Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

A co z Yate Loon 120mm 2200rpm D12SH-12 :> ? Myślę że to dobra alternatywa dla Zephyra czy Roxo a już na pewno nadaję się najbardziej z tych trzech do pracy w piziomie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fesera Triebwerk lub jakąś Deltę :]

Ten Faser jest wysadzany diamentami albo srebrem? 100 zl za 12cm wentyla to rozboj w bialy dzien, cene wziolem ze sklepu na C. Jeszcze 50 zl to ja rozumiem ale w tej cenie mozna miec wentylator pokojowy, wystarczy otworzyc boczny panel, wrzucic najwyzszy bieg i heja wszystkie 12 cm wentyle wysiadaja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze taki wentylator za ta stowke ma najlepsze lozysko i tak ustawione/wyprowfilowane skrzydla, ze ma i wydajnosc i cisze. W wentylatorkach do 50zl przewaznie trzeba wybierac miedzy tymi dwoma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko mi nie mow ze ten faser jest cichy na maksymalnych obrotach bo w to nie uwierze, miales go kiedykolwiek u siebie czy sa to jedynie teoretyczne wywody?

Kazdy wentyl przy wysokich obrotach jest slyszalny nawet jakby mial topowe lozysko i wygiecie lopatek, bo szumu powietrza sie najzwyczajniej nie da wyeliminowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Tylko, ze taki wentylator za ta stowke ma najlepsze lozysko i tak ustawione/wyprowfilowane skrzydla, ze ma i wydajnosc i cisze. W wentylatorkach do 50zl przewaznie trzeba wybierac miedzy tymi dwoma...

 

Wątpie, praw fizyki nie przeskoczysz (1800 rpm :E)

 

Ogólnie to moim zdaniem najbardzeij opłacalne są wentylatory w przedziale do 35 zł - dużo lepsze od tych za ~20 zł, a stosunkowo niewiele gorsze od tych za 50-60 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Enermax UCTB12 / Enermax UCMA12 / SilentiumPC Sigma EVO / Fander Selekta / Xigmatek Blueline

 

dsc00288.jpg

 

"Wściekło-żarówiasty" zielony az razi w oczy :E

 

A ten napęd DVD-RW co robi na dole? :E

 

Fajne czerwone Ferrari ;)

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rzeczywistości jest żywy zielony i nie razi tak po gałach.

 

A co do ferrari to F50 :D a obok stoi Porshe GT3

 

 

Napęd był chwilowo na dole bo tam było najwygodniej ale muszę kupić sobie jakiegoś na SATA bo ata strasznie się ciężko układa. Teraz nie mogę dojśc do ładu z kablami pomimo iż zasilacz modularny :E Najlepiej będzie wszystko bezprzewodowo puścić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały OT.

Ktoś wcześniej polecał tu Xigmatek z serii XLF. Ja poszukuję dwóch wentylatorów na cooler Zalman FLEX - powinny być wydajne (duże CFM i ciśnienie statyczne) oraz ciche. Obecnie mam na tym coolerze Tacens Ventus, ale temperatury procesora (i5 760) po niewielkim OC są niezadowalające. Otrzymałem poradę, że winna może być źle nałożona pasta i kiepski wentylator. Zamierzam tego Tacensa wrzucić na tył obudowy jako odprowadzanie powietrza..i dokupić jakieś 2 nowe wentylatory na w/w Zalmana. Najbardziej zainteresowany jestem właśnie tym Xigmatekiem. Może wiecie jak w rzeczywistości wygląda kwestia poziomu głośności tego modelu i jakie ma ciśnienie statyczne?

Aha, podobno jakiś pisk jest na max. obrotach - co to za pisk, naprawdę taki znaczny? ..może egzemplarz był trefny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Znalezione w sieci:

 

Źródło?

 

Wentyle Scythe, Enermax, Noiiseblocker, Thermalright, Noctua, Geild, Xilence, Akasa, Nexus(?), GlacialTech(?) i jakieś Zaward(?) oraz Nexus(?). A gdzie reszta? Gdzie Cooler Master, Arctic Cooling, SilentiumPC, Fander, Xigmatek, Be Quiet, Coolink, Fractal, Revoltec, Silverstone, Tacens, Antec...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL

Źródło?

 

Wentyle Scythe, Enermax, Noiiseblocker, Thermalright, Noctua, Geild, Xilence, Akasa, Nexus(?), GlacialTech(?) i jakieś Zaward(?) oraz Nexus(?). A gdzie reszta? Gdzie Cooler Master, Arctic Cooling, SilentiumPC, Fander, Xigmatek, Be Quiet, Coolink, Fractal, Revoltec, Silverstone, Tacens, Antec...???

Kto na zagranicznym portalu będzie testował wentylatory SilentiumPC, skoro pewnie nie można ich u niego w kraju kupić. I nie mów, że nie znasz Nexusa. To jeden z najbardziej polecanych (za granicą) wentylatorów do cichych komputerów. Jest referencyjnym wentylatorem SPCR. Wentylatory Glacialtech też są w miarę znane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto na zagranicznym portalu będzie testował wentylatory SilentiumPC, skoro pewnie nie można ich u niego w kraju kupić. I nie mów, że nie znasz Nexusa. To jeden z najbardziej polecanych (za granicą) wentylatorów do cichych komputerów. Jest referencyjnym wentylatorem SPCR. Wentylatory Glacialtech też są w miarę znane.

Owszem, na polskim rynku są produkty i mniej popularne (jak właśnie Nexus czy też Nox) ale takie marki jak Antec, Arctic, Coolink czy też Silvertsone są raczej "światowe" (a przynajmniej mocno europejskie) i mogliby je uwzględnić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać, że temat przykleili i myślę, że tak będzie najlepiej ... może będzie mniej niezdecydowanych i mniej syfu na forum ... zdecydowany + :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej tabelce scythe slip stream 1,6k obr/min jest wydajniejszy od scythe kaze maru 1,8k przy czym maru byl najglosniejszy w zestawieniu. Chyba mieli uszkodzone lozysko stad mniejsza wydajnosc i halas.

ciekaw jestem jak bardzo halasuje najwydajniejszy w zestawieniu scythe kaze 3k obr/min, oplaca sie go wziasc jako kompaktowy wentylator pokojowy ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej tabelce scythe slip stream 1,6k obr/min jest wydajniejszy od scythe kaze maru 1,8k przy czym maru byl najglosniejszy w zestawieniu. Chyba mieli uszkodzone lozysko stad mniejsza wydajnosc i halas.

ciekaw jestem jak bardzo halasuje najwydajniejszy w zestawieniu scythe kaze 3k obr/min, oplaca sie go wziasc jako kompaktowy wentylator pokojowy ? :E

 

Ponoć 45,9 dB. Czyli mniej więcej jak tańszy okap kuchenny.... Jak ktoś go kupił to współczuję, chyba że go skręci na minimum. Ale wtedy po co taka moc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Enermax UCBT12 T.B. Silence (900 rpm)

 

Plusy:

-łożysko

-kultura pracy w poziomie

-wydajność w swoich obrotach

-cisza

 

Minusy:

-niski zakres obrotów

 

Noiseblocker PL1

(900 rpm)

 

Plusy:

-wydajność w swoich obrotach

-łożysko

-bardzo długa praca łożyska

-kultura pracy w poziomie

-cisza

-bliźniacze PL2 polecane do fanswapa zasilacza

 

Minusy:

-niski zakres obrotów

 

Uwagi:

Można się też zainteresować bliźniaczym PL2 różniącym się tylko prędkością obrotową (1400 rpm).

 

 

Wadą nie może być niski zakres obrotów, każdy kupujący wie co kupuje i ile ma obrotów, po drugie niektóre serie wentylatorów mają różne wersje z rożnymi obrotami i jak komuś jest mało to kupuje model z większymi obrotami. W tych przykładach ta niska ilość obrotów jest zaletą bo dzięki niej wentylator pracuje ciszej. Brak w danych parametru MTBF, który pokazuje jakość zastosowanych silników w wentylatorach. Po za tymi drobnymi uwagami, temat dobry :thumbup:

 

 

X Thermal 120mm

plusy

-niesłyszalny

minusy

średnia wydajność

cena

Xthermala nie można zaliczyć do średnio wydajnych, bo po zastosowaniu przejściówki zmniejszającej obroty to on jest cichy ale się tylko kręci i praktycznie nie wieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Miał ktoś styczność z Scythe S-Flex? Jak z łożyskiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xthermala nie można zaliczyć do średnio wydajnych, bo po zastosowaniu przejściówki zmniejszającej obroty to on jest cichy ale się tylko kręci i praktycznie nie wieje.

Fakt ale swojego czasu naprawdę nie miały sobie równych :) Jedynie Noiseblockery XL1 były z nimi porównywalne ale i tak XL1 miały słabsze łożysko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z wentylatorami Arctic Cooling?

W zestawieniu nie ma żadnego a to dobre i tanie wentylatory :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z Scythe S-Flex? Jak z łożyskiem?

Pamiętać należy, że ma już swoje lata ale jest to dobre łożysko. Oparte na opatentowanej przez Sony Corporation technologi FDB (Fluid Dynamic Bearing),przedłuża żywotność wentylatora i znacznie zmniejsza szumy podczas pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chce mieć niesamowitą wydajność to polecam

http://www.proline.pl/?p=SCY+SLIP+120+1900

dobrze odrazu dokupić

http://www.proline.pl/?p=SPC+F120

albo chociaż to

http://www.proline.pl/?p=SCY+KAZE+Q+325+BL

Najlepiej oba

 

Mam ten wentyl i przewiewa obudowę. Po zamontowaniu

SilentiumPC F120 Antivibration KIT

Żadne odgłosy oprócz szumu sie nie wydobywaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z racji tego,że zepsuł mi się mój zasilacz(Muszę przylutować kabelek to gniazdka bo nie styka i nawet jak wpinam kabel to nie dostaje prądu i nie mogę kompa włączyć)postanowiłem wymienić w nim przy okazji mój wentylator w nim.Jak pewnie wiecie OCZ StealthXStream SXS 500 W jest troche głośnym zasilaczem więc chce coś z tym zrobić.

Możecie mi polecić dobry wentylator,przede wszystkim CICHY do 20zł?

Nie pytałbym się gdyby nie fakt,że teraz siedzę w konsolach i nie za bardzo wiem co teraz jest dobre.Jeśli pytam się w złym temacie to napiszcie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobry wentylator,przede wszystkim CICHY do 20zł?

To się niestety wzajemnie wyklucza. Na Twoim miejscu na wentylatorze do zasilacza bym nie oszczędzał. Proponuję dozbierać do 30-35zł i kupić jeden z poniższych:

 

SilentiumPC Sigma Evo

Scythe Slip Stream 1200

Fander Selekta

Noiseblocker XL2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...