Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Krótkie pytanko do was, czy opłaca się brać OP 8T pod koniec tego roku czy już trochę za późno? Jak to wygląda z aktualizacjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Blaine07 napisał:

Krótkie pytanko do was, czy opłaca się brać OP 8T pod koniec tego roku czy już trochę za późno? Jak to wygląda z aktualizacjami?

Wszystko zależy od ceny. Ja miałem 7T PRO i telefon do samego końca śmigał bez problemu. Android 11 na początku miał kilka błędów, ale z czasem było lepiej. 12 na pewno jeszcze dostanie.. Tylko OP ostatnio się ociąga z aktualizacjami i jak np w Samsungu poprawki zabezpieczeń wychodziły co miesiąc, tak w OP co 2-3 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xadrian napisał:

Wszystko zależy od ceny. Ja miałem 7T PRO i telefon do samego końca śmigał bez problemu. Android 11 na początku miał kilka błędów, ale z czasem było lepiej. 12 na pewno jeszcze dostanie.. Tylko OP ostatnio się ociąga z aktualizacjami i jak np w Samsungu poprawki zabezpieczeń wychodziły co miesiąc, tak w OP co 2-3 miesiące.

Wersja 8/128 za 1999 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, smilehunter napisał:

Zapinajcie pasy

lME39HL.png

50zł na drodze nie leży. 

"DO 50" - czyli równie dobrze, może to być 20 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.11.2021 o 01:05, Kosikosi napisał:

Zamierzam kupić iphone 12. Ale zastanawiam się nad pojemnością. Mianowicie biorę pod uwagę

128 GB

256 GB

Z jednej strony im więcej pojemnosci, tym lepiej. Z drugiej strony większa pojemność jest droższa o prawie 500 zł od mniejszej pojemności. I niekoniecznie chcę przepłacać (szczególnie z uwagi na możliwość icloud). 

Brać 128 gb? 

to zalezy ile video i zdzjec robisza.App 128 nie zapelnisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam IP12 256GB i IP13 zamówiony w wersji 128GB. Nie wykorzystałem 35GB, bo wszystko od razu leci w chmurę (Googla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze objawy hiper inflacji w naszym kraju

gdqgucN.png

Tylko jeszcze milionów coś nie zarabiam. 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

realme narzo 30 5g 4+128 za 599zł w xkom z kodem poniedziałek jakby ktoś był chętny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś prosty sposób aby w przeglądarce safari na iOS przełączyć się szybko z witryny mobilnej na desktopową i odwrotnie ? ?

EDIT: ok znalazłem ?

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2021 o 11:11, Karister napisał:

Ja mam IP12 256GB i IP13 zamówiony w wersji 128GB. Nie wykorzystałem 35GB, bo wszystko od razu leci w chmurę (Googla).

jak wygląda integracja IP z usługami googla? głownie chodzi mi o chmure, zdjecia i gmaila. Da sie ustawic Google Zdjecia jako domyslna galerie? Są jakieś ułomności względem jak to działa na androidzie? Nie ma problemu z synchronizacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, fantek napisał:

jak wygląda integracja IP z usługami googla? głownie chodzi mi o chmure, zdjecia i gmaila. Da sie ustawic Google Zdjecia jako domyslna galerie? Są jakieś ułomności względem jak to działa na androidzie? Nie ma problemu z synchronizacja?

Są problemy, gdy masz włączoną synchronizację obu chmur jednocześnie. Wtedy zmiany czegoś w jednej chmurze niekonicznie synchronizują się w drugiej i się wszystko rozjeżdża. Albo Apple, albo Google w automacie. Mi najlepiej sprawdza się rozwiązanie, gdzie to jabłko ma włączoną automatyczną synchronizację, bo wszystko od razu trafia na inne urządzenia. Ten element jakoś bardziej mi odpowiada w wydaniu Apple. Piszę to jednak z punktu widzenia MacBooka i iPada. iCloud na Windowsa jakoś mi nie urwał i tu wolę dostęp przez www, ale nie umiem tego jakoś sensownie uargumentować. Może powinienem dać jeszcze jedną szansę. To co istotne, chmura Apple nie oferuje backupu zdjęć i filmów, więc co jakiś czas ręcznie wybieram, które zdjęcia czy filmy uważam za udane i je ręcznie przenoszę do chmury Googla w albumy. Zatem Google traktuję jako coś zbackupowanego i uporządkowanego na wieczność, a jabłko jako synchronizację nowych rzeczy, które trzeba będzie ogarnąć. Ponadto Apple daje przez www podgląd rzeczy z chmury w słabej jakości i długo wyostrza. Google nie ma problemu z zapodaniem w przeglądarce filmu nagranego w 4K. Automatyczny upload do chmury Apple też nie jest błyskawiczny i potrafi się wydarzyć po kilku minutach. Nie wiem, jak w Google.

Podsumowując, obie chmury mają swoje plusy i minusy. Mi najbardziej odpowiada połączenie ich obu, bo mogę oddzielić zbackupowane i uporządkowane albumy od nowych zdjęć. Gdybym miał korzystać tylko z jednej, to tej od Google.

 

EDIT:

Nie ma czegoś takiego, jak ustawienie domyślnej galerii. Masz dwie aplikacje do zdjęć, od Google oraz Apple i używasz, której chcesz, bądź obu, jak w moim przypadku. Mail działa dobrze zarówno w aplikacji Google jak i Apple. Ja wybrałem od Google ze względu na interfejs i lepsze wyszukiwanie. Natomiast Safari z dogranym ad-guardem zjada Chrome, zaś firmowa aplikacja Google do przeglądania neta na jabłku, zalecana względem Chrome, ssie od A do Z. Mapy też od Googla. Ogólnie to wszystko z usług od Googla poza przeglądarką.

Edytowane przez Karister
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karister napisał:

EDIT:

Nie ma czegoś takiego, jak ustawienie domyślnej galerii. Masz dwie aplikacje do zdjęć, od Google oraz Apple i używasz, której chcesz, bądź obu, jak w moim przypadku. Mail działa dobrze zarówno w aplikacji Google jak i Apple. Ja wybrałem od Google ze względu na interfejs i lepsze wyszukiwanie. Natomiast Safari z dogranym ad-guardem zjada Chrome, zaś firmowa aplikacja Google do przeglądania neta na jabłku, zalecana względem Chrome, ssie od A do Z. Mapy też od Googla. Ogólnie to wszystko z usług od Googla poza przeglądarką.

Mam dokładnie takie samo odczucie co do aplikacji Google i również korzystam z wszystkiego oprócz Chrome. Jeśli chodzi o synchronizację to dobrze, że o tym wspomniałeś bo ja mam wyłączoną tą od Apple i w sumie wszystko śmiga, a nawet nie przyszło by mi do głowy, że może być taki problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za obszerne info. Od już jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany telefonu na nowy, ale wiadomo stary #jeszczedobry, więc się nie pali. Nie miałem nic z apple jeszcze i szukałem czegoś na androidzie, ale jeśli mam płacić prawie 3k za chińczyka, na którym nie będę mieć powiadomień z niektórych appek, bo są ubijane w tle, to już coraz  przychylniej patrzę na apple. Tym bardziej, ze zależy mi na dobrych zdjęciach i filmach.

Przed przesiadka na apple wstrzymuje mnie kilka rzeczy ( nie wiem czy maja w ogóle sens):

1. Synchronizacja z kontem googla zdjęcia, backup itp (to już wyjaśniliście)

2. Face ID/brak touch id - w szczególności w dobie masek -  widzę czasami jak moja partnerka meczy sie z odblokowaniem np w sklepie przy płatności  lub w samochodzie gdy parzy na drogę

3. Nocz - pewnie po 2 dniach przestałbym go zauważać, ale no wygląda to w tych czasach okropnie 

4. Brak innych rzeczy od apple - słuchawki BT Sony, laptop na windowsie... nie wiem czy przez to Iphone nie traci na 'atrakcyjności'

5. Fakt, że na androidzie wiele rzeczy możesz dowolnie pozmieniać np. nie używałem telefonu od kilku lat bez nova launcher. Wiem, że iOS otatnio poszedł z tym mocno do przodu, ale nie wiem jak to wygląda w bezpośrednim porównaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fantek napisał:

Dzięki za obszerne info. Od już jakiegoś czasu przymierzam się do wymiany telefonu na nowy, ale wiadomo stary #jeszczedobry, więc się nie pali. Nie miałem nic z apple jeszcze i szukałem czegoś na androidzie, ale jeśli mam płacić prawie 3k za chińczyka, na którym nie będę mieć powiadomień z niektórych appek, bo są ubijane w tle, to już coraz  przychylniej patrzę na apple. Tym bardziej, ze zależy mi na dobrych zdjęciach i filmach.

Wersja Pro iPhone'a jest jednak znacznie droższa od tych 3k. Nie wiem jednak, jakie są różnice w zdjęciach z Pro i bez Pro. Do tego Apple z uporem maniaka robi zdjęcia 4:3. Niby to jednorazowa zmiana ustawień, ale rozkminienie, jak to poprawnie zrobić, zajęło mi dwa miechy. Oprócz ustawienia 16:9 trzeba zmienić domyślny format z HEIC na JPG, bo inaczej w chmurze zapisują się w jakieś absurdalnie niskiej rozdzielczości, a już ta natywna w IP jest mało imponująca.

1 godzinę temu, fantek napisał:

Face ID/brak touch id - w szczególności w dobie masek -  widzę czasami jak moja partnerka meczy sie z odblokowaniem np w sklepie przy płatności  lub w samochodzie gdy parzy na drogę

To jest kibel. Ja zdejmuję maskę na czas płacenia. Z dobrze przylegającą maseczką, FaceID działa, bo nie zmienia się geometria twarzy na tyle, by się skiepściło.

1 godzinę temu, fantek napisał:

Nocz - pewnie po 2 dniach przestałbym go zauważać, ale no wygląda to w tych czasach okropnie 

Nie zwracasz na to uwagi po tygodniu, a dzięki temu telefon nie rozblokuje po podstawieniu zdjęcia do kamerki. W wielu aplikacjach i tak po bokach jest czarne tło, więc wygląda to na naturalne miejsce wyświetlania godziny i poziomu baterii.

1 godzinę temu, fantek napisał:

Brak innych rzeczy od apple - słuchawki BT Sony, laptop na windowsie... nie wiem czy przez to Iphone nie traci na 'atrakcyjności'

Traci, aczkolwiek niewiele. Aplikacje od Apple są też na Windowsa. Dodatkowo kupiłem za kilkanaście zeta odbiornik AirPlay na Windowsa oraz MiBox i działają super. Tu akurat Apple zjada konkurencję. Można elegancko rzucić cały ekran bez lagów wraz z dźwiękiem na monitor od PC albo TV. ChromeCast z Androida wypada sporo gorzej, a na jabłku działa wręcz tragicznie.

1 godzinę temu, fantek napisał:

Fakt, że na androidzie wiele rzeczy możesz dowolnie pozmieniać np. nie używałem telefonu od kilku lat bez nova launcher. Wiem, że iOS otatnio poszedł z tym mocno do przodu, ale nie wiem jak to wygląda w bezpośrednim porównaniu.

Ekran startowy ma sporo opcji customizacji i to w sumie tyle. Reszta zgodnie z polityką firmy - do it our way or fuck you. Trochę zeszło, zanim się nauczyłem, ale jabłkowy Look&Feel jest dobrze przemyślany pod kątem gestów. Jest natomiast kilka idiotyzmów, o których pisałem wcześniej. Aplikacja budzika jest niedojebana, a sposób wybierania wielu elementów (np. kilku zdjęć do wysłania) woła o pomstę do nieba. Kliknięcie numeru w historii połączeń od razu oddzwania. Siema, jak oddzwonisz za granicę. Za to Siri jest bardzo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten notch też też bardzo eenerwuje. Domyślam się że po miesiącu pewnie już mniej ale dalej nie mogę pojąć jak w prawie 2022 roku taka "innowacyjna" firma jak Apple nie może się z tym uporać. Druga sprawa to montowanie tego przestarzałego złącza Lightning - nie dość że to wolniejsze od USB-C to jeszcze musiałbym wymienić wszystkie kable gdzie mam 2m kabel od ładowarki bo taki potrzebuje, kabel do drona, kabel do ładowarki samochodowej. W tym roku mocno zastanawiałem się nad iPhone 13 PRO MAX ale z uwagi na cenę i słabą dostępność wybrałem jednak Androida, a że dodatkowo użytkuje iPada mini wiem że to był dobry wybór ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównym powodem notcha jest FaceID i skoro nie mogą sobie z tym poradzić, widocznie nie jest to proste. Biorąc pod uwagę ostatnie patenty Apple, związane z ekranem, notch zostanie na dłużej. Ponadto tenże po raz pierwszy zawitał do najnowszych Macbooków, więc najwyraźniej Apple ma odmienne zdanie na temat ów wcięcia w ekranie od sporej rzeszy narzekaczy. Co do Ligtninga w dobie USB-C - w sumie racja, nie ma to już sensu. Rynek notebooków pokazał jednak, że świat nie jest gotowy na zastąpienie wszystkiego przy pomocy tego jednego złącza. Tak czy siak, IP12 mam ponad rok i przez ten czas kabla użyłem równe zero razy. Jak dla mnie mogliby po prostu wywalić to złącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bym wolał czytnik linii jak to jest w iPadzie mini niż ten FaceID. Ostatnio widziałem też jakieś rendery i notch miał właśnie zniknąć - chyba że to był jakiś fejk to trochę szkoda :/ 

Ty nie potrzebujesz natomiast ja bym na pewno nie kupił już takiego urządzenia które nie miałoby portu na kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli komus nie pasuje notch to nie kupuje iphone w nowszych wersjach :E to jak narzekanie ze w zime trzeba opony zmieniac na zimowki

kable lightning sa od bardzo dawna, mozna miec przejsciowke, wiem ze mozna zgubic ale zawsze jakiejs wyjscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że Lightning kiedyś miał sens, bo był lepszym standardem od ówczesnych mini- czy micro-USB. Nie można tego natomiast powiedzieć już w kontekście USB-C. Znikają zalety pod tytułem symetria i szybkość złącza, a zostaje mniejsza kompatybilność. Przejściówka to proteza - kolejna rzecz, którą trzeba mieć i o niej pamiętać. Dlatego olałem temat kabli do telefonu i używam tylko ładowania indukcyjnego. Niemniej podczas wyjazdów muszę przez to zabierać jedną rzecz więcej, bo nie ma normalnego złącza.

Edytowane przez Karister
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 16:05, Petru23 napisał:

Znowu dali mi Samsunga. Tym razem a22 :mad2:

O ku... On nie jest taki zły 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Petru23 napisał:

O ku... On nie jest taki zły 8:E

Działa? Bez 5G?

Ja konfigurowałem latem znajomej a22 5G i w sumie dawał radę. Dało się w miarę wszystko sprawnie i względnie szybko zrobić. 

Ale uprzedziłem ją że za kilka miesięcy może nie być tak kolorowo. 

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników iOS:

Czy da radę przenieść pasek adresu i zakładek w przeglądarce Safari z góry na dół?

Niby w internecie jest pokazana taka opcja i powinna być dostępna w ustawieniach przeglądarki, jednakże u mnie tego nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa kliknięcia. aA (obok URL) -> Show Top Bar. Bez wchodzenia w jakiekolwiek ustawienia.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • DPF? A coś takiego w Polsce w ogóle istnieje? To się wycina i dalej jeździ
    • Z tym procesorem, to jakieś dziwne rzeczy piszesz Co to za wynalazek jeśli można wiedzieć ? Co do opóźnienia rpm od wentylatora CPU, to musisz to sobie właśnie tak ustawić, żeby reagował z opóźnieniem i obserwować temperaturę. Wiedząc, że pojemność chłodzenia jest dość duża - tak zakładam, bo nie wiem jakie jest  - to temperatura procesora nie ma prawa od razu podskoczyć o ileś tam stC, więc opóźnienie rpm będzie działać jak należy. Poza tym nie trzeba od razu ładować max rpm, bo po co, ustaw np. 50% rpm do 65stC a powyżej ułóż krzywą rpm liniowo do góry do np. 70stC i wypłaszcz, żeby wentylator nie wchodził na rakietowe obroty powyżej 70stC.   FC po uruchomieniu wykrywa wszystkie czujniki w komputerze i pokazuje je jako tabelki. Do tych tabelek trzeba przypisać odpowiedni czujnik/gniazdo FAN na płycie i podpiąć do niego wentylator (obojętnie, czy 3 pin czy 4 pin) Jeżeli masz na froncie np. dwa wentylatory, to fajnie ustawić rpm górnego wentylatora na froncie do czujnika od CPU (wentylator jest na wysokości chłodzenia CPU) a ten poniżej na froncie ustawić pod czujnik karty graficznej (wentylator jest na wysokości karty graficznej) Oba wentylatory będą się dynamicznie kręcić w zależności od czujników przydzielonych w FC. Gdy procesor będzie obciążony, a karta nie, to tylko górny się rozkręci, żeby podmuchać na mobo i procesor, odwrotnie będzie przy obciążeniu tylko karty. A w grach, gdzie wszystko zapierdziela na maxa, oba wentylatory będą kręcić z np. 1000rpm, gdy temperatury będą oscylować w okolicach np. 70stC dla CPU i 60stC dla karty. Możliwości jest od groma, tylko trzeba sobie to fajnie poustawiać W idle nic się nie kręci, bo nie musi, jedynie tylny wywiew ustawiony od 40stC czasem zakręci, jak się w budzie za ciepło zrobi, bo się w końcu zrobi, jak wywiew nie działa. Mam tak u siebie i jest elegancko. Co do SickleFlow 140 ARGB to krzywa rpm załatwia wszystko, wystarczy ustawić max na 1000rpm i gitara. Teraz sobie gram w FP (fishingplanet) i zobacz, jak się zachowują wentylatory: Wentylator na CPU kręci się dopiero od 50stC, tylny od 40stC, a przednie się nie kręcą, bo ich nie ma Aha, no i pompka w grze idzie na 100%, gdy w idle na 50% Sterowane ofkors w FC    
    • To teraz tylko czekać na premierę i ceny. 
    • @TheMr. Nie dostaną parasola z powietrza, nie w pobliżu samej linii frontu. Rosja ma obronę plot jak i swoje lotnictwo. Potrzebują wojsk zmechanizowanych i artylerii klasycznej jak rakietowej. Tyle że nigdy nie będzie ich stać nawet na 10% tego co potrzeba. Stąd już mają sił NATO, będą większe, w tym niemieckie. A w razie wojny będzie też wsparcie od nas, między innymi po to przenieśliśmy część jednostek na wschód i północnych wschód. Przy czym kojarzę że już tu niedawno o tym pisaliśmy. Szkoda się powtarzać.  
    • Trochę zleciało, ale ostatecznie monitor kupiłem, a konkretnie dzisiaj odebrałem . Jak pisałem, nie był to jakiś priorytet, trochę zachciewajka, ale cały czas mi chodził po głowie. Klamka ostatecznie zapadła w niedzielę gdy podpiąłem konsolę pod starego Samsunga i po prostu mówię "no nie, tak być nie może". Obraz już taki bardzo nie współczesny . Z monitorem poobcowałem może z 1,5h, co mogłem to jako tako sprawdziłem. Jestem nim oczarowany i zakochany . Chyba trafiła mi się dobra sztuka, bo żadnych złych pikseli nie zaobserwowałem, podświetlenie równomierne. Kontrast i jasność super. Smużenie i cała reszta jak na razie też bardzo spoko. Rozumiem jeśli ktoś przechodził z dobrego ipsa to "coś" tam widział, ale jak ktoś używał TV VA to jakiekolwiek smugi czy coś to chleb powszedni. Filmy również spoko, taki mały telewizorek za "niedużą" kasę czyli coś o co mi chodziło.   W sklepie dopytywałem się o ew. zwrot, ale już wiem że monitorek zostaje u mnie.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...