Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy mógłby mi ktoś podać bezpośredni link do sterownika karty dźwiękowej.(Service PACK2)

 

Foxconn 915M03-G/915M07-G <-----Płyta Główna

Intel 82801FB ICH6- AC'97 Audio controller <-----Karta Dźwiękowa

 

z góry dziękuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foxconn 915M03-G/915M07-G <-----Płyta Główna

Intel 82801FB ICH6- AC'97 Audio controller <-----Karta Dźwiękowa

Podałeś mało precyzyjne informacje.

Albo, albo, albo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm to ci mam jeszcze napisać?! wiem ze jak instaluje sterowniki to dźwięku nie mam :D

Otwórz obudowę lub znajdź książeczkę do płyty i sprawdź jaki to dokładnie model.

Skoro masz XP SP2, to warto zainstalować poprawkę Microsoft UAA Bus Driver - KB888111, a jeszcze lepiej wgrać SP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziwne te nowe stery od Xonara . Głośniki dostały takiej dynamiki że az sie zdziwiłem a i słuchawki nieco głośniej grają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z dźwiękiem, mianowicie płyta mobo asus m4a88td-v evo/usb3, karta dźwiękowa sound blaster 5.1vx, głośniki creative T20, efekt nic nie słychać ;/ w biosie zrobiłem zintegrowan na disabled i nic.

z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z dźwiękiem, mianowicie płyta mobo asus m4a88td-v evo/usb3, karta dźwiękowa sound blaster 5.1vx

- sprawdzenie czy kartę podpiętą do głośników masz ustawioną jako urządzenie domyślne

- jak sprawę widzi menedżer urządzeń, czy nie ma wykrzyknika przy karcie

- pamiętaj, że kartę niezintegrowaną możesz przetestować na innym komputerze

- zmiana gniazda, w którym znajduje się karta i przeinstalowanie sterowników według wspomnianej w poście #1 metody

- ostateczną próbą jest uruchomienie komputera z Linuxa Live CD np. Damn Small Linux (tylko ~50 MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wykrzyknik w menadzerze urzadzen, ale zastanawia mnie fakt, ze podczas aktualizacji sterownika system nie wykrywa urzadzenia podlaczonego do niego , czyli co glosnikow czy karty? Pewnie kart dzwiekowej, moze uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykrzyknik to brak sterowników lub coś z kartą. Zobacz ,tam jest opcja czy to urządzenie działa poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest wykrzyknik w menadzerze urzadzen

Zainstaluj najnowsze sterowniki ze strony producenta.

Jaki masz system?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 pro, wzkryzknik jest pryz kontrolerze multimediów audio, "system nie może odnaleźć oprogramowania sterownika dla tego urzadzenie". Przy instalowaniu sterowników z dołaczonej płyty wyskakuje tekst, że nie można odnależć sprzętu. Dzisiaj cała nocke powalczę. Do tego polskich ogonków nie mam wszystkich ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mam kilka pytań dotyczących deinstalacji sterowników karty dźwiękowej:

 

1.Ostatnio miałem problemy z moją kartą dźwiękową(link do tematu: http://forum.pclab.pl/topic/692789-Karta-d%C5%BAwi%C4%99kowa-generuje-bardzo-dziwne-d%C5%BAwi%C4%99ki/ ).Czy przeinstalowanie sterowników mogłoby pomóc w tej sytuacji? - jeśli tak prosze o odpowiedź na następne pytania.

 

2.Wiem jak odinstalować sterowniki, ale boje się że po deinstalacji niebęde mógł wogóle używać dźwięku, czy to prawda? - (chodzi mi o to czy po tym będe miał w ogóle jakiś dźwięk i czy będe mógł gadać przez skype itp)

 

3.Mój kolega mi mówił że jak odinstaluje sterowniki to odrazu windows wyświetli komunikat o ponownym ich zainstalowaniu i sam mi je wyszuka.Czy to prawda? - wiem że jest temat ze sterownikami ale nie wiem jaką mam karte dźwiękową i boje się że coś nie wyjdzie?

 

4.Gdy wchodze w menadżer dźwięku, a później w kontrolery,dźwięku wideo i gier wyskakują mi: Logitech wireless headset (moje słuchawki), Nvidia High deffinition Audiox4,Realtek High deffinition Audio i urządzenie audio USB.Który z tych sprzętów to moja karta dźwiękowa. - szukając w internecie jak sprawdzić model karty dźwiękowej znalazłem ten sposób.

Edytowane przez 7up

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2.Wiem jak odinstalować sterowniki, ale boje się że po deinstalacji niebęde mógł wogóle używać dźwięku, czy to prawda? - (chodzi mi o to czy po tym będe miał w ogóle jakiś dźwięk i czy będe mógł gadać przez skype itp)

Tak, karta będzie nie aktywna bez sterowników.

3.Mój kolega mi mówił że jak odinstaluje sterowniki to odrazu windows wyświetli komunikat o ponownym ich zainstalowaniu i sam mi je wyszuka.Czy to prawda? - wiem że jest temat ze sterownikami ale nie wiem jaką mam karte dźwiękową i boje się że coś nie wyjdzie?

Wyświetli taką informacje o znalezionym sprzęcie tylko po przeskanowaniu w poszukiwaniu zmian sprzętowych lub po ponownym uruchomieniu systemu.

Zależy, jeżeli sterowniki do tej karty były dodane do tego systemu to tak , zainstaluje, także może je zainstalować automatycznie jeżeli przy deinstalacji nie usunie całkowicie tych sterowników z systemu, ale przy właczonym przywracaniu systemu sterowniki te zostają na dysku, aczkolwiek lepiej zaopatrzyć się w te sterowniki przed deinstalacją, dlatego jak nie wiesz co to za karta to podaj identyfikator wystąpienia urządzenia.

 

 

PS.

Zakładasz tyle wątków dotyczącej tej jednej karty i w każdym podajesz link do innego tematu też związanego z tą kartą i w wkolejnym temacie kolejny link żeby się cokolwiek dowiedzieć trzeba odwiedzić dziesieć tematów , z czego końcowy efekt jest taki że człowiek się nic nie dowiedział. Kontynuj swój problem dotyczącej tej karty w jednym temacie bo tym skakaniem z tematu w temat tylko utrudniasz ludziom sprawę żeby do czegoś dojść

Edytowane przez Camello

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje sterowniki do karty dźwiękowej c-media cm6501 like sound device. Instalowałem różne sterowniki ale gdy go instalowałem to komputer nie widział mikrofonu albo jak grałem w obojętnie jaką grę to dźwięk po chwili zaczyna pstrykać. Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuje sterowniki do karty dźwiękowej c-media cm6501 like sound device. Instalowałem różne sterowniki ale gdy go instalowałem

Niby jak mamy Ci pomóc, jak nie podałeś podstawowych informacji.

 

Co to za karta dźwiękowa? Zintegrowana?

Jaki system operacyjny?

Jakie dokładnie sterowniki już instalowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory mam pytanie mam laptopa

hm pavilion dv 6000,hp pavilion entertaiment pc,hp pavilion dv 6700 to sa 3 nazy ktore widnieja na laptopie potrzebny mi sterownik do karty dziwkowej bardoz bym byl wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory mam pytanie mam laptopa

hm pavilion dv 6000,hp pavilion entertaiment pc,hp pavilion dv 6700 to sa 3 nazy ktore widnieja na laptopie potrzebny mi sterownik do karty dziwkowej bardoz bym byl wdzieczny

Odpowiednich sterowników pod swój system szukaj na stronie: http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html .

Dokładny model laptopa powinien widnieć na jednej z naklejek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony http://us.creative.com/welcome.asp dla mojej X-fi Music czyli SBXF_PCDRV_LB_2_18_0015 bo ponoć naprawiają problem ze znikającymi poszczególnymi dźwiękami w Wiedźminie 2, ale z przykrością stwierdzam, że nie zainstalował mi się Volume panel. Skąd takowy dorwać dla tych sterowników bo wersje z paczek od daniel_K nie instalują się a na stronie creativa też nic nie znalazłem. To samo tyczy się paczek DTS i DDL ale te miałem na szczęście zachowane na dysku i się zainstalowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka,

czy ktoś z Was próbował instalować PAX MASTER Suite V2.0 do Titanium HD ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was próbował instalować PAX MASTER Suite V2.0 do Titanium HD ??

I co, sprawdzałeś?

 

Link do najnowszych modowanych sterowników na bazie CMediowych (2011-05-06) do kart Xonar ST, STX, D1, DX, DS i systemu Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem ze sterownikami zintegrowanej karty dzwiekowej w plycie glownej Gigabyte GA-8I865GME-775-RH. Ściągam sterowniki ze strony Realtek jak i z Gigabyte i nie działają. Jest ta ikona głośniczka na pasku zadań, ale głosu nie ma. Nie ma żadnych wykrzykników w menedżerze urządzeń, po odinstalowaniu sterowników włącza się tylko "kreator znajdowania nowego sprzętu". Używam systemu Windows XP z dodatkiem SP3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś też sterowniki do chipsetu?

Pokaż zrzut z menedżera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do chipsetu instalowałem te ze strony Gigabyte.

 

Zrzut z menedżera urządzeń:

 

http://s1.img.pl/v/77945/beztytulu.bmp

 

Po zainstalowaniu sterowników z Gigabyte.pl znak zapytania znika, ale nie ma dźwięku.

Edytowane przez Puchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu sterowników z Gigabyte.pl znak zapytania znika, ale nie ma dźwięku.

Pokaż nowy zrzut już bez znaku zapytania.

Sprawdź czy masz odpowiednie urządzenie do odtwarzania ustawione na domyślne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • podepnę się pod temat - czy warto zmieniać proca przy takim konfigu? 10400f Gigabyte B460 Torpedo memki nie pamiętam chyba Adata 2x16GB 3200 MSI RTX3800 10GB 3x Ventus mam wrażenie, że trochę za słaby do karty, ale może się mylę. Gram w 1440p  
    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...