Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Biosy Aorusa są kapryśne. Odpal sobie CPU-Z i monitoruj napięcie. Zobaczysz jakie realne wartości masz -> pokryją Ci się w 100% z pierwszą zakładką czujników Mastera w HwInfo (Vcore)

Nie wiem jakie masz ramy. Jeśli jakiś standard do 3600MHz to Vccsa i Vccio też masz bardzo wysoko ustawione (pewnie zostawiłeś to na auto)

 

Ogólnie przy tak wysokim napięciu tempy masz ok.

zgadza sie auto xmp profile do 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW3 high speed - 1 na wylocie i temperatury na karcie spadły 4 stopnie, systemu o 4 stopnie, procka się raczej nie zmieniły. Dzięki za polecenie, cudowny wentyl :thewave:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje do obudowy 3 szt. w miarę cichych wydajnych i tanich wentylatorów 140mm najlepiej z PWM, zastanawiam się nad Arctic P14 PWM (może być wersja PST) z łożyskiem FDB ~30pln szt.

Druga propozycja to Cryorig QF140 PWM ~45pln

Chyba że polecane PURE WINGS 2 140mm PWM ~45pln?

 

Żadne ledy itd. mnie nie interesują.

Edytowane przez Spasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś z jaką prędkością działają wentylatory w trybie wolniejszych obrotów zamontowane do obudowy SilentiumPc Regnum RG4T?

W trybie nazwijmy max są okropne z kolei na wolnych jest okej tylko ciekawi mnie jaką to ma wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy maks obrotach mają 1200 RPM, więc wcale nie tak super dużo. Przy niskich około 700-800 RPM i wydajność jest wtedy niska. Fizyki nie oszukasz - albo wydajnie i głośno, albo cicho i kiepska wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie na temat Arctic P14 PWM PST, jak wypadają na tle Be Quiet pure wings140mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P14 to przyzwoity, tani wentylatora. W tej kasie spoko opcja. Moim zdaniem PW2 są jednak cichsze przy takich samych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie poszukuje dwa 140 wentylatory na góre obudowy

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś opinie na temat Arctic P14 PWM PST, jak wypadają na tle Be Quiet pure wings140mm?

 

14 nie mam, ale 12 tak

 

BQ PW2 i Arctic P12 PST właśnie - BQ idą na 1400 max, Arctic na 1800, są wtedy wszystkie oczywiście mocno słyszalne, ale b podobne pod względem kultury pracy. Przy ok 1000 RPM są b porównywalne, ciężko powiedzieć czy któryś lepszy / gorszy. Z obu jestem b zadowolony, oba ładnie przedmuchują chłodnicę - chociaż nie robiłem zamian typu te na górze, te na froncie. Żaden nie klika łożyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Wentylatory be quiet silent wings 3 120mm High Speed różnią się czyms od wersji normalnej(oczywiscie oprocz obrotow)? chodzi mi o halas/wydajnosc przy tym samym rpm.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 nie mam, ale 12 tak

 

BQ PW2 i Arctic P12 PST właśnie - BQ idą na 1400 max, Arctic na 1800, są wtedy wszystkie oczywiście mocno słyszalne, ale b podobne pod względem kultury pracy. Przy ok 1000 RPM są b porównywalne, ciężko powiedzieć czy któryś lepszy / gorszy. Z obu jestem b zadowolony, oba ładnie przedmuchują chłodnicę - chociaż nie robiłem zamian typu te na górze, te na froncie. Żaden nie klika łożyskiem.

 

Też już mam, tylko Artcic P14 pwm pst i tak samo jak Ty mam BQ PW2 na tyle obudowy. Oba podobne jeśli chodzi o hałas, tak mi się wydaje. Ale generalnie jestem zadowolony z tego Artcic no i ta cena.thumbup.gif. Chyba poleci jeszcze jeden na front zamiast phanteksów 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te Arctic P12 PST PWM są po 23 złocisze w proline. coś podejrzanie tanio jak na to co tu o nich piszecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno w komputroniku były Pure Wings 2 za nieco ponad 20 zł, więc jest to jak najbardziej realna przecena :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaletą arctica na PWM jest to że można je wyłączyć na 5% pwm wentylator się zatrzyma. Większość płyt nie umożliwia całkowitego wyłączenia wentylatorów pwm, które kręcą się i tak z minimalną prędkością. Artcic obchodzi to ograniczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wiatrak do obudowy lancool K7 na front 120 mm? Wiatraki z obudowy trochę za słabo dmuchaja i na GPU rx5700 xt mam 95 stopni na Hot spot (71 stopni GPU). Standardowo wiatraki są 1200 rpm (1300 wyciągają) i mają przepływ 41 cfm@25 dB (w jakiejś recenzji takie dane znalazłem). Buda dość długa więc chcę coś to pchnie mocno powietrze na GPU (na CPU 65 stopni więc ok). Narazie kupię 1 na próbę, a jak będzie dobrze to następne 2. Myślałem nad bq pure Wings 2 albo silent Wings 3, oba w wersji high speed (2200 rpm). Cudów z glosnoscia się nie spodziewam przy tej prędkości, ale żeby nie była to suszarka. Niestety dane techniczne odnośnie głośności można między bajki włożyć. Cfm myślę, że podają dobrze. Coś wydajniejszego od silent Wings 3 przy podobnym hałasie (ok 73 Cfm @28 dB). Koszt do 100 zł, ale im taniej tym lepiej jeśli bym chciał 3 wentyle. Czy zmienić budę lepiej z wiatrakami na górze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te śmigła od Arctica są zaskakująo dobre w tej cenie

 

 

3:03 100% Gehäuse

4:47 100% Radiator

5:58 1000RPM Gehäuse

7:03 1000RPM Radiator

 

 

2:25 100% Lüftergeschwindigkeit im Gehäuse

4:56 100% Lüftergeschwindigkeit auf einem Radiator

6:58 1000RPM Lüftergeschwindigkeit im Gehäuse

8:00 1000RPM Lüftergeschwindigkeit auf einem Radiator

9:20 500RPM Lüftergeschwindigkeit im Gehäuse

10:14 500RPM Lüftergeschwindigkeit auf einem Radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe fuma 2 niby wypada dobrze a nawet lepiej ale za te 300pln można mieć już Dark roka a za połowę tego Arctica freeze 34duo czy silentiumy które będą odstawać o kilka procent. Mieszane mam odczucia czy ta recenzja jest do końca rzetelna

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe fuma 2 niby wypada dobrze a nawet lepiej ale za te 300pln można mieć już Dark roka a za połowę tego Arctica freeze 34duo czy silentiumy które będą odstawać o kilka procent. Mieszane mam odczucia czy ta recenzja jest do końca rzetelna

 

 

Widzialem kilka filmow tego pana i smiem twierdzic, ze on nie ma bladego pojecia o komputerach :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największa zaleta fumy to że jest niski. Najmocniejszy air cooler który wchodzi do lian li O11, obok mugena 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Poszukuję opinii na temat wentylatorów SPC Stella HP ARGB 120 PWM.

Mają być montowane an radiatorach.

 

Ktoś miał z nimi styczność ? Jak kultura pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic P12 PST PWM mają podwójne końcówki przewodu? tzn 4 pin pwm i wychodzący rozgałęźnik 4 pin do podłączenia drugiego wentyla pwm czy już klasycznie- jedna wtyczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...