Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, huudy napisał:

W promce za 1,5k całkiem spoko telefon. Aż żałuje że kupiłem 8 pro za 1250 tydzień temu :E

Wez rozpęd i zrób baranka w ścianę. 

Dlaczego kwestionujesz wybor najlepszego telefonu wg moich kryteriow? Se k750i/K800i sa najlepsze bo maja joystick a  Realme GT master edition go nie ma wiec na starcie odpada. Chcialem tym tylko pokazac, ze zadawanie pytania typu "Jaki jest najlepszy telefon do kwoty xxx" to szczyt glupoty bo dla kazdego "najlepszy" znaczy cos innego :)

Realme 8 pro za 1250? Wydaje mi sie, ze tyle co wszedzie byly po 999zl.

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Michaelred napisał:

Dlaczego kwestionujesz wybor najlepszego telefonu wg moich kryteriow? Se k750i/K800i sa najlepsze bo maja joystick

Nie rób pani lekkich obyczajów z logiki bo joysticki to były największe wady tych telefonów, bo psuły się na potęgę. Próbujesz trollować, ale słabo Ci to wychodzi. 

>Realme 8 pro za 1250? Wydaje mi sie, ze tyle co wszedzie byly po 999zl. 

Były, czas przeszły dokonany. No i to były wersje 6/128, ja mam 8/128.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, huudy napisał:

Nie rób pani lekkich obyczajów z logiki bo joysticki to były największe wady tych telefonów, bo psuły się na potęgę. Próbujesz trollować, ale słabo synek co to wychodzi. 

Na swoj czas byly genialnym rozwiazaniem. Mi sie zepsul raz i wymienili na gwarancji. 

Edytowane przez Michaelred

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.08.2021 o 09:21, cervandes napisał:

Jak tam obecnie snapy 888 i np OnePlus 9 Pro? Nadal tak se i nie warto?

Też się zastanawiam nad OP 9 PRO tym bardziej że można go teraz dorwać w okolicy 3k a to już rekompensuję pewne problemu związane z snapem 888, tym bardziej, że w normalnym użytkowaniu raczej nie odczuwalne. Kusi mnie również Goole Pixel 6 PRO ale cena zapewne + 1500 :/  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja czekam nadal na P30 Pro. Dostałem właśnie pół roku gwarancji dodatkowej, bateria ciągle na dwa pełne dni, dlatego nadal uważam, że to ze wszystkich telefonów jakie kiedykolwiek miałem - z tego jestem najbardziej zadowolony.

Zobaczymy co pokaże apple za trzy dni, jak nie zachwyci to zaczekamy do stycznia na nowe Galaxy. Żadnej presji, nie pali się.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyłączyłem w opcjach programistycznych "Optymalizację MIUI". Nie wiem czy miałem to wcześniej wyłączone czy dopiero od MIUI 12.5 robi to taka różnice ale teraz to jak nie ten telefon. Trzyma apki w tle, nie zamyka jak oszalały. Bez tej opcji potrafił zamykać apki nawet po paru sekundach bez wyłączania ekranu, wystarczyło się przełączać między 2 apkami i ciągle reload, dramat. Telefon z 6 GB RAM a zachowywał się jakbym miał 1 GB, nie dało się tego używać. Dziwna rzecz ale nawet przeszła mi ochota na wymianę telefonu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest możliwość ukrycia aplikacji z szuflady w najnowszym andku bez instalacji launcherów? Chciałbym wywalić yt czy seryjna apke od SMS. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, huudy napisał:

Czy jest możliwość ukrycia aplikacji z szuflady w najnowszym andku bez instalacji launcherów? Chciałbym wywalić yt czy seryjna apke od SMS. 

Chcesz ją tylko ukryć czy kompletnie wywalić? Jak wywalić to Ustawienia->Aplikacje->Appka i "wyłącz"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.09.2021 o 11:38, cervandes napisał:

Ja czekam nadal na P30 Pro. Dostałem właśnie pół roku gwarancji dodatkowej, bateria ciągle na dwa pełne dni, dlatego nadal uważam, że to ze wszystkich telefonów jakie kiedykolwiek miałem - z tego jestem najbardziej zadowolony.

Zobaczymy co pokaże apple za trzy dni, jak nie zachwyci to zaczekamy do stycznia na nowe Galaxy. Żadnej presji, nie pali się.

Też miałem zostać na p30 pro, bo to kapitalny telefon. Pierwszy po Sony Ericsson k800i z którego nie miałem potrzeby się przesiadac. Niemniej przesiadam na s20 fe 4g. Trafił się deal życia, gdzie telefon wyjdzie mnie 1100zl po zwrocie 800zl od Samsunga. Jeszcze wyjdę na plus, bo p30 pro spokojnie opchne w granicy 1500zl. 

Patrząc przyszłościowo myślę, że to dobra decyzja, bo Samsung będzie miał jeszcze długo wsparcie, gdzie Huawei już raczej zmierza ku końcowi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, larry.bigl napisał:

Chcesz ją tylko ukryć czy kompletnie wywalić? Jak wywalić to Ustawienia->Aplikacje->Appka i "wyłącz"

Może być samo ukrycie - twoja, rada na, seryjne apki jak yt nie działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To niestety nie będzie się pewnie dało. Chociaż dziwne, że seryjne nie znikają. Ja tak od lat się pozbywam niechcianych z widoku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 12.09.2021 o 11:36, bleidd napisał:

Wyłączyłem w opcjach programistycznych "Optymalizację MIUI". Nie wiem czy miałem to wcześniej wyłączone czy dopiero od MIUI 12.5 robi to taka różnice ale teraz to jak nie ten telefon. Trzyma apki w tle, nie zamyka jak oszalały. Bez tej opcji potrafił zamykać apki nawet po paru sekundach bez wyłączania ekranu, wystarczyło się przełączać między 2 apkami i ciągle reload, dramat. Telefon z 6 GB RAM a zachowywał się jakbym miał 1 GB, nie dało się tego używać. Dziwna rzecz ale nawet przeszła mi ochota na wymianę telefonu :D

nic nowego, temat poruszany od dobrych 3 lat o ile mnie pamięć nie myli (od czasów mi9t) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, larry.bigl napisał:

To niestety nie będzie się pewnie dało. Chociaż dziwne, że seryjne nie znikają. Ja tak od lat się pozbywam niechcianych z widoku. 

Dziwne rzeczy piszesz, bo nigdy mi się nie udało tak tego zrobić. :E ale to może dlatego, że miałem gołego praktycznie androida od lat. Teraz mam fajny, seryjny launcher i nie chciałbym go zmieniać :/

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

konferencja apple obejrzana? :E meh'ow i ahow pewnie duzo padlo, ta firma nie idzie do przodu w ogole :E najgorsze ze musze oddac swojego zonie i kupic nastepnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem zmieniać XS Max'a na 13 Pro / 13 Pro Max - w zasadzie jedyny powód to kończąca się pamięć na telefonie - ale raczej się wstrzymam do kolejnego roku, a w międzyczasie będę się posiłkował większa przestrzenią na iCloud ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja czekam na obnizki cen 12'tek :) Pora wymienic IP 8 na cos mlodszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obniżka to była w weekend, sam się wahałem. 12 Pro 256 za 4999 i 12 Pro Max 256 za 5399 w euro.

Ale doszedłem do wniosku, że kupowanie tuż przed premierą nówki to strzał w kolano lekki. I teraz tak, na 12 pro / max pewnie lepszej ceny już nie będzie, bo ta była zdaje się historycznie najlepsza a premiera trzynastek mnie chyba rozczarowała. Na dodatek jakbym kupił telefon, to jeszcze dwa i pół tysia muszę wyłożyć, bo od razu mi się zachce zegarka i airpodsów :D Macbooka na szczęście mam, uff.

Ten błękitny kolorek w pro strrrrasznie mnie robi. Mam silną wolę, mam silną wolę, mam silną wolę...

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie śledzę kompletnie poczynań Apple, toteż zdziwiła mnie obecność wersji Mini. Czasem nie narzekano, że 12 mini słabiutko się sprzedaje i nie ma sensu takich fonów robić? Coś się zmieniło? 

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Slabo się sprzedawał bo wcześniej wyszedł SE a ludzie myśleli, że jak mini to i cena będzie odpowiednio mini. A nie jak chyba rok wcześniejszej podstawowej 11.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podobno 13 mini ma być ostatnim iPhonem tego typu. Już za rok niby ma zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrząc na cennik w US różnica między mini, a zwykłym to zaledwie 100 USD. Mini ma raczej za zadanie otwieranie cennika i sprawienie, że klient dorzuci już te 100 USD do podstawowej wersji :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@cervandesmi tez ta niebieska sie podoba ale musze na zywo zobaczyc zeby potem nie bylo wstydu z kieszeni wyciagnac ;)

a teraz najlepsza bomba

https://www.tomsguide.com/news/iphone-13-pro-and-pro-max-128gb-models-lack-this-major-camera-upgrade

128 to za malo zeby ponagrywac sobie w 4k w tym specjalnym ficzerze :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale prores to bitrate gigantyczny. Więc ja się temu wcalę nie dziwię. Dla pro res HQ to tam z półtora Gigabita bitrejtu jest, 187MB/s. No ciut musi tej pamięci w telefonie być, żeby zapewnić i miejsce i przede wszystkim strumień zapisu utrzymać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 14.09.2021 o 17:19, fliperpl napisał:

nic nowego, temat poruszany od dobrych 3 lat o ile mnie pamięć nie myli (od czasów mi9t) 

Nie wiem, może i tak. Na MIUI 11 i 12 nic  takiego nie wyłączałem i telefon działał normalnie, po apgrejdzie do 12.5 dostał szału i zamykał apki jak oszalały po paru sekundach, więc dla mnie to odkrycie roku :D Dalej MIUI jest specyficzne ale przynajmniej teraz da się z nim żyć.

Kupiłem ciotce Realme 8 Pro 6+128 więc nie omieszkałem się nieco pobawić. Główny aparat daje radę znacznie lepiej niż 9T Pro, mimo braku OIS nawet w gorszych warunkach oświetleniowych robi zaskakująco dobre foty. Xiaomi ma tendencje do wydłużania czasu naświetlania i poruszania zdjęć w takich warunkach. Ultraszeroki robi bardzo przeciętne fotki, moim zdaniem nie nadające się do niczego poza wyświetlaniem na telefonie. Makro lepiej przemilczeć. Ogółem główny aparat lepszy niż 9T Pro ale ultraszeroki żenda. Dałbym remis.

Procesor dostaje czasem czkawki i ewidentnie nie radzi sobie z rozdzielczością zdjęć z aparatu. Zdjęcia z aparatu wczytują się wieki, drobne przycinki w interfejsie też się zdarzały. Generalnie coś więcej niż Snap 720 byłby mile widziany, ale za 999 zł to jest super sprzęt. Szkoda tylko, że poza dobrym głównym aparatem żaden inny do niczego się nie nadaje.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi