Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szydlo

problem z prockiem "error in core 1"

Rekomendowane odpowiedzi

83775570.jpg

 

takie cos wyszlo podczas testu tym oto programem ?

 

czy w zwiazku z tym procesor nadaje sie do reklamacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i jako dowód daj tego screna :)

 

 

to ironia czy piszesz serio ? nie znam sie na tych sprawach ale ostatnio mam blue screeny co kilkanascie minut gry i moze to jest powodem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź temperatury pod obciążeniem, cooler Boxowy?, może nałapał "syfu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cooler boxowy

podczas testu na priorytecie wysokim .komputer wylaczyl sie po 1 min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny padający Athlon 64 x2... pewnie czujniki wariują, mialem tak z moim 5200+ na jądrze Brisbane, obejrzyj forum to zobaczysz ilu ludzi ma ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71784903.jpg

 

po 2 min testu temperatury osiagaja 90 stopni ! przy podniesieniu sie do 100 nastapil blue screena ?

 

wiec co moge zrobic ? procek do reklamacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego napięcie na procesorze masz 1,5V, jak standardowo jest chyba 1.35-1.39V? Ja bym tu szukał przyczyny. Posprawdzaj napięcia na płycie bo zaraz coś uwalisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczyścić radiator na procesorze, postarać się o lepszą wentylację obudowy bo widzę że płyta główna też się nieźle grzeje.

 

Opisz jakie i jak masz zamontowane wentylatory w obudowie (możesz parę fotek pstryknąć wnętrza komputera).

 

Czy to jest "nowy" komputer (znaczy teraz kupiony)? Czy teraz zaczął się wieszać?

@up

Napięcie dla Athlona X2 6000+ (wersja 3100MHz 512kB cache na rdzeń) powinna mieć napięcie 1,4 [V].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowe mam otwarta , a co do napiecia procesora nie mam pojecia , bios ustawiony jest na domyslne ustawienia , nic nie krecone jest, wiec powinienem to zmienic ? tylko jak ?

 

po wyczyszczeniu wentylatora od procka temperatura podczas testu utrzymuje sie na 73 stoniach nie wiecej czasem mniej , wiec mozliwe ze to on byl przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chipset coś gorący. parzy jak się dotknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz za płytę, jaki model, na jakim chipsecie, napisz, zobaczę jakąś specyfikację i jak wygląda na niej chłodzenie to coś może się wymyśli.

 

Czy po czyszczeniu BSOD'y ustąpiły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer podczas nowego testu po 10 min zawiesil sie temperatura plyty 71 stopni procka na obu rdzeniach kolejno 69 i 72 stopnie :/

 

w stanie spoczynku napiecie mojego proca to 1.46V

 

jest jakis program do procesora ktory da mi 100% pewnosci ze jest on uwalony ? a co do napiec jak je zmienic ?

 

 

plyta główna : ge force Ga M52L-S3 rev 1.0

pamiec 3 gb ddr 2 800 mhz

procesor AMD X2 6000+

grafa 9800GTX+

zasilacz Chieftec 620w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankowo masz ustawione za wysokie napięcia, posprawdzaj w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest na normal badz auto, jesli chce zmienic moge tyko dodac napiecia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec u mnie jest wiecej , jak juz napsialem po wyczyszczeniu wentylatora temp nie przekracza 75stopni , mimo tego komp sie zawiesil po 10-15 min testu

 

tylko dla czego przy 1 tescie wyskoczylo ze error in 1 core ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Temperatura może powodować błędy, dlatego zawsze trzeba chłodzić elektronikę - właśnie nie tylko uwalenie procesora przez przegrzanie, ale również błędy (to jest związane półprzewodnictwem).

 

2. Jaką rewizję BIOS'u masz, sprawdzałem na stronie GIGABYTE i wyżej taktowane procesory na rdzeniu BRISBANE zostały zaimplementowane dopiero w rewizji F6 link , może być tak że procesor nie jest dobrze rozpoznawany przez płytę i nie pozwala na ustawienie niższego napięcia (daje maxymalne przewidziane przez BIOS). - jeśli będziesz aktualizował BIOS pobierz F8 (nie F9 bo to beta i może powodować problemy, a nawet całkowite unieruchomienie systemu).

 

W swoim czasie na chipsecie nVidii montowałem coś takiego aby się nie przegrzewał. U Ciebie można by się pokusić o zamontowanie jakiegoś wentylatorka na chipset ale tak mały (40 mm) wiatrak będzie hałasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Temperatura może powodować błędy, dlatego zawsze trzeba chłodzić elektronikę - właśnie nie tylko uwalenie procesora przez przegrzanie, ale również błędy (to jest związane półprzewodnictwem).

 

2. Jaką rewizję BIOS'u masz, sprawdzałem na stronie GIGABYTE i wyżej taktowane procesory na rdzeniu BRISBANE zostały zaimplementowane dopiero w rewizji F6 link , może być tak że procesor nie jest dobrze rozpoznawany przez płytę i nie pozwala na ustawienie niższego napięcia (daje maxymalne przewidziane przez BIOS). - jeśli będziesz aktualizował BIOS pobierz F8 (nie F9 bo to beta i może powodować problemy, a nawet całkowite unieruchomienie systemu).

 

W swoim czasie na chipsecie nVidii montowałem coś takiego aby się nie przegrzewał. U Ciebie można by się pokusić o zamontowanie jakiegoś wentylatorka na chipset ale tak mały (40 mm) wiatrak będzie hałasował.

 

 

rewizja mojej plyty to 1.0

 

czyli mam zaktualizowac bios ? a jak to sie robi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz bios F8 ze STRONY

 

Rozpakowujesz go na pena usb, albo dysk sformatowany w FAT16/32 - najlepiej bezpośrednio na dysk bez katalogów (moja sugestia zmień nazwę na taką do 8 znaków plus rozszerzenie).

Resetujesz komputer i podczas testów POST wciskasz klawisz [END].

Potem już zgodnie z ekranami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zgralem na pendrive . zobaczymy co z tego wyjdzie , oby sie komp wlaczyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisz stary bios, na USB zanim zaczniesz wgrywać nowy, w razie komunikatu że coś nie tak nie wyłączaj komputera tylko przywróć stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok chyba sie udalo , bios ver. F8

 

i teraz w biosie w zakladce cpu voltage moge zmieniac od 0.8000 do 1.5500

cos takiego , ustawione jest na normal i pod spodem pisze

cpu voltage 1.4500

 

na co mam zmienic ? czy zostawic tak jak teraz jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 1.36-1.4V, posprawdzaj też inne napięcia płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować przestawić na 1,4 V i potestować, jak się będzie wieszał ustaw z powrotem Normal i potestuj - obserwuj temperatury cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zawsze czegoś brakuje ale już tu nie kilka razy a kilkadziesiąt czytałem że coś bardzo rychłego się może zaraz stać i tyle rozczarowań... Ja może też jestem tym już zmęczony ale widzę że inni jeszcze w innym sensie bo jakby pijani Jak im czinczyki dają zdjęcia ze swoich szpiegowskich satelit to zaraz pewnie zobaczę jakąś modyfikacje na aliexpess tych dronów co mi w kółko wciskają że jakieś Temu oddaje za darmo Ale mądrego dobrze posłuchać jaki jest twój pogląd na kierunek w którym ten konflikt zmierza. Ukraińcy zaskoczą? Czy Francja zacznie tłuc ruskich na Ukrainie?    
    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...