Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Picia

Jaka lepsza karta do Athl 64 X2@2.6GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałbym pograć w niektóre gry na lepszych detalach i zastanawiam się nad zmianą grafiki.

Oto mój konfig: płyta Abit KN9, Athlon 64 X2 Brisbane 1.9GHz@2.6GHz(Mugen2), 2x1GB DDR2 RAM,

GeForce 8600 GT Leadtek, Chieftec 500 Wat(3 linie +12V( 12,21 i 13 A)), monitor 19" 1280x1024.

 

Kolega ma do sprzedania GF 8800 GTX (niekręcony). Zastanawiałem się też nad nową HD4850 DDR3 512MB/128bit.

Podobno te 8800 GTX lubią się psuć, ale radki z kolei nie mają Physix i CUDA.

Może te grafiki to za dużo jak na mojego procka, może wziąć coś słabszego.

Procka wolałbym nie zmieniać -szkoda mi kasy.

 

Doradźcie czy warto wymieniać i ewentualnie na co. Dzięki z góry;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te grafiki to trochę za dużo ale HD4850 można już złapać za mniej niż 300zł więc się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Geforce GTS250? http://allegro.pl/karta-graficzna-nvidia-geforce-gts-250-stan-bdb-i1301484214.html

Ewentualnie dopłać 100zł i weź GTS450 http://allegro.pl/gigabyte-gts-450-i1295513170.html

Lub GTX260 (najszybsza z wymienionych, ale ją będzie blokował procesor, przydałoby się coś ok. 3GHz) http://allegro.pl/uzywany-gigabyte-gtx260-oc-box-i1294232193.html

Wszystko zależy od budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX260 nawet na 3GHz z tym procesorem byłby blokowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w

Najlepiej byloby wziac 460 ale tutaj procek bedzie ograniczeniem, zreszta przy 260 tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wybrać pomiędzy Sapphire , MSI , Asus

 

Gigabyte i Powercolor też dobre firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej byloby wziac 460

 

Tak, w budzecie około 300zł (bo tyle autor chce wydać na HD4850) to najlepsza opcja! Dobra rada nie jest zła.

 

 

Jak uda Ci sie złapać GTSa 250 po dobrych pieniadzach to bedzie to najlepsze rozwiazanie. Niestety ale niereferencyjne HD4850 miewaja czasami lipne chłodzenia. Np glaciator na Asusie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte i Powercolor też dobre firmy.

 

a to chyba opinia środowiska serwisantów... żyć z czegoś trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W radeonach prawie wszystkie firmy są dobre, bo tu nie ma gainwarda ani palita. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to chyba opinia środowiska serwisantów... żyć z czegoś trzeba

 

Osobiście to widziałem najwięcej padniętych palitów jak jeszcze produkowali radeony a obecnie z kart HD4850 które są jeszcze w sklepach to właśnie przeważają zdychające asusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręcenie 3ghz na tym betonie to nie lada wyczyn, a i tak OC praktycznie w tym przypadku nic nie daje :E

 

Synek bredzisz bo w życiu takiego cepa nie miałeś i nie OCowoałeś. 3 GHz to bez łaski idzie a ja mam stabilne przy 1.4V 3.15GHz a 3GHz bez podnoszenia Vcore i tak pracuje od prawie 4 lat też na legendarnym Abicie KN9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek bredzisz bo w życiu takiego cepa nie miałeś i nie OCowoałeś. 3 GHz to bez łaski idzie a ja mam stabilne przy 1.4V 3.15GHz a 3GHz bez podnoszenia Vcore i tak pracuje od prawie 4 lat też na legendarnym Abicie KN9

Ty bredzisz miałem X2 64 4800+ szedł mi z 2,5 na 2,75. Wyżej powodował zonki z komputerem -.- albo mówisz o innym procku albo po prostu zmyślasz poproszę CPUZ Validate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki ASUS z 1GB RAM i takim chłodzeniem za 315 zł będzie ok??

 

http://allegro.pl/asus-hd4850-glaciator-1gb-256bit-ddr3-4850-wwa-i1286114992.html

Będzie ok, chociaż ja wolałbym cichszego szafirka.

http://allegro.pl/hit-sapphire-radeon-hd-4850-512mb-hd-bcm-i1290359847.html

http://allegro.pl/sapphire-toxic-hd-4850-512mb-gddr3-pci-e-i1296461144.html

 

Chociaż znowu ten asus ma 1gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty bredzisz miałem X2 64 4800+ szedł mi z 2,5 na 2,75. Wyżej powodował zonki z komputerem -.- albo mówisz o innym procku albo po prostu zmyślasz poproszę CPUZ Validate.

 

Niedowiarek się znalazł i prawi dziewicze teksty

 

Proszę,

 

http://forum.pclab.pl/uploads/monthly_11_2010/post-111603-128871124828_thumb.jpg

post-111603-128871124828_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora

 

Też mam monitor 19" 1280x1024 + panel 32" 1360x768 i do tych rozdzielczości poprzednia karta jaką miałem czyli 8600 GTS 256MB była lekko za słaba. A obecnie mam 9600GSO 384MB podręconą z 550/1375/1600 na 700/1700/2000 wszystko zapitala aż miło a dałem w ubiegłym roku za nią 170zł

 

Nie pakuj się w stare 8800 bo lubią padać i mają słabe OC, tylko weź nowsze 9800+ lub 250 albo celuj w nowe 450

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowidzi;]

Znowu trochę poczytalem i myślę o HD4850 512/128 lub GF 9800 GT.

Są w podobnej cenie, wydajność zbliżona, 9800GT pobiera trochę mniej prądu w stresie.

250GTS trochę za droga -myślę o wszystkich kartach jako o nowych.

Czy 9800GT jest w czymś lepsza od HD4850??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Picia

Nie. Bo to hd 4850 jest we wszystkim lepsza, a już szczególnie Radeony lepiej skalują się z procesorem i nie obciążają go tak jak NVidie.

Miałem hd4850 i do tego e8200@3.6 GHz i powiem ci, że gierki śmigały aż miło w rozdzielczości 1680x1050. Wcześniej miałem e5200@3.5 GHz i też wydajność była zadowalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
    • Przy tak wysokiej temperaturze ten radiator powinien parzyć w palce. Jak jest letni, to pasta do wymiany lub radiator jest źle zamontowany albo czujnik, jak wspomniał Pentium.
    • Dla mnie te chipletowe proce są słabe bo wystarczy byle jakie, nawet minimalne obciążenie wywołać na procu i już pobór energii leci na 20+ Watów a przy apu tego nie ma. Ryże do serwerów są genialne bo duża wydajność na Wat, ale jak oni tego nie polepszą to się pójdzie w intela. Ten nowy intel w laptopach jest z chipletów a nie ma takiej przypadłości. 
    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...