Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matinaszek

ktoś włamał sie na moje konto allegro i kupił przedmiot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wczoraj wieczorem po odpaleniu PC sprawdziłem mail w którym zostałem poinformowany o zakupie 10  sztuk jakichś kont METIN2 METIN 100 MIL POLSKIE SERWERY OD FIRMY 5MIN (1285409054) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy .Zaniepokojony natychmiast pozmieniałem hasła i maile i poprosiłem allegro o zablokowanie mojego konta.Dzwoniłem do sprzedającego w celu wyjaśnienia sytuacji ,ale on powiedział ,że go nie obchodzi ,iż ktoś włamał się na moje konto i mam wpłacić pieniądze na jego rachunek.Poza tym sprzedający był bardzo nie miły i kiedy wyjaśniłem mu sytuacje nie wiedział co odpowiedzieć.Z tego co wyczytałem na stronie tego przedmiotu elektronicznie przesyłają te konta które sprzedają po pokazaniu screena z przelewu.Sprzedający mówił,że ktoś wysłał z mojego konta meil takie potwierdzenie przelewu.Pieniędzy na pewno mu nie zapłacę za coś czego osobiście nie kupiłem.A po drugie to jak sadzicie w tej sytuacji to sprzedającego problem ,ze wysłał komuś konto tylko dla tego ,ze ktoś przesłał mu screen z przelewu,przecie screen to żaden dowód,jak kasę otrzyma na konto to wtedy.No kurcze to chore wierzyć komuś bo otrzymał screen z przelewu.Czy ktoś mógłby mi coś poradzić w tej sytuacji itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego kupił? No to już jego sprawa, że wysyła od razu po dostaniu screena, którego można przerobić w 5 minut. Lepiej sprawdź kompa czy aby syfu żadnego nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zaksięgowaniu pieniędzy na naszym koncie powiadamiam Cię i umawiamy się na przekazanie yang. Yang przekazywany jest w Red Country (pierwsze miasto czerwonych) channel 4.

Z tego co tu piszą, to chodzi o przekazanie graczowi wirtualnej waluty w jakiejś głupiej grze sieciowej dla nolajfów.

To sprawa sprzedawcy jak tą walutą rozporządza, jeśli akceptuje obrazek przelewu i przekazuje "yang" na tej podstawie to jego problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mnie tez to zastanawia jak można komuś coś sprzedać skoro uprzednio nie dostało się za to rekompensaty.Z tego wynika że gość jakby na krechę daje na swojej aukcji.Kompa przeskanowałem wczoraj i dziś .Pc jest czyściutki. Więc sądzicie że nie będę miał z tym żadnych problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mnie zastanawia. ty oczywiscie nie wiesz co to za gra i nigdy w nia nie grales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie wiedziałem co to jest i do czego służy,ale jak napisał wyżej Andree to są jakieś wirtualne pieniądze w grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jezeli mowisz prawde to albo miales haslo w stylu abc123 albo osoba ktora to zrobila obraca sie w twoich kregach

 

pS

a czym przeskanowales ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osoba potrafiaca włamać się na obce konto, na alledrogo, nie zobi tego dla 19pln za jakis yang. więc albo to ktos w twoich znajomych/rodziny znajscy login/haslo lub sam "zapomniales" ze kupiles. z yang roznie bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tego na pewno nie kupiłem bo mi to nie potrzebne (nawet nie wiedziałem o istnieniu tych pieniędzy wirtualnych).co do tego kto to zrobił to nie mam zielonego pojęcia.Jedynie w domu sie loguje na allegro,nigdzie po za domem tego nie robiłem.W dodatku ktoś musiał wwalić mi sie na meila który jest podany w allegro ponieważ sprzedający mówił, ze dostał tego screena z mojego meila z allegro:/Skonowanie robię ESET NOD32.Osoba która włamała się mi na konto kupiła 10 kont po 19 zł wiec to suma w zaokrągleniu 200 zł:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie logowałeś się poza domem?

Transmisja jest szyfrowana po ssl, więc podsłuchanie po kablu raczej odpada, ja bym stawiał na keylogger.

Jego wykrycie nie zawsze jest łatwe, polecam HijackThis i Malwarebytes Anti-malware, no i msconfig.

Zastanów się też czy nie wyjawiłeś komuś hasła i czy ktoś Ci nie patrzał na ręce jak się logowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba która włamała się mi na konto kupiła 10 kont po 19 zł wiec to suma w zaokrągleniu 200 zł:/

 

Poproś sprzedawcę o skan który otrzymał z konta M...3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam młodszego brata,za to mam starsza siostrę która była w pracy jak to sie stało.O to chodzi że z mojego kompa wiadomość nie poszła, ktoś na innym kompie wysłał meil z mojej poczty z tym screena.Podczas kiedy to sie stało ja miałem pc wyłączonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega 2 lata temu miał ten sam problem, ktoś z jego konta na allegro kupił rower za 1600zł :). Kumpel oczywiście zgłosił sprawę do allegro i zadzwonił do sprzedającego, jakoś się dogadali i sprawa się zakończyła. Okazało się że tydzień wcześniej kolega logował się na allegro w czasie lekcji informatyki, lekcja się skończyła i musiał pewnie zostawić siebie zalogowanego w allegro, ktoś kto przejął po nim komputer pewnie dla jaj kupił ten rower by narobić problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha muszę dodać ,że sprzedawca jest bardzo nie miły.Ciągle powtarza, żę żąda pieniędzy itp.Dosłownie nic do niego nie dociera,nie chce współpracować i wyjaśnić sytuacji:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha muszę dodać ,że sprzedawca jest bardzo nie miły.Ciągle powtarza, żę żąda pieniędzy itp.Dosłownie nic do niego nie dociera,nie chce współpracować i wyjaśnić sytuacji:/

 

Jakiś dupek, pewnie nic go nie obchodzi tylko chce od ciebie kasę wyciągnąć, olej go, najwyżej wystawi ci negatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam młodszego brata,za to mam starsza siostrę która była w pracy jak to sie stało.O to chodzi że z mojego kompa wiadomość nie poszła, ktoś na innym kompie wysłał meil z mojej poczty z tym screena.Podczas kiedy to sie stało ja miałem pc wyłączonego.

Pisz go gościa, aby wysłał ci oryginał maila zapisany jako plik EML/MSG, gdzie będzie podany adres IP nadawcy. Na necie sprawdzisz z jakiego miasta pochodzi i wtedy może będziesz wiedział czy to ktoś ze znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz sie dowiemy ze to sam sprzedawca kupil z Twojego konta u siebie. Napisz do allegro zeby podali adresy IP z jakich bylo logowanie i mozesz sobie na ripe.net sprawdzic co to za operator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Do Sądu z tym nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może masz jedno hasło do maila i allegro i innych rzeczy jak nk. Wtedy mogłeś się gdzieś zalogować na naszą klasę czy facebooka ktoś miał keyloggera na kompie i już miał Twoje hasło( albo nawet komuś podałeś do głupiego konta w jakiejś grze by coś za Ciebie zrobił ) do wszystkiego a zapewne nie ukrywałeś adresu email. Wtedy tylko ktoś wchodzi na allegro podaje Twój email i ma już nazwę użytkownika. Bierze zmienia z powrotem hasło na allegro ( na takie samo jak miałeś na poczcie ) i się nawet nie orientujesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha muszę dodać ,że sprzedawca jest bardzo nie miły.Ciągle powtarza, żę żąda pieniędzy itp.Dosłownie nic do niego nie dociera,nie chce współpracować i wyjaśnić sytuacji:/

 

dziwne że nie chce współpracować. nawet jak dostawał negatywy to takie "Wystawiam negatyw gdyż pozytywów nikt nie czyta... lecz sprzedawca SUPER BOMBA :D P O L E C A M.". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do allegro w sprawie ip,ale dostałem odpowiedz ,że oni nie udostępniają takich informacji:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do allegro w sprawie ip,ale dostałem odpowiedz ,że oni nie udostępniają takich informacji:/

no to może być prawnie zabronione ( ochrona danych czy coś w tym stylu ). Ale jeśli będą problemy to policji udostępnią takie dane. Teraz każdy dostawca internetu lub usług związanych z internetem ma obowiązek przechowywania takich danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak było w tym przypadku, ale jak wierzyć statystykom podawanym na stronach różnych "snajperów", jest setki tysięcy ludzi, którzy pozwalają na dostęp do swojego konta, podając hasło i login. Taki operator dzięki temu ma także dostęp do danych adresowych gościa. Wabią ludzi do siebie nadzieją na wygranie licytacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ludzie ja nikomu swojego konta nigdy nie udostępniałem.W tych sprawach jestem bardzo przezorny i nikomu nie podaje swojego niku i hasła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...