Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DuAlEk

Głośność Corsair H50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Corasair H50 ma wentylator 120mm ze stałą prędkością obrotową 1700obr/min. Czy uważacie, że będzie głośny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

52,5 dB - 1700 obr/min.

46,8 - 1300obr/min.

 

Moim zdaniem, jeśli już się uparłeś na to chłodzenie - które jest nieopłacalne, to radzę dokupić jakiś porządny wentyl np. Enermaxa UTCB Silence 120 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentyle 120mm 3000rpm mają 45 dBA, jak 1700 może mieć ponad 50!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pclabie jest jakiś konkurs, kto założy więcej tematów w danym okresie :question: W sobotę zakładasz temat, co ludzie sądzą o H50 i drugi temat o H70, a dziś kolejny temat o głośności H50, zapomniałeś jeszcze dzisiaj założyć temat o głośności H70. Potem radzę założyć temat, jaki jest przepływ cieczy H50 i drugi w H70. Już nie wspomnę o innych durnych tematach, które założyłeś.

 

PS. Powiedz mi jaki wentyl 120mm kręcący się 3000rpm/min generuje hałas 45dBA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie twój server więc o tematy się nie martw, po drugie założe tyle tematów, ile mi się podoba, po trzecie wejdź sobie na cooling.pl wpisz w wyszukiwarkę scythe 3000 i wyskoczy ci wentyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL

W Corsairze można co prawda wymienić wentylator, ale niestety pompka w H50 trochę stuka i czasem słychać "chlupoczącą" wodę. Nie wiem czy w H70 tego nie poprawili, musiałbyś poczytać jakieś testy. Jeśli tak, to wentylatory zawsze można wymienić. Co prawda nie będzie to zbyt opłacalne, ale może służyć jako alternatywa, jeśli ktoś składa wydajny komputer w obudowie HTPC i nie wepchnie do niej Mugena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe 3000 jest dlatego tak glosny bo jest szeroki 38mm + ma duzy RPM tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe 3000

Używałem kiedyś na potrzeby testów dwóch takich na chłodnicy...Jak pracowały na 100%, to musiałem wyjść z pokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Corasair H50 ma wentylator 120mm ze stałą prędkością obrotową 1700obr/min. Czy uważacie, że będzie głośny?

Te wentylatory 120 mm z nalepką Corsaira są bardzo głośne i niezbyt wydajne jak na ich poziom dBA. Ale tomały kłopot można je wymienić na inne, i nie szukaj żadnych wentylatorów powyżej 1500 rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...