Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Racja, teraz zobaczyłem testy na youtube, zawsze wydawało mi się, że tylko wersja PWM ma dobry zakres regulacji.

Jak nie będziesz widział tych kolorków to bierz noctua. Bardzo cichy wentylator, jest w stanie pracować średnio 300 RPM niżej przy zachowaniu tej samej głośności co Noiseblocker/Be quiet.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

podwójny post, do usunięcia

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się jakiś dobry 120-140 mm z podświetleniem i do pracy w poziomie w bardziej rozsądnych cenach niż 100+ zeta?

 

Zwykły kolor starczy nie musi być ARGB bo mi się sterowania tym do mobo podpinać nie chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurcze cały misterny plan w ... właśnie sobie uświadomiłem, że muszę je zamocować śmigłem do sufitu jak chce by kierował powietrze w gpu

 

edit: znalazłem Akasę

 

http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=product/product.detail.tpl&no=181&type=Fans&type_sub=LED&model=AK-FN103

 

co prawda złącze 3 pin, ale płyta może sterować też przez DC to zamówiłem 1 szt. na próbę.

 

Conajwyżej oddam i wezmę Arctica w to miejsce i oleje podświetlenie.

Edytowane przez michaelius33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wentylatory polecacie do radiatora SilentiumPC HE924? Stockowo ma jeden 92mm. Myślę o 2x120mm, jakichś budżetowych. Opłaca się w ogóle wymieniać wentylatory czy lepiej kupić nowe chłodzenie za max 200zł? Więcej nie chcę wydawać, bo to do 4670k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamontujesz wentylatora 120mm bo nie masz zapinek pod 120mm. Na fabrycznych zapinkach zainstalujesz tylko wentylator 92mm.

 

To chłodzenie jest relatywnie małe i ma średnią wydajność. Dołożenie większych i lepszych wentylatorów wcale dużo nie da. Lepiej po prostu kupić nowe chłodzenie - chociażby Fortis 3 za 140 zł bez problemu poradzi sobie z tym i5 4670k. Inna sprawa, że przy tym i5 podstawą do zbicia temperatur powinien być deliding IHS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jakiego minimalnego rpm schodzą Silent Wingsy 3 w wersji High Speed (1600rpm max) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje wentylatory (12cm) do obudowy silentiumpc sg1x.

Dwa podswietlane na przod do chlodnicy aio i dwa na gore jako wyciag (najlepiej bez podswietlenia).

Jakos specjalnych typow nie mam, na aio moze thermaltake riig 12 led red? Dobre to sa wentylatory? Cene maja umiarkowana (40zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie 140 mm? Grubosc dowolna, ale najlepiej 25mm. Zalezy mi na dobrym przeplywie powietrza w stosunku do halasu, braku led. Planuje brac 1200 rpm.

Moze https://proline.pl/w...1200rpm-p934200 ?

Edytowane przez doopan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu. W okolicy 90 zł brałbym Silent Wings 3, drożej Noiseblocker B14-PS (29mm grubości). W okolicy 60 zł te Noctuy są ok, chociaż osobiście nie przepadam za serią redux, bo Noctua je mocno okroiła - to tak naprawdę starszy model, gorzej wykonany, bez gumek antywibracyjnych etc. Nadal jest to jednak dobry wentylator :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu. W okolicy 90 zł brałbym Silent Wings 3, drożej Noiseblocker B14-PS (29mm grubości). W okolicy 60 zł te Noctuy są ok, chociaż osobiście nie przepadam za serią redux, bo Noctua je mocno okroiła - to tak naprawdę starszy model, gorzej wykonany, bez gumek antywibracyjnych etc. Nadal jest to jednak dobry wentylator :).

 

Budzet zalezy troche od sensownosci zakupu :) :) Ale nie chcialbym raczej przekraczac 65 zl za sztuke. Co do gumek antywibracyjnych, to nie sa mi potrzebne - calosc bedzie przykrecona wkretami do bardzo sztywnej, mdfowej obudowy i ma sluzyc do wpompowania i wypompowania powietrza.

 

Bequiet mnie zrazil kupa negatywnych opinii co do trwalosci czy tez kontroli jakosci, cena tez kiepska. Ten od Noiseblocker ciekawy, ale prawde mowiac troche drogi:)

 

Obecnie wachama sie miedzy redux a arctic z serii F. Przydzadza mi sie tez wentylatory do obudowy PC (2 brakuje, pozostale - 2 fabryczne od chlodnicy nxzt i 4 czy 3 fabryczne od obudowy fractal design) chyba zostawie, bo w sumie radza sobie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast serii F od Arctic rozważ serię P - to nowe wentylatory, poprawione. Mają znacznie lepsze łożysko niż stare F12 czy F14 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast serii F od Arctic rozważ serię P - to nowe wentylatory, poprawione. Mają znacznie lepsze łożysko niż stare F12 czy F14 :).

 

Jasne, rozwaze - powiedz mi prosze, czy to nie jest tak,ze F jest pod "flow" a P pod "preasure" ? Mi wlasnie o flow chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak jest, seria P jest optymalizowana pod ciśnienie, seria F, w sumie chyba pod nic nie jest optymalizowana :E. Wcale nie jest też powiedziane, że wentylatorów nastawionych na ciśnienie statyczne nie możesz używać jako pchających powietrze do obudowy - różnice w wydajności będą marginalne, a ze względu na znacznie lepsze łożysko brałbym P12. W drugą stronę niestety dobrze to nie działa :P. Przy zabudowanym froncie lub zapchanej obudowie (np klatkami an dyski) tak czy siak wentylatory z wyższym ciśnieniem statycznym spiszą się lepiej.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ARCTIC P12 i P14 to anprawdę taki fenomen jak piszą wszędzie? Bo mam obecnie same pure wingsy 2 i zastanawiam się czy pod chłodznice dokupić jeszcze 4 pure wingsy 2 pwm czy wymienić wszystko na rzecz P14/P12. Musiałbym dokupić 1x 120mm pwm i 3x 140mm pwm high speed, a jakbym wymieniał wszystko to wychodzi 6x 120mm p12 i 3x 140mm p14. Ciekaw jestem jak z pracą w poziomie p12 bo purewings pracują już 3 lata i nic nie terkocze.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłodnice są wersję PST (wyższe ciśnienie statyczne). Ogólnie P12 i Pure Wings to bardzo podobny jak nie ten sam poziom, jak masz już Pure Wings to dokup kolejne i po sprawie.

Edytowane przez Kjubb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz cenowo jest kiepsko. Niedawno kupowałem 140mm pwm high speed 1600rpm 2 sztuki za łacznie 65 zł a teraz jedna za 45-55 jest :/ Ale i tak wyjdzie mnie to pewnie korzystniej niż wymiana wszystkiego na P12/P14. Z tego co kiedyś pisało Be Quiet to pure wings były tworzone z myślą o chłodnicach. Niewykluczone że i tak za jakiś czas będę wymieniał wszystko bo 3 lata to już sporo i tylko czekać aż zacznie terkotać i szurać w łożysku.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu komputronik rozdawał wersję 120mm za dwadzieścia kilka złoty, w obecnej sytuacji może być tylko gorzej :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno na allegro 140mm high speed były za 32 zł, teraz w tym samym sklepie 47 zł :/

 

Może generalnie nie ma sensu pchać się w push&pull tylko zostawic wentylatory po jednej stronie nawet jeśli zamierzam używać chłodnic xt45 alphacoola.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

push&pull daje mało, lepiej już zainwestować w lepsze wnetylatory typu Noiseblocker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P12 PWM PST ma to samo ciśnienie co P12 PWM i zwykły P12, różnica to możliwość szeregowego łączenia ze sobą wentylatorów, co ogranicza ilość okablowania.

 

P12 i PW2 to ten sam poziom, jak już masz PW2 to dokup PW2 i po sprawie.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obudowe Fractal Define R4 z oryginalnymi wentylatorami Fractal Silent Series R2 1000obr przy 12V. 1 na przodzie i 1 na tyle.

Z racji ze maja juz prawie 7 lat i zrobilo sie terkotanie chce wymienic na nowe.

Obecne lataja na 5V przy normalnym korzystaniu i 12V podczas grania.

 

Czym sie sugerowac wybierajac wentyl na przod lub tyl? Ktory ma miec wyzszy parametr cisnienia statycznego a ktory przelywow?

Wentylatory 140mm/ max 1200obr ale nie glosniejsze niz obecne na 1000obr, startujace na 5V ewentualnie PWM w podobnym zakresie obrotow. Rowniez zeby nie terkotaly bo obudowa stoi 40cm ode mnie na biurku

Cena max 80zl za szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał arctica zamiast purewingsa. Jak to kumpel określił. Arctic to łożysko Premium Ale plastiki najsłabsze.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jest promka na lords of the fallen, pytanie mam, ile zajmuje przejscie tej gry, moze nie na 100 procent, no ale raczej tak zaglądając wszędzie i nie będąc zbyt dobrym w soulslikei
    • Odnoszę się do testu AORUS'a https://tftcentral.co.uk/reviews/gigabyte-aorus-fo32u2p Będzie dostępne dla wszystkich do przeczytania za kilka dni ponieważ na obecną chwilę recenzje mogą przeczytać patronaci z early access. I sam się może w końcu przekonasz.   Oni ze sprzętem potwierdzają to co powtarzam już kilka razy - dałem ci nawet kilka wykresów oraz cytat odnośnie HDR z tej recenzji, @MSky7 potwierdza nawet z jego "lux sprzętem" gdy sam zaczął badać temat ale nie wiem czemu cały czas idziesz w zaparte i chowasz głowę w piasek.
    • Mogą być wydane na rozwój firm, które na tym eksporcie zarabiają, tym samym na tworzenie nowych stanowisk pracy. Opłaca się importować technologię, bo to też rozwój. Import towarów i siedzenie we własnym grajdołku z daną pulą pieniędzy, którą poszerza się wyłącznie przez dodruk prowadzi do wewnętrznej dyktatury ekonomicznej i do zubożenia społeczeństwa. W sumie coraz częściej potwierdza się to co pisałem, że moim zdaniem ekonomiczne poglądy oparte na poglądach Konfederacji to kapitalizm w najgorszej formie skupiający się tylko na dwóch klasach: bogatych i biednych, gdzie biedni będą ekonomicznymi niewolnikami bogatych.  
    • Teoretycznie pozwala Ci to na przenoszenie windowsa na kolejny komputer. Ogólnie przy reinstalacji systemu powinno złapać klucz z płyty głównej, ale dodałbym jego numery przy sprzedaży. Windows 11 na dysk HDD to musi być męczarnia  
    • Jak nie masz spadków poniżej 200 to nie ma tematu ale 75hz w csie to jest dramat + ta gra działa zle na wszelkiej synchronizacji i po prostu bez gra się najlepiej przynajmniej tak było w cs go  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...