Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe porównanie i na temat każdej sceny można by niezły akapit napisać. Przykładowo zdjęcia z doniczką. Aplikacja fabryczna Xiaomi nie robi zdjęć, tylko "malunki pędzlem" farbą olejną (zdj. stock3.jpg). Na płatkach przymarzniętych kwiatów widać mocne przetwarzanie.

Na aplikacji gcam (gcam3.jpg) przetwarzanie nie jest tak agresywne, ale jakieś jest włączone, bo to zdjęcie coś zbyt gładziutkie :)  (przy 1:1 6000x4500 co coś za gładko wygląda). Jednak oczywiście z gcam bardziej mi się podoba zdjęcie niż z fabrycznej, bo na gcam nie jest ma tego efektu "malunku pędzlem" jak z fabrycznej (nie ma tak mocnego przetwarzania).

No i Vivo - najmocniejsze wyostrzanie, że aż biała obwódka na krawędzi doniczki z lewej strony tej doniczki się pojawiła. Zadziwiające jest to, że nawet jak oglądam zdjęcia na 100% / 1:1 to Vivo nie przoduje ... a powinien, skoro ma najniższą rozdzielczość (4000x3000) = dostaje największe fory, przy oglądaniu 1:1.

... aha, no i widać małą głębię ostrości na Xiaomi z powodu największej matrycy (1/1,33") i jasnej optyki (f/1,69) - na Vivo vidać, że nie ma tego "lustrzankowatego" efektu optycznego (mniejsza matryca choćby).

Ogólnie to takie zdjęcia nocne statyczne można robić jednym urządzeniem na kilka sposobów:

- aplikacja fabryczna

- aplikacja alternatywna bez filtrowania w trybie multi-frame

- aplikacja alternatywna bez filtrowania w trybie pojedynczego przechwycenia

- aplikacja alternatywna z filtrowaniem w trybie pojedynczego przechwycenia

- aplikacja alternatywna z filtrowaniem w trybie multi-frame

i jeszcze mix, czyli:

- słabe filtrowanie multiframe

- słabe filtrowanie jedna klatka

... zabawy a zabawy.

ps. OpenCamera też ma możliwość multi frame.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie będę się bawił w takie rzeczy bo podejrzewam, że co kadr to inaczej wyjdzie. Wolę polegać na automacie i wiem teraz, że w dzień będę cykał fabryczną lub/i opencamerą a w nocy gcamem, bo zdjęcia bez przyglądania się i lupowania po prostu wyglądają lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest masa. Na pewno dobierzesz tryb, który najbliżej będzie Twoim indywidualnym wymaganiom. Tylko uważaj na multiframe, bo jak coś wjedzie ruchomego w kadr, to są jakby takie cienie/kalki ruchomego obiektu w kadrze (taki jakby efekt strobo). Także multi frame to potężne narzędzie, ale tylko przy statycznych scenach. Ta fotka nocna którą wcześniej wklejałem, to było oczywiście zwykłe single-frame (w multi szumu by nie było).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

Możliwości jest masa. Na pewno dobierzesz tryb, który najbliżej będzie Twoim indywidualnym wymaganiom. Tylko uważaj na multiframe, bo jak coś wjedzie ruchomego w kadr, to są jakby takie cienie/kalki ruchomego obiektu w kadrze (taki jakby efekt strobo). Także multi frame to potężne narzędzie, ale tylko przy statycznych scenach. Ta fotka nocna którą wcześniej wklejałem, to było oczywiście zwykłe single-frame (w multi szumu by nie było).

jeszcze mi powiedz jak to ustawić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb multiframe? (redukcja szumu przez multiframe) W Open camera to się nazywa RSZ (tryb redukcji szumów - po prostu wybierasz tryb RSZ zamiast STA). W HedgeCam nazywa się to "Noise reduction" (tutaj, czyli w HEDGE CAM 2 to najwięcej testowałem - tak samo wybierasz klikając w ikonkę trybów i przełączasz ze standard na Noise Reduction). Oczywiście te tryby to nie jest zwykłe post-processingowe odszumianie pojedynczej klatki, bo to ustawiasz jeszcze w innym miejscu (można pewnie zrobić mix, czyli odszumiać filtrem + multiframe). Dodatkowo w zaawansowanych ustawiasz ile klatek ma być łapane na pojedyncze zdjęcie (nie przesadzaj ... może na początek daj 5)

Ciekawy efekt daje tryb multiframe bez jakiegokolwiek odszumiania post process (normalnie jakbyś zdjęcie robił jakimś pełno-klatkowcem, czyli naturalność i pomijalny szum).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używa ktoś z was 30w ładowarki indukcyjnej z uchwytem w samochodzie? Albo czy w ogóle ktoś taką widział

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się powoli za nowym telefonem ale znaleźć coś rozsądnego teraz to jest naprawdę ciężko. Chciałbym konkretny aparat z OIS i dobry ultraszeroki (a nie jakieś wypierdki 8MP nas matrycy 1/4") ale najlepsze aparaty producenci rezerwują tylko dla ultra drogich modeli, nawet telefony po 3k potrafią być wykastrowane z OIS. A jak już coś rozsądnego znajdę do ma zagięty wyświetlacz :E S21+ wygląda fajnie ale jego cena to jest masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2022 o 09:00, bleidd napisał:

Rozglądam się powoli za nowym telefonem ale znaleźć coś rozsądnego teraz to jest naprawdę ciężko. Chciałbym konkretny aparat z OIS i dobry ultraszeroki (a nie jakieś wypierdki 8MP nas matrycy 1/4") ale najlepsze aparaty producenci rezerwują tylko dla ultra drogich modeli, nawet telefony po 3k potrafią być wykastrowane z OIS. A jak już coś rozsądnego znajdę do ma zagięty wyświetlacz :E S21+ wygląda fajnie ale jego cena to jest masakra

Zaraz wychodzi S22 więc S21 spadnie z ceny. Poza tym Xiaomi 12 też ma mieć ponoć spoko aparat ale ciekawe jak tam z ich softem. Zostaje jeszcze Vivo X60 PRO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy faktycznie ceny S22 polecą mocno w górę. Może w końcu jabłko straci tę głupawą łatkę kupowania dla szpanu, bo żygać się już chce od czytania tych bzdur ze strony ludzi, co nie mają pojęcia, o czym piszą. Trzymam kciuki, że Samsung przejmie pałeczkę i będzie najdroższym smartfonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2022 o 09:00, bleidd napisał:

Rozglądam się powoli za nowym telefonem ale znaleźć coś rozsądnego teraz to jest naprawdę ciężko. Chciałbym konkretny aparat z OIS i dobry ultraszeroki (a nie jakieś wypierdki 8MP nas matrycy 1/4") ale najlepsze aparaty producenci rezerwują tylko dla ultra drogich modeli, nawet telefony po 3k potrafią być wykastrowane z OIS. A jak już coś rozsądnego znajdę do ma zagięty wyświetlacz :E S21+ wygląda fajnie ale jego cena to jest masakra

oneplus 10 pro ma mieć 50mpx 1/2.76 z 150 kątem widzenia, ale do niego jeszcze trochę trzeba czasu :D No i cena pewnie z 5k w polszy

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xadrian napisał:

Zaraz wychodzi S22 więc S21 spadnie z ceny. Poza tym Xiaomi 12 też ma mieć ponoć spoko aparat ale ciekawe jak tam z ich softem. Zostaje jeszcze Vivo X60 PRO 

Samsungi za bardzo nie tanieją. Przestają być po prostu dostępne. Chętnie kupiłbym S20+ zamiast S21+ bo różnice są minimalne ale nie da się go nigdzie kupić

Co do Xiaomi 12, to niby spoko ale nie wiem czy po 9T Pro mam siły aby dalej się użerać z MIUI no i 6.28" 20:9 to byłby regres względem 6.4 19.5:9 jakie mam teraz..

6 godzin temu, reQ_21 napisał:

oneplus 10 pro ma mieć 50mpx 1/2.76 z 150 kątem widzenia, ale do niego jeszcze trochę trzeba czasu :D No i cena pewnie z 5k w polszy

To jakieś dziwadło, nie dość że mała matryca i 50MP to jeszcze kąt widzenia prawie jak rybie oko. Zniekształcenia tam będą piękne

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, reQ_21 napisał:

oneplus 10 pro ma mieć 50mpx 1/2.76 z 150 kątem widzenia, ale do niego jeszcze trochę trzeba czasu :D No i cena pewnie z 5k w polszy

Cena OP10 PRO ma być tańsza niż 9 PRO więc może być to ciekawa alternatywa. U Chińczyków ma się pojawiać lada moment, natomiast europejczycy muszą poczekać do marca/kwietnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, bleidd napisał:

Samsungi za bardzo nie tanieją. Przestają być po prostu dostępne. Chętnie kupiłbym S20+ zamiast S21+ bo różnice są minimalne ale nie da się go nigdzie kupić

Co do Xiaomi 12, to niby spoko ale nie wiem czy po 9T Pro mam siły aby dalej się użerać z MIUI no i 6.28" 20:9 to byłby regres względem 6.4 19.5:9 jakie mam teraz..

Generlane ogólnie jest teraz problem z uwagi na dostępność podzespołów, dlatego też wszystko idzie na nową serię produkcyjną  :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, smilehunter napisał:

lub u nas -400zł kod i buds2 w zestawie :E 

11 godzin temu, bleidd napisał:

To jakieś dziwadło, nie dość że mała matryca i 50MP to jeszcze kąt widzenia prawie jak rybie oko. Zniekształcenia tam będą piękne

software bez problemu może usunąć rybie oko. Pytanie jak to zrobią. 

7 godzin temu, xadrian napisał:

Cena OP10 PRO ma być tańsza niż 9 PRO więc może być to ciekawa alternatywa. U Chińczyków ma się pojawiać lada moment, natomiast europejczycy muszą poczekać do marca/kwietnia

https://www.geekbuying.com/item/Oneplus-10-Pro-CN-Version-5G-6-7-Inch-Screen-Snapdragon-8-8GB-128GB--492483.html?idev_id=1713&utm_source=affiliate.geekbuying.com&utm_medium=affiliate_1713&utm_campaign=1713

:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare dni z Xiaomi Mi10.

Miui jak to miui, ma trochę niedopracowań. Mam wersję 12.5


Spostrzeżenia na minus
tryb nocny jasne elementy zamienia w sepię (np w messengerze ludzi zdjęcia są jak z RTG, spotify znika przycisk play na rzecz białego kółka, aplikacja do raportu w pracy w ogóle nie wyświetla mi czarnej czcionki, jest biała plama)
Wczoraj GPS mi całkowicie zwariował i teleportował się po całym mieście, pomimo tego że byłem w ruchu samochodem. Mapy google i waze pokazywało te same bzdury. Po resecie telefonu problem zniknął
Aplikacje często się nie ładują, jest "kółko ładowania" non stop. Trzeba ją wyłączyć i wyłączyć. Dotyczy też to aplikacji offline np menadżera plików. Wydaje mi się, że jest źle ustawiony zarządca procesorem lub pamięci. Jak się kiedyś bawiłem w customromy i zmiany i/o to podobne efekty były
Brak dualsima, pomimo, że wersja chińska ma
Sieć GSM co jakiś czas przestaje działać (internet pomimo full zasięgu 4g) i muszę ją włączać i wyłączać. Nie wiem do końca czemu. APNy poprawnie ustawione. Może kwestia, że smartfon potrzebuje jeszcze trochę czasu na optymalizację baterii
Pomimo sztywnego 90hz co jakiś czas po odblokowaniu smartfona przez chwilę czuć zauważalny stutter UI
Telefon cholernie się grzeje podczas ładowania, mi to nie przeszkadza ale jako informacja. Za to leci pełną mocą przez cały proces ładowania i szybciutko jest full baterii
Umiejscowienie aparatu szerokokątnego to rzeczywiście żart. Trzymając telefon nonstop mam palec na tym obiektywie
Aplikacja aparatu w nocy to żart. Kolory są strasznie z czapy, zdjęcia wychodzą bardzo wybielone. Filmy bardzo spoko, zdjęcia w porównaniu do gcama to nie ma sensu jej używać
Always on display z supertapetą ma jakieś zwiechy, pisząc to zobaczyłem że z 20:19 nagle mi się zrobiła 20:22 
Brak EIS podczas nagrywania. Z jakiegoś powodu xiaomi to wyłączyło. np miuipolska ma włączone. 



Na plus : 
Jakość wideo 4k60fps pomimo braku EIS petarda. Autofocus działa prawidłowo, efekt bokeh bardzo poprawny. Dźwięk OK, ale np Samsung S21 ma zauważalnie lepsze mikrofony
Sam w sobie aparat ma bardzo dobrą ostrość i ilość szczegółów, taki Vivo X51 czy Samsung S21 się umywają. Jednak kolorystyka i to jak działa autofocus podczas normalnego robienia zdjęcia fabryczną aplikacją zostawia do życzenia. Po nauczeniu się jak smartfon obrabia zdjęcia i użycie raz na czas manuala naprawdę daje świetne efekty
Aparat macro lepszy niż się spodziewałem. Focus peeking w trybie pro to świetna rzecz. Iso 6400, czas naświetlania do 30 sekund. 
Bateria to takie 5h sotu na pełny dzień ze wszystkim włączonym i podpiętym watchem4.  Z VoLTE bliżej 4h, także ujdzie ale szału nie ma
Bardzo płynnie działa UI. Wszystko odpala w mgieniu oka, nie ma przemyśleń np podczas wyszukiwania aplikacji czy funkcji w ustawieniach
Fabryczne profile kalibracji ekranu. Automatycznie do otoczenia, nasycone, oryginalne, gama P3, gama sRGB. Płynna zmiana RGB, odcienia kolorów i ich nasycenie i mocą oraz płynna regulacja kontrastu i gammy. Petarda. Każdy producent powinien takie mieć. 
Sam w sobie ekran po ustawieniu profilu pod moje wymagania bardzo dobry, tylko moim zdaniem kalibracja jasności trochę zła, 3/4 ekranu jest dość ciemne a potem drastycznie się podjaśnia. Sama w sobie automatyka działa poprawnie, zauważalnie lepiej niż w Samsungu S21, podobnie do Vivo X51
Silnik wibracji z zmianą nasycenia haptyki. Fajny, stuka jak ajfon 13 czy Oppo reno 6
Fabryczny equalizer. Ale efekty wizualne to tragedia w porównaniu do np Vivo X51
Zmiana trybów centrum kontroli. Fabryczne albo miui. Stare miui albo nowe miui
Czytnik w porządku, łapie przyzwoicie szybko i oddaje bardzo fajną haptykę
Brak zauważalnego nagrzewania się podczas bawienia się aparatem 



Powiem wam, że w cenie 1800zł jestem pozytywnie zaskoczony niektórymi rzeczami i cieszę się, że za tyle go dorwałem. Uważam go za telefon kompletny, ale niestety z dużą ilością wad. Dla osoby takiej jak ja, która ogarnia temat to te wady są do obejścia/zaakceptowania, jednak typowemu laikowi, który chce niezawodnego urządzenia to niestety bym nie polecał Xiaomi - tak jak to do tej pory miało miejsce. Jednak czuć, że hardware chce, ale software mu stawia kłody pod nogi. Nie dałbym MSRP za flagowca Xiaomi. Tutaj moim prywatnym zdaniem Vivo robi o wiele bardziej dopracowane smartfony. 
Największą jest MIUI, niestety. Mam nadzieje, że jak wgram MIUI polska to naprawdę będzie to dobrze śmigać. Ale muszę poczekać kilka dni na odblokowanie bootloadera

Jeśli nie znajdę jakieś dealbreaker funkcji która nie działa lub jej nie ma a miuipolska załata większość wad oficjala -  to na ten moment jednogłośnie stwierdzam, że to Xiaomi zostaje ze mną na dłużej 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie spoko zwłaszcza pod kątem sprzętowym ale to MIUI to jest porażka straszna. Mi zaczął od niedawna wyłączać uprawniania dla MiFit do powiadomień przez co MiBand mi nie wyświetla powiadomień żadnych. Muszę wejść w apke i ponownie przyznawać jej uprawnienia, działa parę dni i znowu to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.01.2022 o 18:45, smilehunter napisał:

Cashback czy takie promocje to standard. Jednak regularne ceny tak nie spadają, tylko właśnie znikają z rynku. Najlepiej polować na kulminacje promocji lub naprawdę dobrą okazję. Robię tak od lat. Przykładowo kupiłem N10+ za 3100 zł z Amazon, gdzie u nas był po 4000+ zł. Potem wymieniłem na S21 Ultra za 3750 zł - 900 zł cashback, gdzie chwilę potem był za 4750 zł. Zawsze czekam na taką okazję i zmieniam telefon. Wychodzi dużo taniej niż trzymanie telefonu po 3 - 4 lata i jego sprzedaż za grosze, a tak dokładam parę złotych i mam nówke. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak ktoś nie ma realnej potrzeby no chyba, że nie liczy się z pieniędzmi to nie warto brać flagowych Samsungów na premierę. Samsung za szybko zaczyna szarżować z promocjami. Pół biedy jak się załapiesz na bajery od Samsunga na premierę to jeszcze można oko przymknąć.

S9 po kilku miesiącach od wyjścia kosztował mnie 2000 z groszami - cena regularna była 2900 ale Samsung wpuścił cashback 500 PLN plus dopłata 250 do starego telefonu jak im odsprzedasz. Dostali starego LG z szuflady i finalnie chyba 870 wróciło do kieszeni.

Miałem zmieniać telefon po dwóch latach, wstępnie patrzyłem na S10 Lite na Snapdragonie a w zasadzie to patrzyłem na cenę aby nie przekraczać 2000 (liczyłem na listopad i black frajer).

Telefon wyszedł chyba w lutym,  kupiłem w czerwcu. Cena wyjściowa 2800, Samsung walnął obniżkę o 800. 

I jak ktoś chociaż minimalnie śledzi temat, to u Samsunga od lat tak jest. Jak nie dość szybkie wciskanie cashbacku i dopłat to dokładanie bajerów. Parę tygodni temu chyba szło kupić S21 z Galaxy watchem 4 chyba za 1pln.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem OP 8 Pro 12/256 za 2899 w x-komie ale z odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze bo się waham a nie chciałem żeby ktoś mi zwinął sprzed nosa :P Warto? Jakby nie patrzeć to już 2 letni smartfon, zależy mi głównie na aparacie główny + ultraszeroki, stereo i dużym ekranie.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, bleidd napisał:

zależy mi głównie na aparacie główny + ultraszeroki, stereo i dużym ekranie.

Zależy Ci na aparacie i bierzesz 2 letniego oneplusa :E przecież jego nawet a52 pod względem foto zniszczy.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ee? Wszystkie recki nawet chwalą. 1/1.43" OIS + 1/2" to całkiem dobry setup, A52 ma go niszczyć? :hmm:  Zwłaszcza, że dla mnie ultraszeroki jest równie ważny co główny, a tutaj jest solidna matryca 1/2" 48MP czyli to co do niedawna królowało jako główny aparat większości średnio/średnio-wyższych modeli.

Nic, jadę go odebrać. Siostra ma S20 FE więc zrobię bezpośrednie porównanie, jak faktycznie będzie kicha to mam 14 dni na rozmyślenie się.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bleidd napisał:

Zamówiłem OP 8 Pro 12/256 za 2899 w x-komie ale z odbiorem osobistym i płatnością przy odbiorze bo się waham a nie chciałem żeby ktoś mi zwinął sprzed nosa :P Warto? Jakby nie patrzeć to już 2 letni smartfon, zależy mi głównie na aparacie główny + ultraszeroki, stereo i dużym ekranie.

Mogłeś zamówić z dostawą do domu. Sprawdził byś i jeśli telefon by Ci nie odpowiadał zwrócił byś po 2 tygodniach ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bleidd napisał:

Ee? Wszystkie recki nawet chwalą. 1/1.43" OIS + 1/2" to całkiem dobry setup, A52 ma go niszczyć? :hmm:  Zwłaszcza, że dla mnie ultraszeroki jest równie ważny co główny, a tutaj jest solidna matryca 1/2" 48MP czyli to co do niedawna królowało jako główny aparat większości średnio/średnio-wyższych modeli.

Nic, jadę go odebrać. Siostra ma S20 FE więc zrobię bezpośrednie porównanie, jak faktycznie będzie kicha to mam 14 dni na rozmyślenie się.

Patrz: KLIK. Ustaw tylko sobie skalę na 12MP aby A52 wyrównać do reszty. Celowo dodałem jeszcze S20 FE. Akurat ustawiłem tą ciemniejszą planszę. Pobaw się.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...