Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2021 o 10:06, reQ_21 napisał:

Trochę się zaskoczyłem, a trochę nie. Na początku myślałem, że te agresywne HDR to robi P30 - a potem się okazało, że to iphone (zdjęcie myszki) a Huawei wyszedł mega słabo - możliwe, że złapałeś inny punkt ostrości i delikatnie inny kadr
Potem patrzę na maskę ze śniegiem i oczekuje, że P30 będzie miał więcej detali - a tu jest na odwrót. Jednak Huaweia potem rozpoznałem po beznadziejnym, przesadzonym efekcie bokeh
IMG_0073, IMG_0079, IMG_0083 -> tutaj idealnie widać genialny HDR od iphone. Hua się rozłożył jak typowy Xiaomi :E 
Przy choince od strzała widać, że P30 narzucił zbyt agresywny HDR i wszystko się zamieniło w malowidło próbując dorzucić detali, a iphone tracąc delikatnie na detalach zachował naturalność zdjęcia

Zdjęcie świeczki.. No cóż, to co zawsze mówiłem. Huawei ma kolorystykę kompletnie od czapy
Szokująco słabo wyszedł P30 na parkingu ze światłami (IMG_20211207_192425) - i jak zwykle to co mi się okropnie nie podoba - eliminując kompletnie żółć i agresywnie wybielając zdjęcie. Prawdopodobnie też kwestia braku OIS

IMG_0119 vs IMG_20211205_123628 -> tutaj jako całokształt podoba mi się bardziej zdjęcie z Huaweia, ale widać że iphone nadal zachowuje naturalne barwy i trafniejszą głębię
IMG_20211210_110646 -> bez porównania iphone zmiażdżył punktem ostrości P30

no i cóż. Albo za bardzo ludzie faworyzują Huaweia na fali marketingowego hype-u albo nie mają porównania do konkurencji.. Ale też zwróćmy uwagę, że te telefony dzieli ponad 2 lata - jednakże iphone SE wykorzystuje optykę i procesor z 11, więc teoretycznie powinny ze sobą konkurować. 

Dziękuje za rozbudowaną opinię :) Dokładnie mam podobne odczucia. Nie jest jedna tak że P30 ssie wszędzie i wygrywa iphone bo jednak w nocy ciut lepiej wypadnie P30 przy niektórych scenariuszach (chociaż okropnie narzuca żółć na wiele zdjęć). Osobiście jestem pod dużym wrażeniem jak lekko, powtarzalnie robi się fotki iphone i zakres tonalny HDR jest na świetnym poziomie. Video klasa sama w sobie. Doszło do tego że prywatny P30 uźywam  rzadziej do foto jak służbowy iphone SE 2020 :E

Teraz mam oczywiście chrapkę na pixela albo iphone 12 mini  :)

Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.12.2021 o 15:36, xadrian napisał:

Nie mam żadnych aktualizacji aplikacji - wszystko jest zaktualizowane. Może to działa tylko na iPhone a nie działa na iPadzie 🤔

Na iPadzie nie przeniesiesz paska adresu na dół. To jest tylko na iPhone. Na iPadzie możesz tylko zmienić wygląd paska z kartami (Ustawienia -> Safari -> sekcja Karty).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, zireael7 napisał:

Na iPadzie nie przeniesiesz paska adresu na dół. To jest tylko na iPhone. Na iPadzie możesz tylko zmienić wygląd paska z kartami (Ustawienia -> Safari -> sekcja Karty).

No to brawo Apple 🙈

W dużym tablecie gdzie żeby sięgnąć ręką na górę aby wpisać adres strony nie dali takiej opcji przeniesienia pasa na dół natomiast w mniejszym iPhonie dodali - gdzie tu logika 🤣

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, xadrian napisał:

No to brawo Apple 🙈

W dużym tablecie gdzie żeby sięgnąć ręką na górę aby wpisać adres strony nie dali takiej opcji przeniesienia pasa na dół natomiast w mniejszym iPhonie dodali - gdzie tu logika 🤣

W końcu Think different 🙃

Widzieliście Oppo Find N? W końcu jakiś sensowny i przemyślany projekt. Świetne proporcje, fajne wymiary jeśli chodzi o użytkowanie. Jedyny mankament to, że jest gruby. Ale mimo wszystko Oppo zrobiło to naprawdę dobrze jak na swoją pierwszą generację składaka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem, fajnie że coś się dzieje w tym kierunku, ale to nie jest urządzenie dla mnie i na pewno bym nie kupił, pomimo iż lubię takie technologiczne nowinki 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Chelsey napisał:

W końcu Think different 🙃

Widzieliście Oppo Find N? W końcu jakiś sensowny i przemyślany projekt. Świetne proporcje, fajne wymiary jeśli chodzi o użytkowanie. Jedyny mankament to, że jest gruby. Ale mimo wszystko Oppo zrobiło to naprawdę dobrze jak na swoją pierwszą generację składaka. 

szkoda tylko, że soft póki co leży i kwiczy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie te składaki nie przekonują. Dziura w ekranie w miejscu zgięcia jest IMO obleśna. Do tego nie widzę sensownej opcji zabezpieczenia ekranu szkłem hartowanym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kupiłem mojej rodzicielce S21 i jej się nie spodobał, więc daje jej Vivo X51 a sobie biorę Samsunga. Zobaczymy czy Samsung tak bardzo się polepszył jak mówią :D

Znacie jakąś podwójną, szybką, bezprzewodową ładowarkę S21 i galaxy watcha 4? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba takowej nie znajdziesz. Galaxy watch 4 nie współpracuje z większością zwykłych ładowarek QI. Masz ssung Duo charger, ale ona jest dosyć wolna 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

parę dni s21 za mną..

Jeśli ktokolwiek powie, że S21 ma dobrą baterię to napluje mu w twarz.
Przy takim samym użytkowaniu jak Vivo X51 + podpięty Watch 4 schodzi mi średnio 10% baterii na godzinę, głównie trzymając telefon w kieszeni i raz na czas spojrzeniu na social media. SoT kapkę ponad 2h.  Gdzie vivo z palcem w tyłku miałem na półtorej dnia i ponad 4h SoT

Mam nadzieje, że po 2 tygodniach "uczenia się" jak używam smartfona to trochę się ogarnie, bo to mi nawet dniówki w pracy nie wytrzyma.. Nawet bixby uśpiłem i nic to nie dało. 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze wątpię, że Ci wytrzyma. U mnie s20 FE na Snapie wyciąga około 3h SoT, do 4 nawet nie mam podjazdu przy moim użytkowaniu.  

Samsung nie potrafi optymizowac baterii niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko 3h sot? A ja narzekam na 5-6h i dwa dni pracy na moim starym p20 pro :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś wie jak przyznać w xiaomi mi9t uprawnienia dla aplikacji na stałe (android 11, MIUI 12.1.1)?

Często mam tak że po aktualizacji lub nawet ponownym uruchomieniu telefonu muszę ręcznie przyznawać uprawnienia.

Np. dla Mi fit i mi band muszę przyznawać co pewien czas uprawnienia do powiadomień.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest to samo, co jakiś czas sobie resetuje. MIUI, nic nie poradzisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Chelsey napisał:

Szczerze wątpię, że Ci wytrzyma. U mnie s20 FE na Snapie wyciąga około 3h SoT, do 4 nawet nie mam podjazdu przy moim użytkowaniu.  

Samsung nie potrafi optymizowac baterii niestety. 

grube XD z tego SoT - w Realme 8 Pro udało mi się 10h wykręcić z włączonym WiFi/4G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, huudy napisał:

grube XD z tego SoT - w Realme 8 Pro udało mi się 10h wykręcić z włączonym WiFi/4G

może dlatego, że to słaby średniak a nie flagowiec? co nie zmienia faktu, że taki smartfon powinien chociaż te 5-6h SoTu wytrzymać..

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
24 minuty temu, reQ_21 napisał:

może dlatego, że to słaby średniak a nie flagowiec? co nie zmienia faktu, że taki smartfon powinien chociaż te 5-6h SoTu wytrzymać..

co mi po flagowcu jak jednego dnia pracy nie wytrzyma :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, huudy napisał:

co mi po flagowcu jak jednego dnia pracy nie wytrzyma :E

bardzo polecam wideo, tłumaczy to zjawisko 

Edytowane przez reQ_21
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z SoTem też jest kwestia mocno indywidualna. Na pewno znajdziesz osoby co na s20 fe wyciskają 5-6h lekko. Ja wychodzę z założenia, że po to mam telefon z wyższej półki by wykorzystywać jego możliwości. Mam cały czas włączoną transmisje danych, GPS, bluetooth (GW4). Oczywiście 120 Hz włączone. A z trybu oszczędzania baterii na żadnych smartfonie w życiu nie korzystałem i nie zamierzam. 

Poza tym mam specyficzny typ użytkowania telefonu, bo bardzo dużo używam YouTube czy YouTube music na LTE z wyłączonym ekranem (używam YT premium). Także procenty lecą mimo, że nie ma to przełożenia na SoT.

Btw. Kupiłem dziś mamie Samsunga A52s. Niby sam używam telefonu z plastikowym tyłem, ale to jaka jest przepaść wykonania i jak tandetny się wydaje a52s przy s20 fe mocno mnie zaskoczyła. Plecki na środku maja jakby delikatna przestrzeń między klapka a bateria/podzespołami i się delikatnie uginają. Sam telefon przez to, że ma ramkę plastikową (s20 fe ma metalową) sprawia wrażenia bardzo lekkiej, taniej zabawki. Aż nie chce wiedzieć jak wygląda taki Samsung a12 😅

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Chelsey napisał:

Z SoTem też jest kwestia mocno indywidualna. Na pewno znajdziesz osoby co na s20 fe wyciskają 5-6h lekko. Ja wychodzę z założenia, że po to mam telefon z wyższej półki by wykorzystywać jego możliwości. Mam cały czas włączoną transmisje danych, GPS, bluetooth (GW4). Oczywiście 120 Hz włączone. A z trybu oszczędzania baterii na żadnych smartfonie w życiu nie korzystałem i nie zamierzam. 

Poza tym mam specyficzny typ użytkowania telefonu, bo bardzo dużo używam YouTube czy YouTube music na LTE z wyłączonym ekranem (używam YT premium). Także procenty lecą mimo, że nie ma to przełożenia na SoT.

Btw. Kupiłem dziś mamie Samsunga A52s. Niby sam używam telefonu z plastikowym tyłem, ale to jaka jest przepaść wykonania i jak tandetny się wydaje a52s przy s20 fe mocno mnie zaskoczyła. Plecki na środku maja jakby delikatna przestrzeń między klapka a bateria/podzespołami i się delikatnie uginają. Sam telefon przez to, że ma ramkę plastikową (s20 fe ma metalową) sprawia wrażenia bardzo lekkiej, taniej zabawki. Aż nie chce wiedzieć jak wygląda taki Samsung a12 😅

a12 wygląda jak etui za 5zł które kiedyś zamówiłem z aliexpresu  XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 22.12.2021 o 20:35, Chelsey napisał:

miejsce na puchnaca baterie zostawili :E

a serio takie samo odczucie mialem kiedy kupilem iphone12, niby szklane plecki ale slychac byla ta przestrzen miedzy bateria a obudowa, specyficzne uczucie, zeby je pokonac kupilem spigena :E ale w 13 pro juz nie ma takiego efektu, moze dlatego ze dociazony jest zamias aluminium to ta stala jakas :)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

użyłem jednego z tych skryptów : https://forum.xda-developers.com/t/debloat-scripts-overview-for-the-s21.4278727/
uśpił mi łącznie 60 aplikacji i teraz S21 działa jak rakieta. Bateria nadal zjeżdza ale trochę wolniej, z średnio 10% na godzinę a około 6-7% :E za to płynność overall zwiększyła się drastycznie

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jaki to ma sens posiadanie smartphone'a i robienie z niego dumbphone :/ nie tak to powinno dzialac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli czegoś się nie używa, to po co ma działać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, xede napisał:

jaki to ma sens posiadanie smartphone'a i robienie z niego dumbphone :/ nie tak to powinno dzialac

60 aplikacji to nic w przypadku samsunga, kompletnie nie odczuwam braku czegokolwiek. Wszystkie aplikacje samsungowe działają,  w tym pełna synchronizacja ze smartwatchem. 

Ogólnie to całkiem się coś posypało bo smartfon na następny dzień nie chciał aktualizować i ściągać rzeczy, więc zrobiłem format i zainstalowałem teraz wszystko na nowo ręcznie (wcześniej zrobilem backupa z vivo)  i...
Do tego też wczesniej nie przychodziły powiadomienia na czas, przez chwile miałem wrażenie że ktoś mi wcisnął xiaomi w obudowie samsunga :E

Bateria spada nadal około 10% na godzinę, ale jest o wiele stabilniej. Po za jednym wybrykiem kiedy smartfon działał jakby miał 30hz i musiałem ręcznie zmienić odświeżanie na niższe a potem wyższe, żeby się naprawiło.
Ogólnie to też odczuwam zauważalnie słabszy zasięg w sieci Orange względem Vivo, a czym bardziej porównuje jakość wyświetlacza to tym bardziej mam wrażenie,  że w Vivo dali naprawdę jakieś zajebiste podzespoły - albo Samsung ma potężny sponsoring recenzji, bo nie ma on nawet podjazdu do jakości wyświetlacza z vivo X51. Porównywałem nawet z Vivo V21 i S21 wygląda słabo - może to zasługa tej ceramiki którą vivo używa

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi