Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Arctic P12 PST PWM ma dwie wtyczki - męską i żeńską dzięki czemu możesz łączyć wentylatory ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz tego P12 na coolerze i jestem zadowolony. 0 terkotania łożyska, można skręcić bardzo nisko jak się chce. Cały czarny przewód, nawet nie ma niepotrzebnej naklejki od wewnątrz (jest tylko stempel z logo w plastiku).

Nie widzę sensu brania/polecania Pure Wingsów w tym przedziale cenowym. Pure wingsy miałem już przepadek nowych z pudełka które terkotały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 Pure Wingsów w swoich komputerach 120 i 140 mm i jestem zadowolony z pracy w pionie i poziomie. 0 terkotania i też można skręcić bardzo nisko. Natomiast słyszałem hałasującego P12 jak od jakiegoś czasu chodził w poziomie. Bez sensu takie pisanie, że nie ma co polecać Pure Wingsów.. jeśli chodzi o wentylatory to zawsze mogą się trafić felerne sztuki, zarówno u BQ, Fractala, Arctica, Corsaira itd.. mam również Alpenfohny Wing Boost 2 Plus PWM z których 2/3 terkoczą.. również w 2/12 moich korsarzy SP i AF słychać łożysko.. Nie generalizujmy tak bo w końcu dojdziemy do tego, że żadne wentylatory nie będą polecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 Pure Wingsów w swoich komputerach 120 i 140 mm i jestem zadowolony z pracy w pionie i poziomie. 0 terkotania i też można skręcić bardzo nisko. Natomiast słyszałem hałasującego P12 jak od jakiegoś czasu chodził w poziomie. Bez sensu takie pisanie, że nie ma co polecać Pure Wingsów.. jeśli chodzi o wentylatory to zawsze mogą się trafić felerne sztuki, zarówno u BQ, Fractala, Arctica, Corsaira itd.. mam również Alpenfohny Wing Boost 2 Plus PWM z których 2/3 terkoczą.. również w 2/12 moich korsarzy SP i AF słychać łożysko.. Nie generalizujmy tak bo w końcu dojdziemy do tego, że żadne wentylatory nie będą polecane.

 

Z mojego doświadczenia wychodzi że arctic jest po prostu lepszy. Widać są wyjątki od reguły w obu przypadkach.

Ale jeżeli odliczyć te wadliwe egzemplarze, oba nie terkoczą, to arctic wygrywa, jest tańszy i oferuje więcej funkcji. Można nawet kupić ten value pack 5szt i wychodzi jeszcze taniej.

Opcja wyłączenia to rewelacja moim zdaniem, przy zastosowaniu ich do obudowy. W idlu pwm schodzi do 0, bez żadnych regulatorów, na każdej płycie, wentylatory stoją, nie zużywają się, sprzęt się nie kurzy. I jeszcze wszystkie wygodnie podpinasz pod 1 złącze, bez kupowania jakichś splitterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po zakupie SW3 wszystkie inne budżetowe wentyle terkoczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam wentylatorów do Meshify C na front i jeden na top, zastanawiam się nad 2x Arctic p12 pwm pst na front i pure wingsem na top.

Co myślicie? czy może lepiej 140 na front? Ogólnie zależy mi na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Meshify C na front dałbym 2x140mm. P14 PWM PST zbierają bardzo fajne opinie, Pure Wings 2 to też dobre wentylatory. Czego nie weźmiesz będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Meshify C na front dałbym 2x140mm. P14 PWM PST zbierają bardzo fajne opinie, Pure Wings 2 to też dobre wentylatory. Czego nie weźmiesz będzie ok.

p14 nie będą głośniejsze na tych samych obrotach co p12 ? i czy p12 nadają się do pracy w poziomie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbyś może 3 fractali dynamic X2 GP-14 w kolorze czarnym?

 

Przypomniało mi się, że w szafie mi zalegają. Praktycznie nówki, bo używane kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie chce zakładać nowego tematu . Więc mam pytanie.

Armis ar7 tg rgb , postanowiłem zamontować ciche i dość wydajne wentylatory .

Postawiłem na pure wings 2 , i noctua (mam z d14 oryginały).

Na topie mam zamontowane aio , przyszedł rx5700xt i chcę zadbać o lepsze wyrzucanie ciepła z budy.

1 pytanie czy pure wingsy będą oki do tej konfiguracji co niżej ?

2 pytanie wentylator z tyłu obudowy, zostawić , żeby wyrzucał ciepłe powietrze z obudowy, czy odwrócić go żeby napełniał chłodne powietrze do wnętrza ? Jest sens zmieniać ten wentylator? Jeśli tak to 140mm czy 120mm będzie lepsza (zapewne pure wings 2 by go zastąpił). Mam dodatkowy filtr przeciwkurzowy na magnes , więc żaden problem go zamontować.

Czy po prostu przenieść chłodnice na front, a na topie wstawić 140mm wentylatory ? Chce żeby to rozwiązanie było w miarę ciche i wydajne, ogólnie nie mam problemu z temperaturami, ale głośność jest lekko za duża jak na moje ucho .

 

0e999c622f6a94c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz tego P12 na coolerze i jestem zadowolony. 0 terkotania łożyska, można skręcić bardzo nisko jak się chce. Cały czarny przewód, nawet nie ma niepotrzebnej naklejki od wewnątrz (jest tylko stempel z logo w plastiku).

Nie widzę sensu brania/polecania Pure Wingsów w tym przedziale cenowym. Pure wingsy miałem już przepadek nowych z pudełka które terkotały.

 

 

Z mojego doświadczenia wychodzi że arctic jest po prostu lepszy. Widać są wyjątki od reguły w obu przypadkach.

Ale jeżeli odliczyć te wadliwe egzemplarze, oba nie terkoczą, to arctic wygrywa, jest tańszy i oferuje więcej funkcji. Można nawet kupić ten value pack 5szt i wychodzi jeszcze taniej.

Opcja wyłączenia to rewelacja moim zdaniem, przy zastosowaniu ich do obudowy. W idlu pwm schodzi do 0, bez żadnych regulatorów, na każdej płycie, wentylatory stoją, nie zużywają się, sprzęt się nie kurzy. I jeszcze wszystkie wygodnie podpinasz pod 1 złącze, bez kupowania jakichś splitterów.

Mam Cooler Master Silencio FP120 zamontowany na wydmuch z obudowy i tam nadaje się idealnie, bo zamontowany jest na gumowych trzpieniach. Jak zamontowałem go na schładzaczu to wibracje nie były przez nic tłumione i generował się spory hałas. W przypadku Arctic P12 PWM PST nic takiego nie ma miejsca, jak rozumiem? Pytam, te dwa modele wyglądają w zasadzie bliźniaczo.

Edytowane przez manieeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanko, czy arctic p12 pwm pst się nada na aio zamontowane na topie ? Chodzi mi o ciszę/wydajność i cenę, a ta ostatnia jest świetna. Na przód mam kupione Pure wingsy 2 140mm i jedna 120mm , która mogę dac na tył. Ewentualnie mogę dac na tył noctue , będzie miała pomalowana ramke na czarno, żeby nie było egzotyki . Co o tym sądzicie? Karcie zrobiłem uv i zacząłem blokować fpsy na zadowalającym mnie poziomie i karta ledwo co przekracza 60* , w forzie nawet mam poniżej 60* 900rpm i 100fps zablokowanych, więc też mniejsza ilość ciepła się wydziela z budy . Chce zapewnić maksymalny przepływ powietrza z zachowaniem ciszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Cooler Master Silencio FP120 zamontowany na wydmuch z obudowy i tam nadaje się idealnie, bo zamontowany jest na gumowych trzpieniach. Jak zamontowałem go na schładzaczu to wibracje nie były przez nic tłumione i generował się spory hałas. W przypadku Arctic P12 PWM PST nic takiego nie ma miejsca, jak rozumiem? Pytam, te dwa modele wyglądają w zasadzie bliźniaczo.

 

Nie wiem czy te wentylatory CM to to samo, łopatki mają podobny kształt, ale chyba na tym podobieństwa się kończą. Głównie rozbija się o to jaki jest silnik w środku, łożyska itp.

 

Jeżeli chodzi i wibracje, to jak dasz RPM wysoko to pewnie wszystko będzie wibrować, dlatego trudno powiedzieć. Ja mam takiego arctica na coolerze cpu, ale pracuje on w zakresie maksymalnie na 800rpm pod obciążeniem, a to jest ciągle bardzo wolno i cicho. Jakby dać 1800 to jest oczywisty głośny szum, ja nawet tego nie liczę bo nigdy nie używam wentylatorów na tak wysokich obrotach. Jak trzymasz się poniżej 1000 obrotów to problem wibracji nie występuje praktycznie w żadnych wentylatorach. Jest tylko kwestia tego słynnego "terkotania" tzn z silnika może dobiegać charakterystyczne brzęczenie, nawet gdy wentylator kręci się bardzo wolno i nie słychać samego szumu łopatek. Dobre wentylatory tego dźwięku nie powinny wydawać, powinno być słychać wyłącznie szum powietrza, który się wzmaga wraz z rpm, i występuje niezależnie od marki i kształtu łopatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam SW3 120 i nie wibrują jak inne tanie zlłamany. Mam też corsairy AF i SP 120 te wibrują mniej niż Zalamany.

 

SW3 są jednak dalej jak aksamit przy corsairach.

 

140mm jak co też mają znacznie większą skłonność do wibrowania.

 

Noctua jak miałem też się nie telepaly. Były dobrze wyważone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sw3 to nie na moją kieszeń :P.

140mm , wiem że wytwarzają większy hałas, ale i tak u mnie pójdą na podkładki antywibracyjne , z resztą wszystkie wentyle na nie daję , ma być cicho :P.

Noctuy zauważyłem, że są praktycznie niesłyszalne, nawet jak dam wysokie rpmy , a są na sztywno przykręcone bez antywibracji ;) .

Te p12 ludzie polecają z tego co widze, 72zł 3szt z free wysyłką, co mi się dość podoba , tylko nie chciałbym , aby były najgłosniejsze w całym pc. Oczywiście wysteruję tak krzywą, żeby zachować jak największą ciszę i uzyskać jak najwyższa wydajność. Wrzuciłem na top spc sigma pro 120mm, to jest głośniejsza niż karta graficzna przy obciążeniu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie stać już na jakieś tanie dziadostwo. Pierdziele co rusz wymieniać tani syff i całe życie lecieć z tanim syfem. Nic nie piszczy, nie szumi, nie chrobocze, nie wibruje, nie tyrkocze. Wali mnie czy wentyl wisi poziomo czy pionowo. Wiem, że nie robi to im różnicy.

 

Przy 140 pewnie susilbym się na eloop bo są grubsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze znam tą sytuacje "oszczędny 2 razy traci", tylko mnie boli portfel jak mam dać 240zł za 3 wentylatory na aio :P . Równie dobrze, mogę te 240zł dołożyć do budy i kupić jakąś z bardzo dobrymi wentylami i może lepsza :P. Szukam takiego ekonomicznego rozwiązania cena/cisza/wydajność , sw3 to topowe wentyle, więc za jakość się płaci :P.

Najwyżej zaryzykuję te p12, najwyżej zrobię zwrot jak będzie lipa.

 

Zamówione, napiszę czy się u mnie sprawdzą te wentyle :thumbup:

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem masę uszkodzonych wentyli. Skakałem z bubla na bubel.

 

Chcesz ocenić buble wentyle względem bubli wentyli czy są OK? Kup sobie do budy jednego SW3 albo eloopa i do niego porównuj.

 

Ja tam się szarpnąłem raz i z bani. A jeśli miałbym kupić tanio, to na allegro wolałbym nawet za używki się uganiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Be quiet! bardzo chwali się "wyważaniem" SW3 w swoich materiałach marketingowych, ot np:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymagam topu, ale dobrej jakości.

Byle te p12 przy 1200rpm miał głośność spc sigma rgb na 1050rpm , to będę bardzo zadowolony, a jako, że zachciało mi się te aio montować na topie , to podgrzewa mi się chłodnica, więc i siłą rzeczy wentyle na chłodnicy przyspieszają , bo i temp procka jest wyższa po dłuższej rozgrywce ;). W ostateczności kupie thermal gryzlii i przerzucę chłodnicę na front , a mam 140mm 2x pure wings 2 i 1x noctua 140mm pwm , więc z większą łatwością, gorące powietrze będzie uchodzić górą. Przeniesienie chłodnicy na front to będzie moja ostateczność, mam zabudowany front i wentyle 120mm mają większy problem zapewnić większy przepływ powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowę signum sg1 tg i dorzuciłem dodatkowo wentylator arctic p12 i jest on cichszy niż oryginalne w obudowie. P12 jest niesłyszalna do 1000rpm.

Edytowane przez Kowal91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę że Arctic chwali się w P12 jakimś nowym łożyskiem i gwarancja na 10lat.

 

Czyli spoko tylko zachować papiery do gwary.

 

Testów na necie nigdzie nie widziałem, ale skoro łożysko mają mieć wypas, to może rzeczywiście cena/jakość mają szansę być rewelacyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wychodzi że arctic jest po prostu lepszy. Widać są wyjątki od reguły w obu przypadkach.

Ale jeżeli odliczyć te wadliwe egzemplarze, oba nie terkoczą, to arctic wygrywa, jest tańszy i oferuje więcej funkcji. Można nawet kupić ten value pack 5szt i wychodzi jeszcze taniej.

Opcja wyłączenia to rewelacja moim zdaniem, przy zastosowaniu ich do obudowy. W idlu pwm schodzi do 0, bez żadnych regulatorów, na każdej płycie, wentylatory stoją, nie zużywają się, sprzęt się nie kurzy. I jeszcze wszystkie wygodnie podpinasz pod 1 złącze, bez kupowania jakichś splitterów.

 

Nie wiem czy te wentylatory CM to to samo, łopatki mają podobny kształt, ale chyba na tym podobieństwa się kończą. Głównie rozbija się o to jaki jest silnik w środku, łożyska itp.

 

Jeżeli chodzi i wibracje, to jak dasz RPM wysoko to pewnie wszystko będzie wibrować, dlatego trudno powiedzieć. Ja mam takiego arctica na coolerze cpu, ale pracuje on w zakresie maksymalnie na 800rpm pod obciążeniem, a to jest ciągle bardzo wolno i cicho. Jakby dać 1800 to jest oczywisty głośny szum, ja nawet tego nie liczę bo nigdy nie używam wentylatorów na tak wysokich obrotach. Jak trzymasz się poniżej 1000 obrotów to problem wibracji nie występuje praktycznie w żadnych wentylatorach. Jest tylko kwestia tego słynnego "terkotania" tzn z silnika może dobiegać charakterystyczne brzęczenie, nawet gdy wentylator kręci się bardzo wolno i nie słychać samego szumu łopatek. Dobre wentylatory tego dźwięku nie powinny wydawać, powinno być słychać wyłącznie szum powietrza, który się wzmaga wraz z rpm, i występuje niezależnie od marki i kształtu łopatek.

Czyli ten Artcic w PWM nie będzie kręcił w ogóle w idlu? Mówisz też, że Twój na schładzaczu nie przekracza 1000, czyli masz jakiś swój profil prędkości? Jest jakiś program dla wentylatorów w stylu RivaTunera, gdzie można zbudować swoje charakterystyki dla poszczególnych wentylatorów PWM? Pytam bo zastanawiam się nad kupieniem czegoś nowego na schładzacz (Karakorum AlCu) oraz na przód obudowy (ewentualnie na tył, jak się okaże ten CM za głośny w porównaniu z tymi nowymi). Procesor i3 8100, karakorum i aktualnie nań wentylator od obudowy SPC RG1 ale skręcony na maksa regulatorem. Temperatury koło 30 stopni w idlu.

BTW: Ten CM chodzi u mnie na sztywno czyli chyba 1200 RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim ASRocku Z370 Pro4 jest rzeczywiście taka możliwość ale tylko dla 5 temperatur. Rozumiem, że pomiędzy nimi UEFI jest na tyle mądre, że sobie interpoluje? Czy też może odbywa się to skokowo? Nie mam żadnego 4 żyłowego wentylatora żeby to nawet sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale mi ciśnienie podniósł durny babol  W pewnym zadaniu po odszukaniu części należy wykonać prototyp z technologią z zamierzchłych czasów ale nie mogłem zrobić bo NPC z zadania stanął mi przy warsztacie i musiałem fast-travelem iść gdzie indziej sobie uklepać Co za głupota cały stół obleciałem to się nie da bo baran tak mi się ustawił... nosz k....   
    • Przejściowo można, jako obniżenie emisji, ale docelowo do osiągnięcia net zero to już nie. Trzeba będzie wynaleźć jakieś tanie i powszechnie technologie magazynowania albo wychwytu,
    • Karta 3070 8GB nie ma 6GB. Chłodzenie średnie, ale jak zrobisz UV procesora to podejrzewam, że wystarczy do utrzymania przyzwoitych warunków pracy.
    • DG2 to kopia jedynki, w jedynce mam więcej przegrane niż w DG2, i widzę, że to ładniejsza" kopia, plus znerfione kilka elementów z jedynki, ale nie wiem zna stanu gry na premierę, czy np eternal ferrystone było, czy wprowadzili z czasem, jest też normalna jego wersja, w porównaniu do dwójki, w jedynce dawaj nieograniczony teleport do miejsca gdzie odkryliśmy, lub postawiliśmy portal- ten portal w dwójce jest w mikropłatnościach, w jedynce mam w cholerę kamieni teleportacji do przywołania pionków, w dwójce, widzę, że w tym samym czasie co w jedynce zdobywam go dużo wolniej i mniej, ale obstawiam, że podnieśli poziom trudności plus dodali opcję kupienia tego w mikropłatnościach, stąd jest go bardzo mało. Jak się podoba jedynka to i dwójka się spodoba, mi się podoba, jest dużo bardziej urozmaicona, mimo tego cyrku z DLC, ale one nie muszę wpływać na naszą grę, gra jest tak stworzona, jedynce było to samo, tylko jak piszę, pewne elementy są znerfione i ograniczone, zapewne pod próbę wciskania graczowi mikropłatności, zapewne to trafne moje domysły i nie tylko. Gra ma kilka mankamentów, jak prawie w kółko walczymy z tymi samymi, w jedynce to samo, walki, gobliny, bandyci, o cyklop, troll i koniec, czasem harpie, w dwójce to samo, plus kilka nowych zagrożeń, ale w dwójce jestem na początku przygody. Nie wiem co Kiszak opowiada, bo nie chcę sobie spoilerować, ale podglądałem jego wcześniejsze wywody z gry, i cóż ciężko się nie zgodzić z kilkoma rzeczami, ale były one już podawane w temacie.
    • I dobrze bo ER jest świetny.Podziwiam skila i wytrwałość ludzi pokonujących takich bossów bez lvl postaci
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...