Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda tylko, że taka cegła i MIUI...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domena czasow :E kiedys duze telefony byly premium teraz w druga strone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S10 5g dostał już aktualizacje do oneUi 2.5. Samsung wprowadza na starego s10 niemal wszystkie swoje najlepsze nowe funkcje. Poza możliwością uruchamiania aplikacji z Androida na Windowsie i jeszcze lepszą integracja z powiadomieniami na Windows doszedł bezprzewodowy dex. W połączeniu z telewizorem lub innym wyświetlaczem pracuje się na tym o wiele lepiej i wydajniej niż na nowym tanim laptopie z Pentiumem gold, to co zrobimy i zmienimy w trybie dex jest oczywiście dostępne w trybie smartfona więc daje to możliwość bardzo wygodnego zarządzania zawartością smartfona. Dodali też tryb video pro i poprawiono nagrywanie ekranu, aparaty stosują teraz inne algorytmy odszumiania i po mocnym zbliżeniu akwarela wygląda inaczej, podobno lepiej ale ja nie podejmuje się oceny. To wciąż bardzo dobry smartfon, którego używa mi się doskonale i ciężko mi go zastąpić czymś innym, subiektywnie doceniam proporcje ekranu 18.1:9 po zakryciu szpary aparatów co przy przekątnej 6.7 cala oznacza większą szerokość ekranu i zdecydowanie lepsze proporcje niż w s20 ultra. Obecnie podobno odblokowanie twarzą w s10 5g wykorzystuje sensor tof i wierzę, że jest dość bezpieczne choć to kwestia wiary ale przekłada się to na dostęp do prostej lecz genialnej funkcji inteligentnego odblokowania czyli z użyciem dwóch metod. Samsung moim zdaniem dzięki współpracy z Microsoftem stał się naturalnym wyborem dla osób wykorzystujących smartfona do pracy. 
 

update / dodano jeszcze znane z Pixela generowanie napisów w czasie rzeczywistym i zaktualizowano Samsung Pay, zmian jest oczywiście więcej ale dwa dni to za mało aby je wszystkie dogłębnie zbadać. Wydajność - raczej bez większych zmian poza tym, że pierwsze kilkanaście minut po updacie smartfon był gorący i lekko zamulony. Na pewno nie jest lepiej niż było ale też nie ma na co narzekać, bo to wciąż solidny poziom wydajności mimo, że mocno odstaje od obecnie produkowanych smartfonów tej klasy.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 10 Ultra

Te ładowanie 120W to jakiś kosmos. Ciekawe gdzie jest granica, bo sporo 120W może lecieć i temperatury nie przekraczają 40 stopni C to jeszcze pewnie jest zapas mocy na przyszłość. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Chelsey napisał:

Mi 10 Ultra

Te ładowanie 120W to jakiś kosmos. Ciekawe gdzie jest granica, bo sporo 120W może lecieć i temperatury nie przekraczają 40 stopni C to jeszcze pewnie jest zapas mocy na przyszłość. 

 

 

Granice stanowią chyba tylko koszty i kompatybilność. Dla mnie ceny ładowarek Oppo i kabli to już jest nieporozumienie, a mówimy o tylko 30-60w. Jeśli ładowarka 120w kosztuje 300 złotych, a pewnie mniej więcej tyle kosztuje to zakup trzech w tym jednej samochodowej, bo tyle jest potrzebne dla pełnego komfortu to już około 1000 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygodniej co noc kłaść telefon na ładowarkę indukcyjną, a wtedy problem baterii nie istnieje i nawet najczęściej nie wiem ile ubyło w ciągu dnia, w telefonach nawet mam wyłączony %, a w zegarkach nie ustawiam odczytu poziomu baterii na tarczy. Nawet mojego Samsunga s10 z Exynosem nie wyładuję do końca dnia, bo trzeba byłoby większą część doby ślęczeć z nosem w smartfonie, a Android Auto, który potencjalnie mógłby rozładować baterię i tak wymaga podłączenia kabla. Teraz każdy nowoczesny telefon może poza niektórymi modelami z Exynosem i Mediatekiem podczas 16h od naładowania wyciągnie 7-8h sot i jako heavy user nie wyobrażam sobie tyle regularnie używać smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Play dołącza do reszty operatorów i także będzie blokował telefony za niespłacanie rat. Także do momentu spłaty ostatniej raty - urządzenie jest własnością operatora a jego wcześniejsza sprzedaż to paserstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, cervandes napisał:

Play dołącza do reszty operatorów i także będzie blokował telefony za niespłacanie rat. Także do momentu spłaty ostatniej raty - urządzenie jest własnością operatora a jego wcześniejsza sprzedaż to paserstwo.

no i cyk, rynek telefonów używanych poleci na ryj. Chyba, że ktoś lubi ryzyko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać skala wymuszeń jest na tyle duża, że już im się nie opłaca być nastawionym pod klienta. 

 

Btw. Co te LG wymyśliło ?

LG Wings

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacRumors: US Border Patrol Seized 2,000 OnePlus Buds Believing Them to Be 'Counterfeit Apple AirPods'. https://www.macrumors.com/2020/09/14/us-border-patrol-mistake-onplus-buds-fake-airpods/MacRumors: US Border Patrol Seized 2,000 OnePlus Buds Believing Them to Be 'Counterfeit Apple AirPods'. https://www.macrumors.com/2020/09/14/us-border-patrol-mistake-onplus-buds-fake-airpods/

Zastanawia mnie czemu chinole wciąż bezczelnie kopiują, nawet znane marki,  które więcej na tym tracą niż zyskują na rynku zewnętrznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No "nie wytrzymie" z tym Xiaomi. Mam wrażenie, że założenia twórców (stworzenie nakładki działającej sprawnie, "dla mas") totalnie rozminęły się z efektem końcowym - bez spędzenia godzin w opcjach, ustawiając dziesiątki mniejszych i większych dupereli, ten telefon po prostu nie działa prawidłowo. Pomijam już wcześniejsze narzekania (czujnik zbliżenionwy, freezująca przeglądarka, powiadomienia czasami w ogóle nie wyświetlające się, działający w kratkę czytnik palucha, czy zagięty ekran) teraz doszedł kolejny zonk, z którym nie potrafię sobie poradzić. Pojechałem dziś na wycieczkę rowerową, włączyłem ulubioną appkę (CycleDroid - prosta, ale fajna polska aplikacja do wycieczek). Niestety, MIUI w niecałą minutę ubił GPS w tle i apka nie zlicza niczego poza czasem, bo po prostu nie działa w tle. Sprawdziłem ustawienia aplikacji (nie ma tam nic takiego), sprawdziłem ustawienia lokalizacji telefonu i oczywiście dupa. Na wszystkich telefonach, które miałem do tej pory działała idealnie, bez żadnego ustawiania, w tym chińskim wynalazku oczywiście nie działa. Niecałe dwa miesiące mam ten telefon i już mam go dość. Kupiłem za gotówkę, więc sprzedam ze stratą i kupie coś "normalnego", bo na własnej skórze przekonałem się, że niska cena nie bierze się z niczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Baronik napisał:

Niestety, MIUI w niecałą minutę ubił GPS w tle i apka nie zlicza niczego poza czasem, bo po prostu nie działa w tle. Sprawdziłem ustawienia aplikacji (nie ma tam nic takiego), sprawdziłem ustawienia lokalizacji telefonu i oczywiście dupa.

Przytrzymać ikonę aplikacji, wcisnąć informacje, wybrać "Bez oszczędzania energii" oraz "Dodaj do autostartu".

Tyle razy bębnione jak sobie poradzić z ubijaniem aplikacji ale widzę, że zamiast wyszukać rozwiązanie w necie lepiej się w nim żalić...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dokupić jakieś dodatkowe etui do redmi 9 czy te standardowe też zabezpiecza? Staruszkom kupuję telefon i wymagają pełnego zestawu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bergercs napisał:

Przytrzymać ikonę aplikacji, wcisnąć informacje, wybrać "Bez oszczędzania energii" oraz "Dodaj do autostartu".

Tyle razy bębnione jak sobie poradzić z ubijaniem aplikacji ale widzę, że zamiast wyszukać rozwiązanie w necie lepiej się w nim żalić...

 

Ustawiłem wyłączenie oszczędzania baterii, ale nie ma tam czegoś takiego jak dodaj do autostartu (zresztą nie wiem po co to ustawiać)? Nie jest to jednak w najmniejszym stopniu coś intuicyjnego i ktoś niezaznajomiony z tematem nigdy się nie domyśli, że takie dziwne działania ograniczając normalne działanie aplikacji, która działała prawidłowo na wszystkim telefonach. 

54 minuty temu, musichunter1x napisał:

Warto dokupić jakieś dodatkowe etui do redmi 9 czy te standardowe też zabezpiecza? Staruszkom kupuję telefon i wymagają pełnego zestawu.
 

Myślę, że to standardowe styknie spokojnie, podobnie jak folia ochronna założona fabrycznie (wydaje mi się, że takowe posiada).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Baronik napisał:

ale nie ma tam czegoś takiego jak dodaj do autostartu (zresztą nie wiem po co to ustawiać)?

 

Ta nie ma - a to co:

ccylodroid.jpg

Po co ustawiać? Żeby działało - jak pisałem wielokrotnie: MIUI jest dobrym systemem potrzebującym kwadrans na skonfigurowanie -ale większość woli spędzić kilka godzina na żale w internecie.

Xiaomi powinno się zacząć reklamować hasłem używanym kiedyś przez Media Markt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bergercs napisał:

Ta nie ma - a to co:

Po co ustawiać? Żeby działało - jak pisałem wielokrotnie: MIUI jest dobrym systemem potrzebującym kwadrans na skonfigurowanie -ale większość woli spędzić kilka godzina na żale w internecie.

Xiaomi powinno się zacząć reklamować hasłem używanym kiedyś przez Media Markt.

Mam MIUI12 i tam nie ma tej opcji jak u Ciebie na screenie (nie mam jak teraz screena wrzucić, bo w pracy jestem). I będę się upierał przy swoim, że to nie jest normalne, żeby takie cyrki trzeba było odstawiać, żeby aplikacja działała prawidłowo - producent powinien dążyć do tego, żeby jak najwięcej działało "od wyjęcia" z pudełka, bez spędzania pół dnia w opcjach i ustawiania konfiguracji dla każdej apki z osobna. To nie jest ani wygodne ani intuicyjne, więc skończ proszę z docinkami pod moim adresem. Na nie pojawiające się powiadomienia z apki bankowej i działający w kratkę czujnik zbliżeniowy też masz równie błyskotliwe odpowiedzi? Czy może "u ciebie działa"?

Edytowane przez Baronik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Non stop na tym forum powtarzane "problemy z ubijaniem przez Xiaomi" - masa poradników w necie jak z tym sobie poradzić, sam wrzucałem kilkukrotnie tutaj - jeśli ktoś tego nie potrafi ogarnąć (a rozwiązuje to problemy z powiadomieniami czy też  z ubijaniem aplikacji), to podejrzewam, że wszystkie "problemy" z tym telefonem są po stronie osoby jej trzymającej. A "nie ma takiej opcji" przepieknie to potwierdza...

Ale jak napisałem - zamiast poświęcić kwadrans na konfigurację (ściągając chociażby  wcześniej "samouczek" - tak, jest coś takiego - tłumaczący co i jak zrobić) lepiej pisać od kilku dni o "złym Xiaomi". Sprzedaj to w pi.u, kup Samsunga i problem z głowy - tylko nie żadnych tańszych modeli bo żona z firmówką ma większe problemy z powiadomieniami niż ty z Xiaomi.

 

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Baronik napisał:

No "nie wytrzymie" z tym Xiaomi. Mam wrażenie, że założenia twórców (stworzenie nakładki działającej sprawnie, "dla mas") totalnie rozminęły się z efektem końcowym - bez spędzenia godzin w opcjach, ustawiając dziesiątki mniejszych i większych dupereli, ten telefon po prostu nie działa prawidłowo. Pomijam już wcześniejsze narzekania (czujnik zbliżenionwy, freezująca przeglądarka, powiadomienia czasami w ogóle nie wyświetlające się, działający w kratkę czytnik palucha, czy zagięty ekran) teraz doszedł kolejny zonk, z którym nie potrafię sobie poradzić. Pojechałem dziś na wycieczkę rowerową, włączyłem ulubioną appkę (CycleDroid - prosta, ale fajna polska aplikacja do wycieczek). Niestety, MIUI w niecałą minutę ubił GPS w tle i apka nie zlicza niczego poza czasem, bo po prostu nie działa w tle. Sprawdziłem ustawienia aplikacji (nie ma tam nic takiego), sprawdziłem ustawienia lokalizacji telefonu i oczywiście dupa. Na wszystkich telefonach, które miałem do tej pory działała idealnie, bez żadnego ustawiania, w tym chińskim wynalazku oczywiście nie działa. Niecałe dwa miesiące mam ten telefon i już mam go dość. Kupiłem za gotówkę, więc sprzedam ze stratą i kupie coś "normalnego", bo na własnej skórze przekonałem się, że niska cena nie bierze się z niczego...

Bierz nova 5t bo jest w świetnej cenie. I wszystko działa jak powinno 

14 godzin temu, musichunter1x napisał:

Warto dokupić jakieś dodatkowe etui do redmi 9 czy te standardowe też zabezpiecza? Staruszkom kupuję telefon i wymagają pełnego zestawu.
 

Za co chcesz ukarać rodziców? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na  Samsungu też trzeba sobie ustawić dwa albo trzy przełączniki aby wszystko działało jak trzeba i bez opóźnień, na szczęście raz i globalnie i jak w każdym smartfonie z Androidem nadać aplikacji niezbędne uprawnienia przy pierwszym uruchomieniu. Dodatkowo od czasu do czasu OneUI natrętnie przypomina, że jakaś aplikacja drenuje baterię i nie da się zaznaczyć aby ignorował tą aplikację więc powiadomienie przychodzi regularnie mniej więcej co tydzień.

DFC622-FE-79-B5-4462-B907-CC3635-EB1-FB1
A25-FB6-FF-6351-4-EE2-BA85-309-C52-F3283

Sorry za zdjęcia z kartofla zamiast screenów - taki aparat ma iPhone SE. Najważniejsze to, żeby odznaczyć usypianie nieużywanych aplikacji, bo wystarczy nie uruchamiać aplikacji przez 48 godzin aby system ją uśpił o co bardzo łatwo chociażby odczytując i kasując powiadomienie na smartfonie ale odpisując najczęściej z komputera, zegarka czy jakiegoś innego urządzenia. I przy takim profilu użytkowania standardowa funkcja Androida adaptacyjna bateria również ogranicza drastycznie działanie takich aplikacji, zamiast ograniczać tylko działanie aplikacji rzeczywiście używanych sporadycznie. W takim trybie użytkowania jak opisany w Miui nawet po wyłączeniu oszczędzania energii, włączeniu autostartu i ustawieniu kłódki miui ograniczy dostęp aplikacji do zasobów czego skutkiem są opóźnione powiadomienia za co odpowiadają nieudokumentowane modyfikacje Androida i do końca nie wiadomo na jakiej zasadzie działa usypianie lub ograniczanie dostępu do transmisji danych dla takich aplikacji. W Miui poza standardową konfiguracją jeśli używa się wielu urządzeń lub chcąc aby sporadycznie uruchamiane aplikacje w szczególności te zużywające dużo energii, bo takie są usypiane najszybciej miały dostęp do transmisji danych najlepiej w liście aplikacji systemowych wyłączyć proces „devices health services”.

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...