Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jest to samo, co jakiś czas sobie resetuje. MIUI, nic nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Chelsey napisał:

Szczerze wątpię, że Ci wytrzyma. U mnie s20 FE na Snapie wyciąga około 3h SoT, do 4 nawet nie mam podjazdu przy moim użytkowaniu.  

Samsung nie potrafi optymizowac baterii niestety. 

grube XD z tego SoT - w Realme 8 Pro udało mi się 10h wykręcić z włączonym WiFi/4G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, huudy napisał:

grube XD z tego SoT - w Realme 8 Pro udało mi się 10h wykręcić z włączonym WiFi/4G

może dlatego, że to słaby średniak a nie flagowiec? co nie zmienia faktu, że taki smartfon powinien chociaż te 5-6h SoTu wytrzymać..

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, reQ_21 napisał:

może dlatego, że to słaby średniak a nie flagowiec? co nie zmienia faktu, że taki smartfon powinien chociaż te 5-6h SoTu wytrzymać..

co mi po flagowcu jak jednego dnia pracy nie wytrzyma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, huudy napisał:

co mi po flagowcu jak jednego dnia pracy nie wytrzyma :E



bardzo polecam wideo, tłumaczy to zjawisko 

Edytowane przez reQ_21
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z SoTem też jest kwestia mocno indywidualna. Na pewno znajdziesz osoby co na s20 fe wyciskają 5-6h lekko. Ja wychodzę z założenia, że po to mam telefon z wyższej półki by wykorzystywać jego możliwości. Mam cały czas włączoną transmisje danych, GPS, bluetooth (GW4). Oczywiście 120 Hz włączone. A z trybu oszczędzania baterii na żadnych smartfonie w życiu nie korzystałem i nie zamierzam. 

Poza tym mam specyficzny typ użytkowania telefonu, bo bardzo dużo używam YouTube czy YouTube music na LTE z wyłączonym ekranem (używam YT premium). Także procenty lecą mimo, że nie ma to przełożenia na SoT.

 

Btw. Kupiłem dziś mamie Samsunga A52s. Niby sam używam telefonu z plastikowym tyłem, ale to jaka jest przepaść wykonania i jak tandetny się wydaje a52s przy s20 fe mocno mnie zaskoczyła. Plecki na środku maja jakby delikatna przestrzeń między klapka a bateria/podzespołami i się delikatnie uginają. Sam telefon przez to, że ma ramkę plastikową (s20 fe ma metalową) sprawia wrażenia bardzo lekkiej, taniej zabawki. Aż nie chce wiedzieć jak wygląda taki Samsung a12 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Chelsey napisał:

Z SoTem też jest kwestia mocno indywidualna. Na pewno znajdziesz osoby co na s20 fe wyciskają 5-6h lekko. Ja wychodzę z założenia, że po to mam telefon z wyższej półki by wykorzystywać jego możliwości. Mam cały czas włączoną transmisje danych, GPS, bluetooth (GW4). Oczywiście 120 Hz włączone. A z trybu oszczędzania baterii na żadnych smartfonie w życiu nie korzystałem i nie zamierzam. 

Poza tym mam specyficzny typ użytkowania telefonu, bo bardzo dużo używam YouTube czy YouTube music na LTE z wyłączonym ekranem (używam YT premium). Także procenty lecą mimo, że nie ma to przełożenia na SoT.

 

Btw. Kupiłem dziś mamie Samsunga A52s. Niby sam używam telefonu z plastikowym tyłem, ale to jaka jest przepaść wykonania i jak tandetny się wydaje a52s przy s20 fe mocno mnie zaskoczyła. Plecki na środku maja jakby delikatna przestrzeń między klapka a bateria/podzespołami i się delikatnie uginają. Sam telefon przez to, że ma ramkę plastikową (s20 fe ma metalową) sprawia wrażenia bardzo lekkiej, taniej zabawki. Aż nie chce wiedzieć jak wygląda taki Samsung a12 ?

a12 wygląda jak etui za 5zł które kiedyś zamówiłem z aliexpresu  XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2021 o 20:35, Chelsey napisał:

Btw. Kupiłem dziś mamie Samsunga A52s. Niby sam używam telefonu z plastikowym tyłem, ale to jaka jest przepaść wykonania i jak tandetny się wydaje a52s przy s20 fe mocno mnie zaskoczyła. Plecki na środku maja jakby delikatna przestrzeń między klapka a bateria/podzespołami i się delikatnie uginają. Sam telefon przez to, że ma ramkę plastikową (s20 fe ma metalową) sprawia wrażenia bardzo lekkiej, taniej zabawki. Aż nie chce wiedzieć jak wygląda taki Samsung a12 ?

miejsce na puchnaca baterie zostawili :E

a serio takie samo odczucie mialem kiedy kupilem iphone12, niby szklane plecki ale slychac byla ta przestrzen miedzy bateria a obudowa, specyficzne uczucie, zeby je pokonac kupilem spigena :E ale w 13 pro juz nie ma takiego efektu, moze dlatego ze dociazony jest zamias aluminium to ta stala jakas :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyłem jednego z tych skryptów : https://forum.xda-developers.com/t/debloat-scripts-overview-for-the-s21.4278727/
uśpił mi łącznie 60 aplikacji i teraz S21 działa jak rakieta. Bateria nadal zjeżdza ale trochę wolniej, z średnio 10% na godzinę a około 6-7% :E za to płynność overall zwiększyła się drastycznie

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to ma sens posiadanie smartphone'a i robienie z niego dumbphone :/ nie tak to powinno dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, xede napisał:

jaki to ma sens posiadanie smartphone'a i robienie z niego dumbphone :/ nie tak to powinno dzialac

60 aplikacji to nic w przypadku samsunga, kompletnie nie odczuwam braku czegokolwiek. Wszystkie aplikacje samsungowe działają,  w tym pełna synchronizacja ze smartwatchem. 

Ogólnie to całkiem się coś posypało bo smartfon na następny dzień nie chciał aktualizować i ściągać rzeczy, więc zrobiłem format i zainstalowałem teraz wszystko na nowo ręcznie (wcześniej zrobilem backupa z vivo)  i...
Do tego też wczesniej nie przychodziły powiadomienia na czas, przez chwile miałem wrażenie że ktoś mi wcisnął xiaomi w obudowie samsunga :E

Bateria spada nadal około 10% na godzinę, ale jest o wiele stabilniej. Po za jednym wybrykiem kiedy smartfon działał jakby miał 30hz i musiałem ręcznie zmienić odświeżanie na niższe a potem wyższe, żeby się naprawiło.
Ogólnie to też odczuwam zauważalnie słabszy zasięg w sieci Orange względem Vivo, a czym bardziej porównuje jakość wyświetlacza to tym bardziej mam wrażenie,  że w Vivo dali naprawdę jakieś zajebiste podzespoły - albo Samsung ma potężny sponsoring recenzji, bo nie ma on nawet podjazdu do jakości wyświetlacza z vivo X51. Porównywałem nawet z Vivo V21 i S21 wygląda słabo - może to zasługa tej ceramiki którą vivo używa

 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, reQ_21 napisał:

a czym bardziej porównuje jakość wyświetlacza to tym bardziej mam wrażenie,  że w Vivo dali naprawdę jakieś zajebiste podzespoły - albo Samsung ma potężny sponsoring recenzji, bo nie ma on nawet podjazdu do jakości wyświetlacza z vivo X51

Z oceną ekranu bym się wstrzymał, bo w oczach nikt nie ma sprzętu pomiarowego. Ludzie akurat często się mylą np. w kolorystyce, że mocno nasycone kolory lepsze, a rzeczywistość jest odwrotna i dopiero jak się pokaże, gdzie w miejscu gdzie powinno być przejście, to jest tylko jaskrawa plama. Jednak daje po gałach, więc ładne dla ludzi. Tak samo z bielą, większość źle postrzega punkt bieli i tą wpadającą w niebieski uznaje za prawidłową. Pomijam faktycznie kiepskie ekrany, ale poza tym nie oceniałbym ekranu własnymi oczami.

I jako ciekawostkę dodam, że głównie i tak powinno używać się profilu "naturalnego", "oryginalnego" itp., czyli profilu sRGB, gdyż w tej przestrzeni jest ponad 90% treści. Obecne fony mają DCI-P3, a więc szerszy zakres i taki jest w domyślnie ustawiony, czyli z automatu prawie wszystko jest przesycone. DCI-P3 jest głównie zazwyczaj używany włącznie z HDR-em. To dotyczy Androida, gdyż iOS sam z automatu dopasowuje właściwą przestrzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pawelek6 napisał:

Z oceną ekranu bym się wstrzymał, bo w oczach nikt nie ma sprzętu pomiarowego. Ludzie akurat często się mylą np. w kolorystyce, że mocno nasycone kolory lepsze, a rzeczywistość jest odwrotna i dopiero jak się pokaże, gdzie w miejscu gdzie powinno być przejście, to jest tylko jaskrawa plama. Jednak daje po gałach, więc ładne dla ludzi. Tak samo z bielą, większość źle postrzega punkt bieli i tą wpadającą w niebieski uznaje za prawidłową. Pomijam faktycznie kiepskie ekrany, ale poza tym nie oceniałbym ekranu własnymi oczami.

I jako ciekawostkę dodam, że głównie i tak powinno używać się profilu "naturalnego", "oryginalnego" itp., czyli profilu sRGB, gdyż w tej przestrzeni jest ponad 90% treści. Obecne fony mają DCI-P3, a więc szerszy zakres i taki jest w domyślnie ustawiony, czyli z automatu prawie wszystko jest przesycone. DCI-P3 jest głównie zazwyczaj używany włącznie z HDR-em. To dotyczy Androida, gdyż iOS sam z automatu dopasowuje właściwą przestrzeń.

nie o to chodzi, obydwa ustawiłem na profile naturalne według testów w internecie i po prostu amoled w Samsungu jest żółty z zauważalną mniejszą ilością detali. Vivo potrafi wygenerować idealną biel i ma zdecydowanie głębsze przejścia tonalne, gdzieniegdzie nawet obraz jest ostrzejszy. Jakby nie patrzeć w X51 jest ekran samsunga, tak samo jak X60 PRO z samsungowymi certyfikatami SGS care display i SGS seamless.
Ja mam wrażenie, że po prostu samsung nie potrafi w kalibrację wyświetlacza - albo robi to celowo dla laików, żeby myśleli że ich oczojebne wyświetlacze są super :D

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tego: X51 (na innych rynkach pod nazwą X50 Pro) i tego: S20 FE 5G, to wychodzi, że w trybach sRGB X51 ma błędy na poziomie 1,9, natomiast S20 FE 5G ma 2,4. Obydwie wartości są dobre, poniżej 3,0, czyli punktu wyjściowego. Aczkolwiek faktycznie Vivo wypada lepiej. Szkoda tylko, że nie ma porównania temperatury.

Jest tu: KLIK. Trzeba przewinąć do tabelki, są akurat obydwa fony. Tutaj wychodzi odwrotnie, że Samsung wypada lepiej. Jest również temperatura gdzie Vivo ma bardziej niebieski odcień. Samsung jest bliżej wartości 6500. A więc to co mówisz, że Samsung bardziej wpada w żółty i może to jest właśnie ten właściwszy punkt bieli.

Ciężko stwierdzić. Niby jedna i druga redakcja jest ok, a wyniki odmienne. Choć w drugim przypadku jest więcej testów, więc ku niemu się skłaniać? Z doświadczenia wiem, że zdecydowana większość ludzi właśnie błędnie postrzega biel, tą niebieską jako właściwą. Nie wiem, w każdym bądź razie "na oko" to ja bym nie oceniał.

Można też zrobić prosty test z przyłożeniem czystej białej kartki papieru z drukarki. Wiem, mało precyzyjne, ale z grubsza jest to jakieś porównanie. Testy jakiś redakcji czy gości z yt, którzy tylko mówią, że ekran jest dobry lub nie, bez żadnych pomiarów, pomijam. Nie interesuje mnie czyjeś widzimisię, a fakty.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się ale choćby przy TV i kalibracji. W co lepszych Tv są profile Filmmaker (czy jak tam się zwą w zależności od producenta), nawet zwykły profil Film, jak się je odpali to widać w jaką stronę idzie kolorystyka i ogólnie biel, właśnie w jakby zażółcenie i ogólnie ciepłą tonację. To samo jak poczytać jak się ustawia kolory/kontrast to wszędzie właśnie jest aby dawać profile ciepłe. Zresztą jak człowiek nieco dłużej poobcuje z tym to później taka typowa biel wydaje się kapkę zimna i ogólnie kolorystyka takich wyświetlaczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co już wspominałem, większość zwykłych ludzi źle postrzega biel. Ta niebieska wydaje im się prawdziwsza, a to błąd. Jednak dlatego również producenci fonów czy TV domyślnie ustawiają taki rozjechany profil z chłodną tonacją ponad docelowe 6500K (pomijam już przesycenie kolorów często do tego), gdyż przeciętny Kowalski taki obraz uważa niestety za lepszy, pomimo tego, że odbiega on od rzeczywistości. Ten zły obraz lepiej sprzedaje się w sklepie, taka brutalna prawda. Celowo podałem wcześniej przykład z czystą białą kartką papieru aby przyłożyć do ekranu. Taki "niebieski" obraz to zmutowany, że tak określę, kolor skóry, a do tego jeszcze, światło niebieskie mocniej męczy nasze oczy.

Ta typowa biel, o której mówisz, właśnie nie jest bielą.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pawelek6 napisał:

...

Tryb "jasny" samsung vs "standardowy" vivo
ysdWWLE.jpg


Tryb naturalny samsung vs profesionalny Vivo

kEVfTuD.jpg

Nie miałem zbytnio naturalnego światła żeby poświecić kartkę, więc postanowiłem że zrobię jak jest trochę ciemniej. Nie wiem czy dobrze, ale mam nadzieje że rozumiesz moje spostrzeżenia 
W vivo każdy tryb da się jeszcze skalibrować, w przypadku samsunga da się tylko w trybie jasnym. Także ogólnie lipa od strony samsunga IMO 
Na co dzień w vivo używalem standardowego pchniętego trochę w cieplejszy (według różnych źródeł najniższy błąd delta) w przypadku samsunga jestem ograniczony do przeciętnego naturalnego albo przesadzonego jasnego z możliwością tonacją koloru, i to w dodatku tylko co 3 "ticki" a w vivo jest płynna regulacja. 

A co do samego S21 to co jakiś czas zdarza mu się bez powodu strasznie obniżać odświeżanie na trybie adaptywanym (ekran działa jakby miał zauważalnie poniżej 60hz) - muszę wtedy zmienić w ustawieniach na 60hz i znowu na adaptacyjny i na jakiś czas się naprawia. 
Paranoja jakaś, identyczny problem jak w Poco X3 mojej rodzicielki :v 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oceniał obrazu własnymi oczami gdzie pierwsze zniekształcenie poszło z aparatu, którym zrobiłeś zdjęcia, a drugie może dawać mój (i każdego kto wyświetla) monitor czy inny ekran. Jest to zupełnie bez sensu.

Aczkolwiek, nieco się walnąłem z tym, że podawałem wcześniej S20 FE 5G, a ty mówisz o S21. Sprawdziłem teraz na szybko i efekt jest taki: KLIK i KLIK. Mówiąc krótko, S21 wypada i tak lepiej względem S20 FE, którym się wcześniej sugerowałem. W pierwszym przypadku wyszło zaledwie 1,3 błąd, a w drugim teście 2,2 (co nadal jest niską wartością), a dodatkowo punkt bieli jest praktycznie idealny 6500K wg testu. Co z tego wynika? Redakcja kłamie czy jednak ty źle postrzegasz biały kolor? Nie będę odpowiadał, ponieważ to, że producenci nie raz sypną paroma $ za lepszą ocenę, to wiadoma sprawa, jednak oczywistą oczywistością jest również zazwyczaj błędne postrzeganie bieli przez ludzi.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki najlepszy fotosmartfon do 3k? Mi 11 nie do kupienia już praktycznie, 8 Pro? S21 trochę mały. S20 FE niby spoko ale do 3k nie ma nic lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bleidd napisał:

Jaki najlepszy fotosmartfon do 3k? Mi 11 nie do kupienia już praktycznie, 8 Pro? S21 trochę mały. S20 FE niby spoko ale do 3k nie ma nic lepszego?

IP12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko android wchodzi w grę 

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.12.2021 o 19:31, bleidd napisał:

Jaki najlepszy fotosmartfon do 3k? Mi 11 nie do kupienia już praktycznie, 8 Pro? S21 trochę mały. S20 FE niby spoko ale do 3k nie ma nic lepszego?

Jeśli ktoś robi z "automatu" i ma w dupie wszystkie funkcje to S21, ale bateria i płynność działania tego smartfona jest przeciętna..

Jak ktoś lubi zrobić raz na czas macro, panoramę, bawi się bokeh i trybami nocnymi to bezapelacyjnie vivo X60 pro.

Powiem wam, że mega się rozczarowałem jakością nagrywania s21 jak jest ciemno. Nagrania pełne szumów a kolory wyprane. Za to dźwięk jest genialny, ale sama w sobie jakość wideo.. ehh.
zobaczcie sobie -> https://drive.google.com/file/d/1ALPKD52j6J-QlJghgjzaG-DthK28MVjx/view?usp=sharing
Stary Oppo X10 Zoom miażdży dupą tego samsunga

Kurde ten telefon ma mega dużo świetnych funkcjonalności, ale niektóre rzeczy ma tak źle zrobione, że głowa opada.
Podczas grania w HeroWars nawet uruchomienie przez game launcher nie pomaga z throttlingiem i brakiem płynności, muszę ręcznie usunąć wszystkie aplikacje z tła, żeby telefon ogarną całą moc na grę.. Patologia

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość S21.
Ale chcę dalej coś potestować.

Więc... Znalazłem Mi10 za 1800zł. Wydaje się być świetną opcją w tej cenie. 

Zobaczymy czy zachwalany aparat przez @Kyle_PL jest coś wart :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bujałem się z różnymi telefonami zmieniając je co miesiąc między innymi S20 FE, Ip xs max, aż w końcu natknąłem się na Folda 2 (12/256) za 2400 i nie mogłem nie skorzystać :) Od tego czasu wiem już że nie wrócę do normalnych telefonów. Zupełnie inny poziom użyteczności - zacząłem więcej rzeczy załatwiać na telefonie niż komputerze. Wiem, że nie jest to telefon dla każdego, ale np. ja znalazłem swój święty graal :) W końcu czuję się spełniony i nie muszę zmieniać telefonu, no chyba że na Folda 4 jak wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...