Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.05.2022 o 13:55, Baronik napisał:

Mam taką sytuację, że Asus Zenfone 6 mojej żony umarł przedwczoraj - otworzyła sprawdzić pogodę, pojawił się niebieski ekran i od tamtej pory jest martwy - nie reaguje na włączenie, nie reaguje na uruchomienie do trybu recovery, mimo podłączenia do ładowarki na ponad dobę jest cegła. Niestety, 30.12.2021 minęła mu dwuletnia gwarancja, a na infolinii Asusa usłyszałem, że przekazanie go do "naprawy" (w znaczeniu weryfikacji co mu jest) to minimum 250 zł, a oni każdy telefon naprawiają, a nie wymieniają na sprawny. Czy jest sens w ogóle próbować go naprawiać, czy sprzedać jako niedziałający na części?

Jak Zenfone to na pewno padła płyta, nagminna wada fabryczna w tych telefonach od czasów właśnie Zenfona 6, ciągnie się do teraz. Coś jak kiedyś padające LG G3-G5.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do OxygenOS 11. Ależ to szybko, płynnie i przyjemnie działa. Jedyny minus względem 12 to znacznie gorzej działający czytnik palca, który dodatkowo nie jest aktywny. Na 12tce muszę przyznać, że działa o niebo lepiej. Ale cała reszta na duuuży plus dla 11.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, smilehunter napisał:

A xperia 10 iii dalej problemy z oledem, można poczytać na xda ;)

Za tą akcje mają u mnie turbo minusa. Sprzedają drogi chłam. 

To kiepsko, widocznie wada fabryczna, którą niekoniecznie da się wyeliminować aktualizacją systemu. Jednak jakby nie patrzeć na ich historię, to nie mieli aż tak wielu wpadek.

Przy okazji jest cena 10 IV. Podniesiona z 429€ przy 10 III na 499€ dla 10 IV. Fajnie :E I podobno czwartej generacji 5 nie będzie. Więc wycofuję słowa o trzech modelach na rok. Teraz to będą już tylko dwa :E

Edytowane przez Pawelek6
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rok temu śmialiśmy się, że do Xperii 10 III dodawali ładowarkę o porażającej mocy 7.5W, to w tegorocznym modelu nie ma absolutnie nic - sam telefon, nawet bez kabla USB. 

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_10_iv-review-2421.php

"We were pretty salty last year when we got the Xperia 10 III with a basic 7.5W adapter in the box while the phone could take a lot more power over USB Power Delivery. But this year - we're on a whole other level. Then again, you can't complain about the bundled charger being slow if you don't get any charger bundled, right?"

Ehh. 
A sam telefon? Różnic jak na lekarstwo. Dają mniej, chcą więcej ¯\_(ツ)_/¯ Ekran ledwo 60hz, chyba nawet ten sam, co sprzed roku -> potencjalne problemy z green tintem. Tym razem nie dam się nabrać :E

Edytowane przez smilehunter
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no. Dali jednak ciut lepszy procesor, OIS w głównym aparacie i trochę większą baterię, która kręci wręcz szalone czasy. Fon nawet po kilku latach powinien mieć zadowalający czas pracy. Aczkolwiek wyższa cena nie jest mile widziana, ponieważ to są normalne nowości przy kolejnej generacji, więc minus. W sumie wolę jej nawet nie znać jaka będzie w złotówkach w obecnych czasach :E

Ekran chyba da się wyłapać w przeciągu dwóch tygodni czy jest ok czy nie, przy zamówieniu przez neta. Najwyżej zwrot.

Natomiast ładowarki już bym się nie czepiał. Taka moda nastała :heu:

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo Reno 6 Pro. Jakieś znane problemy? Sensowny wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2022 o 11:24, cervandes napisał:

Oppo Reno 6 Pro. Jakieś znane problemy? Sensowny wybór?

do 3000zł jest. Powyżej już nie. 
Problemów brak, raczej braki. 90hz ekran, macro (jak w każdym oppo) ssie i na tle konkurencji zdjęcia w nocy/wieczorową porą są najwyżej poprawne.
Jeśli szukasz czegoś do 3500zł to wolałbym Ci polecić konkurenta od BBK czyli Vivo X60 pro. Ciężko dostępny, ale idzie kupić nówkę. 
Zauważalnie lepszy aparat z gimbalem, jaśniejszy i szybszy wyświetlacz pokryty ceramiką, wsparcie kodeka bluetooth LDAC.


Względem Oppo nie ma bajeru w postaci 11 anten GSM, głośników stereo i tak szybkiego ładowania. 
 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wompierz

takie telefony kupuja osoby ktore chca appla ale nie stac ich na nic ciekawszego albo osoby ktore nie chca wychodzic ze swojej strefy komfortu i zmieniac sposobu uzytkowania telefonu (starych 7 i 8 np.)

u mnie kolega dostal taka firmowke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, proszę o pomoc. Wie ktoś może jak zmienić wyświetlanie kart(google chrome, android). Miałem takie w oknie ale dzisiaj coś mi się przestawiło i nie wiem jak zmienić. 

Z góry dzięki.

Screenshot_20220520-220033__01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema.Wiecie która z sieci ma najlepszą ofertę jeżeli chodzi o internet w Niemczech?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem S22 Ultra. Hejtuje Szajsunga za to, że wersja 1 tb dostępna jest w każdym kolorze o ile jest to czarny, tak samo jak było w s21 ultra, a co ciekawe topowy s20 ultra był tylko mysio szary. S21 Ultra mam w wersji 1 tb, może to i overkill ale kilka razy dodatkowa pamięć była na wagę złota. Wybrałem "wiśniowego", bo pasuje mi do większości krawatów, zegarka i samochodu.

Zapowiedź podziurawionego jak Kamaz na wojnie iPhone 14 Pro zmotywowała mnie do szybkiego zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec świata, asystent google w końcu dostępny na Galaxy watch serii 4. Co prawda jeszcze w Polsce nie, ale pierwsze kraje (m.in. Niemcy czy Francja) dziś dostały możliwość pobrania ze sklepu Play.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że nie może być źle. ONI już od około 2 lat nie rozwijają tej swojej Bixby. Jakieś update od czasu do czasu wychodzą tej Bixby ale wciąż to coś ma inteligencje nasuwa się na myśl ziemniaka ale mówiąc bardziej dyplomatycznie Halo Mercedes jest na tak samo zaawansowanym poziomie i jedyne co łapie to kilka wyuczonych zwrotów mówionych jak do debila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Motoryzacja to generalnie technologicznie jest w lesie w tym aspekcie. Lagujące interfejsy na marnych ekranach, słaba kompatybilność. Mój 15 letni Fiat Bravo ma wydawanie poleceń głosowych niewiele ustępujące tym w przytoczonym Mercedesie. Trochę wstyd jak wsiada się nieraz do nowego auta a tam interfejs jak z poprzedniej epoki a responsywność systemu multimedialnego jak w Samsungu Avila (kto korzystał ten ma traume do dziś).

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bixby to był przykry żart, jakakolwiek próba wywołania połączenia z polskim imieniem czy nazwiskiem na 99% przypadków kończyła się nie powodzeniem. Właśnie google asystent zaczął działać już dziś w Polsce na Galaxy watch 4. I póki co tyle na ile zdążyłem protestować go to wszystko śmiga jak powinno. Przede wszystkim działa po polsku, więc w końcu można z poziomu komendy wywoływać połączenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie. Zrobiłem wymianę karty sim na nano (wymiana telefonu), wcześniej miałem przedpotopową kartę sim. Migrację zrobiłem za pośrednictwem sms. Wszystko jest chyba ok, zachowałem stary numer ale jak wchodzę w ustawienia telefonu (karta sim, twój numer) to pokazuje numer tej nowej karty sim. Tak ma być ? Przez lata siedziałem na jednej karcie sim i trochę się zdziwiłem, myślałem że jak stara zostanie zdezaktywowana to numer telefonu przejdzie na tą nową kartę sim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kogoś kto posiada iPhone, na którym sobie wyedytujesz numer po "wsadzeniu" w iPhone swojej nowej karty sim. Android niestety na to nie pozwala albo być może nie znam sposobu w jaki można to zrobić.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli normlana sprawa na androidzie, to mi nie przeszkadza. Tak tylko byłem ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty SIM i sieci komórkowe / Inne ustawienia / Edytuj nazwę karty SIM oraz /Edytuj numer karty SIM.

 

Przynajmniej w Xiaomi tak się zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2022 o 20:36, Chelsey napisał:

Koniec świata, asystent google w końcu dostępny na Galaxy watch serii 4. Co prawda jeszcze w Polsce nie, ale pierwsze kraje (m.in. Niemcy czy Francja) dziś dostały możliwość pobrania ze sklepu Play.

 

Koniec świata to będzie, jak Siri będzie po polsku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie potestuje :D

a co do motoryzacji to taki smiech przez zal gdzie w kia sorento z 2021 musze laczyc sie kablem zeby miec android auto / apple car play, gdzie o polowe tanszych VW i innych czesto to jest bezprzewodowe :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przetestuj" sobie jak działają najnowsze systemy multimedialne w VAGach to szybko zatęsknisz za "wynalazkami" z innych marek.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starym VW CC 2014 też niby był beznadziejny multimedialny system o teoretycznie ogromnych możliwościach ale używałem go nie licząc radia naprawdę sporadycznie, to był prawdziwy, solidny samochód gdzie wszystko co potrzebne podczas jazdy robiłem bez wzrokowo. Nawet nie trzeba było jeździć po ultra tunerach żeby wyłączyć czujniki parkowania, które chyba w żadnym ale to żodnym aucie działają jak trzeba. Jak dla mnie mogą w tych samochodach montować nawet laptopy na starym Atomie z Windows 10 tylko niech mnie nie zmuszają do grzebania w systemie w celu wywołania podstawowej funkcji jaką w Passerati robiło się nawet o tym nie myśląc ale automatycznie przez pamięć mięśniową a Passat współpracował z kierowcą jak koń z jeźdźcem.

Kupiłem sobie Pixela 4 Pro i poza oczywistymi zaletami muszę przyznać, że jest gorący, czasem nawet bardzo gorący i to nie tak po Samsungowsku, który to gotuję się przy wymagających czynnościach ale przy podstawowych czynnościach pozostaje chłodny. Pixel jest dosłownie cały czas wyraźnie ciepły nawet kiedy używa się kalendarza i kalkulatora. Aparat to też trudny temat. Podstawowy aparat jeśli nie jest najlepszy to wciąż jest doskonały. Szeroki kąt, oznaczony jako ,0.7x daje bardzo podobny kadr jak główny aparat tylko, że troszkę gorszy jakościowo. Fajnie, że jest, uwielbiam ultra szeroki kąt ale raczej w Pixelu nie widzę sensu go stosować tym bardziej, że standardowy aparat jest już szerszy niż u konkurencji. 4x ciemny zoom to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań, bo łączy w sobie wady peryskopu i standardowego zoomu, jak dla mnie mogłoby go nie być wcale, bo nie nadaje się za bardzo do fotografii ludzi, z drugiej strony nie ma imponującego zbliżenia, a przez długie naświetlanie łatwo o poruszone zdjęcie. To są moje pierwsze dwie uwagi, w stosunku do tego mimo wszystko bardzo fajnego telefonu.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz w oppo reno 6 pro sam się zresetował widok na pulpitach, poznikały widgety, przepadła połowa skrótów do aplikacji a te, które zostały - są poukładane w jakiś losowy sposób.

Na szczęście to nie mój telefon, ale muszę słuchać wyrazów związanych z irytacją użytkowniczki. Za pierwszym razem nie wiedziała co się stało, może przestawiła jakiś widok czy coś... Ale teraz wydarzyło się to podczas patrzenia na ekran - ikony zniknęły i pojawiły się już 'popieprzone'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up
Zdarzało się, ale tylko przy grzebaniu w personalizacji i wczytaniu jakieś fabrycznych gotowych motywów. W moim przypadku to prawie goły andek 12. Założyłem, że może to słynny "It's not a bug, it's a feature".
 

Od kilku dni użytkuję Moto g82, urządzenie poprawne+, bo niczego ten fon nie robi niesamowicie, wszystko jest co najwyżej OK/przeciętne z plusem) i znowu nie mogę się przemóc do Oleda. Chyba po prostu nie odpowiada mi ta technologia i tyle. W każdym trybie kolory są albo zbyt wyprane (niby srgb), albo cholernie przejaskrawione (że niby dci p3). Identyczne wrażenie miałem z xperią 10 III, ale nie skupiłem się nad tym aspektem nadto, bo borykałem się z green tintem przy minimalnej jasności. W pracy znajomi mają różne samsungi na amoledach, w domu mam jeszcze OP8  - do każdego oleda ja mam jakieś "ale", tylko nie ich użytkownicy :E

Do wypisania tych wypocin skłoniło mnie resetowanie do fabryki poprzedniej motki, model G30. Położyłem je obok siebie, wyświetlam ten sam content, prócz oledowej czerni - LCDek podoba mi się bardziej ¯\_(ツ)_/¯
Trzeba było brać G200. Do takiego wniosku sobie dochodzę. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...