Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mało kto przyzna się do nieudanego zakupu. Ja po prostu zawsze pisze tak, jak jest bez względu na to czy później wyjdę na zapaleńca, który się przejechał na zakupie. Wady u12 też wytykałem. 

Co do realme to zaufałem opiniom a rzeczywistość okazała się troszkę inna. Wiele osób może nie zwrócić nawet uwagi na pewne niedostatki, błędy itp ale niestety ja korzystam z flagowych telefonów a przede wszystkim z ogarniętym systemem. 

Podstawowe pytanie - co to znaczy, że s665 zostanie zjedzony na śniadanie? Podczas wspólnej masturbacji nad wynikami syntetyków? U11 life z swoim przeciętnym wtedy prockiem ale znów ze świetnie oganjetym systemem działal sprawniej niz nie jeden ze znacznie lepszym prockiem. Czemu motki z relatywnie przeciętnymi procesorami uważane są za sprawnie działające telefony? I to po dłuższym czasie użytkowania? 

Ja tego HTC widzę inaczej - papier papierem, ale stałe wyposażenie działać będzie właściwie, tj komunikacja, ładowanie itp itd. System jak to i HTC jest jednym z najlepiej ogarniętych systemów stosowanych w telefonach. Procek jest drugorzędny, skoro zapewni sprawne działanie telefonu. Już nie raz dowiedzione było, że fon z przeciętnym prockiem ale ogarniętą reszta był świetny - zenfone 4 choćby czy starsze modele HTC, jak u11 który nawet dziś zawstydzilby nie jednego flagowca czy też wyższego średniaka po 1500+.

O wyglądzie nie mówię, bo to kwestia gustu ale w końcu normalnie wyglądający telefon a nie tęczowe zabawki. Cena za wysoka ale to nowość, także szybko spadnie. 

Poza tym co my porównujemy. HTC do xiaomi czy realme? No jeż jajec... HTC tworzyło rynek telefonów od samego początku, to że są w takiej a nie innej sytuacji nie wynika z marnych produktów a polityki cenowej i ogólnie, kwestii finansowych. Wypuszczał dwie słuchawki ma generację wycenione kosmicznie, ale poza aspektem ceny byly świetne. U11, u12 to najlepsze telefony w swoim czasie. Ich wersje lite nie przyjęły się że względu na cenę a nie możliwości czy wyposażenie. Poza tym od kilku lat w budżecie około 1000zl prym wiedzie xiaomi jeśli chodzi o nowe słuchawki. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za taką cenę to snapek 665 jest słabiutką opcją, helio g90t wydajnościowo się zbliża do 845 i faktycznie w swoim note 8 pro jeszcze ani razu nie widziałem zwolnienia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wiesz, niektórzy napychaja słuchawki topowymi prockami i amoledami i ludzie się chcą sesrać. Inni dają podzespoly adekwatne do ceny, w 100% wystarczające do sprawnego działania i mogą skupić się na jakości choćby czy optymalizacji systemu. 

Jesteście przecież ludźmi z ponadprzeciętna wiedzą na temat telefonów. A niekiedy sprawiacie wrażenie, jakbyscie byli laikami w tej kwestii. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy polecacie przeglądarke Brave na telefon? w porównaniu do chrome?
Oraz, zakupiłem LG G8s, jak na razie zajebisty (nawet ta bateria trzyma całkiem ładnie a tego się obawiałem) lecz mam pytanie. Wcześniej miałem motke g8 power i tam żeby cofnąć to trzeba było przesunąć palcem z lewej lub prawej krawędzi do środka i to było zajebiste. W LG są te 3 przyciski na dole i chodzi o to czy można tez gdzieś sobie to zmienić by cofało za pomocą "krawędzi"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli masz androida 10 to opcja obsługi gestami powinna być natywnie w ustawieniach. Ale dokładnie gdzie to Ci nie powiem, bo zależy od nakładki. 

Co do brave to wiele osób poleca tym bardziej, że chrome ostatnio działa beznadziejnie na androidzie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w takim razie pozostaje czekać aż LG udostępni androida 10 bo na G8s jest ciągle 9.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, maro112 napisał:

Mam. Polecam. Telefon dostanie ze 20% więcej czasu pracy na www. Robiłem 4,5-5h, teraz wykręcam 6h i więcej. Głównie siedzę wlasnie na www.

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pare osob na forum kupilo telefon, mozna podpytac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, maro112 napisał:

zdecydowanie tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to jeszcze kilka pytań. Mam w zwyczaju wyłączać aplikacje z których i tak nigdy nie korzystam. Na LG g8s wyłączyłem jakąś apkę która się nazywała jakoś tam, natomiast gdy się już pokazało, że apka wyłączona - to ona zmieniła nazwę na ARcore i nie mam pojęcia co to jest. W ustawieniach we wszystkich apkach już jej nie mam i nie wiem czy czegoś nie zjebałem?

Oraz, tryb nocny w G8s to chyba całkowicie nic nie robi. Takie samo wyszło zdjęcie "automatyczne" co tryb nocny przy małej ilości światła. Oczywiście poszukam sobie GCAM ale w takim razie po co LG dawał taki bezużyteczny tryb nocny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

ARcore to obecnie API Androida, z którego może korzystać wiele aplikacji. Pewnie wywaliłeś jakieś naklejki AR albo LG Vision i biblioteka była zawarta w jednej z tych aplikacji, po wyłączeniu biblioteka została wyodrębniona jako aplikacji. W trybie nocnym pojawia się pasek do wydłużenia czasu naświetlania, jak ustawisz na najdłuższy to zdjęcie będzie mocniej rozjaśnione kosztem większej obróbki, efekty może nie są takie jak na Pixelach ale to jest mimo wszystko poziom mniej więcej Xiaomi mi9. W kompletnej ciemności nic z tego nie wyjdzie ale jak jest choć trochę światła zastanego to jest to do wykorzystania. Na Androidzie 10 rozwiązali to już inaczej i działa bardziej jak w innych telefonach ale na v50 nie przyniosło to znacznej poprawy jakości. 

Edytowane przez unknown_solider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bawiłem się tymi paskami i kompletnie bez różnicy w porównaniu do "automatu" a światła jednak troche było. No nic, dziś się bardziej w to zagłębie i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

recenzenci na youtube spuszczają się nad telefonami z procesorami gównotec helio a jak czytam to są problemy z drenażem baterii i ogólnie lepsze są snapdragony. Oni chyba mają za to płacone.
Nie polecam xiaomi z tym procesorami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nikt nie polecam wszystki telefonow, polecamy z g90t ktory jest w redmi note 8 pro i realme6 z bardziej znanych nam telefonow, a recenzenci na YT czasem a nawet czesto maja placone za pochlebne opinie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, wompierz napisał:

helio a jak czytam to są problemy z drenażem baterii i ogólnie lepsze są snapdragony.

Mam RN8Pro - jakiego drenażu? Ładuję go co 2 dni. Żaden telefon mi tyle nie trzymał co Xiaomi z Mediatekiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.08.2020 o 13:36, unknown_solider napisał:

S10 i S20 mają mieć 3 duże aktualizacje Androida. S10 dostanie jeszcze Androida 12.

Samsung właśnie opublikował oficjalną listę urządzeń z 3 letnim wsparciem i nie ma co, zaimponował mi.

Poza seria S10,S20 oraz note 10, 20 do tego grona wchodzą też S10 lite i note 10 lite oraz (co najbardziej zaskakujące) a71 i a51. No i oczywiście wszystko z serii fold. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no a71/a51 to nowe telefony i jakby tego nie zrobili to by byla totalna porazka z ich strony ale nie pierwszy raz kiedy producenci tego pokroju by tak zrobili

milo z ich strony ze ocieplaja wizerunek, to jeszcze niech poprawia albo wywala exynosy i bedzie git

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie widzę porażki w tym, że nie wspieraliby swoich średniaków przez 3 lata. Wielu producentów nawet 2letnie wsparcie swoich słuchawki przerasta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poza Pixelami tylko Samsung i OnePlus zapewniają trzy aktualizacje Androida ale wsparcie Samsunga i Google to całkiem inny poziom, bo jest zdecydowanie lepsze. Samsung zapewnia też świetną integrację z Windows i dobrze działającą współpracę pomiędzy innymi urządzeniami w ramach konta Samsunga, co dla mnie ważne też bardzo wysoką funkcjonalność oprogramowania i przy ograniczeniach nowszych wersji Androida jest to coraz bardziej istotne gdyż ciężko pewne funkcje doinstalować w innych smartfonach, sztandarowa i promowana funkcja dex to tylko jeden z wielu fajnych dodatków i to mniej przydatny od reszty. Bardzo ciężko byłoby mi teraz zrezygnować ze smartfona Samsunga, bo jedyną sensowną alternatywą jest zamknięty zestaw urządzeń Apple jednak sam iPhone to zdecydowanie mniej funkcjonalne i uboższe pod wieloma względami urządzenie od Galaxy S lub Note. Exynos poza drenowaniem baterii niczego dla mnie nie zmienia w codziennej eksploatacji i s10 5g jest dla mnie wspaniałym, niezastąpionym smartfonem, z którego nie jestem w stanie zrezygnować, bo używając innych smartfonów w tym nowszych zawsze wracam do s10 z ogromną przyjemnością utwierdzając się w przekonaniu, że to bardzo dobry smartfon i co ciekawe jest jak dobre wino, bo Samsung dodaje do niego wszystkie nowe funkcje i udoskonalenia włącznie z usprawnieniami aparatu kiedy porównywany z nim iPhone 10s nie dostał do dzisiaj i już nie dostanie nawet trybu nocnego, a nowe wersje iOS dla starszych smartfonów Apple to wydmuszki. Samsung też wydaje dużo bardziej dopracowane oprogramowanie od OnePlusa i co najważniejsze ewentualne błędy na Samsungach są naprawiane, kiedy programiści OnePlusa szybciej wydadzą nową wersję smartfona z tymi samymi błędami niż naprawią starsze ale teoretycznie wspierane smartfony podobnie jak robi to Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mądre słowa unkown. Ludzie spuszczają się na wsparciem apple, ale to wsparcie jest zupełnie inne niż w przypadku androida, a szczególnie właśnie samsunga, który nawet do swoich starych flagowców dodaje funkcję z nowych generacji o czym w przypadku apple można jedynie pomarzyć. Ot wspomniany iPhone Xs i tryb nocny. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam!

mam w pracy teraz wymianę telefonów. W przewidzianym budżecie zawęziłem listę do:

Nokia 7.2

Huawei P30 Lite

Xiaomi Redmi Note 9

Ewentualnie mogę dopłacić 200 zł do Redmi Note 9 Pro (choć wolę tego nie robić).

Telefon będzie służyć jednocześnie jako służbowy jak i prywatny więc dual sim jest konieczny. Jeśli chodzi o zastosowania to tak

do pracy: głównie maile, dzwonienie, rzadziej Zoom lub przeglądanie jakichś pdfów, wordów, itp.

do prywaty: YT, navi, FB, zdjęcia, gry - chyba taki standard.

Obecnie mam Huaweia Mate 10 Lite. W sumie jestem zadowolony, ale mam 2 uwagi co do niego: kiepska jasność i kontrast jak jest słoneczny dzień i przyczepię telefon na desce rozdzielczej jako navi oraz PUBG i inne gry 3D tak średnio chodzą :P 

Co polecacie z tej listy powyżej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto dopłacić do note 9 pro, bo będzie najlepszy z nich wszystkich. Jeśli nie on to zwykła wersja bez pro. Nokia jest bezpłciowa, sam miałem poprzednika 7 plus i średnio polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi