Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli push & pull nie daje zbyt wiele to w sumie nie muszę nic dokupić bo mam wystarczajaco na 2 chłodnice w PUSH :P

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na chłodnicy u siebie 3x NB-eLoop B14-1 140mm. Pytanie czy nie da sie mocniejszych statycznych dostać na rynku? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eLoopy to świetne wentylatory na chłodnicę, ale B14-1 mają strasznie niskie obroty, więc ciężko wycisnąć z nich jakaś lepszą wydajność. B14-PS z kontrolą PWM sprawdziłyby się idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No te B14-PS widze mają 2x większe CFM od moich B14-1. Czas na upgrade

 

Zastanawiam się między B14-PS które mają 84CFM a takimi Noctua NF-A14 3000 o CFM 158 - tylko łopatki tych nie wyglądają na statyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na CFMy i nie porównuj ich między producentami, bo każdy stosuje inną metodologię jeśli chodzi o pomiary i wartości te są nie porównywalne :P.

 

Siłą rzeczy ta Noctua będzie miała 2x takie osiągi skoro ma 2x takie obroty :P.

 

NF-A14 to dobre wentylatory, nawet bardzo dobre, ale osobiście wolę B14-PS, które ze względu na większą grubość (29mm vs 25mm) spisują się trochę lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zawisztheblack

ostatnie pytanie - czy Prisma AL-14 ARGB będą zbliżone wydajnościowo do B14-PS? CFL na poziomie 104 daje nadzieje a producent wspomina o radiatorach ale nie jestem już niczego pewny bo nigdy nie przywiązywałem wagi do wentów, pewnie dlatego wybrałem b14-1 a nie b14-ps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prismy to całkiem fajne wentylatory, miałem kilka sztuk wersji 120mm, ale do eLoopów trochę im brakuje - mają gorsze łożysko. Do tego po raz kolejny B14 ma przewagę ze względu na grubość.

 

Jak chcesz to bierz te Prismy - są spoko. Można je łączyć jedną z drugą jeśli chodzi o oświetlenie, co wiele ułatwia :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc :)

Zostało ustalone że w moim pc brakuje tłoczenia powietrzem a te B14-1 sa niesłyszalne ale 43cfm to przy graniu zdezycowanie za mało :)

 

Szukam przede wszystkim osiągów, RGB jest drugorzędne, dlatego większość świecidełek typu corsair odpadło. Jeżeli odczuwalną różnicą będzie zakup B-14PS to padnie na nie, ale jak te Prismy (jedyne RGB o sensownym współczynniku upgrade moich aktualnych wentów) są niedużo gorsze to niech sie świeci :)

 

Tym bardziej że moje mobo ma sterownik RGB wiec wystarczy to pospinać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj panie, nie tak szybko :P. Jeśli mówimy o płycie z Twojego podpisu, to ma ona złącze 4-pin 12V RGB, a Prisma AL-14 ARGB jak sama nazwa wskazuje to wentylatory ARGB z wtyczką 3-pin i działające na 5V :P. Oba standardy sa niekompatybilne i nie podłączysz tych wentylatorów pod swoje mobo :).

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wspomniana kompatybilność z Asus Aura tyczy sie jedynie softu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus Aura to szerokie pojęcie. Wentylatory są kompatybilne z Asus Aura, ale Ty nie masz odpowiednich złącz na mobo, żeby podpiąć ich oświetlenie. Masz tylko złącza pod standardowe RGB, które nie robi tęczy i innych głupich efektów :P.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, chcę do obudowy BitFenix Prodigy ITX dać coś na przód. Na wydechu i na coolerze są wydajne po jednym Tr TY147WB

Myślałem o Spectra 200mm, ale może dać dwie 12-ki i je trochę skręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe wentylatory SPC - Corona

 

napis proszę dodać we własnym zakresie, na pewno będziecie mieć lepsze pomysły niż ja, bo nażarłem się właśnie makaronu i mnie śpiór bierze

 

thumb_black-head-tap-guy-meme-generator-50418634.png

 

jo sorki, zmieniłem focię - u mnie się normalnie wyświetlało, teraz powinno być OK?

Edytowane przez kater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten link to do księgi guinesa chyba za długość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po wiela too??

Może bym zapodał jakie 2x argb+ na frontowo :)

Edytowane przez pierote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuszony poleceniami p12 zakupiłem na próbę po jednej sztuce p12 pwm pst i p14 pwm pst. Zobaczymy czy takie to fajne jak mówią ;) Są w top 5 polecanych wentylatorów na chłodnicę co jeszcze bardziej mnie zaciekawił oz racji że zmierzam w stronę LC za jakiś niedługi czas :)

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo dobre w swojej cenie, nie ma co porównywać do NB, ale to w ogóle inna półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo dobre w swojej cenie, nie ma co porównywać do NB, ale to w ogóle inna półka.

 

Mysle,ze dlatego wlasnie warto je porywnywac - by zobaczyc, czy faktycznie cos zyskujemy po olbrzymiej doplacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś wentylatory thermalrighta (TY-147 np.) do arcticów P14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie wentylator do zasilacza 500w? Zależy mi na ciszy. Aktualnie mam podpięty SilentiumPc Zephyr 120mm (3-pin) pod płytę główną ale chciałbym zmienić na coś o lepszej kulturze pracy.

 

Zasilacz:

https://www.chieftec.eu/pl/zasilacze/ps-2/seria-iarena/gpa-500s8.html

 

W zasilaczu jest złącze 2-pin, w specyfikacji jest informacja, że zasilacz kontroluje prędkość wentylatora. Z tego powodu wolałbym nowy zasilacz podpiąć bezpośrednio w zasilaczu zamiast w płycie głównej. Myślałem żeby kupić Noctua NF-F12 PWM, ale tam są 3 albo 4 piny. Ewentualnie przejściówka (3 -> 2 pin), tylko czy wtedy będzie to działać jak powinno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua NF-F12 PWM jest więcej warta niż ten zasilacz, więc to średni pomysł. Jak chcesz wydać ponad 100 zł na wentylator, to już lepiej zmienić ten zasilacz na coś lepszego, bo to mocno przeciętna konstrukcja.

 

Możesz wziąć zwykłe Arctic P12 (wersja bez PWM), który ma wtyczkę 3-pin. Odpiąć fabryczny wentylator i uciąć mu wtyczkę zostawiając trochę przewodu. Obciąc wtyczkę z P12 i przytlutować przewód 12V i GND do wtyczki 2-pin i gotowe. Ewentualnie to samo zrobi taka przejściówka. Tylko upewnij się, ze wentylator w tym Chieftecu jest podpinany na wtyczkę, a nie wlutowywany bezpośrednio w PCB, bo tak często się to zdarza w zasilaczach.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P12 jest lepszy od Zephyra, zwłaszcza jak pracował on w pozycji poziomej i zaczął terkotać.

 

Na Twoim miejscu sprzedałbym tego Chiefteca dopóki jest coś wart. Najlepsze co dostaniesz do 200 zł to Vero L3 500W lub L3 600W - kultura pracy jest ok, bo do 50% obciążeni trzyma jakieś 700 RPM na wentylatorze. Ewentualnie Supremo L2 550W za 260 zł - to już naprawdę fajny zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za modele zasilaczy. Dodam, że swój zasilacz mam w pozycji pionowej i terkotu nie słychać, tutaj raczej chodzi o szum spowodowany ciągłą pracą na 1200 RPM. Próbowałem zmniejszyć ilość obrotów w ustawieniach płyty głównej ale nie mogę w tym modelu tego zrobić (jest bez PWM).

 

Jeżeli podepnę tego P12 (zredukuję na dwa piny) w zasilaczu to będzie on regulował obroty?

Edytowane przez creshu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zasilacz sam będzie regulował obroty w zależności od temperatury, która w nim panuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...