Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2021 o 21:48, Minciu napisał:

To lipa bo nie mam dostępu do CNCka :D Tylko druk 3D lub pomiary 3D na CMM.

A jak będę chciał gdzieś rozwiercić na CNC to mnie spławią ceną. Myślałem że jak z ręki zrobię wiertłem +1mm to coś z tego wyjdzie, ale jak ma być kaszana to nie ruszam ;) 

A zapytaj kogoś, kto ma usługi cięcia wodą. Ja robiłem mod panelu przedniego Phanteksa Evolv RGB i to było wycinane właśnie wodą i zapłaciłem chyba 80 zł za to łącznie z wykonaniem projektu na maszynę. Może powiększenie otworów to pestka dla takiego zakładu i zrobią to po taniości?

UqgLPSk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypas. 140mm Fluctus będzie chyba niemal TOP wentylem. Jedynie Eloopa wówczas bym rozważał za alternatywę.

Będzie też na co wymienić wentyle w ALF2 280mm XD

Tylko one na razie oversize chyba są, pod mocowania 120mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj filmik Blacka, i po wentylatorze- ma bardzo podobny układ jak moja Noctua z otworami na 120mm, więc chyba to są mocowania pod 120mm
Rewelacja to chłodzenie.



A jakby tak wymienić sam wentylator w moim Fortisie 3? Całego nowego chłodzenia mi nie potrzeba.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy te spc wyśle coś na stany do nexusa czy innego linusa joł joł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to wentylator typu oversized, więc montaż na chłodnicy 280mm będzie wymagał adaptera, ale nie wiem czy jakikolwiek adapter obecny na rynku na to pozwoli, bo zazwyczaj są to proste adaptery ze 120mm na 140mm np. Ten od Noctua. 

Co do wymiany wentylatora na Fortis 3, to czemu nie, te stare Sigmy były średnie, ale na takie same rezultaty jak na Fortis 5 nie liczy. Fortis 3 jest otwarty po bokach, a Fortis 5 jest zamknięty od boków (ma zagięte finy jak chłodzenia Noctua), co wymusza przepływ powietrza przez cały radiator - nie ucieka ono na boki jak tylko napotka opór. 

Edytowane przez zawisztheblack
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2021 o 18:54, zawisztheblack napisał:

Jeśli ma być to jak największy wentylator, to Noctua NF-A20, ale nie wytwarza on wysokiego ciśnienia statycznego. Na Twoim miejscu szedłbym raczej w 140mm - taniej Arctic P14 czy BioniX P140, drożej Noiseblocker P14-PS

Fera 5 będzie jak najbardziej ok.

Na alledrogo widze też wentylatory 200 mm ma ktos takie i jak się sprawuje?  Mam na razie jeden p14 ale sie zastanawiam czy jest sens dawać drugi czy jeden taki duży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ma służyć taki wentylator? Do montażu na froncie obudowy? Jeśli tak to jakiej? 

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa z pleksi do schodzenia 4 hdd i na procesorze radiator pasywny. Obudowa samorobka. Na przód bym dał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda, ale jeśli masz pasywny radiator, to wentylatory 140mm lepiej się spiszą z racji wyższego ciśnienia statycznego względem wentylatorów 200mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zawisztheblack napisał:

Nie wiem jak to wygląda, ale jeśli masz pasywny radiator, to wentylatory 140mm lepiej się spiszą z racji wyższego ciśnienia statycznego względem wentylatorów 200mm.

Dobra to dokupie drugi p14 I zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Tak niewielka różnica w wydajności między Ferą 5, a Fortisem 5? [:|] Liczyłem na coś lepszego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Minciu napisał:

Wypas. 140mm Fluctus będzie chyba niemal TOP wentylem. Jedynie Eloopa wówczas bym rozważał za alternatywę.

Będzie też na co wymienić wentyle w ALF2 280mm XD

Tylko one na razie oversize chyba są, pod mocowania 120mm?

No i tu jest pies pogrzebany :/ bo mocowanie jest pod 120 a wentylator zapewne zacny bo 120 są wypas ;) skopali sprawę mogi zrobić 2 różne mocowania jak np w venturi hp/hf-14 wtedy by było można mocować na 120 i 140... ah to spc jak zapominali o przepustach w obudowach tak teraz nie pomyśleli o tym xD a ich niektóre produkty mogły by być naprawdę top gdyby dbali o takie detale. Patrząc na historię sigmy z fortisa 3 to pewnie normalnych wersji nie będzie ?

IMG_0610.jpg

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jeszcze nie wszystko stracone, może przy sprzedaży detalicznej będą dodawać jakieś adapterki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Fortis 5 Dual Fan będzie dobrą alternatywną dla Scythe Fuma 2(do procesorów 5800x/12700k)?

Edytowane przez Mercury3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność obu chłodzeń powinna być na zbliżonym poziomie, więc jak najbardziej może to być alternatywa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale dla mnie push pull na jednej wierzy nie ma sensu bo to tylko hałas zwiększa nie daje nic, co innego jak chłodzenie jest dwuwieżowe jak np grandis czy fuma itp wtedy dwa wentyle są ok :P Przy takim fortisie co dodatkowo jest cofnięty wentylator na wyciągu jest tak blisko że pchanie dodatkowego na trzeciego jest moim zdaniem zbędne.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jednak przy tym fortisie piątym "sporo" daję ten wentylator z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w GRANDISie prze zastosowanie wentyla 120 i 140 i zupelnie różnej charakterystyce PWM/RPM to więcej hałasu niż pożytku było z tego małego wentyla. 

2 godziny temu, Ocho napisał:

Nie no jednak przy tym fortisie piątym "sporo" daję ten wentylator z tyłu

A możesz mi pokazać jakiś wykres gdzie DUAL przebija Single Fortis5 ? Patrzałem przed chwilą na znormalizowane warunki pracy 39dB i okazuje się że wyszedł kondon bo Single Fortis5 jako jedyny ze wszystkich chlodzen nie nadawał się do tego testu, bo maksymalnie ugrał tylko 37.5dB.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ithardware 1°C różnicy na znormalizowanym 38dB na korzyść Dual, ale znowu tutaj Single dociągnął na tej samej aparaturze pomiarowej do 37.1dB.. znowu kicha. Bo jakby wciąż nie do końca warunki się znormalizowany. 

Jak znajdziesz gdzieś wykres na np 36dB to daj znać. Powinny wówczas zmieścić się tam oba chłodzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opieram się tylko na tym teście black'a gdzie w znormalizowanej głośności fortis dual wygrał z DH15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy. W przyszłości rozważałem wymianę Fortisa 3 na NH-D15S (obudowa mnie ogranicza do max. 162 mm), ale po tych wstępnych testach nie wiem czy nie wyjdzie na to samo, a jednak 140 złotych taniej i ciszej, jakbym wziął Fortisa 5 Dual Fan.

Może i nie jestem zwolennikiem totalnej ciszy w obudowie, ale z wiekiem trochę bardziej drażliwy się zrobiłem pod tym względem, więc wydajność/cisza/cena jest już dla mnie dość istotna.

Edytowane przez addept

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ocho napisał:

Opieram się tylko na tym teście black'a gdzie w znormalizowanej głośności fortis dual wygrał z DH15

no to u łysego 37.5dB wyszło na SINGLE Fortis5 w znormalizowanym teście na 39dB :) Czyli Single miało jeszcze 1,5dB zapasu do pozostałych odkurzaczy ;) 
Jakby zrobił test znormalizowanych 37dB to miałbyś pewnie na równi Duala i Singla. 

Jak dla mnie tutaj wygrał Fortis5 z jednym wentylem, bo nie dobił nawet na max rpm do znormalizowanych warónków w dB co kompletnie rozwaliło system. Na ITHardware to samo. 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem już o slimowane wentyle to teraz spytam o takie grubsze. Mianowicie szukam czegoś na dół budy, czegoś co wypełni przestrzeń na wysokość żeby nie wyglądało tak pusto a chłodnicy nie chce tam pakować. Tak więc, jaki jest jak najgrubszy (do 5cm grubość) wentylator 120mm który będzie czarny i pozwoli się na ustawienie tak aby był niesłyszalny. Wpadł mi w oko ten model GFB1212VHG ale teraz już nigdzie nie ma ich dostępnych a jak są to za miliony monet w porównaniu do wcześniejszej ceny, 15 złotych. No i wiem jeszcze o wspaniałych phanteksach T30 ale ani to jakoś bardzo grube, a jakie drogieeee 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic takiego w zasadzie. A te z serwerów nie są tworzone z myślą o jakiejkolwiek kulturze pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...