Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wcześniej zamontowane dwa AC F12 w moim brutusie. Dosyć głośne ale wydajne (w porównaniu np do zephyra). Na przodzie obudowy powodowały głośne wycie. Na reduktorach stanowczo bardziej przyjazne dla uszu. W tej cenie całkiem spoko ;)

 

Mam do sprzedania właśnie te 2 AC F12 (starsza wersja) zakupione w sklepie na allegro więc dorzucam kopie paragonu. Zainteresowanych proszę o PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie niezadowolony i sprzedaje. Może za głośne, albo coś... Ja bym bez obiektywnych niezależnych testów tego nie kupił nawet za 10zł.

Dobry żart, naprawdę.

a Ty byś nie dal 10 zł? Gratuluję nieznajomości rynku wentylatorów... Edytowane przez Cooling_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówkę tak, ale nie od kolesia, który kupił i chwile potem wystawia za połowę ceny sklepowej... To oznacza, że coś mu nie odpowiada, a sklep nie przyjął zwrotu, albo nie chce mu sie w to bawić. Nikt o zdrowych zmysłach nie traci 50% kosztów ot tak sobie chwile po tym jak kupił.

 

High-endowy wentylator hahaha. High end to może by był jakby złamał zasady fizyki i stosunek szumu do obrotów rotora tzn. jakby szumiał przy 1500rpm tak jak inne przy 900rpm. Wtedy byłby szał i high end, a tak mamy do czynienia z ładnym wizualnie produktem z trochę lepszej jakości materiałów i łożyskiem za nieproporcjonalnie wyższą cenę w stosunku do oferowanej różnicy jakości vs dobre wentyle za 20-30zł.

 

Dla zainteresowanych enermaxami, sklep kurtmedia ma dobre ceny na modele bez pwm. Odpowiednio 20zł za 92mm i 25zł za 120mm. Szkoda, że do wersji pwm trzeba dopłacić prawie drugie tyle co za zdzierstwo :/ Ale jak komuś nie zależy na pwm to jest to chyba jedna z najrosądniejszych opcji obecnie, jeśli chodzi o cena/jakość. Ja jednak zdecydowałem się na AC serie F z PWM, ale z tej nowej serii z niebieską naklejką :)

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak to niebieskie napisy? Są dwie wersje - ze srebrną i z niebieskawą naklejką na śmigle. Tu masz wentyl i pudelko nowej wersji http://www.arctic.ac/en/p/cooling/case-fans/73/arctic-f-pwm.html?c=2183

 

Zweryfikuj i napisz, czy na pewno masz nową wersję. Jeśli tak to gdzie kupowałeś? Nigdzie nie mogę jej dostać, nawet już miałem kupować tutaj http://allegro.pl/arctic-cooling-f12-pwm-300-1350-bialystok-warszawa-i2763380993.html ale się okazało, że koleś ma tylko fotke nowych, a sprzedaje stare :/

 

Rzeczywiście niebieskie jest tło, a napisy białe :E Kupiłem w aac.com.pl, bo to z mojego miasta sklep i niedaleko ;)

Po dłuższym użytkowaniu ciężko mi go jednak opisać. Na 12V nie jest cicho, ale wtedy kręci się na 1350 obr/min. W sumie mogę rozebrać wtyczkę i sprawdzić jak się ma na 7V, ale to dopiero w sobotę pewnie. Na pewno jest ciszej niż przed fan swapem w zasiłce, ale pod obciążeniem to jednak nadal nie to :(

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę przepłaciłeś, bo ja kupiłem w aab i tam mają po 18,50zł :) Wiesz, przy 1350rpm cudów nie będzie, każdy szumi nawet "high-endowe". Docelowo planuję obniżyć w biosie do 900-1100rpm w zależności od tego jaka będzie temp. Obecnie u mnie siedzą dwa Thermaltake 1400rpm i dobrze wiem, że to nie jest to. Trzeba znaleźć kompromis między wydajnością a szumem. Dam znać jak przyjdą co mi się udało uzyskać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówkę tak, ale nie od kolesia, który kupił i chwile potem wystawia za połowę ceny sklepowej... To oznacza, że coś mu nie odpowiada, a sklep nie przyjął zwrotu, albo nie chce mu sie w to bawić. Nikt o zdrowych zmysłach nie traci 50% kosztów ot tak sobie chwile po tym jak kupił.

 

High-endowy wentylator hahaha. High end to może by był jakby złamał zasady fizyki i stosunek szumu do obrotów rotora tzn. jakby szumiał przy 1500rpm tak jak inne przy 900rpm. Wtedy byłby szał i high end, a tak mamy do czynienia z ładnym wizualnie produktem z trochę lepszej jakości materiałów i łożyskiem za nieproporcjonalnie wyższą cenę w stosunku do oferowanej różnicy jakości vs dobre wentyle za 20-30zł.

 

Dla zainteresowanych enermaxami, sklep kurtmedia ma dobre ceny na modele bez pwm. Odpowiednio 20zł za 92mm i 25zł za 120mm. Szkoda, że do wersji pwm trzeba dopłacić prawie drugie tyle co za zdzierstwo :/ Ale jak komuś nie zależy na pwm to jest to chyba jedna z najrosądniejszych opcji obecnie, jeśli chodzi o cena/jakość. Ja jednak zdecydowałem się na AC serie F z PWM, ale z tej nowej serii z niebieską naklejką :)

Daj znać jak AC serie F z PWM 120mm się zachowuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nówkę tak, ale nie od kolesia, który kupił i chwile potem wystawia za połowę ceny sklepowej... To oznacza, że coś mu nie odpowiada, a sklep nie przyjął zwrotu, albo nie chce mu sie w to bawić. Nikt o zdrowych zmysłach nie traci 50% kosztów ot tak sobie chwile po tym jak kupił.

Mi się wydaje, że sklep to ma akurat obowiązek przyjąć zwrot jeśli wentylator nie nosi śladów użytkowania (czyżby użytkownik uszkodził go w jakiś sposób). Pomijam już fakt, że model B12-P być może po prostu okazał się za głośny (pracuje przecież z max. 2000 RPM). Trzeba patrzeć na fakty a nie się czegoś jedynie domyślać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę przepłaciłeś, bo ja kupiłem w aab i tam mają po 18,50zł :) Wiesz, przy 1350rpm cudów nie będzie, każdy szumi nawet "high-endowe". Docelowo planuję obniżyć w biosie do 900-1100rpm w zależności od tego jaka będzie temp. Obecnie u mnie siedzą dwa Thermaltake 1400rpm i dobrze wiem, że to nie jest to. Trzeba znaleźć kompromis między wydajnością a szumem. Dam znać jak przyjdą co mi się udało uzyskać :)

 

Finalnie z nas dwóch przepłacisz Ty chyba, że mieszkasz w Wieluniu ;) Zasiłkę dam bratu do PC, bo tam siedzi pewna bomba, a sam sobie kupię jakiegoś Enermaxa. Do zasiłki powróci fabryczny wentyl (braciak ma leciwy PC, więc obciążenie niewielkie, a co za tym idzie wentyl nie będzie się mocno "bujał"). Tego Arctica dam na 7V zamiast Aercoola jako wtłaczający zimne powietrze do obudowy. Finalnie na pewno jakoś tym F12 zagospodaruję, ale działać na 12V to on nie może.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem kupić coś takiego:

"Arctic Cooling PWM Kabel 40 cm - 4 fans

Arctic przedstawia doskonałe rozwiązanie do podłączenia czterech wentylatorów PWM sterowanych jednocześnie z jednego gniazda PWM na płycie głównej.

Arctic PST Cable - rozgałęziacz podłączamy do gniazda 4-Pin PWM umożliwia on dodatkowe podłączenie aż czterech wentylatorów na 4-Pin PWM sterowanych automatycznie oraz synchronicznie"

 

Moje pytanie to czy jedno gniazdo na płycie jest w stanie "uciągnć" 4 wentylatory??

Jest to jakoby bezpieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam okazje kupić 2x Akasa UltraQuiet Amber 120mm - 27zł za sztukę, warte są swojej ceny? I czy znajde coś lepszego w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to czy jedno gniazdo na płycie jest w stanie "uciągnć" 4 wentylatory??

Jest to jakoby bezpieczne?

U siebie mam podłączone 3 i wszystko działa. Zresztą co tu się przejmować czterema, jak w sprzedaży są dostępne nawet i rozgałęziacze na 9 wentyli: http://www.cooling.pl/phobya-rozgaleziacz-3pin-na-9x-3pin-60cm,produkt,552718.html

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywał ktoś Thermalright TY-140 z TY-141? Różnią się jakoś jeśli chodzi o 'kulturę pracy'?

Chciałem wymienić terkoczącego spc sigma evo na grafice na coś nowego a z TY-140 na macho jestem zadowolony. Niestety 140 nigdzie nie są już dostępne (DLACZEGO?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie jakieś rozsądne wentyle 140mmx140mm na TOP obudowy - tylko nie jakieś kosiarki

ważne by były ciche

Silentium ma fajne Sigmy ale tylko 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka . Wie ktos w jakim sklepie mozna kupic wentylator z thermalright hr-02 macho black-white wraz z zapinkami?

Jakie polecacie wentylatory 120mm , 140mm swieconce na kolor niebieski (moga byc bez podswietlenia) wydajne a ciche cena 30-40 zl .

Edytowane przez dandione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siemka . Wie ktos w jakim sklepie mozna kupic wentylator z thermalright hr-02 macho black-white wraz z zapinkami?

Witam :)

I wentylator i clipy możesz dostać np. w Cooling.pl

 

Jakie polecacie wentylatory 120mm , 140mm swieconce na kolor niebieski (moga byc bez podswietlenia) wydajne a ciche cena 30-40 zl .

Np. Enermax TB Apollish, Revoltec Dark Blue, SilentiumPC Zephyr Led Blue. Żaden jednak z nich nie będzie super wydajny (nie ma wentylatorów jednocześnie cichych i wydajnych) ale oczywiście w zupełności wystarczą na tył obudowy oraz górę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam okazje kupić 2x Akasa UltraQuiet Amber 120mm - 27zł za sztukę, warte są swojej ceny? I czy znajde coś lepszego w tej cenie?

Orientuje się ktoś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np. Enermax TB Apollish, Revoltec Dark Blue, SilentiumPC Zephyr Led Blue.

Zephyr jakością wykonania nie umywają się do Enermaxów, w dodatku mają gorsze łożyska. Te drugie można dostać za niewiele większe pieniądze jak się dobrze poszuka.

 

Jakie polecacie wentylatory 120mm , 140mm swieconce na kolor niebieski (moga byc bez podswietlenia) wydajne a ciche cena 30-40 zl .

Zależy czy szukasz zwykłe, czy z kontrolą obrotów? Jak stałe to chyba nie ma nic lepszego od enermaxów w tej klasie cenowej. Tutaj jeden z najtańszych sklepów z enermaxami:

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-273545-Wentylator-T-B-Apollish-Blue-UCTA12N-BL-12cm-x-12cm-x-2-5cm.html

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-272943-Wentylator-T-B-SILENCE-UCTB12-12cm-x-12cm-x-2-5cm.html

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-273546-Wentylator-T-B-Apollish-UCTA14N-BL-14cm-x-14cm-x-2-5cm.html

 

Zwróc jeszcze uwagę na Arctic Cooling serię F i F z PWM. Zwłaszcza te drugie cena śmiesznie niska jak za PWM. Sam je wybrałem zamiast enermaxów, tylko dlatego, że te drugie z PWM były za drogie, zaś arctic odbiegają od nich tylko nieznacznie gorszym plastykiem i nieco mniej trwałym łożyskiem (na kilka lat spokojnie powinno starczyć), ale za to są tanie i mają PWM co zawsze sie przydaje jak się okaże, że jednak jest za głośno. Można je skręcić do niesłyszalnego poziomu.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z tych 2 będzie lepszy na TOP obudowy

Potrzebuje 2x140mm

 

NOISEBLOCKER BLACK SILENT XK1-140 ULTRA CICHY 12dB

http://allegro.pl/noiseblocker-black-silent-xk1-140-ultra-cichy-12db-i2809235603.html

 

ENERMAX UCTB14 TB SILENCE 140 CICHY TRWAŁY 15dB

http://allegro.pl/enermax-uctb14-tb-silence-140-cichy-trwaly-15db-i2809103419.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo jeszcze zamiast tej akasy cos takiego - http://www.komputronik.pl/product/111281/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/SilentiumPC_Sigma_EVO_120_mm.html

@mareczq do mnie z tym amberem?(kompletnie sie nie znam na wentylach..)

edit: dobra juz wiem, ze do mnie, no to co zamiast tego Ambera Akasy?

Edytowane przez Snajper98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z akasami, ale silentiumy mają kiepskie łożyska i jak za wersje bez PWM są mało opłacalne.

 

@Todis

Lepiej poszukaj tańszego sklepu, bo tu masz za wersję, która powinna być teoretycznie droższa (z podświetleniem) cenę prawie 2x mniejszą od podanej na allegro http://www.kurtmedia.pl/product-pol-273546-Wentylator-T-B-Apollish-UCTA14N-BL-14cm-x-14cm-x-2-5cm.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z akasami, ale silentiumy mają kiepskie łożyska i jak za wersje bez PWM są mało opłacalne.

 

@Todis

Lepiej poszukaj tańszego sklepu, bo tu masz za wersję, która powinna być teoretycznie droższa (z podświetleniem) cenę prawie 2x mniejszą od podanej na allegro http://www.kurtmedia.pl/product-pol-273546-Wentylator-T-B-Apollish-UCTA14N-BL-14cm-x-14cm-x-2-5cm.html

 

Dzięki super cena ale kurcze ja nie chce podswietlanych - da sie to jakoś wyłączyć ?

a tamtych szukałem wszedzie i taniej nie znalazlem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Appolish się chyba nie da, ale nie jestem na 100% pewien. Tutaj masz za 33zł wersję bez led

http://www.comp4you.eu/inne-komponenty/wentylator-t-b-silence-uctb14-13-9cm-x-13-9cm-x-2-5cm/p-c7003028

 

Dziękuję - w tej chwili widnieje informacja "chwilowo brak" ale może niebawem będą.

A co sądzisz o tych noiseblokerach z aukcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...