Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mbuchcik

 

 

 

 

I teraz pytanie: czy zmieniając sam wentylator na taki za 35zł z listy polecanych wentylatorów

http://forum.pclab.pl/topic/639415-Lista-polecanych-wentylator%C3%B3w/

np. Fander Selekta (500-1100 RPM, MTBF 50000 h.)

temperatury nie wzrosną?

 

 

 

 

Zainteresuj się używanym Freezerem 7, lepiej Cię to wyjdzie

Edytowane przez mbuchcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Vortex bardzo ciekawy zakup w bardzo przyzwoitej cenie w sensie wydajność/cena ktoś coś więcej wie o nich = własne doświadczenia.

Kawałek temu kielon opisywał doświadczenia z prolimatechami, a może to było w temacie z coolerami :hmm: W każdym razie pozytywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukam jakiegoś wydajnego ledowego coolera, bo dziewczyna mówi, że przód się ma na czerwono świecić :lol2: No i tutaj cena + jakość mnie zachęcają. Oby szybko te sztuki ze sklepy nie zniknęły tylko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chcialem was poprosic o pomoc w doborze wentyli.Najlepiej zeby dobrze wialy i byly ciche.Interesuje mnie wentyl 14cm(wciągający)do pracy w pionie na bocznym panelu obudowy i 20cm(wyciągający)do pracy w poziomie na top obudowy tylko zeby nie byly swiecace.Jesli ktos moze pomoc to bede wdzieczny.

 

A czy wentylator Thermalright TY-141 bedzie pasował w otwory na wentyl 14cm???

Edytowane przez special5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie wentylatory 140mm na chłodnice w poziomie do 130 zł najlepiej żeby były trzy :P Najlepiej chyba wyjdą mnie Enermaxy UCTB14 i Noiseblockery XK2 czyż nie? ale w NB XK1/2 nie pasuje mi kolor :/ A i ważne żeby były ciche na ok 800 RPM :D Z góry dzięki :)

Edytowane przez ne0h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Xk są słaba opcja, Nb nie wyszło przejście na rozmiar 140. Najlepiej by było jakbyś dołożył do Pk, możesz się jeszcze zainteresować Ty-140 i Vortexami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co, to Noise Blocker BlackSilent Pro PK2 140mm (nowe)- tych wentylatorów nie polecam ze względu na łożyska w których coś chrobocze (jakby mysz drapała) tylko że w jednym głośniej a w drugim ciszej, a może tak pechowo trafiłem...w 120 tej firmy tych odgłosów nie ma.Nie wiem czy to w ogóle reklamować .

Edytowane przez darek.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kupić dwa wentylatory 120 mm, w związku z tym, proszę o radę.

 

Pierwszy do obudowy, praca w pionie, drugi na fanswap do zasilacza. Problem w tym, że dostępne fundusze, to okolice 20 zł na każdy. Zależy mi na ciszy na niskich obrotach. Słyszałem, że Zephyrom zdarzają się terkoczące łożyska, więc może coś z AC? Ale co?

 

Byłoby miło, gdybyście pomogli wybrać coś z oferty sklepu AAC, bo będę stamtąd zamawiał też coś jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Do swapa za 20 zł nic nie znajdziesz (możesz co najwyżej sprawdzić xthermal, ale nie wiem jak się sprawdzi), najlepiej dorzuć trochę i poluj na używana Magme. Do pionu dobra opcja powinna być Sigma Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi miażdżyć jakością, bo to nie do mojego kompa. Byle by nie terkotało i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi miażdżyć jakością, bo to nie do mojego kompa. Byle by nie terkotało i tyle.

 

Na terkotanie nie ma recepty możesz kupić jakieś firmowe zachwalane (drogie) i się okaże że ma gorszą kulturę pracy od takiego za 20zł. Może Arctic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem was poprosic o pomoc w doborze wentyli.Najlepiej zeby dobrze wialy i byly ciche.Interesuje mnie wentyl 14cm(wciągający)do pracy w pionie na bocznym panelu obudowy i 20cm(wyciągający)do pracy w poziomie na top obudowy tylko zeby nie byly swiecace.Jesli ktos moze pomoc to bede wdzieczny.

 

A czy wentylator Thermalright TY-141 bedzie pasował w otwory na wentyl 14cm???

 

Bardzo was prosze o konkretną odpowidz bardzo mi zalezy jakby ktos mógł to bardzo prosze w jakim sklepie to kupic.

 

Serdeczne dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że to 140stka to otwory ma jak 120.Jak masz dodatkowe otwory do 120 to powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że to 140stka to otwory ma jak 120.Jak masz dodatkowe otwory do 120 to powinno być ok.

Jeśli to ma być do obudowy na tył przykładowo to nic mu nie da to że to jest "140stka montowana jako 120stka" bo i tak jej nie zamontuje gdyż zabraknie miejsca. Trochę dziwna logia z strony Theramlright :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ok nie kupie tego TY-141 bo nie bedzie pasował do otworów wentyla 14cm.A jakie mozecie mi polecic wentyle 14cm(wciągający) i 20cm(wyciągający) do obudowy i w jakim sklepie najlepiej ciche i wydajne.Jesli mozecie to prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nick0000

Bez dwóch zdań tego 7Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ok nie kupie tego TY-141 bo nie bedzie pasował do otworów wentyla 14cm.A jakie mozecie mi polecic wentyle 14cm(wciągający) i 20cm(wyciągający) do obudowy i w jakim sklepie najlepiej ciche i wydajne.Jesli mozecie to prosze o pomoc.

 

To co nikt nie pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz 140mm BitFenix Spectre Black Fan Green LED Quiet, Fluid Dynamic Bearings (FDB) 1000rpm

Manufacturer: BitFenix

Fan Diameter: 140mm Adjustable Speed Controller:

Fan Depth: 25 mm Fan Colour: Black

Fan Speed: 800 - 1000 rpm LED:

Airflow: 60 CFM LED Colour: Green

Sound Level: 18 dB Natomiast 200 poleciłbym 200mm Coolermaster MegaFlow, 700rpm, 110CFM, 19dB, Silent Case Fan with Blue LED

Manufacturer: Coolermaster

Fan Diameter: 200mm

Fan Depth: 30 mm Fan Colour:

Fan Speed: 700 rpm LED:

Airflow: 110 CFM LED Colour: Blue

Sound Level: 19 dB MTBF: 30000 Hours

Edytowane przez akko2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje 4 wentylatory 120mm dwa na przód (wciągające) jeden na top i jeden na tył (wyciągające) oraz 3x 140mm na bok obudowy wciągające powietrze do środka budżet tak w przedziale 50-70 złoty za sztukę

dzięki i pozdrawiam

Edytowane przez userone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje 4 wentylatory 120mm dwa na przód (wciągające) jeden na top i jeden na tył (wyciągające) oraz 3x 140mm na bok obudowy wciągające powietrze do środka budżet tak w przedziale 50-70 złoty za sztukę

dzięki i pozdrawiam

 

Jako 120 mogę polecić Noise Blocker BlackSilent Pro PL2 lub wolniejszy(cichszy) PL1.Natomiast 140 tej firmy nie polecam za kulturę pracy łożyska(chyba że trafiłem na wadliwe dwie sztuki)Z tańszych 140 to mogę polecić AAB Cooling Black Silent Fan 14 1000rpm trochę skręcić np do 7V i będzie cisza.Ogólnie wybór jest duży i możesz zasugerować się innymi opiniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...