Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2022 o 16:44, cervandes napisał:

No i ch** ? Zielony plus 256 w drodze.

Ej jak to, przecież miałeś ostatnio iPhona ?

Chociaż ja też się ostatnio przesiadłem z Pixela 6 Pro na 13 Pro Max ?

Edytowane przez xadrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam nadal, ale to dość trudna miłość. Bateria wybitna, aparaty spoko, wideo super. Ale te niektóre utrudnienia czy 'grzeszki' iOSa...

 

S22+ zrobił na mnie mega wrażenie, muszę się nim pobawić dłużej.

Edytowane przez cervandes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, cervandes napisał:

No i mam nadal, ale to dość trudna miłość. Bateria wybitna, aparaty spoko, wideo super. Ale te niektóre utrudnienia czy 'grzeszki' iOSa...

 

S22+ zrobił na mnie mega wrażenie, muszę się nim pobawić dłużej.

A jakie utrudnienia i grzeszki masz na myśli może da się to jakoś rozwiązać sensownie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład kompletnie mi nie leży organizacja galerii w applu. Zamiast sensowny podział na foldery i każda aplikacja pluje do swojego worka, to tutaj worek jest jeden - a przypisanie do albumów trzeba wyklikiwać ręcznie.

AoD mi brakuje trochę. Tego nie dorobisz. Też z zegarkiem mam kłopocik - 'alternatywne' nie działają w pełnym zakresie z iphonem, a apple watch mi kompletnie się nie podoba.

Nie lubię też garmina na iOSie. Żeby mi zadziałał live track na treningu, to zawsze przed włączeniem komputerka muszę odpalić aplikację Garmin Connect na telefonie. Na androidzie nie trzeba nic robić, telefon wystarczy, że jest włączony. Choćbym i od miesiąca nie używał Garmina, to po włączeniu komputerka i starcie treningu livetrack ruszy.

No i to ciągłe wpisywanie pinu jeśli jestem gdzieś w maseczce... 

 

 

To jest kilka małych kamyczków, które mnie uwierają. Rekompensuje mi to po części prostota, wygoda, wybitny czas pracy na baterii, stabilność itp. No i że apple ekosystemem stoi, to w połączeniu z macbooczkiem i airpodsami używa się tego razem fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie rozpoznawanie twarzy działa poprawnie nawet gdy jestem w maseczce, bo nie raz płace telefonem jak jestem w sklepie ?

Co do galerii to fakt jest trochę beznadzieja, dlatego też zainstalowałem "zdjęcia google"

Z testy rzeczy o których piszesz nie korzystam dlatego też mi nie przeszkadzają ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem... Dodawałeś jakoś alternatywny wygląd z założoną maseczką czy coś? Ja nie, próbowałem teraz parę razy i ni chu chu. Zdjęć google spróbuję później, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cervandes napisał:

Zamiast sensowny podział na foldery i każda aplikacja pluje do swojego worka, to tutaj worek jest jeden - a przypisanie do albumów trzeba wyklikiwać ręcznie.

To jest kwestia źle napisanej aplikacji, nie iOS. Są osobne worki dla nich oraz ten wspólny.

7 minut temu, cervandes napisał:

No to ja nie wiem... Dodawałeś jakoś alternatywny wygląd z założoną maseczką czy coś? Ja nie, próbowałem teraz parę razy i ni chu chu. Zdjęć google spróbuję później, dzięki.

Nie da się dodać twarzy w maseczce. Rozpoznaje w maseczce, gdy nie nosi się jej na nochalu i dobrze przylega do brody.

12 minut temu, cervandes napisał:

Zdjęć google spróbuję później, dzięki.

Też ich używam. Jabłkowe foty to tylko jako tymczasowy śmietnik. Appleowa chmura ssie. Nie ma backupów galerii i streaming 4K przez web to jakiś żart. Jedyny minus Googla to to, że nie można albumów dzielić na foldery - LoL.

Dzisiaj idę do sklepu macać S22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie odblokowania telefonu w maseczce to w iOS 15.4 będzie taka możliwość dodana. Na razie taka funkcja jest tylko w becie, ale możliwe, że niedługo wypuszczą oficjalnie. A póki co jak ktoś ma AW to można ustawić odblokowanie telefonu zegarkiem.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O... to rychło w czas. Akurat, gdy w niektórych krajach znieśli już maseczki, to wyrobią się z aktualizacją. XD Przy okazji miałem w rękach S22 Ultra. Meh, nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2022 o 16:22, zireael7 napisał:

Odnośnie odblokowania telefonu w maseczce to w iOS 15.4 będzie taka możliwość dodana. Na razie taka funkcja jest tylko w becie, ale możliwe, że niedługo wypuszczą oficjalnie. A póki co jak ktoś ma AW to można ustawić odblokowanie telefonu zegarkiem.

Nie mam bety i u mnie odblokowanie twarzy w maseczce działa poprawnie. Fakt nie zakładam jej na nos i być może to ma spore znaczenie jak napisał kolega wyżej.. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój S22+ nadal nie wysłany, obawiam się czy załapię się na cashback i słuchawki, bo tych wg regulaminu ilość jest ograniczona... Na dodatek wczoraj miałem w łapach S22 kupiony przez koleżankę. Bateria na kilka godzin, intensywniej użytkując od 8 do 17 dolatuje i pusty bak w tym 3h30min SoT na LTE w dużym mieście. 

Mój młody zabrał się za testy - Subway Surfers. 3-4 minuty i telefon bardzo ciepły. Do porównania mam w domu tylko P30 (bez pro), na nim można grać i grać i grać i będzie zimny.

 

Jestem rozdarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię martwić ale na jakiejś grupie na FB widziałem, że ludzie też narzekali iż jest problem z przegrzewaniem oraz bateria znika a oczach. Być może w kolejnych aktualizacjach to naprawią.  Zawsze możesz pokatować telefon przez 14 dni i zwrócić ? Poza tym też pojawiały się informacje, że dużo osób nie otrzymało jeszcze swojego zamówienia więc problem może być większy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cervandes napisał:

Mój S22+ nadal nie wysłany, obawiam się czy załapię się na cashback i słuchawki, bo tych wg regulaminu ilość jest ograniczona... Na dodatek wczoraj miałem w łapach S22 kupiony przez koleżankę. Bateria na kilka godzin, intensywniej użytkując od 8 do 17 dolatuje i pusty bak w tym 3h30min SoT na LTE w dużym mieście. 

Mój młody zabrał się za testy - Subway Surfers. 3-4 minuty i telefon bardzo ciepły. Do porównania mam w domu tylko P30 (bez pro), na nim można grać i grać i grać i będzie zimny.

 

Jestem rozdarty.

powinnyśmy zacząć bojkotować Samsunga w Polsce za wypuszczanie gównoxynosów. Na snapdragonie takie rzeczy nie mają miejsca lub mają zauważalnie rzadziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, reQ_21 napisał:

powinnyśmy zacząć bojkotować Samsunga w Polsce za wypuszczanie gównoxynosów.

Ja zbojkotowałem w roku ubiegłym i bieżącym. Nie zawaham się uczynić tego ponownie w roku kolejnym. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Samsung się tym bojkotem przejmie. Musiałaby się większość ludzi zbuntować. A myślę, że zdecydowana większość już po kilku tygodniach nie pamięta jaki dokładnie model telefonu ma a co dopiero jaki procesor na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak ktoś kupuje flagowce, to na pewno nie wie, jaki ma. W końcu jest to zazwyczaj zupełnie randomowa decyzja. Mi to wisi, czy Samsung się przejmie, bo do niego po prostu już nie wrócę. Gdyby stracił z 10% udziałów w rynku, to by się przejął. Od czegoś zawsze się zaczyna, a obecnie coraz więcej ludzi wybiera konkurencję. Nokia kiedyś też się nie przejmowała wieloma rzeczami. :D 

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę ludzi w otoczeniu którzy bawią się w "lepsze" zabawki, w tym Iphony Pro Maxy . Generalnie oni kupując telefon czy biorąc od operatora  to go kupowali na zasadzie - droga zabawka więc musi być porządny. I tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

LuL, to gratulacje dla  nich. :D Miałem na myśli świadomych użytkowników, którzy wybierają to, co spełnia ich potrzeby, nie pierwszy lepszy sprzęt.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są na tyle świadomi, że mniej więcej się orientują, że ten czy tamten to już jakaś lepsza zabawka/wyższa półka. Ale na przykład mają już w rzyci to czy ten Samsung ma na pokładzie exynosa czy snapdragona albo jaki tam jest typ pamięci.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, jabłko wydało w końcu aktualizację do FaceID i rozpoznaje w maseczce. Zajęło im to jedynie dwa lata, ale działa idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano. I u mnie działa perfect. Ale już okulary przeciwsłoneczne i maseczka to za dużo dla niego. Albo jedno, albo drugie. No ale lepszy rydz niż nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jabłko jak to jabłko. Dwa lata za konkurencją, ale jak już coś dadzą, to jest bez zarzutu. Jeśli IP14 faktycznie w końcu zaoferuje USB-C i nowe matryce w aparatach, to będzie idealny.

Edytowane przez Karister

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kosikosi napisał:

W sklepach internetowych bywa niestety problem z dostępnością, szczególnie jeśli ma się upatrzony kolor.

Na polskiej stronie jabłka jest od ręki w każdym kolorze poza zielonym, który jest jeszcze w przedsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :).

A tak swoją drogą, miewał ktoś z Was problemy z przejściem na eSIM w Orange? Play mi ostatnio podnosi ciśnienie kiepskawo działającym netem i chcę znaleźć operatora, u którego będzie on działać lepiej... Wzięłam na testy jakiegoś zwykłego Orange na kartę za 5 zł i chciałam wymienić "zwykłą" kartę na eSIM, żeby nie wyciągać z telefonu głównej karty, tylko niestety są z tym procesem jakieś problemy :(. Tam jakiś czas od aktywacji karty musi upłynąć czy co?

EDIT

Gdyby ktoś był zainteresowany, to zadziałała jedna z tych rzeczy albo i wszystkie razem:

- doładowanie konta minimalną kwotą (tu akurat 5 zł),
- wykonanie połączenia próbnego (żeby na 100% numer był aktywny),
- odczekanie jeszcze trochę czasu,
- interwencja w salonie.

Ważne, że działa :D.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...