że to mało miejsca, a dysk HDD już nie daje rady przy nowszych tytułach, chciałbym zastąpić go nowym SSD. W ciągu 1-2 lat planuję wymienić również procesor i w razie potrzeby płytę główną z zasilaczem. Na razie jednak jest kolej na nowy dysk i na nim teraz się skupiam. Nie jestem na czasie jeśli chodzi o obecny rynek dlatego potrzebuję pomocy. Czytałem trochę o dyska NVMe i przemawiają do mnie dużo bardziej. Myślę, że pojemność 2 TB będzie wystarczająca. Natrafiłem na model KC3000 firmy Kingston polecany przez wiele osób. Moje główne pytanie jest takie czy ten dysk pasowałby do mojego komputera? Wiem, że to PCIe 4.0, a w płycie głównej mam 3.0, ale podobno też pasuje, a skoro w przyszłości wymieniałbym płytę główną, to już z PCIe 4.0. Czy dokładając ten dysk nie obciąży mi się za bardzo zasilacz (o ile w ogóle będzie mieć na niego wpływ, bo znajduje informację, że pobór mocy to około 3W, ale nie wiem ile w tym prawdy)? Czy nie będzie żadnego problemu, żeby wszystkie dane ze starego HDD przenieść na nowy SSD?   Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.      
    • @leelooo Niestety, ponowne wyszukiwanie nie dostarczyło bezpośrednich informacji dotyczących ostatniego logowania użytkownika @koziakaka ani danych o zdjęciu blokady konta. Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji o stanie konta tego użytkownika, najlepiej będzie skontaktować się bezpośrednio z administracją forum, ponieważ takie dane często obejmują prywatne informacje, które nie są publicznie dostępne na forum.
    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...