Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ to ma wielki sens. Wjeżdżasz z rewelacją o sprzedawanych na allegro telefonach odnowionych przez producenta, może ktoś się skusić na zakup przez taką durną opinię. A to trzeba plewić, wybijać z głowy, bo szkoda ciężko zarobionych pieniędzy tych, którym przejdzie przez myśl, aby zaryzykować.

 

W serwisowanym i odnowionym urządzeniu nawet moment dokręcenia śrubek ma znaczenie, ewentualnie użycie locktite. Bo zdarzają się takie, którym się rozkręcają od wibracji bebeszki, a śrubki wywołują zwarcia. To tylko jeden z przykładów przygód po zakupie refurba. Serwisy już nawet nie chcą brać na stół takich urządzeń. Kolega mokrym palcem przeciera tył ajponga i jak klapka nie jest ori, to odmawia naprawy, bo wie, że w środku będzie burdel.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam prawd absolutnych, złej woli każdego sprzedającego oraz nie wierzę na słowo. Twój agresywny sposób wypowiedzi nie czyni jej bardziej wiarygodną czy profesjonalną. Skoro zapytałem o przykład, trzeba było jakiś dać, wzorem innych osób i po temacie. Zgoda - jest ryzyko kupienia kiczu, co wciąż nie oznacza, że każdy refurb jest oszustwem. Przy kolejnym poleceniu Allegro dodam, aby poprosić sprzedającego o numer modelu do weryfikacji. Ciekawe, czy odmówią. Uważasz, że Komputronik też sprzedaje źle polutowany kicz? Możliwe, ale mnie by to zdziwiło.

Edytowane przez Karister
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka. 

Przeniosłem nr do UPC z Orange. Różnicy nie widzę żadnej może poza zasięgiem w mieszkaniu (jest lepiej w niektórych miejscach) ale każde połączenie mam o znaczne jako HD. 

Kosztowo też lepiej, bo za 100zl mam net, tv z multiroom, dwa numery kom i stacjonarny i usunięcie usterki do 24h (czas reakcji serwisowej że skutecznym usunięciem, chyba że awaria jest poważniejsza)

Odnosząc się do orange i pakietu tożsamego (kanały tv, prędkość net) musiałbym zapłacić 150zl gdzieś. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile danych pakietowych dają w abonamencie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2022 o 18:04, AnshuA napisał:

Sprawdź dla pewności baterię w programie AccuBaterry jeśli nie masz jakiegoś mierniczka. Jeśli zdrowie baterii poniżej 80% to można myśleć o wymianie. 

 

W dniu 21.01.2022 o 21:44, Kyle_PL napisał:

ps. czyli ładujesz do 100%, i używasz do wyłączenia bez podłączania do zasilania, znowu ładujesz do 100% i używasz do wyłączenia bez podłączania ... i tak jeszcze z 2x powinno wystarczyć, czyli robisz pod rząd kilka pełnych, niezakłóconych cykli

Zainstalowałem Accubaterry i ładowałem równo (faktycznie ładowałem na początku nieregularnie) i chyba się naprawiło bo już normalnie ładuje do 100% i przy 15% pokazuje żeby już zacząć ładować, bateria ma małą pojemność fabrycznie 2200 mah, Accubatery wyliczył ~1900 mah ale mimo to teraz wytrzymał 6 dni (bo mała rozdziałka i  przekątna a do tego jasność na 60%) ja go używam mało do zabawy, także bateria zostaje póki co ta co była.

Przypomnę że chodziło o Xcover 3 - co jak co ale latarke to ma kozacką ?

2c6f74d1800da2df.jpg

c8750906754cbb63.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bbandi napisał:

 

Zainstalowałem Accubaterry i ładowałem równo (faktycznie ładowałem na początku nieregularnie) i chyba się naprawiło bo już normalnie ładuje do 100% i przy 15% pokazuje żeby już zacząć ładować, bateria ma małą pojemność fabrycznie 2200 mah, Accubatery wyliczył ~1900 mah ale mimo to teraz wytrzymał 6 dni (bo mała rozdziałka i  przekątna a do tego jasność na 60%) ja go używam mało do zabawy, także bateria zostaje póki co ta co była.

Przypomnę że chodziło o Xcover 3 - co jak co ale latarke to ma kozacką ?

 

Zrób co najmniej pięć pełnych cykli ładowania do 100% wtedy apka pokaże dokładniej zdrowie baterii, aczkolwiek tak czy siak będzie ono w granicach tych 84-86% myślę. Czyli jeszcze trochę pożyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Karister napisał:

Ile danych pakietowych dają w abonamencie?

Niech spojrzę na stronę UPC... 

19,9zl - 10gb

25zl - 25gb

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2022 o 14:47, Karister napisał:

Konkretnie tak to wyglądało od wyjęcia z pudełka:

unnamed.jpg

Odebrany w poniedziałek, ale dopiero we wtorek przełożyłem kartę SIM. Patrząc na wykres, wygląda na to, że jednak w poniedziałek też go nieco męczyłem - migracja aplikacji, ustawień, konfiguracja, itp. Ogólnie zapowiada się na dwa niepełne ładowania w tygodniu. Gadanie przez telefon najwyraźniej nie jest ujęte ani w screen on, ani screen off. Akurat w tym tygodniu wisiałem na telefonie godzinami. Natomiast myślę, że YouTube albo Netflix zdecydowanie bardziej by pociągnął baterię, ale ja tego nie używam na telefonie. W piątek będę się nudził dwie godziny w pociągu, to dam mu wycisk.

posiadajac zwykla 12stke i obecnie 13pro mala mam odczucie lepszej baterii na tej 13stce, swiadomie zrezygnowalem z 13pro max, wielkosc tego telefonu jest dla mnie tak optymalna ze za nic bym jej nie zmienil szczerze mowiac :) moj kolega znowu tylko pro maxy kupuje i jest zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się po tygodniu przyzwyczaiłem do cegiełki i pewnie zostanę z Maxami. Jeśli 14 dostanie USB-C, to szarpię, jak Reksio szynkę. Choć faktycznie, gdy wezmę do ręki poprzedniego 12 Pro bez Max, to wydaje się taki zgrabny i w sam raz. Jednak bateria i duży ekran przeważają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego ekranu większego jak skalowanie jest identyczne jak w zwykłej wersji. Do tego brak podzielonego ekranu czy jakiegokolwiek trybu display in display. Zupełnie niewykorzystany potencjał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chelsey napisał:

Tylko co z tego ekranu większego jak skalowanie jest identyczne jak w zwykłej wersji. Do tego brak podzielonego ekranu czy jakiegokolwiek trybu display in display. Zupełnie niewykorzystany potencjał. 

Japko nie ma split screena? :o

Bawił się ktoś w szkło na zagięte ekrany? Jest w ogóle sens czy zostać przy folii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bleidd napisał:

Japko nie ma split screena? :o

Bawił się ktoś w szkło na zagięte ekrany? Jest w ogóle sens czy zostać przy folii?

Zależy od telefonu i tego jaki ma system odblokowania ekranu palcem.

Jedynym sensownym szkłem na zaokrąglone ekrany to szkło utwardzane klejem poprzez lampę UV. Bardzo dobre szkła na zagięte ekrany są z firm Domoglass a z tańszych T-Max. Przy optycznych czytnikach nie będzie to kolidować. Natomiast przy ultradźwiękowych podobno takowe szkło zaburza pracę czytnika i robi się problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chodzi o sam czytnik tylko o te zagięte krawędzie, czy są w ogóle szkła które dobrze przylegają, nie odstają, nie odklejają się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, utrawdzane klejem na UV. Używałem takowe na p30 pro i spisywało się bardzo dobrze, zero jakichkolwiek problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Dopytam jeszcze o indukcyjne ładowanie, telefon wam też się mocno nagrzewa podczas takiego ładowania? U mnie 34-35 st przy ładowarce zaledwie 10W, gdzie po kablu nie przekracza ~27-28 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to normalne. Indukcja wydziela ciepło podczas ładowania, dlatego ładowarki bezprzewodowe oferujące szybkie ładowanie prawie zawsze mają wbudowany wiatraczek aby zapewnić niższe temperatury ładowania.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wrzucam screen z dłuższego duszenia IP 13 Pro Max. Niecałe sześć godzin Safari, YT i WhatsApp plus zamawianie taksówki wraz ze śledzeniem trasy na mapie oraz zakup biletu na pociąg wzięło 51% baterii. IMO very good. Klik, aby powiększyć:

IMG-0540.png

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać po wykresie, że przy braku używania telefonu bateria w ogóle nie schodzi, coś nie do pomyślenia w Androidzie, u mnie w trakcie nocy zjada 4-5% na nic. Co jak co ale Apple w baterię to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, i to jest z włączonym Wi-Fi oraz LTE 24/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bleidd napisał:

Widać po wykresie, że przy braku używania telefonu bateria w ogóle nie schodzi, coś nie do pomyślenia w Androidzie, u mnie w trakcie nocy zjada 4-5% na nic. Co jak co ale Apple w baterię to potrafi.

U mnie na 3 letnim P20 Pro w nocy nie spada nic, jak mam zostawione wifi to zejdzie do 2%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeden fon z Androidem, który nie siorbał baterii w idle - Xperia Z2. Potem Redmi 4X, Zenfone 5Z, Mi 9T Pro i teraz OP 8 Pro i na każdym coś ciurka, w statystykach baterii "System Android".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei dawno już nie narzekałem na ssanie w idle, zwykle wykres się wypłaszcza. Przez noc nie sprawdzę, bo zawsze pod ładowarką + fon odtwarza muzykę z plików przez BT. 

Z WiFi mało korzystam, bo pakietu zawsze mi zostaje od cholery. Wszelkie synchro, lte/bt/nfc w opór, trochę pusha z chrome itd. Generalnie wszystkie funkcje czyniące smartfona smartfonem ON. Funkcje oszczędzania baterii OFF.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.01.2022 o 17:45, zireael7 napisał:

Tak jeszcze odnośnie "refurbów" innych iż te od Apple natknęłam się na coś takiego:

 

Dzięki za materiał, spodziewałem się lipy, natomiast nie sądziłem, że będzie gorzej niż pierwszy lepszy z brzegu używany z olx. Ludzie w komentarzach piszą, jakie chore pieniądze za takie "perełki" dają.
Szczerze powiedziawszy, to już wolałbym kupić po taniości w opłakanym stanie i przekładać do "nowej" obudowy. Chociaż wtedy zostaje problem True Tone i braku dopasowania ekranu do płyty głównej.

Ekologia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada to slabo, ciekawe czy to regularna praktyka czy po prostu nabijanie polubien i subskrybcji czego pelen jest dzisiejszy YT, ale sam nie sprawdze wiec nie mam jak zweryfikowac, trzeba sie opierac na opinii klientow na niezaleznych serwisach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do najbliższego nadajnika sieci GSM mam z mieszkania w linii prostej 470m (to chyba stosunkowo niedaleko?), ale w telefonie cały czas mam tylko jedną-dwie kreski zasięgu. Strasznie mi przez to żre baterię i powoli zaczyna mnie to irytować.

W starszym telefonie pokasuje mi moc sygnału: -106 dBm, 34 asu, w nowszym -111 dBm, 29 asu. Z tego co czytałem to bardzo słabe wartości.

Co może być przyczyną? Wady telefonów? A może chodzi ceglane mury (budynek przedwojenny, mur jest dosyć gruby) ? Czy są jakieś domowe sposoby na poprawę mocy sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...