Skocz do zawartości
nietopyrz

Sterowniki do kart dźwiękowych i muzycznych też ;) - rozwiązywanie problemów i linki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na sterownikach do SBZ nie da się, przypisać balansu osobno dla słuchawek i głośników ?

Na xfi music działało normalnie(danielk) i było osobno a tu zmienię na głośnikach balans przednich i przechodzi na słuchawki, profile nic nie dają bo tego nie zapisują.

To jakiś problem u mnie czy kolejne stery od creative napisane przez debili ? Nie będę wspominać już o zamienionych kanałach w UI, nie naprawione od premiery tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są i je mam nic to nie daje, profili nie zapisuje w połowie trybów. Najlepsze jest, że  ten problem ma już 3 lata, wyśle im kiedyś kij z kupą poleconym.

 

edit:

ok, znalazłem coś takiego sbz switcher http://forums.creative.com/showthread.php?t=699908

Szkoda że to co mnie interesuje jest "in development" pewnie od tych 3 lat.

 

9f8d84d6baafbed375898df11e0b65ba.jpeg

 

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłeś się Creative Control Audio Panelem? Jest tam taka opcja jak "Automatically enable headphone settings":

 

xfi_audio_control_panel_win7.jpg

 

Chodzi mi o to, że po zaznaczeniu tej opcji BYĆ MOŻE wszelakie ustawienia dla słuchawek i dla głośników zostaną zapamiętane oddzielnie - w momencie podpięcia słuchawek włączy się profil dla słuchawek dzięki tej opcji, w momencie ich odłączenia włączy się profil dla głośników - to tylko moje gdybanie bo nigdy tego nie próbowałem (nie miałem w sumie po co) więc musisz sam się pobawić tymi ustawieniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest panel od xfi i tam to działa poprawnie i zapisuje, natomiast na sbz tego już nie ma, wykastrowali ten panel i dali swój nowy zbugowany.

Karta wykrywa słuchawki np po wpięciu/wypięciu ale ustawienia balansu już są połączone. Pozostaje mi zmineać ręcznie i czekać aż autor tego programiku kiedyś może zrobi profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są programy na CMD które po kliknięciu na odpowiedniego .bat stworzonego do binarki, z poleceniem, nawiguje zdefiniowane funkcje systemowe, np. może być też balans. Tylko teraz nie wiem czy znajdę to.

 

Autohotkey może. Ale to jeszcze nie dokładnie to.

 

Mam. Zobacz

nircmd

 

Obadaj jakie są komendy, i czy znajdziesz na balans.

Wtedy tylko tworzysz skróty do .bat na obie zmiany balansu, i po odpaleniu może się zmieniać.

Wygodne, z pulpitu.

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dość pilny temat. Złożyłem nowy komputer i mam problem z dźwiękiem na płycie asrock z170 extreme4 . Problem polega na tym , że wszędzie ustawiłem głośność na max , a słuchawki (superlux hd681) grają jakby na 20% głośności. Wcześniej miałem kartę creative zs 2 gold , więc tam głośność była oki , podłączyłem również inne słuchawki do tego kompa i też cicho grają , mimo że na telefonie grają głośniej. Windows zaktualizowany do 10 , 64 bit. Chyba jest niezbyt możliwe , żeby karta dźwiękowa , z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym, nie dała rady napędzić słuchawek za 80zł ;x. Mam ściągnięty sterownik z konsolą realtek . Jest jakiś dodatkowy program? Czy jest jakiś patent żeby aktywować wzmacniacz słuchawkowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sterownik do Realteka ze strony płyty głównej, i osobno ze strony Realteka.

Nie wiem którego używasz. Ew. użyj softu dołączonego do płyty.

Czasem Realtek potrafi mieć różne funkcjonalności w zależności od zainstalowanego oprogramowania na tym samym chipsecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem zainstalowane sterowniki z płyty jak i pobrałem ze strony realteka, niestety jest to samo w obu przypadkach :<. Prawdopodobnie rozgryzłem problem. Mam uszkodzone wyjścia z przodu obudowy na audio więc ich nie podłączyłem, a wychodzi na to , że wyjście na "słuchawki" jest ustawione jako złącza w obudowie. Ktoś wie jak wyłączyć przedni panel w tym realteku ? Kombinuję ale coś mi nie wychodzi

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są w panelu realtekowskim opcje ustawienia dwóch osobnych urządzeń odtwarzania dla tych dwóch różnych gniazd, można też wyłączyć autowykrywanie źródła.

Pobaw się opcjami w zaawansowanych ustawieniach urządzenia po prawej, i opcje po kliknięciu na folder po prawej. Może coś zajarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, które stery mam pobrać? Na razie mam oficjalne, ale wydaje mi się że za bardzo "metalicznie jest" ... Mam głośniki i kartę jak w sygnaturce: SB Audigy 0240 GS-i w żadnych sterownikach nie widziałem odmiany mojej karty (chodzi mi o "GS"-już nie pamiętam, ale jak kupowałem miała być jakaś lepsza wersja...;) Serial No: MSB 0240 3200 69 807), a głośniki Creative T20...Nie mogę pobrać z DanielK, cały czas mnie przekierowuje do początku strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam problem. Otóż nie przełącza mi dźwięku automatycznie z głośników na słuchawki. Szukałem nowych sterowników, ale nic nie zmieniają. Zdenerwowałem się i zainstalowałem z cd dołączonej do płyty głównej (b85m d3h) i teraz nawet nie wyszukuje słuchawek, tylko muszę przełączać w menadżerze dźwięku opcje do wejścia panelu przedniego. Jeśli wie ktoś jak rozwiązać ten problem, aby wszystko działało z automatu, tak jak powinno, to będę bardzo zobowiązany. Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pax hardware heaven

 

:thumbup::notworthy: Jest super...Nie spodziewałem się takiej różnicy na takich pierdziawkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@up

Jak chcesz więcej, to łap:

http://forum.pclab.pl/topic/990929-Jak-uzyska%C4%87-jak-najlepszy-d%C5%BAwi%C4%99k-z-komputera-poradnik

Tylko będziesz musiał potem sąsiadów unikać na klatce.

 

 

Swego czasu miałem przyjemność krótkiej współpracy z Robertem, i uwzględnienia kilku moich poprawek i sugestii, bo trochę się starsze wersje od nowych za bardzo zaczęły różnić na gorsze pod pewnym względem. Co prawda to pod X-FI, ale potem były beta testy, kolejne poprawki, i nic tylko pogratulować umiejętności i otwartości Robertowi, bo PAXowe sterowniki obecnie różnią się najbardziej od innych i fabrycznych, dzięki cały czas nowym rewizjom, często bywa które zmieniają te leciwe już karty na lepsze. Już tylko KXy zostają, ale nie są raczej tak głęboko modyfikowane. Co najwyżej może któreś mogą mieć gorszą obsługę ASIO, jeśli w ogóle mają.

 

Robert potrafi nawet pomagać czasem ludziom przez Skype, czy przez wirtualny dostęp, jak są problemy ze sterami. Ostatnio umawiali strefy czasowo z gościem z UK. Na prawdę szacun dla niego, pomimo tego co się czasem o tych sterach dawniej gdzieś tam mówiło.

 

@SentiCamil

Instalacja starych sterowników tymczasowo może choć przywrócić to co było wcześniej.

Te ustawienia i ich cała błędologia się często rozbija o prawidłową konfigurację, i wejście w dokładnie dwa miejsca w Panelu Realteka, i odpowiednie nastawy. Ikona folderu, i zaawansowane. Do tego możesz sprawdzić w panelu sterowania->dźwięk, czy nie masz jakiś wyłączonych urządzeń odtwarzania.

Jeśli nadal nic, to sprawdź ten przedni panel. Np. dociśnij silnie do końca, może wykryje go tylko pod naciskiem, bo go może obrobiłeś w końcu, i nie styka.

 

O qrde. Robert zrobił stery na Windows 10 dla Audigy w końcu, cool. :cool:

Edytowane przez deton24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@deton24 Zainstalowałem starsze sterowniki i wczytuje już słuchawki, ale nadal nie przełącza automatycznie pomiędzy nimi a głośnikami. Jest wyświetlony w menadżerze jeszcze realtek digital output, ale po włączeniu go nie słychać dźwięku ani z głośników, ani ze słuchawek. Nie mam pojęcia co to za ustrojstwo, ale może się przydać taka informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie to.

 

To może rozdziel źródła dźwięku, że dla słuchawek będzie osobne urządzenie odtwarzania, a dla głośników osobne, a można potem domyślne przestawiać tylko w panelu sterowania->dźwięk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam gorąca prośbę czy ktoś z posiadaczy sound blastera Z mógłby mi zrobić obraz płytki ze sterami go wrzucić na jakiś uplad?

 

z Góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Reznora, jak się nie mylę on ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za podpowiedz, napisałem wiadomość do tego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://chomikuj.pl/raven85/Sound+Blaster+Z+install+CD+OEM

 

jak by ktoś potrzebował, oryginalny obraz sterów od karty sb z

 

a tu więcej płyt cd ze sterownikami do kart sound blaster , min

 

Audigy, Audigy 2 ZS SB life itd

 

http://www.vogonsdrivers.com/index.php?catid=7

Edytowane przez Rav85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie - jak obecnie wygląda sytuacja w Win10. Są jakieś karty pci-e, które mają normalne sterowniki? W sensie wkładam kartę, instaluję soft i wszystko działa, bez żadnej zabawy/modowania/itp. ? :)

(interesuje mnie czyste stereo - nie mam słuchawek, nie mam 5.1, nie mam innych źródeł dźwięku, nie chcę żadnych ulepszaczy/poprawiaczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może z całkowitą pewnością nie mogę powiedziec, ale zasadniczo odpowiedz brzmi że stery są chyba nawet od Creative w obecnej chwili, od Daniela pewnie też, i pod Titanium PAX też są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie creative pojawiły sie nowe stery do seri Z datowane na czerwiec 2016

 

Data wydania : 24 cze 16

 

SBZ_CD_L13_1_01_08.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...