Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Kurier z telefonem mnie obudził. W chrześcijańskim kraju o tak poganskiej godzinie... Pospać nie dadzą. Zaraz zaczynam zabawę ?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz nie do konca wiadomo czy nowy snap 865/865+ tak podniosl cene czy ten ekran amoledowy w tych zenfonach, jesli tak dalej bedzie to wygladalo to wizja sredniakow za 3k bedzie codziennoscia, bo powoli widac taki trend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenek 7 za ponad 3k bez nawet OIS w głównym aparacie to przegięcie dla mnie, jestem w stanie zaakceptować to w Xiaomi za 1800 ale nie w telefonie za ponad 1000 zł więcej.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bleidd napisał:

Zenek 7 za ponad 3k bez nawet OIS w głównym aparacie to przegięcie dla mnie.

Nawet nie chce mi się szukać wpisów z połowy forumowiczów, którzy twierdzili ze ois do zdjęć w aparacie nie jest potrzebne :E

Btw, wyjąłem z pudełka. Wow ?

I to jest jakość wykonania a nie plastik fantastik. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest, krew mnie zalewa w moim 9T Pro bo trochę gorsze warunki i zdjęcie zawsze lekko zruszone. Pisałem tu kiedyś o tym - porównywałem 9T Pro z S8+ - w dzień Xiaomi z reguły jest lepsze, czasem nawet wyraźnie - w gorszych warunkach bez porównania, nawet tryb nocny, którego brak w S8+, nie ratuje sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tłumaczyc nie musisz. Dla mnie dobry aparat musi mieć ois

 

Edit

Muszę jechać po jakieś plecki. Szkoda korzystać z tej słuchawki bez... 

3SLHGIL.jpg

 

I tu czuć jakość. Nie jak w tych plastikowych zabawkach od realme choćby. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem w stanie zaakceptowac brak ois w pewnych widelkach cenowych ale telefon za 3k i brak takiego ficzeru? no nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że łapa moja trzęsie się jakbym był na głodzie to sceptycznie podszedłem do pierwszego mojego porównania aparatów w taką pogodę jak teraz. Nova vs u12+. I jestem zaskoczony. 

https://drive.google.com/folderview?id=1-pq9vytnx2wXXnui3uoaPT-WkhM0q3cW

IMAG - HTC, IMG - 5t

Edit

@up

Musieli jakoś rozróżnić obie wersje od siebie. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OIS automat nie powinien naświetlać ponad 1/30 sekundy ale naświetla często 1/13, Xiaomi nawet 1/8 i na porównaniach robionych w kontrolowanych warunkach wychodzi, że zdjęcia są tak samo dobre jak w urządzeniach ze stabilizacją. Tylko, że życie nie przypomina testowych warunków podczas których używa się statywu żeby zminimalizować wpływ operatora i czynników zewnętrznych. Zresztą nie tylko testerzy ale sami konsumenci się o to prosili, chociażby hejtując na potęgę telefony, które z ręki ustawiały 1/50s i bardziej docenia się urządzenia robiące potencjalnie lepsze zdjęcia nawet jeśli 20-30% będzie nieudanych, a tych 20% w porównaniach blogerów nawet nie bierze się pod uwagę a na potrzeby bardziej poważnych porównań używa się mocowania. Ois też zresztą nie jest lekarstwem na wyścig w wydłużaniu czasu naświetlania, bo Samsung mimo Ois czasem naświetla za długo mimo, że teoretycznie zależy to od wielu zmiennych to część zdjęć będzie nieudanych i to wszystko w pośrednich warunkach i na średnim ISO a zatem stabilność i pewność jest poświęcana na rzecz trochę lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem HTC i zamawiam nobe dla siebie. Komis dał mi 1100zl

:E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Petru23 napisał:

Sprzedałem HTC i zamawiam nobe dla siebie. Komis dał mi 1100zl

:E

1100? To nieźle w sumie. Jaką cenę zaproponowali? Targowałeś się? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku kręcili nosem że drogo się ceni na allegro i nie są zainteresowani. W końcu po chwili luźnej rozmowy dali 1000zl. Powiedziałem z jakiego powodu chce sprzedać i że 1100zl to minimum a tak to nie mam potrzeby sprzedawać, bo nie mam na co zmienić. Gadka szmatką i 1100zl przyklepane. I zamówiony 5t czarny ;)

Komis to bsmart z Kielc, dawny Żak. Już 4 tel im sprzedaje za taką cenę, jaką chciałem. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia. Ja się 4 miesiące temu cieszyłem, jak za 1000zl sprzedałem prawie nowego z wymiany. I to już końcowemu użytkownikowi. I wtedy kupiłem ten z Orange o którym mówimy za 500zl.

Myślę, że 1400-1500zl sobie krzykna, bo nie ma używanego w takim stanie jak mój na olx/allegro. Nie interesuje mnie to. Jestem bardzo zadowolony z obrotu sytuacji, bo cały dzień sprawdzałem pod siebie 5t żony i nie brakuje mi tam niczego. No, może poza stabilizacja, ale sami widzieliście porównanie zdjęć. Jest bdb. Dla mnie ok, biorąc pod uwagę że dostaje w zamian ird, szeroki kąt, większa baterie, jaśniejszy ekran. 

W HTC było kilka rzeczy, które mogły przeszkadzać. Głównie umiejscowienie przycisku power, gdzie ciężko o uchwyt samochodowy odpowiedni i niekiedy przyciski niespodziewanie się odpalaly od głośności (ale to raczej wina etiu. Ori było wycięte). Czytnik z tyłu był, wole z przodu lub z boku. W sumie tyle :hmm:

Zawiódł mnie aparat w u12 w nocy. Z automatu zdjęć nocnych po prostu nie ma (tryb pro ratuje sytuację) ale brakowało mi szerokiego z zenfone. Ani tak zadowolić mnie może chyba tylko ten z mate 30pro czy który tam obecnie jest najlepszy na rynku ?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unknown_solider napisał:

To za ile oni chcą sprzedać ten u12+? Przecież za 13-14 stów nikt im tego nie kupi...

Za tyle z pewnością nie będzie łatwo sprzedać aczkolwiek komisy mają swoje triki a poza tym może się trafić ktoś mniej świadomy (albo fanatyk) i za taka kwotę weźmie. W końcu to był top swego czasu.

Chociaż że wzięli za 1000 to Petru musiał tam nieźle bajerować ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1100 dali :) ale miałem nieużywane akcesoria, zafoliowane także in plus. W sumie mam jeszcze chyba dwie pary słuchawek :)

Porównywalem te z zestawu huaweia z tymi z HTC na obu telefonach. Nie wiem co powiedzieć. Czy to, że w 2018 roku htc był najlepszy pod tym kątem, czy może to że reszta była do dupy... Bo lepiej gra nova na słuchawkach z zestawu, po podłączeniu do htc nie widziałem różnicy. A włączenie redukcji szumów na ori htc przyciszalo dźwięk... Na głośniki owszem, HTC gra lepiej ale znów nova gra dla mnie wystarczająco. A i słucham głównie rocka starego na fonie. Mniej basu ale gitary są ok. Zadowala mnie w pełni. Poziom zenfone 4 na pewno a on dobrze grał i to z obu głośników. 

Kolejna sprawa. Właśnie zrobiłem kilka fotek z balkonu... Pamiętacie kwestie tych punktów świetlnych, przez które reklamowa Lem egz z play? Na tym z Orange też były, na zenfone praktycznie niewidoczne. Na huawei ich po prostu nie ma. I htc w automacie nie robił zdjęć nocnych. 

HTC automat, jaśniej było niż jest teraz. 

https://drive.google.com/file/d/11lRtYA3raM2ttsQaO5GajajXl77amiOM/view?usp=drivesdk

A to nova teraz z ręki. Automat

https://drive.google.com/file/d/1AVx3QwDfVWrTmeEQ4TvyToKEW9HCXLjY/view?usp=drivesdk

Tryb nocny. 

https://drive.google.com/file/d/1AXt5F3oyRGzuYDiAajlxIex5LQFN-isM/view?usp=drivesdk

Nie mam pytań 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No nieźle. Pamiętaj tylko że nova startowała z innego pułapu cenowego i jest nadal wspierana. Gdyby htc nie miało takich problemów w dziale mobilnym pewnie też te zdjęcia nie były by gorsze. Zrób jeszcze porównanie w pomieszczeniu, sztuczne światło albo naturalne. Korzystając z p30 teraz czasami biorę u12 plus od żony żeby fotkę strzelić w domu dla kasztana i to u12 wydaje mi się że zbiera więcej światła w automacie, nie mówiąc już ustrzeleniu obiektu w ciągłym ruchu. 

@down

Widziałem. Jeszcze tylko test obiektów w ruchu by się przydał ?

Od razu mogę powiedzieć że p30 wypadł gorzej niż u12 plus w świecie trampolin i kasztanku w ruchu. 

Edytowane przez AnshuA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U12 już nie mam, ale wcześniej wrzucałem porównanie przy słabym świetle, tj mieszkanie przy zachmurzonym niebie oraz z balkonu. 

https://forum.pclab.pl/topic/632171-komórkowa-blabla/?do=findComment&comment=16012487

 

Aha, w mieszkaniu na tyle ciemno, że aby coś zrobić trzeba było światło zaswiecic. 

 

Edit

Dowiedzielem sie w komisie, że Orange w lipcu zmienił regulamin i od wlasnie lipca zaczął blokować telefony wzięte na raty. Nie dotyczy sprzedanych egz sprzed zmiany, gdzie na potwierdzenie daty zakupu musiałem okazać umowę. Jakby fv nie wystarczyła. 

A jak się zdziwił jak zobaczył cenę zakupu :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP) jak byś zobaczył jakie flary w okolicach źródeł światła generuje OnePlus 8 Pro zwłaszcza w trybie nocnym ale nie tylko to pewnie z samego rana odesłałbyś ten telefon.

Na w pełni sprawnym 7 pro wyglądało to wręcz niewyobrażalnie źle:

B4-BFCFBD-B07-B-4-F24-8288-7-A5147-C4-EB
a wydawać się mogło, że imx586 z ois i jasną optyką musi robić stosunkowo dobre zdjęcia przy małej ilości światła.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unknown_solider napisał:

UP) jak byś zobaczył jakie flary w okolicach źródeł światła generuje OnePlus 8 Pro zwłaszcza w trybie nocnym ale nie tylko to pewnie z samego rana odesłałbyś ten telefon.

Na w pełni sprawnym 7 pro wyglądało to wręcz niewyobrażalnie źle:

B4-BFCFBD-B07-B-4-F24-8288-7-A5147-C4-EB
a wydawać się mogło, że imx586 z ois i jasną optyką musi robić stosunkowo dobre zdjęcia przy małej ilości światła.

Tylko, że htc potrafił rozsypac gwiazy na zachmurzonym niebie lub na ścianie. Każde źródło światła miało swoją kopię kilka cm dalej. Na czarnym tle w nocy była kolorowa pixeloza. W wymienionym egz było lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem etui do Pixela 4a w przedsprzedaży na amazonie - data premiery 22 paź. Chyba nie ma co czekać.

Edytowane przez lukas455

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem przed chwilą fotkę, jakiej nie cyknął do tej pory żaden mój telefon. Żaden się nie zbliżył nawet do tego. A tu proszę, że ręki w automacie 

XBGDnvD.jpg

Chodzi mi o kolory i oddanie tego, co widzi moje oko. A i te dwie gwiazdy tam są, to nie htc ktory refleksy latarni spoza kadru rzucał na niebo. Widać cała strukturę chmur, obrys księżyca, kolory przede wszystkim. 

Nie pytajcie się mnie już, czy radzi sobie w nocy. Radzi. O ile pamiętacie, to ja preferuje zdjęcia nocne realistyczne, oddające faktyczny stan rzeczy, bez rozjasniaczy itp. Dlatego zenfone 4 moim zdaniem robił lepsze nocne zdjęcia niż u11. U12 to nawet nie wspominam. Mowa o automacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.08.2020 o 22:20, unknown_solider napisał:

UP) jak byś zobaczył jakie flary w okolicach źródeł światła generuje OnePlus 8 Pro zwłaszcza w trybie nocnym ale nie tylko to pewnie z samego rana odesłałbyś ten telefon.

Na w pełni sprawnym 7 pro wyglądało to wręcz niewyobrażalnie źle:

B4-BFCFBD-B07-B-4-F24-8288-7-A5147-C4-EB
a wydawać się mogło, że imx586 z ois i jasną optyką musi robić stosunkowo dobre zdjęcia przy małej ilości światła.

Masakryczne są te flary ?

Aż dla porównania poszedłem cyknąć parę fotek P30 Pro i muszę stwierdzić, że jednak ten telefon będzie w pewnym sensie 'wiekowy', bo to co zrobili w nim z aparatem to kozak. W sumie jeszcze nigdy zdjęcie nocne mi nie wyszło z takim czymś jak powyżej. Jedyne co to ma straszną tendencję do surrealistycznego wręcz rozjaśniania zdjęć. W przypadku sceny 5 ja przed sobą widziałem może z 4-5 metry a reszta już była ciemnością. Na zdjęciu wygląda to zupełnie inaczej. 

Kilka zdjęć:

1)

 Nocne

Standard

2)

 Nocne

Standard

3) 

Nocne

Standard

4) 

Nocne

Standard

5) 

Nocne

Standard

6) 

Nocne

Standard

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

:wow:

Ładnie to wychodzi. Aczkolwiek preferuje odwzorowanie tego, jak widzi człowiek. Naturalizm. Ale tryb nocny robi robotę. 

4 mi się nie podoba, ale znów te krzaki i droga między nimi (na innym zdjęciu, wolę doprecyzować żeby nie było) .. Miodzio. 

 

Btw, masz możliwość ustawienia trybu pomiaru ekspozycji? Centralna, ważona itp (czy jak to się mówi). Na nova widzę ikonkę od ręcznej zmiany spod poziomu głównego okna aplikacji zdjęć. Do tej pory było to zaszyte w innych telefonach w ustawieniach bez możliwości dynamicznej zmiany. A robi to ogromna robotę. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro wrzucamy możliwości P30 Pro, to i ja się pochwalę. Pierwsze i trzecie - tryb nocny. Dodatkowo trzecie było na tyle ciemno - że między drzewami ja nie widziałem niebieskiego nieba. Matryca i to światło wyssała. Zdjęcie we mgle do teraz nie mogę uwierzyć jak wyszło, moim zdaniem o wiele mniej było widać.

 

10007472c0303fafb0defbd7955e5e77.md.jpg


add86cc5d2b3910b114ffb93c4c1f136.md.jpg


91526f11ed7b5b9138a9bd30aa37e3a4.md.jpg


8a5be2403762abc555ec41bcb5dbabb9.md.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...