Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Glonek

Czy warto kupić hd5770 to podanej niżej konfiguracji sprzętu ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący sprzęt:

Procesor E2180@2,8GHz.

Płyta główna GA-P31-DS3L.

Ram Twinmos Twister 2x1gb 800Mhz/@8xx nie pamiętam już ile.

zasilacz Chieftec 450W

 

I mam zapytanie czy warto zakupić Radeona hd5770 do tej konfiguracji sprzętu ? Czy np. procesor nie będzie wąskim gardłem dla karty? Pytam ponieważ planuje zakup monitora full hd a stary x1950Pro przy nim już nie wyrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się pokusił na 5770 lub na 5750

a co do ogółu to zbieraj jeszcze na procka

jakiś lepszy dwórdzeniowiec lub jakiegoś quada

bo zasilacz masz dobry

podaj budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet 1000zł no max 1100zł tyle, że monitor to ok 470zł.

A co z tym procesorem nie zmuli tej karty wyciągnie z niej co się da ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz ewentualnie sprzedać tego proca i kupić jakiegoś krętliwego e5200 (takiego co by choć zrobił te 3,6GHz) ;) W 1100zł powinieneś się zmieścić z monitorem + 5770 + zmiana proca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który z serii Intel Pentium Dual Core E5xxx byście polecili prócz poleconego E5200 bo jego nie widzę w żadnym sklepie na skąpcu ? No i czy mój zasilacz by uciągnął ten procek z ta kartą zwłaszcza po OC ? A jak przewidujecie, czy hd5770 spadną coś z ceny jeszcze w listopadzie ze względu na pojawienie się serii hd6000 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj używki na allegro ;) Zasilacz powinien dać radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie sie wydaje że 5770 pójdzie w górę jak wszystko przed świętami

co do proca to następcą E5200 jest E5300 więc albo nowy 5300 albo dobry używany 5200

a zasiłka to luz, starczy spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet 1000zł no max 1100zł tyle, że monitor to ok 470zł.

 

przy budżecie 1100 wydanie na LCD 470 to lekkie nieporozumienie. monitora nie kupujesz na kwartał. kup jakiś rozsądny lcd za 800-900pln i używkę 4770/4850/9800gt (w kolejności jak podałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem te monitory są całkiem niezłe potrzebuje monitor do gier, filmów, ogólnie normalnego użytkowania. Myślę że na tych monitorach te 5 lat spokojnie posiedzę.

 

http://www.agito.pl/monitory-lcd/benq-21.5-lcd-e2220hdp.0.361661.html

http://www.electro.pl/produkt-_-279604,1.html

 

Poza tym w co ja na takich kartach pogram przy takiej rozdzielczości ? no może 4850 to jeszcze może tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na tych monitorach te 5 lat spokojnie posiedzę.

 

będziesz miał sporo szczęścia jak ci oczy wytrzymają na 21,5" w rodzielczości 1920x1080 przez te 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak full hd chcesz mieć to absolutne minimum to 24", a najlepiej powyżej 25". Miałem 23" FHD i mi oczy wypalało. Zdecydowanie nie polecam takich rozwiązań. Męczyć się będziesz po prostu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka karta do tego zestawu to totalna lipa,a cos o tym wiem bo mialem dokladnie ten sam proc,plyte taka sama nadal mam :E

zwienialem juz dawno z 7600 na karte ktora według ciebie to lipa na maxa (8800gt) i po zmianie chodzilo "prawie tak samo" ,dolozylem E8400 i niebo a ziemia...

powtorze tak jak kolega wyzej,450 na monitor i 550 na grafe do takiego zestawu to....hm...

ale kto co lubi,jakbys kupil monitor monochromatyczny to jeszcze moglbys drozsza grafe kupic

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka z 2-rdzenia na 2rdzenia nie ma sensu zmieniać.

Monitor Ok.

Lepiej dołóż na 4 rdzenie, albo siedź na tym co masz i następnie zbieraj na procka - tyle że bedzie duze ograniczenie na tym e2180, na razie pokuś się o te 3.5ghz na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zmieniło. mam możliwość kupienia hd4850 asusa od dobrego znajomego za 180 zł. Mój E2180@2,8Ghz wyciągnie z niego co się da ? Czy kupić procek pokroju E5300 za ok. 200 zł opłaci się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz brać tego radeona - ale procesor podkręć chociaż na te 3.6 a jak nie to go sprzedaj i kup coś mocniejszego, grafa nie będzie Cie dużo kosztowała czyli zostanie troche na procka + sprzedaż aktualnego. A za kilka(naście) miesięcy wymiana grafiki - tylko procek teraz jakieś 4 mocne rdzenie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Co do proca, to miałem e2140 przy radeonie hd4870 i przy oc na 3ghz było ograniczanie, ale oodczuwało się to tylko w crysisie. Więc ten proc aż taki straszny nie jest;)

 

Możesz brać tego radeona - ale procesor podkręć chociaż na te 3.6 a jak nie to go sprzedaj i kup coś mocniejszego, grafa nie będzie Cie dużo kosztowała czyli zostanie troche na procka + sprzedaż aktualnego. A za kilka(naście) miesięcy wymiana grafiki - tylko procek teraz jakieś 4 mocne rdzenie najlepiej.

Tak, najlepiej wsadzć cztery rdzenie do integry, wtedy na pewno nie ograniczy "choć może trzeba będzie trochę podkręcić". Ludzie, opanujcie się z tym ograniczaniem karty przez proca, bo to już naprawdę przesada co wy piszecie. Ten cpu po oc gdzieś w granicach 3,2-3,4 ghz będzie idealny do tej karty... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

przy budżecie 1100 wydanie na LCD 470 to lekkie nieporozumienie. monitora nie kupujesz na kwartał. kup jakiś rozsądny lcd za 800-900pln i używkę 4770/4850/9800gt (w kolejności jak podałem)

 

Masz rację. Monitor zapewne wymieni za 5 lat a kartę graficzną prędzej, myslę że rok, półtora na niej pogra. Zatem nie warto kupować czegoś średniego na dzisiaj, lepiej trochę z wyprzedzeniem, tym bardziej, że elektronika szybko się starzeje.

 

Proponuję to: LG 22" LCD W2220P-BF - monitor na matrycy e-IPS, 1680x1050piks ale 22'cale (nie fullHD), 5ms, DVI/HDMI. Ma dobre opinie na forum PCL i jest w fajnej/przystępnej/niewygórowanej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zmieniło. mam możliwość kupienia hd4850 asusa od dobrego znajomego za 180 zł. Mój E2180@2,8Ghz wyciągnie z niego co się da ? Czy kupić procek pokroju E5300 za ok. 200 zł opłaci się ?

Kup i proca i karte wyjdzie ci 380zł, to mniej niz za hd5770, a wydajnosci dostaniesz wiecej.

 

 

 

Możesz brać tego radeona - ale procesor podkręć chociaż na te 3.6

nie wykreci e2180 "na te 3.6"

 

 

Hmmm. Co do proca, to miałem e2140 przy radeonie hd4870 i przy oc na 3ghz było ograniczanie, ale oodczuwało się to tylko w crysisie.

nie wiem jak zmierzyles ze proc ograniczał, jestem ciekaw twojej metody pomiarowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Kup i proca i karte wyjdzie ci 380zł, to mniej niz za hd5770, a wydajnosci dostaniesz wiecej.

 

Jednak HD5770 jest wydajniejszy. Zatem zakup HD4850 to zakup słabszej karty. Jeśli ta karta ma starczyć

do wakacji to ok ale jeśli na dłużej to chyba lepiej nabyć szybszego Radeona HD5770.

HD5770 1GB jest o 20% wydajniejszy od HD5770 - obie bez OC.

Po OC HD5770 zyskuje dodatkową moc i przegania nawet HD4870 bez OC. Dodajmy tu, że HD4850 po swoim OC nigdy

nie osiągnie wydajności Radeona HD4870...

 

Trudny wybór.

 

perfrel.gif

 

perf_oc.gif

 

 

Zatem, ile miałby kosztować ten Radeon HD5770 1GB? Jesli więcej niż 400zł

to trzeba by się zastanowić nad zakupem HD4870 i kręceniem go lub GTX260sp216...

Procesor będzie ograniczał? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący sprzęt:

Procesor E2180@2,8GHz.

Płyta główna GA-P31-DS3L.

Ram Twinmos Twister 2x1gb 800Mhz/@8xx nie pamiętam już ile.

zasilacz Chieftec 450W

 

I mam zapytanie czy warto zakupić Radeona hd5770 do tej konfiguracji sprzętu ? Czy np. procesor nie będzie wąskim gardłem dla karty? Pytam ponieważ planuje zakup monitora full hd a stary x1950Pro przy nim już nie wyrobi.

Przy założeniu, że kupisz także q6600 to się opłaca w przeciwnym razie nie.

Chyba, że byś pogonił tego e2180 na ~3,5. Mój robił 3,66. 366 fsb zrobisz na tej płycie pozostaje kwestia proca.

 

Zamiast 5770 szukałbym 4850 z ddr5 lub 4870. Z drugiej ręki oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wykreci e2180 "na te 3.6"

Niby czemu?? :E Mój e2140 chodził podkręcony 24/7 na 3,65GHz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...