Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

No ale zaraz zaraz, 4k60 to tylko więcej klatek a nie większa ostrość. Jakości nie zyskujesz. 60 klatek używam a nawet 90, 120 i więcej, ale tylko dla slo-mo które spowalniam, żeby trafić w 30 klatek w składanym materiale.

 

Znaki zaraz sprawdzę, nie zmienia to jednak faktu, że trzeba dwa razy kliknąć zanim się do nich przejdzie. W androidowych klawiaturach mam je po jednym przytrzymaniu klawisza a znaków mam całe spektrum, pod każdą literką inny.

 

Aplikacje wyglądają słabo, słabiej niż na androidzie. Whatsapp, Garmin Connect, Pepper, nawet Facebook moim zdaniem wygląda mniej korzystnie, Twitter tak samo. Przykłady mógłbym wymieniać. Skoro jesteśmy przy aplikacjach, to przykład peepera. Dostaję powiadomienie o nowej wrzutce z produktem, który mnie interesuje. Klikam w aplikację, na dole jest dzwoneczek z liczbą w kółeczku. W androidzie samo wejście w powiadomienia powoduje, że powiadomienia odznaczają się jako przeczytane. A w iOSie muszę kliknąć przycisk na górze okna odznacz powiadomienia jako odczytane... wyskakuje komunikat, że powiadomienia zostały odczytane. Ale nadal numerek nie znika, aby go usunąć trzeba przejść na stronę główną, potem znów w powiadomienia i dopiero teraz ikonka znika. Takich przykładów mógłbym wymienić więcej, ale nie chcę przynudzać. Dla mnie ten system jest nadal niepełnosprytny.

 

I tak, zanim odeślę to już trzeci raz sobie zacząłem wmawiać, że jeszcze raz go włączę, skonfiguruję i spróbuję się przekonać. No ale np odblokowania w maseczce nie przeskoczę. Na zegarek który trzeba ładować dzień w dzień nie mam ani trochę ochoty, minimum to tydzień, raz na tydzień jakoś przeżyję. Zresztą nawet bez maseczki face id jest mniej wygodne niż dotyk, bo teraz muszę za każdym razem telefon podnieść z blatu a w P30 Pro czy innym po prostu kładę palec na leżącym na biurku urządzeniu.

 

Niestety, moim zdaniem iOS ergonomią dorównuje urządzonkom konkurencji sprzed dobrych kilku lat.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście ostrość będzie ta sama. Zawsze kręciłem telefonami, więc nie mam porównania do GoPro.

Znaki specjalne inne niż kropka faktycznie są dopiero po dodatkowym kliku - mogłoby być lepiej. Może są lepsze klawiatury - nie wiem, bo bardzo mało piszę.

O wyglądzie apliakcji nie piszę, bo to kwestia gustu. Roon wszędzie wygląda tak samo, a to jedyna aplikacja, na której mi zależy. :D Nie bardzo kumam Twój problem z powiadomieniami. Jak mi na ekranie wyskakuje powiadomienie z, powiedzmy, InPosta, klikam je i od razu trafiam do aplikacji. Notyfikacja znika, a wiadomość przeczytana. Allegro, Gmail i inne tak samo. Problem jest, gdy jakaś aplikacja na siłę chce działać po swojemu. Jeśli apka wpiera obsługę gestami - jest rewelacja. Siri też dobrze działa w wielu miejscach. Tutaj kompletnie się nie zgodzę w kwestii ergonomii. Niezauważalna integracja Apple Pay, menadżera hasłem z aplikacjami jest genialna. Patrzysz w telefon i samo wszędzie loguje. Płacisz jednym ruchem palca. Wiele rzeczy da się zrobić bardzi sprawnie bez wpisywania czegokolwiek. Może faktycznie pisanie na IP jest zdymane, ale na szczęście tego nie robię.

Co do maseczki - trzeba chyba IP13. :D Mi z powodu IP12 zawsze ona spada na brodę. Tu jest faktycznie dno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię tak... dam mu szansę, najwyżej stracę w miesiąc parę stów czy tysiaka w pół roku. Obiecuję, że będę drążył i starał się naprawdę przesiąść. I to z prostego powodu - nie ma w mojej ocenie niczego na androidzie wartego takich pieniędzy. No, może pixel, ale tego nie rozważam, bo interesuje mnie tylko zakup w PL z pełnym wsparciem.

 

Póki co odpaliłem go jeszcze raz, skonfigurowałem po wipie i zacząłem korzystać. Bez etui jest znośnie wielki, tylko co będzie jeśli mi kiedyś spadnie? :o Obstawiam, że ostatni telefon to mi z ręki wyleciał z 10 lat temu...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cervandes napisał:

Zrobię tak... dam mu szansę, najwyżej stracę w miesiąc parę stów czy tysiaka w pół roku. Obiecuję, że będę drążył i starał się naprawdę przesiąść. I to z prostego powodu - nie ma w mojej ocenie niczego na androidzie wartego takich pieniędzy. No, może pixel, ale tego nie rozważam, bo interesuje mnie tylko zakup w PL z pełnym wsparciem.

Mieszkam w UK, a kiedy nawalił mi Pixel to kazali odesłać do Gdańska, a kolejny Pixel został wysłany z Dublina, a wszystko załatwiane przez stronę Google dosłownie 3-4 dni i sprawa załatwiona. Kartę EVGA wymienili mi w ciagu tygodnia mimo, że niesprawna była wysyłana do Bawarii to dzień po odbiorze wadliwej wysłali kurierem nową. Nie wiem czy w dzisiejszych czasach ma to aż takie znaczenie. Nieraz coś reklamuje lokalnie i sprawa ciągnie się prawie miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cervandes napisał:

Zrobię tak... dam mu szansę, najwyżej stracę w miesiąc parę stów czy tysiaka w pół roku. Obiecuję, że będę drążył i starał się naprawdę przesiąść. I to z prostego powodu - nie ma w mojej ocenie niczego na androidzie wartego takich pieniędzy. No, może pixel, ale tego nie rozważam, bo interesuje mnie tylko zakup w PL z pełnym wsparciem.

 

Póki co odpaliłem go jeszcze raz, skonfigurowałem po wipie i zacząłem korzystać. Bez etui jest znośnie wielki, tylko co będzie jeśli mi kiedyś spadnie? :o Obstawiam, że ostatni telefon to mi z ręki wyleciał z 10 lat temu...

I jak na załość jak wyjmiesz z etui to coś się stanie :P 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, czy IP ma w sobie coś wartego takich pieniędzy też jest dyskusyjne. :D Pisałem w kilku innych tematach - mnie kupiły AirPlay, obsługa gestami oraz współpraca z innymi urządzenia z ekosystemu Apple. Apple Pay, Siri i menadżer haseł z Face ID też super. Są jednak rzeczy, od ręce opadają - aplikacja budzika jest tragiczna. Sposób wyboru zdjęć w galerii - dramat. Domyślne ustawienia aparatu w formacie 4:3 to również jakiś żart. Po zmianie na 16:9 ich rozdziałka drastycznie spada i trzeba zmienić z HIC na JPG, żeby wróciło do normy. Na początku kosztowało to nieco czasu, aby zrozumieć te dziwactwa. No i te maseczki... rotfl, zamierzam przetestować, czy faktycznie IP13 sobie z tym radzi.

Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też oddać p30 pro, że mimo już ponad 2 lat po premierze to nadal cholernie dobry smartfon i trudno znaleźć mu godnego następcę. Sam tego doświadczyłem. 

A co do wyboru to trochę chyba @cervandes przestrzeliłeś z tym pro maxem. Przez te płaskie krawędzie telefon zrobił się strasznym klocem i trzeba naprawdę lubić duże telefony by go używać. Przeskok między 11 pro max a 12 pro max jednak mocno odczuwalny przez ten design. A już tym bardziej zważywszy na fakt, iż używałeś wcześniej bardzo mocno zaoblonego p30 pro, który fajnie układa się w dłoni. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam iPhone 13 Pro i muszę przyznać, że jeśli ktoś zamierza kupić Maxa dla samej baterii to moim zdaniem nie ma sensu, na baterii telefon działa w każdych warunkach dłużej niż 12 pro max i 11 pro max, które maja podobne osiągi. Telefon nawet podczas instalowania uaktualnień albo nawet męczenia benchmarkami nie grzeje się jak stary 12 pro max może być co najwyżej lekko ciepły. Poza tym, że sam procesor wytwarza mniej ciepła i pobiera mniej energii czego nie reklamowano przy premierze ma również nowy modem 5g, który nie przegrzewa telefonu i nie powoduje że prędkość transmisji danych spada podczas pobierania aby nie ugotować telefonu. Tutaj działa wszystko jak należy i nie powinno być takich aberracji jak przyciemnianie ekranu w lecie w samochodzie kiedy słońce pada na telefon, a ten działa w 5g i obsługuje jednocześnie podcast i mapy. Prawdopodobnie od tej generacji 13 mini będzie całkiem sensownym wyborem w porównaniu z 12 mini, który nie domagał w wielu sytuacjach. Dodano 120 hz i tak używam narazie telefonu, żeby zobaczyć jak telefon działa na standardowych ustawieniach ale do normalnego używania oczywiście ustawie 60 hz, bo tyle mi wystarcza i na szczęście jest taka możliwość. Natomiast Notch tym razem to jakaś tragedia, jest głęboki i przypomina wyśmiewanego Pixela 3 xl ale to nic, najgorsze jest to, że oglądając materiał video 18:9 ten notch wchodzi w kadr co nie miało miejsca na 12 pro ani nawet 12 mini. Coś strasznego, mogli przecież przesunąć kadr o 2 milimetry aby nie zachodził na kadr ale skoro już jest to powinien mieć głębokość co najwyżej taką samą jak w 12 stce, kolejna zmiana to kamera do rozmów, która nie jest na środku ale w rogu notcha co przeszkadza podczas rozmów i wymaga przyzwyczajenia i jest to kolejny krok w złą stronę. Telefon ciężki i cegło waty, leży w ręce co najwyżej tak samo wygodnie jak Galaxy s21 Ultra choć dla mnie nawet gorzej przez kamieniem ciosane krawędzie i brak szkła 2.5d co przeszkadza w systemie iOS opartym głównie na gestach, rama ze stali zamiast aluminium, kewlaru, włókna węglowego czy czegokolwiek innego w przenośnym urządzeniu to też ciekawa cecha jak na urządzenie mobilne ale to już każdy wie jaki iPhone jest. Aparaty są równiejsze niż w 12 pro max, bo poprawiono zarówno ultra szeroki jak i teleobiektyw, znowu można mówić o podobnej jakości zdjęcia niezależnie od wybranego obiektywu jak w iPhonie 11 pro. Przetwarzanie zdjeć to temat rzeka ale w trybie naturalnym, standardowym widać odwrót od ultra mocnego odszumiania i zdjęcia maja trochę szumu zamiast akwareli tak samo jak w iPhonie 11, który jednak radził sobie gorzej przez małą matrycę. Poprawa jakości zdjęć z głównego aparatu jest na pierwszy rzut oka marginalna i w sumie rozumiem, że może wielu osobom brakować większej szczegółowości i możliwości zoomowania czyli megapikseli ale poprawa dwóch pomocniczych aparatów to obiektywnie duża zaleta, a ponieważ jakość zdjęć ze wszystkich aparatów jest w miarę podobna poza skrajnymi warunkami to zastosowanie tej samej rozdzielczości jest zrozumiałe i sensowne. 12 pro maxa kupiłem, bo miał lepszy aparat od 12 pro ale teraz wreszcie 13 pro ma taki sam zestaw aparatów jak max i jest to powrót do normalności. Widać więc, że wyeliminowano kilka najgorszych wad jak gotujący się modem 5g, energooszczędność cpu i ekran, który szybko się ściemniał pod dużym obciążeniem, zwłaszcza w lecie a tego zjawiska nie udało mi się wywołać, bo ekran co najwyżej wyłącza czasowe podbicie jasności ale nie ściemnia nigdy ekranu poniżej maksymalnej wartości możliwej do ustawienia ręcznie, chociaż zdaje sobie sprawę, że podczas grania na telefonie na telefonie na plaży w ostrym słońcu może być inaczej ale nie mam jak tego sprawdzić. Aparaty wreszcie ponownie produkują zdjęcia równej jakości i co ciekawe i wyglada jakby producent szedł pod prąd rynkowym trendom zdjęcia standardowo są dość słabo odszumiane. Głośniki rzeczywiście są lepsze, wydajność taka sama albo i gorsza jak 12 pro maxa, bo czasem iPhone zgubi parę klatek, może kwestia innego zarządzania energią a może adaptacyjnego odświeżania ekranu, benchmarki oczywiście wskazują na poprawę wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2021 o 20:49, cervandes napisał:

Szukam alternatywy do apple watcha, ale warunek jest jeden i jest bezwzględny: bateria.

Potrzebne mi do szczęścia powiadomienia - o połączeniach, smsach, whatsappach. Cała reszta jest mi kompletnie obojętna.

 

Garminy Vivomovo, Venu, Fenix... Coś jeszcze jest wartego uwagi i działajacego?

Ja wziąłem Xiaomi Mi Watch. Ma powiadomienia z podglądem, bateria trzyma spokojnie 10 dni.

Właściwie to przekonał mnie ten test i cena - udało mi się go kupić za 320 zł :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, unknown_solider napisał:

Mam iPhone 13 Pro i muszę przyznać, że jeśli ktoś zamierza kupić Maxa dla samej baterii to moim zdaniem nie ma sensu

No ja właśnie się ciągle waham między 13 Pro i Pro Max. Sporo rzeczy obsługuję z fona, więc większy ekran byłby mile widziany, ale jednak Max jest już nie do obsługi jedną ręką. W poniedziałek jadę pomacać oba w iSpocie. Natomiast na pewno wiem, że tylko 128GB. Poprzednio wziąłem 256GB i wykorzystuję całe 30GB. Wszystko leci w chmurę. Tę od Googla, bo Applowa to jest XD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem pro , max byl za duzy mimo ze mase rzeczy robie na telefonie. Przeszlem z 11 i 13pro jest mniejsza mimo tej samej wielkosci ekranu. Ale ciezsza.

przejscie bezproblemowe wszystko skopiowane w haslami wlacznie 

a tak prezentuje sie kolo Se z pracy zony 

B999-D2-AE-398-A-460-B-A4-B2-D70-CEB6-C8
upload pic

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.10.2021 o 15:06, Karister napisał:

No ja właśnie się ciągle waham między 13 Pro i Pro Max. Sporo rzeczy obsługuję z fona, więc większy ekran byłby mile widziany, ale jednak Max jest już nie do obsługi jedną ręką. W poniedziałek jadę pomacać oba w iSpocie. Natomiast na pewno wiem, że tylko 128GB. Poprzednio wziąłem 256GB i wykorzystuję całe 30GB. Wszystko leci w chmurę. Tę od Googla, bo Applowa to jest XD.

Tylko niestety w Apple wielkość ekranu nie przekłada się zbytnio na powierzchnię roboczą, bo wszystkie iPhone mają takie samo skalowanie i mieści się tyle samo treści niezależnie od wielkości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie przeklada Bo max ma wysza rozdzielczosc 

2532 x 1170 vs 2778 x 1284

Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MaxForces napisał:

Ramki takie, że jakby ktoś powiedział, że to jakiś Samsung S4 to bym uwierzył. "Emejzing" pełną mordą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chroni, nie ma tygidnia by nie spadl. Wczesniej 2 razy w roku telefon do naprawy czy wymiany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w ilości treści na ekranie pomiędzy mini, zwykłym a maxem jest niewielka;

http://www.idev101.com/code/User_Interface/sizes.html

iOS do dzisiaj nie obsługuje płynnego skalowania dpi, a bazuje na kilku mnożnikach;

https://medium.com/we-are-appcepted/the-curious-case-of-iphone-6-1080p-display-b33dac5bbcb6

No I na koniec najmniejszy rozmiar czcionki na Maxie nawet uwzględniając mnożnik jest większy niż na zwykłym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam wrażenie po konferencji Google ? Ktoś w ogóle planuje zakup Pixela 6 lub 6 PRO ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jak tam wrażenie po konferencji Google ? Ktoś w ogóle planuje zakup Pixela 6 lub 6 PRO ? 

Mnie strasznie by kusił, ale samsung swoją polityką funkcji dedykowanych w zegarkach wylacznie telefonom Samsunga skutecznie przywiązał mnie na smyczy do serii Galaxy.

Niemniej jestem bardzo ciekaw jak w rzeczywistości będzie się prezentować aparat w nowych Pixelach jak i sam chip. Zapowiada się na mały przełom, ale jak będzie w rzeczywistości to wielka niewiadoma. Możliwość wycinania ludzi czy elementow ze zdjęcia to wg mnie totalny game changer. Chociaż pamiętam, że kiedyś Huawei też takie coś prezentował a chyba do dziś nie weszło to do użytku. 

Szkoda, że znowu olewają tylko dystrybucję w Polsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realme GT jest w promocji za 1699, opłaca się czy znajdę coś sensowniejszego na przykład poco f3, który wydaje mi się robić ładniejsze zdjęcia (w realme zauważyłem że są takie "żółtawe kolory")? Na aparacie mi jakoś bardzo nie zależy, ważne żeby zdjęcia były po prostu okej.

 

Edytowane przez Blaine07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, ile wołać za P30 Pro 6/128 w bezwzględnie idealnym stanie, komplet, na GW do czerwca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego p30 pro miesiąc temu sprzedałem za 1400zl. Też full komplet, stan idealny, a gwarancja była do września przyszłego roku. Do tego jeszcze 2 oryginalne etui huaweia i nowy komplet t-maxa.

Myślę, że jakbym chciał i poczekał to i za 1500 by się udało. Więcej już raczej ciężko. 

Edytowane przez Chelsey
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...