Skocz do zawartości
Dylu

Komórkowa Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

To u mnie było tak, że miałem jednego z pierwszych Mi Bandów, ale był bezużyteczny dla mnie. Potem kupiłem GW jednego z pierwszych i oddałem. Skusiłem się po długim czasie na GW4 i został ze mną na stałe. Płatności Gpay, odczytywanie i odpisywanie na wiadomości, sterowanie muzyką, podłączenie słuchawek, rozmawianie przez zegarek. Użyteczność jest już na tak wysokim poziomie, że naprawdę ciężko mi teraz bez zegarka. Kupiłem tego GW 5 Pro i zobaczymy co i jak. Najwyżej zwrócę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, szukam dla ciotki nowego telefonu do około 1000. Za bardzo nie chce ona wydawać więcej. Obecnie ma Samsung S7. Zależy jej na aparacie. 

 

W ogóle coś sensownego jest w tej cenie co nie będzie miała aparatu gorszego niż S7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, larry.bigl napisał:

Moi drodzy, szukam dla ciotki nowego telefonu do około 1000. Za bardzo nie chce ona wydawać więcej. Obecnie ma Samsung S7. Zależy jej na aparacie. 

 

W ogóle coś sensownego jest w tej cenie co nie będzie miała aparatu gorszego niż S7?

nie ma. S7 miał dual pixel autofocus, OISa i całkiem jasną soczewkę. Najtańszy sensowny upgrade to S20 Fe według mnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką przesiadkę jej nie stać. No nic, zostaje mi kombinowanie z oprogramowaniem bo Wi-fi calling ona potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, czy ktoś z Was ma problem z samoczynnie przedstawiającymi się ustawieniami 5G/LTE/3G? Ilekroć przestawie na tryb bez 5G to po jakimś czasie wskakuje mi samoczynnie na ten tryb wyszukiwania sieci. Zauważam to wtedy gdy bateria zaczyna szybciej lecieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już kilka dni tego Galaxy Watch 5 Pro. Zostaje że mną na dłużej :) Wykonanie świetne, tytan + szkło szafirowe, niezły bajer. Obrotowego bezela nie brakuje tak jak myślałem. Bateria super w porównaniu do GW4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lycone Większość jedzie po samungu za brak bezela. Dla mnie właśnie jest to plus i to wielki. Sam używałem zegarków samsunga od praktycznie, kiedy się pojawiły i te z bezelem zawsze po jakimś czasie miałem pozacierane... w GW4 wymieniałem ślizg teflonowy, bo oczywiście dostaje się tam piasek i wszytko się przyciera, a częste zdejmowanie bezela powoduje wyrabianie się tego ślizgu (często gram w okresie letnim w siatkę na plaży z zegarkiem na ręku). Wypłukanie zegarka w wodzie nie zawsze przynosiło oczekiwane rezultaty. Aktualnie także posiadam GW5 pro i różnica względem GW4, jak już wspomniałeś głównie bateria no i brak bezela. Do GW5 pro jeśli ktoś aktywnie spędza czas polecam etui spigena liquid air, a także wymieniłem oryginalny pasek z magnetycznym zapięciem na ten sportowy od samsunga z przewlekanym przez dziurkę. Jakoś nie mam zaufania do tego magnetycznego zapięcia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, seba84_2005 napisał:

@lycone Większość jedzie po samungu za brak bezela. Dla mnie właśnie jest to plus i to wielki. Sam używałem zegarków samsunga od praktycznie, kiedy się pojawiły i te z bezelem zawsze po jakimś czasie miałem pozacierane... w GW4 wymieniałem ślizg teflonowy, bo oczywiście dostaje się tam piasek i wszytko się przyciera, a częste zdejmowanie bezela powoduje wyrabianie się tego ślizgu (często gram w okresie letnim w siatkę na plaży z zegarkiem na ręku). Wypłukanie zegarka w wodzie nie zawsze przynosiło oczekiwane rezultaty. Aktualnie także posiadam GW5 pro i różnica względem GW4, jak już wspomniałeś głównie bateria no i brak bezela. Do GW5 pro jeśli ktoś aktywnie spędza czas polecam etui spigena liquid air, a także wymieniłem oryginalny pasek z magnetycznym zapięciem na ten sportowy od samsunga z przewlekanym przez dziurkę. Jakoś nie mam zaufania do tego magnetycznego zapięcia. 

Też założyłem Spigen Liquid Air. Zegarek stracił na elegancji, ale zyskał ochronę i bardziej sportowy charakter :D Mi się podoba, a przynajmniej nie muszę się martwić o zarysowania podczas pracy. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etui na zegarek? :E

Cieszę się, że z moim Polarem nie mam takich dylematów :E (tak wiem, inny rodzaj zegarka)

Edytowane przez larry.bigl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Watch GT2 mam tylko szkło hybrydowe, i po ponad 2 latach mało co na nim widać nawet drobnych zarysowań. Tata kupił Galaxy 4, jak wziąłem do ręki to jak tamagotchi z bazaru sprzed 20 lat :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, larry.bigl napisał:

Etui na zegarek? :E

Cieszę się, że z moim Polarem nie mam takich dylematów :E (tak wiem, inny rodzaj zegarka)

Koperta jest z tytanu, a szkło szafirowe, ale zbliża się wymiana kół i co jakiś czas bywam na warsztacie. Nie chce zatyrać obecnego zegarka jak poprzedni model :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2022 o 20:46, reQ_21 napisał:

nie ma. S7 miał dual pixel autofocus, OISa i całkiem jasną soczewkę. Najtańszy sensowny upgrade to S20 Fe według mnie. 

Też właśnie szukam zamiennika S7 dla mamy.

Ogólnie to żałosne, że chińczyki różne w takiej cenie mają xxx herzów na wyświetlaczach, xx GB RAM, jakieś kosmiczne tempo ładowania... a aparaty posysają w porównaniu z 6 letnim Samsungiem. Ba... większość nawet w 4k nie nagrywa, co miał już S5 z 2014 roku :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem ja, mający biedackiego Huaweia Watch GT od prawie 4 lat... Zero rys, nic, nigdzie, a nie raz i nie dwa przydzwoniłem nim o coś. Ceramiczny bezel w tym modelu to genialny pomysł. Nie kupię nigdy niczego, co ma płaskie, czy O ZGROZO wystające szkło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, dzb napisał:

Też właśnie szukam zamiennika S7 dla mamy.

Ogólnie to żałosne, że chińczyki różne w takiej cenie mają xxx herzów na wyświetlaczach, xx GB RAM, jakieś kosmiczne tempo ładowania... a aparaty posysają w porównaniu z 6 letnim Samsungiem. Ba... większość nawet w 4k nie nagrywa, co miał już S5 z 2014 roku :D 

ten 6 letni samsung był flagowcem, jak chcesz dorównać podobnym poziom tego co było kiedyś to musisz też teraz kupić flagowca. Nie ma znaczenia czy był to Samsung, HTC, Sony czy inne marki.. Kupisz Samsunga A53 w cenie 2000zł i też będzie miał gorszy aparat. Smartfony mają co raz więcej technologii w sobie, więc logiczne - że zapłacisz więcej niż 6 lat temu. 


A co do smartwatchy - mam ponad rok Watcha 4, nie dbam o niego w ogóle, uderzyłem nim spokojnie kilkanaście razy, nie mam żadnego zabezpieczenia na ekranie  - nie ma nawet najmniejszej mikro rysy 

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, reQ_21 napisał:

ten 6 letni samsung był flagowcem, jak chcesz dorównać podobnym poziom tego co było kiedyś to musisz też teraz kupić flagowca

Do mnie to nie przemawia, uważam, że z czasem powinniśmy dostawać "więcej za mniej". I właśnie w tanich modelach obecnie powinniśmy mieć poziom "flagowców" sprzed lat. W innym przypadku po co w ogóle zmieniać cokolwiek? ;)

Weź sobie karty graficzne, taki średniak RTX 3060 jest pod każdym względem lepszy od "flagowców" sprzed X lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dzb napisał:

Do mnie to nie przemawia, uważam, że z czasem powinniśmy dostawać "więcej za mniej". I właśnie w tanich modelach obecnie powinniśmy mieć poziom "flagowców" sprzed lat. W innym przypadku po co w ogóle zmieniać cokolwiek? ;)

Weź sobie karty graficzne, taki średniak RTX 3060 jest pod każdym względem lepszy od "flagowców" sprzed X lat.

Nowa Dacia jest lepsza od kilkuletniego Opla jedynie pod tym względem, że jest młodsza i ma Android Auto czy co tam siedzi w niej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, reQ_21 napisał:

A co do smartwatchy - mam ponad rok Watcha 4, nie dbam o niego w ogóle, uderzyłem nim spokojnie kilkanaście razy, nie mam żadnego zabezpieczenia na ekranie  - nie ma nawet najmniejszej mikro rysy 

Nie wiem jak to robisz. Mój Galaxy watch 4 (wersja zwykła nie classic) po nieco ponad roku jest tak obdrapany. Górna krawędź ma cały czarny lakier zdarty a na dolnej są odpryski i obicia. Do tego cała czerwona obwoluta górnego przycisku jest obdrapana. Szczerze mówiąc to bardzo słabo znosi próbę czasu ten zegarek.

Już pomijam fakt, że jest to mój drugi galaxy watch gdzie po niecały roku znowu pękł mi oryginalny pasek. Jeśli chodzi o rodzaj gumy i jej giętkość te paski są świetne, ale wytrzymałość pozostawia dużo do życzenia. 

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia z S21 FE po około 3 tygodniach:

-telefon bardzo płynny mimo, że załadowany aplikacjami i profilem służbowym

-zasięg gorszy niż na Huawei P20 Pro w tych samych miejscach

-Ekran świetny

-zdjęcia wyglądają lepiej niż na P20 Pro ale chyba spodziewałem się czegoś więcej. Na plus na pewno szeroki kąt

 

WADY:

-bateria to jednak żart. Na Dual SIM + 120Hz miewam maks 4h SOT przy 1,5 dnia użytkowania. Słabo. Na P20 Pro ze starą dośc baterią ładowałem go co 2 dni mając 5h SOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwracam pixela.. Bo 
- routing bluetootha jest skopany. Puszczając muzykę przez spotify, jak chce uruchomić media z np messengera to jest kompletna cisza
- to ładowanie jednak jest trochę uciążliwe
- aparat jest naprawdę dobry, ale ma cholernie mało funkcji jak na smartfona premium. Jakość wideo nie jest powalająca, przeskakiwanie soczewek podczas ich zmiany irytuje
- brak aptx adaptive jednak trochę boli, utraciłem dużo jakości na słuchawkach + nie mam sterowania w aplikacji
- software jest nadal skopany. Aplikacje często się nie ładują i mielą w kółko, aplikacja zdjęcia potrafi się crashować po np edycji zdjęcia. Po usunięciu zdjęcia z galerii albo smartfon dostaje laga, albo nie da się swipnąć do kolejnych zdjęć i powraca do aparatu
- wczoraj dwa razy sam się zresetował i złapał całkowitego UI laga, że nie dało się nic robić. Wchodziłeś do aplikacji i ekran przestawał działać dopóki jej nie wyłączyłeś i włączyłeś

teraz celuje w Vivo X80 Pro lub Motorolę Razr 2022, ale jeszcze mam duży dylemat. 

https://photos.app.goo.gl/bfawqNHHPTA6SUtT7 - proszę, tutaj jak się zabierałem za usuwanie danych XD

Edytowane przez reQ_21
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 godziny temu, reQ_21 napisał:

a ja zwracam pixela.. Bo 
- routing bluetootha jest skopany. Puszczając muzykę przez spotify, jak chce uruchomić media z np messengera to jest kompletna cisza
- to ładowanie jednak jest trochę uciążliwe
- aparat jest naprawdę dobry, ale ma cholernie mało funkcji jak na smartfona premium. Jakość wideo nie jest powalająca, przeskakiwanie soczewek podczas ich zmiany irytuje
- brak aptx adaptive jednak trochę boli, utraciłem dużo jakości na słuchawkach + nie mam sterowania w aplikacji
- software jest nadal skopany. Aplikacje często się nie ładują i mielą w kółko, aplikacja zdjęcia potrafi się crashować po np edycji zdjęcia. Po usunięciu zdjęcia z galerii albo smartfon dostaje laga, albo nie da się swipnąć do kolejnych zdjęć i powraca do aparatu
- wczoraj dwa razy sam się zresetował i złapał całkowitego UI laga, że nie dało się nic robić. Wchodziłeś do aplikacji i ekran przestawał działać dopóki jej nie wyłączyłeś i włączyłeś

teraz celuje w Vivo X80 Pro lub Motorolę Razr 2022, ale jeszcze mam duży dylemat. 

Drugi rok z rzędu i Google znowu wypuszcza niedopracowany produkt ?
Jakoś nie potrafiłem zrozumieć tego zachwytu nad Pixelami i jakie to one nie są płynne itp itd. Dla mnie ten telefon działał tak samo jak Samsung S22+ znajomego, przy czym ilość opcji konfiguracji nakładki One Ui 5 czy opcji w aparacie miażdży Pixela. 
Bateria o pojemności 3500mAh w Motoroli RAZR 2022 skutecznie potrafi zniechęcić do zakupu, wiec radzę zastanowić się dwa razy, bo coś mi się wydaję, że znowu będzie zwrot…

BTW: Pixel 7 Pro chyba posiada aptX HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, xadrian napisał:

 

BTW: Pixel 7 Pro chyba posiada aptX HD ?

tak, ale nie ma aptx adaptive. Mój stary Mi10 miał pełne zaplecze kodeków, wliczając LDAC. Trochę to smutne, w jakim kierunku idzie to wszystko.. A tylko ten kodek moje słuchawki mają, pomijając aac i sbc. Raczej bardziej skusze się ku Vivo X80 Pro, ale jeszcze robie research kto i jakie propozycje mi da :P

Edytowane przez reQ_21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vivo X80 Pro już w moich rękach :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, reQ_21 napisał:

Vivo X80 Pro już w moich rękach :) 

A masz jeszcze Pixela czy już odesłałeś ? Bo jestem ciekawy porównania aparatów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xadrian napisał:

A masz jeszcze Pixela czy już odesłałeś ? Bo jestem ciekawy porównania aparatów 

odesłałem niestety, miałem czas do wczoraj

z tego co widzę to Vivo potrafi cały kadr ogarnąć ostry niezależnie od przedmiotów w głębi - dopóki nie wymusisz na nim tego -  gdzie pixel skupiał się na autofocusie centralnym i ciężko było osiągnąć zdjęcie bez efektu głębi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...