Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, maras2574 napisał:

I właśnie dlatego zrezygnowałem z tego programu, nie potrzebuję takiego kombajnu ;) Za dużo tego wszystkiego :) Malutki, leciutki Argusik mi wystarczy :)

Też tak miałem jak za pierwszym razem odpaliłem FAN CONTROL po ARGUSIE. 

Ale to że nie rozumiałem prostoty tego programu i jak bardzo ułatwia przez tą prostotę konfigurację to moja wina a nie softu ? Za drugim razem się przełamałem i zrozumiałem, że to nie Argus jest prosty, tylko prostacki. A prosty w konfuguracji jest właśnie FanControl. Trzeba tylko umieć używać dotykowy wyświetlacz a nie pisać SMSy z klawiaturki numerycznej. Tak z początku tez tak myślałem, a na ciula mnie smartfon, przecież klawiaturka numeryczna jest prostsza i przyjemniejsza do pisania smsów. Argus to właśnie ta klawiaturka a Wy jesteście jak ja, zdziadziali XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maras2574 napisał:

Wiedziałem że to napiszesz :D Źle się wyraziłem, chodziło mi o łatwy ;)

Otóż to 

no.. 

Czyli dokładnie jak napisałem tutaj:

"Tak z początku tez tak myślałem, a na ciula mnie smartfon, przecież klawiaturka numeryczna jest prostsza i przyjemniejsza do pisania smsów. Argus to właśnie ta klawiaturka a Wy jesteście jak ja, zdziadziali XD "

 

Przecież wiem o co chodzi. Na cholerę ten samochód jak koń wóz ciągnie, bez tych wszystkich przycisków, guziczków, patyków, pedałów? :P 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Minciu napisał:

a Wy jesteście jak ja, zdziadziali XD 

Mamy swoją wersję i będziemy się jej trzymać :rotfl:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, maras2574 napisał:

W Argusie też można tylko te co potrzebne ;)

https://i.imgur.com/5ia90uk.jpeg

Ale co tutaj można? Dla mnie to tam jest milion zakładek, których oglądać nie chcę ? tak samo jak dalej przesyt informacji. 

Ja ostatecznie tych informacji nie potrzebuję, chcę suwaczek na wierzchu o którym pisaliśmy :P  JEDEN SUWACZEK do trzech wyjść wentyli z obudowy. Chcę przesunąc jeden suwaczek i zmienić prędkość wentyli.

? Daj screena :P 

 

a zapomniałbym. Trochę to głupie, ale te procenty sterują też wentylami 3 pin na pamięciach.. muszę zerknąć chyba, czy to ja nie jestem jednak głupi i % to nie %PWM a % maksymalnych obrotów wentyla, które można nawet zmienić ? Byłoby miło ;) 

 

A i FanControl ma ciemny profil, ewentualnie dowolne ręczne nastawy lub synchronizacja z kompozycją systemu. To tez jest proste ;) Mamy to w Argusie?

6 minut temu, maras2574 napisał:

Mamy swoją wersję i będziemy się jej trzymać :rotfl:

30+ i win98/xp zakorzeniony z nawykami XD Ja już tą swoją wersję puściłem, nie ma sensu trzymać się kurczowo uwstecznienia ;) 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Minciu napisał:

chcę suwaczek na wierzchu o którym pisaliśmy :P  JEDEN SUWACZEK do trzech wyjść wentyli z obudowy. Chcę przesunąc jeden suwaczek i zmienić prędkość wentyli.

? Daj screena :P 

Ale jest taki suwaczek dla wentyli od obudowy pod nazwą "PHANTEKS P600s", tylko jak widać mam na Curve, czyli na auto według krzywej ;) 

Screena nie dam bo jestem w robocie, a piszę z tel (masakra), ale jak Ci bardzo zależy popołudniu jak najbardziej :P

9 minut temu, Minciu napisał:

A i FanControl ma ciemny profil, ewentualnie dowolne ręczne nastawy lub synchronizacja z kompozycją systemu. To tez jest proste ;) Mamy to w Argusie?

Mamy różne skórki, ciemne, jasne, tęczowe....:E

40 minut temu, Minciu napisał:

Zdecydowanie lepiej niż Argus który dodatkowo jest PŁATNY :P 

52zł to nie majątek ;) Tyle że to licencja na rok, której nie trzeba przedłużać. Brak będzie tylko aktualizacji, która była tylko raz od kiedy kupiłem, czyli od października :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, maras2574 napisał:

52zł to nie majątek ;) Tyle że to licencja na rok, której nie trzeba przedłużać. Brak będzie tylko aktualizacji, która była tylko raz od kiedy kupiłem, czyli od października :E

Tymczasem w darmowym sofcie:

https://github.com/Rem0o/FanControl.Releases/releases

W styczniu tego roku była opublikowana setna rewizja programu. Do dnia dzisiejszego wyszło 115 wersji programu w tym tylko w tym roku było ich 15. Program cały czas się rozwija a nie tylko doi odcinając kuponiki ;)

 

Nie będę płacił za rozwuj programu, który się nie rozwija. A jest mocno niedorozwinięty co widac po zacowanym UI. Jak z win 95 wyjęty 

 Myślę że dużo łatwiej jest zrozumieć, że jedna krzywa może zostać przypisana do 5 wentylatorów i nie trzeba jej tworzyć 5 razy oddzielnie dla każdego wentylatora. To jak wspomniane telefony. Po co naciskać 3 razy cyfrę w klawiaturce aby zrobić literkę, jak można wcisnąć raz literkę ? :cassetete:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żałuję że kupiłem, mi program pasuje, ktoś nad tym pracował i należy mu się ;) Wygląd mnie nie obchodzi, i tak go nie widzę, chyba że chcę coś zmienić ;) Z resztą to ma działać, nie wyglądać ;) I działa. Nie ma aktualizacji..., nie przeszkadza mi to. Widocznie nie potrzeba grzebać przy czymś co jest już dobre ;)

Coś się tak przyczepił tego Argusa ??? :E Mi pasuje Argus, Tobie Speed Fan i koniec tematu. I tak zrobiliśmy tu niezły burdel ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
33 minuty temu, maras2574 napisał:

Widocznie nie potrzeba grzebać przy czymś co jest już dobre ;)

Wspomnisz swoje słowa tak jak ja, jak chciałem podpiąć Corsaira H110i GTX i okazało się, że Argus obsługuje te chłodzenie, ale w nowszej wersji niż pozwalała na to aktualizacja.

Racji czy tak masz w pełni, program Ci pasuje i to jest najważniejsze. Z mojego punktu siedzenia jednak świadomy wybór płatnego oprogramowania, z góry ograniczonego rozwojem wydaje się nader osobliwym kiedy w jego miejsce możemy użyć coś darmowego, ciągle rozwijanego i z taką samą funkcjonalnością (jeżeli nie większą, ale to już nie wiem jaką funkcjonalność ma aktualnie argus) przy podobnym poziomie obsługi. W każdym razie ponownie: najważniejsze, żebyś był zadowolony, a jak jesteś to reszta się w tym wypadku nie liczy.

Edytowane przez SherrySherryLady
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 14.05.2022 o 00:08, maras2574 napisał:

Chcę założyć te dwa PHANTEKSy na chłodnicę od Krakena, ale widzę że stary (był zamontowany w obudowie) ma 1600rpm, a nowy 2000. Czy to będzie jakiś problem że mają różne rpm ?

UNIXnlt.jpg

Podepnij chłodzenie do plyty osobnymi wejściami wentyli.

Ustaw krzywą wentyli od temperaturydla obu taką samą. Na tym co ma 2000rpm dodaj offset -20%. 

Sprawdź co wyjdzie czy się pokryją ;) 

3 godziny temu, SherrySherryLady napisał:

..i z taką samą funkcjonalnością..

Jak jest taka sama, to w sumie problem wyżej rozwiązany? :) 

 

A jeżeli AIO ma czujnik temperaury i złacze USB a prawdopodobnie ma, to warto zaciągnąć z niego sensor do programu. Nie wkleję teraz fotki, ale dzisiaj widziałem tam taką funkcję. External Sensors Hub czy coś takiego ;) Wydaje mi się że było.

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Minciu napisał:

Podepnij chłodzenie do plyty osobnymi wejściami wentyli.

Ustaw krzywą wentyli od temperaturydla obu taką samą. Na tym co ma 2000rpm dodaj offset -20%. 

Sprawdź co wyjdzie czy się pokryją ;) 

Ok, dzięki :thumbup: Jak się za to w końcu zabiorę ;)  Ale jak chłodzenie do płyty :hmm: Chodzi o wentylatory tak ? 

A tymczasem suwaczki, i to w różnych kolorach :wiggle:

GtraVb0.png

11 minut temu, Minciu napisał:

Na tym co ma 2000rpm dodaj offset -20%. 

Pewnie w tej zakładce to ogarnę 

moqS4WX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

w tej zakłądce co chcesz ogarnąć, jest opcja %/sec  ( oraz dopasować pracę z FanStop jak masz ).

Jak zmienisz 20 na 1 albo jakiś ułamek to wentyle będą baaardzo powoli się rozpędzać i baaardzo powoli cofać. Najlepiej 0,1% to będzie od ZERA do FULL będzie rozpędzało się 1000 sekund ;) Nie ma opcji aby chwilowe, krótkotrwałe obciążenie wymusiło jakieś szybkie wzrosty obrotów wentyli co najbardziej denerwuje. A dodatkowo jak obciążenie spadnie to woda może być jeszcze ciepła. Dzięki temu że długo będzie obniżało się rpm na wentylach to ładnie dochłodzą chłodnicę. 

Moim zdaniem jest to ciekawa alternatywa jak nie ma czujnika temperatury cieczy. Chociaż jak Kraken w swoim sofcie widzi ten czujnik, to soft do wentyli też powinien go zassać, a wtedy to już prawie jak bajka. Lepiej jeszcze da się zrobić z dodatkowym drugim czujnikiem temperatury zimnego powietrza, aby ustawić krzywą od Delty temperatury cieczy i powietrza. Bo z cieczą jest tak, że nie ma sensu dymać wentylami w chłodnicę jak w pokoju masz 28*C a krzywą robiłeś w zimie jak było 20*C w pokoju. Zimą można dążyć do tego, aby delta T była bliska 10*C co nam dawało 30*C na wodzie. Ale latem jak będzie skwarek, to nie utrzymamy 30*C na wodzie. Latem bez nowej krzywej pod temperaturę w pokoju nie da się celować w 10*C. I odwrotnie. Letnia krzywa dla chłodnicy będzie marnować potencjał. A krzywa zimowa będzie hałasować bezskutecznie latem

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tej chwili tak to mam ustawione, pod ciecz

CeLEg6p.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pompa w pompę jedno wyjście z płyty, np FAN_PUMP

Wentyl 1600 na chłodnicy w osobne wyjście np FAN_CPU1

Wentyl 2000 na chłodnicy w jeszcze jedno wyjście np FAN_CPU2

 

Tak masz opisane wyjścia na chłodnicy?

Pompa ma iść żwawo w miarę wraz z temperaturą CPU. 

Wentyle mają iść ospale wraz z temperaturą CPU lub obojętnie jak z temperaturą CIECZY. 

Oba wentyle powinny dostać tą samą krzywą ale ten szybszy powinien mieć offset na -20%. I trzeba sprawdzić czy w całym zakresie się pokryją. 

 

A najlepiej to weź podepnij do Strixa czujnik temperatury i przyklej na chłodnicy w niewidocznym miejscu.

Najlepiej tutaj gdzie idzie zaznaczona linia jeżeli masz poziomo chłodnicę to tak w miarę możliwości od spodu. Powietrze na górze na dole woda. 

 

Albo daj zdjęcie swojego PC to Ci postawię kropkę na nim :P 

maxresdefault.jpg

Albo masz filmiki z budową AIO :) Podpowiem, że temperatura cieczy jest taka sama jak temperatura metalu o grubości 2mm, w którym ta ciecz jest zamknięta. Byle tylko nie przykleić się na samej górze gdzie zbiera się powietrze w AIO.

 

 

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, Minciu napisał:

Pompa w pompę jedno wyjście z płyty, np FAN_PUMP

Trochę inaczej mam to podłączone, tzn. nie pod AIO_PUMP, tylko pod CPU_FAN, mini USB do USB na płycie i rozgałęźnik wentylatorów pod SATA

8SgWfI6.jpgrHv6pLU.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj sensora temperatury z Krakena.

Sprawdź HwInfo i FanControl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Minciu napisał:

Jak jest taka sama, to w sumie problem wyżej rozwiązany? :)

Oczywiście! Jeżeli funkcjonalność, która jest oferowana przez dane oprogramowanie wysyca czyjeś potrzeby, to problem nie istnieje.
Co innego jeżeli ktoś sobie wmawia, że dokonał dobrego wyboru ignorując jawną przewagę konkurencji, tym bardziej darmowej. Ale przyrzekam, że do nikogo lub niczego nie piję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, Minciu napisał:

Szukaj sensora temperatury z Krakena.

Sprawdź HwInfo i FanControl.

Tego drugiego podłączyłem pod CHA_FAN5 i mam go normalnie pod kontrolą cieczy :)  Teraz tylko krzywe dostosować i gitara ;)

AbFST9E.jpg

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko 3% różnicy między tym 1600 a 2000rpm :hmm:

QGGf2UX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podłączyłeś tak jak na początku mowilem do roznych gniazd te wentyle (nie chce mi się przekopywac przez ten wasz spam z minciem xD) 3% i 400rpm? :E wtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
 

Czyli podłączyłeś tak jak na początku mowilem do roznych gniazd te wentyle (nie chce mi się przekopywac przez ten wasz spam z minciem xD) 3% i 400rpm? :E wtf

Dokładnie ;) Jeden pod Krakena, drugi pod płytę.

Ale im bardziej suwaczki w prawo, tym większa różnica w obrotach. Krzywe poustawiałem i jest w miarę równo :)

W Każdym bądź razie, wentyle są cichsze niż oryginały od NZXT przy takich samych RPM. Np. przy 1000rpm NZXT vs 1000rpm Phanteksa, jest ciszej ale wydajność podobna no ciut mozet lepsza tych drugich Phanteksach. Ja jestem zadowolony, przepłwyowość jest, cisza, wydajność i tyle?

 

Edytowane przez maras2574
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej było kupić eloopy 140 ? chyba że problem z grubością :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A nie lepiej było kupić eloopy 140 ? chyba że problem z grubością :) 

Wejdą spokojnie, nie chodzi o grubość ;) Po prostu miałem już Phanteksa, który był wcześniej na obudowie, ale zmieniłem wszystkie na SW3, i chciałem go wykorzystać na chłodnicę dokupując taki sam. Jak się okazało, nowy różnił się RPM. Ale wszystko gra :thumbup:

Ps. Reszta Phanteksów które były z obudową są 3pin :( Tego jednego dokupiłem kiedyś żeby był komplet, bo z obudową były tylko 3szt

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

A nie lepiej było kupić eloopy 140 ? chyba że problem z grubością :) 

Teraz mi się przypomniało, że mam 2x140 Noctua od schowanej dawno temu NH-C14 :boink: Skleroza nie boli :E  W sumie to one są okrągłe i tak za bardzo na chłodnicę by nie pasowały, ale od biedy... :hmm: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...