Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.10.2021 o 07:27, Send1N napisał:

PS. A ty swoje FUCKtusy xD przetestowałeś w końcu?!

Jestem w trakcie testów i już widzę że kupa wyjdzie ;D

na GPU różnica 1*C w obudowie LianLi Mini bez filtra. 1000rpm P12 vs 1000rpm Fluctus. 7 wentylatorów tu i tu. Na boku AIO puszczone na 800rpm. 

kurde... a wiem żę gówno z tego wyszło, bo obudowa pod ręką na P12 była gorąca a na Fluctusach jest ZIMNA :cassetete:

 

O11 Mini 7x Arctic P12 + 280mm 800rpm ALF2 Intake + Suprim RTX3080 @300w Board Power Draw (1220rpm fixed)

7x Arctic P12 1000rpm - bez filtra O11 mini

7x Arctic P12 1000rpm + z Filtrem O11 mini

7x Arctic P12 1700rpm + z Filtrem O11 mini


O11 Mini 7x Fluctus 120PWM + 280mm 800rpm ALF2 Intake

7x Fluctus 120PWM 1000rpm - bez filtra O11 mini

 

Coś jest nie tak z fluctusami na ssaniu. Shit!!! Albo mam 3 sztuki uwalone XD bo dziwne odgłosy wydają.

 

W pokoju 24°C - stabilne.

Edytowane przez Minciu
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i elegancko fluctuse totalnie lepsze, biore 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ssanie ma zrypane fuck.. Jutro będę kombinował dalej. Czy to wentyle jakieś uszkodzone czy one tak mają jak eloopy, że ssanie to dla nich abstrakcja. Powiedzmy że 1000rpm dla nich do ssania to max. 

o11 mini pod dolnymi wentylami ma taka siatkę jak zazwyczaj jest na tyle budy, może to przez nią tak. A co najgłupsze, to jak mam otwartą szybę to jest ciszej niż jak zamknę, bo robi się rezonans z tych dziwnych dźwięków. 

 

Cos się jeszcze pomysli, ale Noctua to to na pewno z Fluctusa nie jest :D 

Przydałoby się walnoć test z przyklejonym sensorem do budy, tutaj podejzewam ze wyszła by największa różnica, albo jakbym obrucił ciąg wentyli z radiatora CPU. Wtedy na CPU poszłoby całe ciepło.

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zalozylem dwa na chłodnice bo zmieniałem węże to przy okazji wszystko za jednym razem ? i jestem zadowolony łożyska bezgłośne, u mnie jak dam 100% to jak zwykle jest na + potrafią 2000rpm osiągnąc, pompka to samo niby 2600rpm a na 12v robi 2900 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu dzięki za testy ?? Czy mógłbyś jeszcze napisać jak z kulturą pracy tych wentyli? Najbardziej interesuje mnie charakterystyka w zakresie 1000-1500 rpm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1000-1100 są cichutkie od 1200 zaczyna być słychać wyraźny szum ale łożysko jest bezgłośne to samo silnik nie tak jak w arcticach, szum słychać mocniej bo po prostu o wiele lepiej wieją niż np arctic czy silent wings 3. Ja mam tylko w trybie push na ssaniu nie testowałem, minciu coś wspomniał że jest dziwny dzwięk na pull :P

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdę coś lepszego w cenie maks 40 zł/szt niż Arctic p12? Potrzebuję dwóch wciągających powietrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za dychę więcej fluctus a tak to nic chyba, jeszcze ciut drożej masz shadow wings 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Fenrir_14 napisał:

@Minciu dzięki za testy ?? Czy mógłbyś jeszcze napisać jak z kulturą pracy tych wentyli? Najbardziej interesuje mnie charakterystyka w zakresie 1000-1500 rpm. 

zależy jak leży :D 

Luzem 1200rpm to w miarę okej ogarnia ( nawet 1300), a właściwie nie luzem a z lekką kratką za wentylem i dmuchając w tą kratkę.
Dmuchając w gęstą przeszkodę jak TOP Panel w mojej o11mini to robi się już głośno i nie ma sensu nawet w to dmuchać Fluctusami powyżej 1000rpm. 
Na ssaniu jest lipa :D głowa dzisiaj mnie bolała to nie grzebałem w nich. Musze jutro sprawdzić te ssanie bo wstępnie słychać tam jakieś dziwne zrypane dźwięki. Powyżej 1000rpm wyraźnie wybija się to coś ponad szum powietrza. Na plus to przy 900-1000rpm na prawdę fajnie dmuchają te wentyle, więc te problemy z ssaniem najlepiej jest przeskoczyć nie wykraczając ponad 1500rpm. 

Te dziwne dźwięki obstawiam że są efektem tych nacięć na wentylacj

Na pewno CENA/JAKOŚĆ wypadają lepiej niż Arctic P12. Widać po nich że są lepiej wykonane, przyjemniejsze dla oka i ręki. Lepiej dmuchają. Trzymając je na stałym RPM nie ma już problemu z jakimiś bonusowymi dźwiękami ale trzeba zaakceptować fakt, że to jednak NOCTUA ani Phanteks T30 to to nie jest ;) Tylko, że mimo ceny niemal 2x wyższej od Arctica, to ciągle jesteśmy w rozsądnych widełkach. Bo 50zl za wentyla to nie 150 ;) 

Edytowane przez Minciu
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Esdi13 napisał:

Czy znajdę coś lepszego w cenie maks 40 zł/szt niż Arctic p12? Potrzebuję dwóch wciągających powietrze. 

Jeszcze stare sprawdzone, bezproblemowe BQ pure wings 2 możesz rozważyć, arctici w 99% przypadków mają problem z wyciem silnika na danych obrotach, jak jesteś z tej większości osób która nie będzie testować obrotów co 1% ręcznie tylko chce używać auto to może cie to wkurzać :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za raport Panowie ;) Przytrzymam swoje arktiki i przyczaję się na jakieś promki pod Noctue, może na black friday coś się trafi. Trzeba będzie na święta coś podmienić, żeby nie zarosły lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ja teraz jeszcze się podpytam. Szukam trzech wentylatorów 120mm na chłodnice 360mm (góra obudowy, ustawienie push) ale slimowe jakieś. Nie muszą mieć 15mm, szukam czegoś o grubości max 20mm. Kolor czarny najlepiej. Tak wiem, noctua noctua noctua, ale może jednak jest coś innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scythe Kaze Flex Slim PWM - mają 17mm grubości, wypadają naprawdę fajnie. Jeden taki jest montowany na Fuma 2 i robi tam robotę.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica Ultra Thin lepiej ;) A nie wentyle na chłodnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo jest to jakiś pomysł.. Ale raczej pójde w wiatraczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już mam trzy 360tki, a chce dwie użyć ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płaskie wentyle to w ITXy raczej ludzie wkładają. Szkoda na siłę na chłodnice nie wkładać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć że cieniutka chłodnica z grubymi wentylami będzie wydajniejsza niż gruba z cieńkimi ? :E przecież na rynku są wentyle które mają gorsze ciśnienie w wersji 25mm niż slimy 15mm a mimo o wcale takiej przepaści nie ma da się wszystko obrotami nadrobić :E 

Scythe 17mm są spoko ta jak zawisz pisał ? 

taki arctic p12 slim ma lepsze osiągi na chłodnicy niż np BQ pure wings 2 25mm 

czarne SL-15 od alphacool https://www.aquatuning.pl/chlodzenie-powietrzne/wentylatory-osiowe/120mm/27633/alphacool-sl-15-pwm-fan-600-1800rpm-120x120x15mm

czarne silverstone https://www.morele.net/wentylator-silverstone-fn124-sst-fn124b-6477872/?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

fajny test slimów 

 

Edytowane przez Send1N
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.10.2021 o 18:07, Minciu napisał:

Jestem w trakcie testów i już widzę że kupa wyjdzie ;D

na GPU różnica 1*C w obudowie LianLi Mini bez filtra. 1000rpm P12 vs 1000rpm Fluctus. 7 wentylatorów tu i tu. Na boku AIO puszczone na 800rpm. 

kurde... a wiem żę gówno z tego wyszło, bo obudowa pod ręką na P12 była gorąca a na Fluctusach jest ZIMNA :cassetete:

 

O11 Mini 7x Arctic P12 + 280mm 800rpm ALF2 Intake + Suprim RTX3080 @300w Board Power Draw (1220rpm fixed)

7x Arctic P12 1000rpm - bez filtra O11 mini

7x Arctic P12 1000rpm + z Filtrem O11 mini

7x Arctic P12 1700rpm + z Filtrem O11 mini


O11 Mini 7x Fluctus 120PWM + 280mm 800rpm ALF2 Intake

7x Fluctus 120PWM 1000rpm - bez filtra O11 mini

 

Coś jest nie tak z fluctusami na ssaniu. Shit!!! Albo mam 3 sztuki uwalone XD bo dziwne odgłosy wydają.

 

W pokoju 24°C - stabilne.

Widzę, że na weekend nie tylko ja testowałem o11 mini. 

Na Pure PC ukręcili 80-85°C z rx570 Strix przy 2200rpm na GPU!?!?!?!?!!

 

Dodatkowe wentyle nic nie dają!?!?!! ( Tak tam napisano) 

 

Test o11 mini?  Świetna robota, następny test poprosimy XD

 

good-job-pooping.gif

okay-next-please-south-park.gif

 

https://www.purepc.pl/test-lian-li-o11-dynamic-mini-mala-obudowa-atx-czy-moze-duza-itx-z-cala-pewnoscia-stworzona-z-mysla-o-chlodzeniu-wodnym#comment-919709

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam wentylatorów 80x80 2pin/3pin przy których nie będzie ciszy ale będzie konkretna wichura ?potrzebuje 3szt. polecicie coś ?aktualnie mam SilentiumPC Mistral 80mm ale nie ma wichury ?

Edytowane przez Libijczyk1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic P8 - masz 3000 RPM w porównaniu do 1800 RPM na Mistralu. Będzie mocno wiał, ale kultura pracy przy tego typu obrotach nie istnieje. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...