Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.03.2022 o 13:26, Karister napisał:

Ja zbojkotowałem w roku ubiegłym i bieżącym. Nie zawaham się uczynić tego ponownie w roku kolejnym. :D 

Dlugo bojkotowalem samsunga-od czasu kiedy fatalnie potraktowali mnie przy reklamacji Note III.

przeprosilem sie jednak-bo kolega pozbywal sie kilkumiesiecznego s21 ultra w stanie idealnym,wiec jakos tak sie stalo ze wzialem.

Poco F3 ktorego uzywam daje rade,ale kwiczy jezeli chodzi o to na czym mi zalezy-na dobrych fotkach.Tesknilo mi sie za moim rozdeptanym p30 pro...no ale juz widze ze s21 ultra daje rade pod tym wzgledem(w sumie to jest genialnie),choc to juz stary dziad,bo przeciez nowy model w sklepach :)

bym wolal jakis huawei,no ale wiadomo jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który będzie robił ładniejsze zdjęcia Nord 2, czy Pixel 3a i który ma lepszy sensor/optykę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie: KLIK. Wiem, że 3, a nie 3a, ale tam siedzi ten sam aparat. Zresztą w Pixel-ach 4 również on jest. Osobiście twierdzę po próbkach, że Pixel robi naturalniejsze. Te z Nord-a owszem ostrzejsze, ale widać agresywne wyostrzanie. No i balans bieli lepszy raczej na Pixel-u, w OP biel już ma nieco chłodny odcień.

Jednakże to moje odczucia. Pomijam już fakt, że to zupełnie dwa różne fony z różnego okresu i o różnej wydajności, bo to zapewne wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem głównie mi chodzi o aparaty, czy jest sens zmieniać pod tym względem 3axl na nord 2, bo wydajnościowo to przepaść. Ekran również dużo lepszy w nord 2 i za cenę 1300zł 8/128GB chyba warto nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran dużo lepszy? Pod jakim względem? Porównaj 3a XL i Nord 2. Gdzie jest dużo lepszy, ponieważ nie widzę. Jest trochę jaśniejszy i ma 90Hz. Natomiast Pixel ma mniejsze błędy, a więc wierniej oddaje kolory i ma lepszy balans bieli. Nord ma ponad 7000k, czyli wpada już powoli w niebieski odcień. 

Zalety Nord-a: nowszy, szybszy i ma lepszą baterie (twój Pixel już pewnie ma nieco zużytą). No i masz dobrą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało mi się pobawić P50 Pro.
To już nie to samo co na kirinach :(
Fabryczna kalibracja ekranu bardzo mocno w stronę zimnych barw, aparat kosmicznie przeostrza zdjęcia, zoom jest do przemilczenia - w porównaniu do np S21/S22 ultra. Nie dość, że przekształca zdjęcia i próbuje łączyć niewyraźne obiekty (tak jakbyście wylali farbę na pewne obiekty) to tryb portretowy tylko działa jak wykryje twarz i nie ma płynnej regulacji jego nasycenia. Dodatkowo przetwarzanie zdjęć jak na poziom flagowy jest do przemilczenia, po zrobieniu pojawia sie finalny efekt po około  2 sekund. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się tym Nord 2 i z tym wyostrzaniem zdjęć też jest problem, a hdr dużo gorszy niż w 3a xl
Z minusów Nord 2 to nagrzewanie się może nie ma tragedii, bo max 47*C i nie mam zaufania do tego Mediateka 1200 i przyszłych aktualizacji Oxygen Os 
Cała reszta w Nord 2 lepsza nawet ekran ładniejszy się wydawał pomimo gorszej kalibracji (dałem barwy na ciepłe aby zbliżyć się do 6500k)

Edytowane przez bioly87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teściowa podpisała przedłużenie umowy w UPC na telewizję i internet.w. Pakiecie wzięła telefonie komórkowa za 9,99zl/nr, no limit i 10GB neta. Zonk przyszedł gdy trzeba było skorzystać z Wifi calling. Nie działa mimo, że UPC leci na infrze Play. Serio nie działa ani volte ani wifi calling w UPC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2022 o 22:32, larry.bigl napisał:

Teściowa podpisała przedłużenie umowy w UPC na telewizję i internet.w. Pakiecie wzięła telefonie komórkowa za 9,99zl/nr, no limit i 10GB neta. Zonk przyszedł gdy trzeba było skorzystać z Wifi calling. Nie działa mimo, że UPC leci na infrze Play. Serio nie działa ani volte ani wifi calling w UPC?

u mnie w otvarcie też nie działa - a korzystają z plusa i telefon widzi opcję używania. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już dość Xiaomi mi10. Tak bardzo skopanego smartfona nigdy w rękach nie miałem. Próbowałem też się przesiadać na różne customowe oprogramowanie, ale Xiaomi nie udostepnia kodu źródłowego kerneli i niestety aparat nie działa jak powinien - ale cała reszta to taki przeskok, że mam aż ochotę opluć ludzi, którzy programują MIUI. Płynność i responsywność smartfona na np takim pixel experience to jakbym używał zupełnie inny smartfon - nawet zauważalnie lepiej trzyma apki w tle i ma ponad 6h sotu - gdzie przy miui 4 i pół godziny to max.

Patrząc na ten nudny rynek smartfonowy chyba czas przesiąść się na jabłko.. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było nie tak z X51, że zacząłeś kombinować w jakieś samsungi i ,ola boga, xiaomi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, smilehunter napisał:

A co było nie tak z X51, że zacząłeś kombinować w jakieś samsungi i ,ola boga, xiaomi? 

Kupiłem S21 mojej matce. Był w gratisie Watch 4 którego sobie zatrzymałem. 
Nie pasował jej. Ładowała go 2x dziennie i grzał się niemiłosiernie przy Candy Crush :E Więc stwierdziłem, że dam jej Vivo i sobie przetestuje tego "genialnego" flagowca od Samsunga.
Wytrzymałem miesiąc po tym jak musiałem o 16 go ładować (i to w jeszcze mozolnym tępię) a aparat to jest jeden wielki żart - więc go sprzedałem, matce zostawiłem X51 bo jest mega zadowolona jak nigdy i dorwałem w dobrej cenie Xiaomi Mi10 (1800zł nówka) tylko z racji świetnego obiektywu i indukcji. Chciałem też zobaczyć, czy jest "tak dobrze" jak dużo osób pisze na temat MIUI. Jest dużo fajnych fjuczerów ułatwiających używanie smartfona, ale stabilność i dopracowanie nadal to jest rak. 

Na ten moment trzyma mnie przy nim tylko aparat, bo
- główna aplikacja nagrywa nadprzeciętne wideo + ma świetne mikrofony (często nagrywam samochody na zlotach po 130dB+) 
- gcam robi genialne zdjęcia portretowe i w nocy
- opencamera jest genialna do robienia zdjęć w dobrym oświetleniu
I naprawdę idzie wykorzystać potencjał aparatu, gdzie teraźniejsze flagowce nie potrafią cykać tak dobrych zdjęć 

W smartfonie najważniejsze dla mnie jest nagrywanie wideo w najwyższej możliwej jakości z bardzo dobrymi mikrofonami, gdzie ten model to robi perfekcyjnie - z nadprzeciętnym efektem bokeh z racji dużej soczewki. W Vivo tej jakości mi brakowało, zwłaszcza aż tak dobrych mikrofonów.
+ nie ukrywam, że w Xiaomi bawię się sporo softem, podpicowałem sobie audio, poprawiłem kolory dzięki silnikowi z Sony i wrzuciłem zaawansowane DSP. 

Też jak tak myślę nad IP13 Pro, że mam wywalić 5k na smartfona który względem teraźniejszego da mi tak naprawdę tylko stabilność softu, który nie jest perfekcyjny (jak to iOS, dużo ograniczeń personalizacji) + mam świadomość, że pewnie nie będzie tak dobrze grał mi w samochodzie po bluetoothie, a sam w sobie aparat po za cyknięciem dobrego zdjęcia nie ma żadnego killerfjuczera względem xiaomi -  to co raz bliżej jest mi się z pogodzeniem do Mi10 i poczekaniem jeszcze na nowe smartfony od BBK.. 

Edytowane przez reQ_21
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie wyników benchmarków z iOS oraz Androida nigdy nie miało sensu. Mało tego takie benchmarki nie są żadnym wyznacznikiem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, MaxForces napisał:

S22 ultra vs 13pro

 



shoulder emojis

Używam s22+ od ponad tygodnia i ani razu nie oddaliłem żadnego benchmarka żeby się napinać z innym telefonem. Dla mnie s22+ śmiga jak zły i ma wszystko to czego oczekuję od telefonu. Miałem kilka dni ultrę przesiadając się z s10+, ale jednak poszedł na zwrot... już większej cegły nie zniesę. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, seba84_2005 napisał:

Używam s22+ od ponad tygodnia i ani razu nie oddaliłem żadnego benchmarka żeby się napinać z innym telefonem. Dla mnie s22+ śmiga jak zły i ma wszystko to czego oczekuję od telefonu. Miałem kilka dni ultrę przesiadając się z s10+, ale jednak poszedł na zwrot... już większej cegły nie zniesę. 

No widzisz roznica jest taka ze ja mam oba I chcialem zobaczyc jak Samsung sobie poradzil w tej serii. Powiem szczerze ze jestem zawiedziony poza aparatem. A snap jest wydajniejszy niz wy dostajecie .A15 od tylu miesiecy nadal nie ma konkurencji i nie zapowiada sie by mial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2022 o 21:18, seba84_2005 napisał:

Używam s22+ od ponad tygodnia i ani razu nie oddaliłem żadnego benchmarka żeby się napinać z innym telefonem. Dla mnie s22+ śmiga jak zły i ma wszystko to czego oczekuję od telefonu. Miałem kilka dni ultrę przesiadając się z s10+, ale jednak poszedł na zwrot... już większej cegły nie zniesę. 

jakie masz aplikacje włączone? Masz dual-sim? Masz smartwatcha? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2022 o 05:55, MaxForces napisał:

[...] A15 od tylu miesiecy nadal nie ma konkurencji i nie zapowiada sie by mial.

A15? Ja nie jestem pewien czy konkurencja juz dogonila A13 z 2019r :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, reQ_21 napisał:

jakie masz aplikacje włączone? Masz dual-sim? Masz smartwatcha? 

Aplikacje ma wszytki jakie były fabrycznie + swoje (wyrosłem z grzebania w telefonie i cudowania, żeby było lepiej. Włączam i ma działać). Mam duala, nie mam smartwatcha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, seba84_2005 napisał:

Aplikacje ma wszytki jakie były fabrycznie + swoje (wyrosłem z grzebania w telefonie i cudowania, żeby było lepiej. Włączam i ma działać). Mam duala, nie mam smartwatcha. 

a ile go masz? Używasz aplikacji socialowej, poczty itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko ponad tydzień. Nie wiem co masz na myśli pisząc aplikacji socjalowej (social media?) Poczty owszem apki od samsunga i gmail. 

Edytowane przez seba84_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...