Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam nowego zasilacza bo w moim Vero L2 od jakiegoś czasu pod obciążeniem w grach terkocze wentylator. Mam jeszcze ponad rok gwarancji na niego ale nie chce mi się w to bawić.

Cena do 400 zł, modularny, 600-650W. W tych pieniądzach widzę tylko Supremo FM 2, ale może jest coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Khold napisał:

Szukam nowego zasilacza bo w moim Vero L2 od jakiegoś czasu pod obciążeniem w grach terkocze wentylator. Mam jeszcze ponad rok gwarancji na niego ale nie chce mi się w to bawić.

Cena do 400 zł, modularny, 600-650W. W tych pieniądzach widzę tylko Supremo FM 2, ale może jest coś innego ?

W tej kasie w zasadzie tylko FM2 lub dopłata do Seasonic Focus GX (w Proline co jakiś czas pojawia się na promocji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie wentylatorow i rodzajuparu moich znajomych widzialo moj build i zasypalo mnie pytaniami o pomoc w zlozeniu podobnego. I przy jednym mam problem. 

Kolega strasznie napalil sie na wentylatory z serii LL120 tak jak @zawisztheblack wspomnial sa tragiczne na chlodnice. A maja byc zamontowane tez na chlodnicach nemsis 360. Moje pytanie jest takie czy rozwiazanie np takie aby dac 3x LL120 na zewnetrzna czesc chlodnicy aby bylo je widac ustawic np na 20 % a pod chlodnice miedzy obudowa wstawic np NF-A12x25 PWM. zrobienie takie push pull z tym ze czolowymi wentylatorami beda NF-A12x25 PWM ktore bedzie wyciagac z chlodnicy cieple powietrze po za obudowe. Czy takie rozwiazanie ma w ogole sens i moze dzialac ? 

Najwazniejsze zeby te 120ll byly bo jak twierdzi bardzo mu sie podobaja kolory rgb sa pelne. zaproponowalem mu noisblockery ale odrzucil bo rgb jest tylko na srodku i nie jest tak wyrazne jak w ll120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eloop PWM plus Halos i z bani,masz premium fans i masz te wymagane RGB 2w1 bez topienia kasy w NF-A12x25 PWM...tak czy inaczej drogo ale pogodzisz max performance z RGB.

Taki projekt robiłem dłuższy czas temu,jest cisza jest wydajność jest RGB.

 

20180311_174005jbucl.jpg

 

Budżetowo white Arctic PWM plus Halos

 

Wentylator Arctic P12 Pwm Pst

 

 

Czarny Arctic odpada z wiadomych przyczyn,ramki Halos muszą mieć white fan aby to światło rozpraszało prawidłowo.

 

Poza projektami ze zleceń nie tykam RGB w PC i to jest moje podejście...jak kto pyta dlaczego to proszę...dlatego...

 

109853367_618431559104wkn0.png

 

 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Push-pull jest ok i można to tak zrobić, ale pytanie czy tych NF-A12x25 PWM nie będzie od boku widać. Dodatkowo to horrendalnie drogi wentylator. Spokojnie można za chłodnice dać Arctic P12 PWM, ewentualnie użyć Phanteks Halos jak proponuje Elder i dac na front po prostu Noiseblockery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szybki temat.
Mam Fortisa 3 na Ryzenie 3700x. Cały zestaw cichy, lecz czasem wk.... mnie , gdy słyszę bzyczącą Sigmę Pro 140 mm. Czy jest szansa znaleźć coś, co będzie wydajne i dyskretniejsze od tej Sigmy? Czy gra nie jest zwyczajnie warta świeczki? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ka(L)i napisał:

Panowie, szybki temat.
Mam Fortisa 3 na Ryzenie 3700x. Cały zestaw cichy, lecz czasem wk.... mnie , gdy słyszę bzyczącą Sigmę Pro 140 mm. Czy jest szansa znaleźć coś, co będzie wydajne i dyskretniejsze od tej Sigmy? Czy gra nie jest zwyczajnie warta świeczki? Z góry dzięki za pomoc.

Mądrzejsi zaraz polecą Arctic P14 (PWM PST zwykły albo PWM PST CO — łożysko się trochę różni, a PST polega na możliwości podłączenia kolejnego wentyla bez dodatkowego rozgałęziacza, lecz podobno wentyle z PST mają mocniejszy silnik; CO mają z kolei podwójne łożysko kulkowe o podobno identycznych parametrach, ale trwalsze i dostosowane do 24/7, czyli w sam raz na CPU bez półpasywa).

O ile ta Sigma nie była taka od nowości, to mógłbyś ją wymienić na nowsze Silentium, ale Arctic P14 tak czy owak będzie lepszy, bo też <40 zł (oczywiście lepiej się specjalnie załapać na te 40 zł, zamiast cisnąć na te 35 czy ile, jeśli przez to masz od Smarta na Allegro darmową dostawę), a przebija prawie wszystko w inne w testach, w tym wentyle za >100 zł.

Noiseblockery z s-ką jeszcze potrafią mieć taką specyficzną właściwość, że hałas z odległości kilkudziesięciocentymetrowych spada szybciej niż dla innych wiatraków, mających podobną słyszalność przy mierzeniu z bardzo z bliska. Nie jestem w stanie tego potwierdzić empirycznie, wiem tylko z testów. Coś jakby krócej się niosły w przestrzeni.

Edytowane przez lukaszgos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś je jeszcze polecał... nie czytałem tematu. Ale testowałem je około rok czasu, są cichutkie, spełniają swoje zadanie bardzo dobrze (wydmuchują sporo). Więc skoro spisały sie u mnie doskonale to polecam je również wam


AAB COOLING Silent Force fan 14

https://www.aab.com.pl/product-pol-226-AAB-Cooling-Silent-Force-Fan-14.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ka(L)i napisał:

Panowie, szybki temat.
Mam Fortisa 3 na Ryzenie 3700x. Cały zestaw cichy, lecz czasem wk.... mnie , gdy słyszę bzyczącą Sigmę Pro 140 mm. Czy jest szansa znaleźć coś, co będzie wydajne i dyskretniejsze od tej Sigmy? Czy gra nie jest zwyczajnie warta świeczki? Z góry dzięki za pomoc.

Jeśli chcesz wentylator oversized jak fabryczna Simga (rozmiar 140mm przy rozstawie otworów montażowych jak przy 120mm) to bierz Noctua NF-P14r redux-1500 PWM - bardzo fajny wentylator, dobrze spisuje się na Fortisie. Jak chcesz zwykłe 120mm, to poniżej masz wymienione kilka fajnych modeli.

37 minut temu, lukaszgos napisał:

Mądrzejsi zaraz polecą Arctic P14 (PWM PST zwykły albo PWM PST CO — łożysko się trochę różni, a PST polega na możliwości podłączenia kolejnego wentyla bez dodatkowego rozgałęziacza, lecz podobno wentyle z PST mają mocniejszy silnik; CO mają z kolei podwójne łożysko kulkowe o podobno identycznych parametrach, ale trwalsze i dostosowane do 24/7, czyli w sam raz na CPU bez półpasywa).

O ile ta Sigma nie była taka od nowości, to mógłbyś ją wymienić na nowsze Silentium, ale Arctic P14 tak czy owak będzie lepszy, bo też <40 zł (oczywiście lepiej się specjalnie załapać na te 40 zł, zamiast cisnąć na te 35 czy ile, jeśli przez to masz od Smarta na Allegro darmową dostawę), a przebija prawie wszystko w inne w testach, w tym wentyle za >100 zł.

Noiseblockery z s-ką jeszcze potrafią mieć taką specyficzną właściwość, że hałas z odległości kilkudziesięciocentymetrowych spada szybciej niż dla innych wiatraków, mających podobną słyszalność przy mierzeniu z bardzo z bliska. Nie jestem w stanie tego potwierdzić empirycznie, wiem tylko z testów. Coś jakby krócej się niosły w przestrzeni.

Fortis 3 ma wentylatory oversized, więc musiałby dać 120mm (P12 PWM, NF-A12x25 PWM, B12-PS itd), bo 140mm nie zamontuje chyba, że na trytytkach.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, zawisztheblack napisał:

Jeśli chcesz wentylator oversized jak fabryczna Simga (rozmiar 140mm przy rozstawie otworów montażowych jak przy 120mm) to bierz Noctua NF-P14r redux-1500 PWM - bardzo fajny wentylator, dobrze spisuje się na Fortisie. Jak chcesz zwykłe 120mm, to poniżej masz wymienione kilka fajnych modeli.

Fortis 3 ma wentylatory oversized, więc musiałby dać 120mm (P12 PWM, NF-A12x25 PWM, B12-PS itd), bo 140mm nie zamontuje chyba, że na trytytkach.

Ooops fakt, nie zwróciłem uwagi, sorry. Jeszcze przychodzi mi do głowy Thermalright TY-143/147 (z dodatkowymi literkami typu A i B) — te same, co na ich coolerach — których nigdy nigdzie nie ma, ale jeśliby się pojawiły w polskim sklepie za 70 zł, to chyba warto byłoby rozważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, lukaszgos napisał:

PST polega na możliwości podłączenia kolejnego wentyla bez dodatkowego rozgałęziacza, lecz podobno wentyle z PST mają mocniejszy silnik

Orientuje się ktoś czy to prawda ? :E że PST oprócz możliwości łączenia ma lepszy silnik, czy to mit ?

23 godziny temu, ka(L)i napisał:

Panowie, szybki temat.
Mam Fortisa 3 na Ryzenie 3700x. Cały zestaw cichy, lecz czasem wk.... mnie , gdy słyszę bzyczącą Sigmę Pro 140 mm. Czy jest szansa znaleźć coś, co będzie wydajne i dyskretniejsze od tej Sigmy? Czy gra nie jest zwyczajnie warta świeczki? Z góry dzięki za pomoc.

Ja zapodałem taki na fortisa : https://www.x-kom.pl/p/390260-wentylator-do-komputera-noctua-nf-a15-pwm-chromax-140mm.html?utm_source=skapiec.pl&utm_medium=referral :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Send1N napisał:

Orientuje się ktoś czy to prawda ? :E że PST oprócz możliwości łączenia ma lepszy silnik, czy to mit ?

 

Nie słyszałem o tym, że akurat PWM PST ma inny silnik niż PWM. Prawdą jednak jest, że wersje PWM i PWM PST mają lepsze silniki niż zwykłe 3-pin, to nawet sam producent potwierdza.

BTW: Nie ma to jak dać na chłodzenie wentylator, który jest wart więcej niż samo chłodzenie :E.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, zawisztheblack napisał:

BTW: Nie ma to jak dać na chłodzenie wentylator, który jest wart więcej niż samo chłodzenie :E.

Proste :smokin: :pimp:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem za 134+ przesyłka więc nie będę oszukiwał że za 116 :frajer:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zawisztheblack napisał:

Nie słyszałem o tym, że akurat PWM PST ma inny silnik niż PWM. Prawdą jednak jest, że wersje PWM i PWM PST mają lepsze silniki niż zwykłe 3-pin, to nawet sam producent potwierdza.

BTW: Nie ma to jak dać na chłodzenie wentylator, który jest wart więcej niż samo chłodzenie :E.

No ja mogę dla śmiechu kupić 2 NF1A-12x25 na Ultra 120, o którym rozmawialiśmy. :P Aczkolwiek sens mały, bo używany NH-U12A stoi na Reichsamazonie za 70 ojro z wysyłką, co oznacza de facto sam radiator dorzucony prawie gratisem do wiatraków, nie mówiąc już o opcji kupna D14/D15 za <200 zeta i dwóch Arcticów, anyway. No ale teoretycznie dałoby się. Z tym że do mojej Ultry za 30 zeta doszedł był kiedyś po drodze zestaw montażowy pod nieantyczne sockety za 60 zeta.

A tak przy okazji — mam na tej Ultrze 2xBQ SW3 HS i jest o tyle zajefajnie, że idle'ują sobie na coś koło 235 rpm i 9600KF na stockowym zegarze i woltażu nie jest w stanie ich pobudzić do jakiegoś konkretniejszego biegu, tzn. nawet przy tych obrotach nie przekracza za bardzo procesor 50 stopni w grach, ale OC to już nieco inna historia, m.in. ze względu na ograniczenia vdroopa na low-endowych Asusach (mój 370 Strix-H kupiony jako zastępnik dla wiecznie serwisowanego Aorusa 390 Pro nie toleruje za bardzo większych watów niż 125 / przekroczenia 75C na VRM-ach, o ile mu się tego ręcznie nie wyłączy i też chyba nie do końca się da). Przy całej miłości do Thermalrighta chyba będę jednak kombinował z tym Gelid Phantomem. Zasadniczo z budowy jest podobny do Fumy (tylko oczywiście gorzej wykonany), tzn. dwuwieżowiec 12 cm, dwie pary zapinek pod dziurki 12 w zestawie. Do środka wlezie cokolwiek, od strony RAM-u trochę więcej kombinowania. Bez zapinek ładnie idzie obwiązać recepturkami/silokonowym sznurkiem wentyle po 14, być może nawet trzy na jednym sznurki. Co byś doradził tutaj zamontować? Tę Noctuę, co koledze, czy może np. 3xP14 i 4-ty na rear exhaust podpięte jako CPU fan na tym samym rpm? Gdyby były TY-143/147 do kupienia, to bym tego pytania nie zadawał, ale przy NF-A15 za 80 zł już mam wątpliwości, bo trzy takie dyskusyjne cuda = 240 zeta, a za 350 jest do ogarnięcia cały D15s albo Arctic Freezer 280 na promocji w Proline za 350 zeta (i tak mnie bardziej korci 360 za 450, ale przy 280 jeszcze zmieściłbym wentyl górny wylotowy bezpośrednio nad sekcją CPU i backplatem GPU, na który zresztą i tak korci mnie tego 280 założyć na Krakenie, wtedy 360 na CPU góra i 280 na GPU front, ewentualnie góra 280 + wentyl 14, a front AIO 280 i dolny intake 140+120 same czyste wentyle).

W dniu 1.09.2020 o 16:06, s99 napisał:

Nie wiem czy ktoś je jeszcze polecał... nie czytałem tematu. Ale testowałem je około rok czasu, są cichutkie, spełniają swoje zadanie bardzo dobrze (wydmuchują sporo). Więc skoro spisały sie u mnie doskonale to polecam je również wam


AAB COOLING Silent Force fan 14

https://www.aab.com.pl/product-pol-226-AAB-Cooling-Silent-Force-Fan-14.html

AAB polska firma, więc husaria++ (me like), tylko coś kiedyś słyszałem iks lat temu, że te ich „sajlent” wentyle nie są jednak takie sajlent. Do ilu rpm nie słyszysz tego spod biurka? Wibruje coś, terkocze, klika, robi inne brzydkie odgłosy?

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę ich wcale. Wtapiają się w tłum reszty wentylatorów. Działają na maxa. Są naprawdę spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 00:52, Fjubens napisał:

Dużo się mówi o magii Silent Wings 3, ale jakoś jej nie widzę po wydaniu pieniędzy, promując za to wentylator...też tego samego producenta, ale inny. Jednak aby zacząć od początku:

Kupiłem kiedyś zestaw cały Shadow Wings 2 140mm, z których byłem zadowolony - cisza, niezły przepływ powietrza jak na niskie maksymalne RPM deklarowane (900 RPM), nawet na max obrotów dźwięk jest przyjemny, bo słychać tylko po przyłożeniu ucha lekki szum. Uznałem jednak, że dam na Front Silent Wings 3 140mm z racji dodatkowego RPM (1000 RPM max) i lepszego przepływu powietrza, jakie było moje zdziwienie z paru powodów:

1. Silent Wings 3 jest głośniejszy nawet na 900RPM vs 900RPM względem Shadow Wings 2;

2. Silent Wings 3 wcale nie wskakują na 1000RPM przy 100% PWM, tylko na 960RPM max, natomiast Shadow Wings 2 140mm mimo deklarowanego 900RPM wskakują spokojnie na 930RPM max;

3. Różnicy w temperaturach w zasadzie brak na tej wymianie (nie pomaga w ocenie za bardzo lato i spore zmiany w temperaturze otoczenia w ciągu tego samego dnia nawet);

Także wydałem kasę, dostałem wentylatory być może minimalnie wydajniejsze, ale... głośniejsze.

TL;DR: Jeśli zależy Ci na wentylatorze BQ! w wersji 140mm, to szkoda kasy na Silent Wings 3, lepszym wyborem jest Shadow Wings 2.

Żeby nie bawić się w okazje na Allegro, a idąc tropem Ceneo - Shadow Wings 2 140mm PWM = 61.90 zł; Silent Wings 3 140mm PWM = 91.30 zł, 30 zł na wentylatorze kompletnie nie jest warte dopłaty.

Trochę dzięki waszym sugestiom zmieniłem dziś wentyl w Noctua D15s na Silentwings 2 i jaka różnica... BQ nawet na maxymalnych obrotach jest przyjemnie cichy, po prostu szumi. Noctua niestety mogę potwierdzić nawet na niskich obrotach ~600rpm jest bardzo irytująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, bourne2008 napisał:

Trochę dzięki waszym sugestiom zmieniłem dziś wentyl w Noctua D15s na Silentwings 2 i jaka różnica... BQ nawet na maxymalnych obrotach jest przyjemnie cichy, po prostu szumi. Noctua niestety mogę potwierdzić nawet na niskich obrotach ~600rpm jest bardzo irytująca.

No proszu. Sam nie jestem zadowolony z Silent Wingsów 3 hi-speed, no ale 2 są inne, a zwykła prędkość to też nieco inny wentylator.

Na SW3 hi-speed niestety wyraźnie słyszę silnik, różne takie silnikowe odgłosy. Przede wszystkim na froncie obudowy, bo akurat na coolerze CPU przy 600 rpm nie słyszę nic, gdzie na obudowie już był problem. Przy 750 na CPU zaczynam coś podejrzewać i na upartego jestem w stanie wyizolować śladowy jakiś dźwięk, ale 750 na obudowie to byłby już mały koszmarek. Przy dziennym ambiencie nawet 900 na CPU jeszcze jest niesłyszalne, o ile nie chodzi stado innych wentyli. Przy 1150 już wiem, co i gdzie, dźwięk jest burczący, ale może szłoby się przyzwyczaić. Schodząc do 1050, jeszcze to słyszę — burczenie lekkie i to, że się coś toczy — ale jest dużo mniej wredne. Przy 1250 już typowe wentylowe brzmienie zagłusza to burczenie łożyska i całość brzmi jak gamingowa karta graficzna, która powoli zaczyna wychodzić z pasywa i być słyszalna. Przy 1360 dźwięk się poprawia. Coś tam pulsuje, ale poza tym wredności akustycznej jest już mniej. 1500 jest już kojarzące się z suszarką, ale cichszą niż typowa. Przy 1600 to samo i cywilizowany dźwięk. Do grania bez głosu nie nadawałoby się to, oczywiście do pracy biurowej tym bardziej, ale byle ambient z gry prawdopodobnie to zakryje. Domyślnie chodzi na 250 i daje mi ok. 31 stopni w Windowsie jako jedyne dwa wentyle w budzie przy tych temperaturach (zasilacz półpasywny, grafika oczywiście też, wentyle na budzie wyłączone).

Ogólnie na CPU jest bardzo fajnie (zaczynam wyraźniej wyobrażać sobie niesłyszalność Dark Rocka, mającego byczy radiator i chyba niehispeedowe SW3), choć na froncie obudowy było tragicznie, ale zastanawiam się, czy nie byłoby jeszcze fajniej z P14, Noiseblockerem, NF-A12, jakimś Thermalrightem 143/147 czy czymś podobnym. Te SW3 140 HS wyraźnie mają jakieś takie łożyskowe dźwięki, może ze względu na wiek, a może trochę montaż.

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Silent wings 3 wyleczyłem się gdy chciałem sobie polepszyć i zmienić 2-kę na 3-kę (wersje 12cm). Wszystko rozbiło się właśnie o te dziwne odgłosy silnika, których dwójka nie miała. Ogólnie obecnie Shadow wings 2 wypada chyba najlepiej pod kątem kultury pracy. Na pewno są lepsze niż Pure wingsy, które też posiadam w budzie. Ja nie potrzebuję wysoko obrotowych wentyli (core i7-10700 nawet po OC jest baaardzo chłodny) więc pewnie wymienię wszystko w budzie na Shadow-y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bourne2008 napisał:

Z Silent wings 3 wyleczyłem się gdy chciałem sobie polepszyć i zmienić 2-kę na 3-kę (wersje 12cm). Wszystko rozbiło się właśnie o te dziwne odgłosy silnika, których dwójka nie miała. Ogólnie obecnie Shadow wings 2 wypada chyba najlepiej pod kątem kultury pracy. Na pewno są lepsze niż Pure wingsy, które też posiadam w budzie. Ja nie potrzebuję wysoko obrotowych wentyli (core i7-10700 nawet po OC jest baaardzo chłodny) więc pewnie wymienię wszystko w budzie na Shadow-y.

To jest w zasadzie (moim skromnym zdaniem) jedyna wada Shadow Wings 2 140mm - nieco za niskie max RPM, jakby one nie były 900RPM, tylko 1100RPM to bym uznał je za wentyl absolutnie idealny cena/jakość, te 900RPM to czasem trochę mało, chociaż realnie wchodzą jak pisałem na nieco więcej niż 900RPM. Swoją drogą to coś je wymiotło ze sklepów, na Ceneo 67 zł w dziwnych sklepach, 75 zł w X-KOMie. W tamtym roku te swoje brałem po 56.90 zł w Komputroniku normalnie, to było jakoś niedługo po ich premierze.

Edit: lol, w Komputroniku są normalnie po 61.90 zł, tylko Ceneo z jakiegoś powodu ich nie pokazuje:
https://www.komputronik.pl/product/602756/be-quiet-shadow-wings-2-140mm.html

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bourne2008 napisał:

Z Silent wings 3 wyleczyłem się gdy chciałem sobie polepszyć i zmienić 2-kę na 3-kę (wersje 12cm). Wszystko rozbiło się właśnie o te dziwne odgłosy silnika, których dwójka nie miała. Ogólnie obecnie Shadow wings 2 wypada chyba najlepiej pod kątem kultury pracy. Na pewno są lepsze niż Pure wingsy, które też posiadam w budzie. Ja nie potrzebuję wysoko obrotowych wentyli (core i7-10700 nawet po OC jest baaardzo chłodny) więc pewnie wymienię wszystko w budzie na Shadow-y.

A Shadowy 2 z P14 miałeś może okazję porównać?

13 minut temu, Fjubens napisał:

To jest w zasadzie (moim skromnym zdaniem) jedyna wada Shadow Wings 2 140mm - nieco za niskie max RPM, jakby one nie były 900RPM, tylko 1100RPM to bym uznał je za wentyl absolutnie idealny cena/jakość, te 900RPM to czasem trochę mało, chociaż realnie wchodzą jak pisałem na nieco więcej niż 900RPM. Swoją drogą to coś je wymiotło ze sklepów, na Ceneo 67 zł w dziwnych sklepach, 75 zł w X-KOMie. W tamtym roku te swoje brałem po 56 zł w Komputroniku normalnie, to było jakoś niedługo po ich premierze.

 

 Na Komputroniku są teraz 140 po 61 zł, na Allegro z kolei po 60–70 trochę się znajdzie. Ale w ogóle ostatnio wentyle strasznie skoczyły. Najlepiej widać po cenach produktów/partii już niedostępnych i cenach sprzętu podawanych przy testach z ubiegłych lat. Za głowę się czasem łapię, co przegapiłem.

Shadow Wingsy 2 teraz mnie korcą, tylko się obawiam, czy ich 0,58 mm H20 przy 900 rpm poradzi u mnie wciągać przez mesh i filtr kurzowy. Jeśli P14 ma 2,40 mm H20 przy 1700 rpm, to ile może mieć w okolicach 900?

Ewentualnie gdyby te Shadowy były totalnie niesłyszalne na CPU z odległości fotela przy biurku, to można byłoby tego kupić 3 sztuki i wrzucić na jakiegoś dużego dwuwieżowca i mieć spokój z chłodzeniem proca na czas ich żywotności, choć wolałbym chyba mieć ten zapas tak do 1500 i może trochę wyżej, tzn. tak do maksimum tego, co mi ścieżka dźwiękowa i ambient gry jest w stanie zakryć.

 

Edytowane przez lukaszgos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na shadowach 2 jest błoga cisza, nie słychać silnika tak jak na SW3 ale po wyjściu arcticów serii P musisz wybrać bo p14 będzie trochę głośniejszy ale też wydajniejszy od SW2 :D ogólnie nie słyszałem cichszych wentyli od Silent wings 2 i shadow wings 2

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...