Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Pany jest jakis myk bezby na komtrolerze rgb podlaczyc wentyle argb bo mi wyslali nie te co chialem ale za tej cennie zal odsylac drozsze o 30 zl wentyle :P Cebuloza we krwi zaczela buzowac :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podłączysz wentylatorów ARGB do kontrolera RGB, to niekompatybilne standardy działające w inny sposób, na innym napięciu, potrzebujesz drugi kontroler pod ARGB.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najlepsze wentylatory jakie mogę dołączyć do takiego AiO NZXT Kraken o wielkości 140x140x25 to?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szambo napisał:

Witam. Najlepsze wentylatory jakie mogę dołączyć do takiego AiO NZXT Kraken o wielkości 140x140x25 to?  

eLoop 140 - grubasek

Ale tutaj w teście nawet P14 wypadł lepiej. Tylko tego raczej bym nie kupił ;) 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Minciu napisał:

eLoop 140 - grubasek

Ale tutaj w teście nawet P14 wypadł lepiej. Tylko tego raczej bym nie kupił 

To na czym mi zależy to

Osiągnięcie trochę wyższych obrotów na tych wentylatora przy zachowaniu podobnego poziomu hałasu.

Powiedzmy, że teraz mam NZXT Aer na tej chłodnicy zapodane na 800 RPM i jest cicho.

Jestem gotów dopłacić do zmiany, żeby było powiedzmy 1000 RPM i było cicho a tak samo wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ze z eloopem bedzie tak samo glośno czy tam cicho na 800rpm jak masz teraz. A moze nawet beda niższe o roty, np 750 za ta sama głośność, ale wydajność bedzie lepsza. 

Te wentyle z NZXT ogolnie chyba słabo wypadaja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś do czynienia z Eloopami na chłodnicy 120mm wtedy. One chyba mają 27 mm i całkiem możliwe, że będę musiał przez to z nich zrezygnować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arctic w wersji 140 też ma 27 jak coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I do 1300 rpm chyba nie bzyczy. Nie wiem nie szukam tak wysoko XD.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eLoop 140mm mają 29mm, P14 ma 27mm :).

W obecnej sytuacji brałbym raczej coś od BQ - Silent Wings, ewentualne Scythe Kaze Flex jeśli koniecznie ma być 25mm.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluctusy 140 by rozwiązały problem :P coś długo każą czekać :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Send1N napisał:

Fluctusy 140 by rozwiązały problem :P coś długo każą czekać :/ 

Są już jakieś testy, które pokazują ich wydajność? Póki co nowe AiO od SPC prezentują się wyśmienicie.

Taki wentylator da radę na chłodnicy? 

Noctua NF-A14 PWM chromax.black.swap, Cichy, 4-Pinowy Wentylator Klasy Premium (140 mm, Czarny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez sobie silent wings 3 HS 140, mają 25mm standardowo są naprawdę ok, można wyrwać poniżej stówki za 1, mam  u siebie na chłodnicy 280 dwa takie :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Send1N napisał:

Fluctusy 140 by rozwiązały problem :P coś długo każą czekać :/ 

W najbliższym czasie pewnie premiera Grandisa 5(nie śledzę tych numerków), a potem nowego Navisa 280 i 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do AIO ja bym pchał coś z konkretnym ciśnieniem statycznym. SW3 to takie 50/50.. Plus nie uszczelniają w pełni swoją konstrukcją chłodnicy, która zawsze ma swojego shrouda kilka mm, więc rogami będzie gubić te ciśnienie. 

Jeśli ma być Silent Wings od Be Quiet, to tylko w wersji RGB i konkretnie High Speed, bo ma dużo zmian w konstrukcji:

Light Wings 140mm PWM High-speed https://www.zadowolenie.pl/podzespoly-komputerowe/chlodzenie-komputera/chlodzenie-obudowy/be-quiet-zestaw-wentylatorow-light-wings-140mm-pwm-high-speed-3-pack-bl079?utm_source=ceneo_spo&utm_medium=referral&ceneo_cid=cd06afc5-6aed-38f2-395a-5e1bbe7a394f

7 łopat vs 9

 

Ramka Light Speed też jest bardziej radiator friendly

P1150714-980x551.jpg

 

P1150715-980x551.jpg

 

 

Tutaj ciśnienie statyczne na 45mm radiatorze, powinien mieć podobne opory jak 30mm z AIO na aluminium. Te w AIO mają dużo większe FPI w okolicy 24FPI. Radiatory miedziane mają około  14FPI. Finów Per Cal ;) 

Trzeci wentylator na wykresie to eloop w wersji ARGB: https://www.morele.net/wentylator-noiseblocker-nb-eloop-x-b14-p-argb-czarny-itr-b14x-p-bl-6477868

 

Sprawdź ciśnienie przy 1000rpm ;) Standardowy SW3 w wersji ARGB to zwykły niewiejec. Kręci się i nic więcej ;) 

Chociaż zwykły LW na 1000rpm to ma więcej decybeli od HS LW przy 3 razy gorszym ciśnieniu statycznym..

A i jeszcze jedno, SW3 HS 140 to takie samo gówno jak zwykły LW bo ma 7 łopat. Ale ramkę ma dużo gorszej szczelności niż LightWingsy.

Nie nie nie i jeszcze raz NIE :D 

.

03-45mm-7.png

 

 

03-45mm-8.png

 

17 minut temu, forfun napisał:

W najbliższym czasie pewnie premiera Grandisa 5(nie śledzę tych numerków), a potem nowego Navisa 280 i 360.

Navisy już są 240 i 360mm

Grandis 5 już jest z 140mm.

NIESTETY BRAK NAVISA 280! Ale Navis 240mm spokojnie kopie tyłek ALF2 280mm i depcze za ALF2 360mm. Czyli fluctusy serio potrafią nieźle namieszać.

 

Niestety Grandis5 ma Fluctusa w wersji oversize, więc bez narożników pod mocowanie 140mm, jedynie ma otwory pod 120mm. Na haczyki ;) 

Gdyby nie to, to napisałbym KUP GRANDISA, OSKALPUJ WENTYLE I ODSPRZEDAJ DALEJ GRANDISA. No ale niestety aktualne 140mm z grandisa są bezużyteczne w normalnym zastosowaniu poza radiatorem dedykowanym. 

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słuchajcie przeróbka Arctic Liquid Freezer II 360 na 3x SilentiumPC Fluctus 120 to dobry pomysł czy szkoda kasy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tutaj jeszcze uszczelnianie z chłodnicą LW vs SW3:

lightwings_18.gif?versionId=OeqF76aYD7GJ

 

 

 

i dziurawce ;) 

maxresdefault.jpg

 

Bastelei-pcgh.JPG

 

 

 

 

 

 

5 minut temu, kibolkks napisał:

A słuchajcie przeróbka Arctic Liquid Freezer II 360 na 3x SilentiumPC Fluctus 120 to dobry pomysł czy szkoda kasy? 

Bardzo dobry pomysł, jeżeli słyszysz łożyska Arcticów. Ja swoje słyszałem przy 120mm wersji. Ale mam też ALF2 na 280mm z dwoma 140mm wentylami i na razie tego nie ruszam, bo tam jest OK i nie wydają tych durnych dźwięków w okolicy 1000rpm. 

Ale... dzisiaj nie kupiłbym drugi raz ALF2 280, bo Navis F240 kopie mu dupsko XD 

https://www.silentiumpc.com/pl/product/navis-f240/
https://www.silentiumpc.com/pl/product/navis-f240-argb/

 

Jakbym miał ALF2 360 to kupiłbym Navis F360 ;) A ALF2 sprzedać 

Nie sorry nie ma jeszcze 360mm ale to kwestia czasu zapewne ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem testy F240 i mocno zbliża się do ALF2 360 ale czy kopie mu dupsko to bym chyba nie powiedział:P

Edit: no tak zależy to od procesora bo oglądałem akurat testy AMD, na Intelu rzeczywiście go wyprzedza. 

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kibolkks napisał:

Widziałem testy F240 i mocno zbliża się do ALF2 360 ale czy kopie mu dupsko to bym chyba nie powiedział:P

Edit: no tak zależy to od procesora bo oglądałem akurat testy AMD, na Intelu rzeczywiście go wyprzedza. 

"Ale Navis 240mm spokojnie kopie tyłek ALF2 280mm i depcze za ALF2 360mm. Czyli fluctusy serio potrafią nieźle namieszać."

Nie napisałem że F240 kopie ALF2 360 :) Ale wystarczy sobie wyobrazić co zrobiłby F240.. A jak puszczą F420 (3x140) to ciężko będzie nawet z CLC to przebić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Minciu napisał:

Navisy już są 240 i 360mm

Grandis 5 już jest z 140mm.

NIESTETY BRAK NAVISA 280! Ale Navis 240mm spokojnie kopie tyłek ALF2 280mm i depcze za ALF2 360mm. Czyli fluctusy serio potrafią nieźle namieszać.

 

Niestety Grandis5 ma Fluctusa w wersji oversize, więc bez narożników pod mocowanie 140mm, jedynie ma otwory pod 120mm. Na haczyki ;) 

Ja pisałem o nowych Navisach F... one się różnią od poprzednich RGB i ARGB, i nie chodzi tylko o wentylatory.

Ostatni Grandis ma Sigmy HP. Nie było jeszcze premiery nowej konstrukcji(przeprojektowanej przez Synergy Cooling) opartej na Fluctusach. Premiera ma być w tym roku, a Silentiumpc odpowiada u siebie na FB żeby śledzić ich stronę :D.

Stary Navis był też w rozmiarze 280 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Minciu napisał:

Tutaj jeszcze uszczelnianie z chłodnicą LW vs SW3:

lightwings_18.gif?versionId=OeqF76aYD7GJ

i dziurawce ;) 

maxresdefault.jpg

 

Bastelei-pcgh.JPG

 

 

 

To są silent wings 2, SW3 mają pierwszy zestaw montażowy taki, i nie ma cudowania na chłodnicy :] a drugi zestaw (gumowy) jest koloru czarny mat zamiast tego jasnego popielu. 

 be-quiet-silent-wings-3-pwm-120-fan.jpg

11 godzin temu, Minciu napisał:

NIESTETY BRAK NAVISA 280! Ale Navis 240mm spokojnie kopie tyłek ALF2 280mm i depcze za ALF2 360mm. Czyli fluctusy serio potrafią nieźle namieszać.

Na ryzenie z offsetem przy alf też jest lepiej na navisie? ten offset robil robote przez konstrukcję zena ?

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

To są silent wings 2, SW3 mają pierwszy zestaw montażowy taki, i nie ma cudowania na chłodnicy :] a drugi zestaw (gumowy) jest koloru czarny mat zamiast tego jasnego popielu. 

 be-quiet-silent-wings-3-pwm-120-fan.jpg

Na ryzenie z offsetem przy alf też jest lepiej na navisie? ten offset robil robote przez konstrukcję zena ?

Przeciez SW3 i SW2 jest tak samo dziurawy. One nie uszczelniają się ze schroudem chłodnicy. 

Cisnienie statyczne efektywniej wytworzysz w szczelnej konstrukcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale mimo to dałeś fotke i link z SW2 a podpisałeś SW3 xD ?

Ja musiałem dać u siebie SW3 bo mam 280 w aquariusie w dodatku tylko w pull wchodzi a wentyl nie może mieć więcej jak 25 :E montaż tego też nie należy do łatwych bo trzeba skręcić to na kanapkę blacha > wentyl > chłodnica razem jedną śrubą w trybie pull :] 

 

Swoją drogą co to jest "grandis 5" ? ? wpisałem w google i nic takiego nie ma :P 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LightWings w pull ma chyba podobny problem co SW. 

Tu masz jeszcze inne zdjecie, na ktorym widać wyraznie brak szczelnosci..

Aufmacher.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w okrągłym kształcie silentwingsów rozumiem? :> bo SW3 z pierwszym zestawem montażowym nie ma odstępu tak jak na gumkach, co do fluctusa to jeżeli wyjdzie taka 140 a będzie wyglądała jak na fortisie 5 (jak sigma pro 140 oversized) to też nie będzie szczelności :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • „Polska gurom”. Ładnie wytrzymał.    O zmianach oficerów i mobilizacji nic nie wiadomo. Z jakiego powodu zostali usunięci, są tylko plotki że dostawali w łapę i dużo przepuszczali na zachód. Czy szła źle? No nie, bo od początku brali tylko w miarę przeszkolonych, ochotników i przeszkolonych. O mobilizacji (tej na mięsne wkładki) wiadomo dopiero od teraz, i to że rząd Ukrainy tej mobilizacji nie chciał podjąć wcześniej.    Każdy obrywa od artylerii i fabow, ale żadna jednostka nie oberwała na tyle by wyłączyć ją z frontu, czyli można wnioskować że straty są akceptowalne. Ukraińcy od dawna powtarzają, wolą przeszkolonych niż nie którzy mogą powodować to że cała kompania pójdzie do piachu. Azov na tyłach szkoli ludzi, część 47 też miała to robić.  O porzuceniu frontu słyszeliśmy na razie dwa razy, ostatnio świeża sprawa z 110 elementem brygady podczas rotacji oraz rotacji pod Soledarem, więc gdzie jeszcze uciekają niczym Rosjanie szturmują?    O załamaniu frontu mówili w momencie braku wsparcia z USA. Jak to się koreluje do mobilizacji? A no właśnie tak, że ludzi może i jest ale sprzętu brak. 
    • Cześć, trochę rzeczy mi się zalęgło przez jakiś czas i pora zrobić małą wyprz Dla labowiczów ceny do negocjacji. Dysk Western Digital 6TB NASware 3.0: https://www.olx.pl/d/oferta/western-digital-6tb-nasware-3-0-CID99-IDZROd1.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX IQ01: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-iq01-intel-i7-4770t-CID99-IDZROPY.html?bs=olx_pro_listing MiniPC Zotac ZBOX nano ID67: https://www.olx.pl/d/oferta/minipc-zotac-zbox-nano-id67-CID99-IDZROsz.html?bs=olx_pro_listing HP J9803A 1810-24G: https://www.olx.pl/d/oferta/switch-hp-1810-24g-j9803a-CID99-IDZRNAA.html?bs=olx_pro_listing NAS Synology DS720+ razem z: HDD: 2x Seagate IronWolf 8TB NAS NVMe cache: 2x Samsung 970 EVO Plus 1TB https://www.olx.pl/d/oferta/synology-ds720-2x8tb-2x1tb-nvme-CID99-IDZRNpL.html?bs=olx_pro_listing Intel NUC  BXNUC10i7FNK2: https://www.olx.pl/d/oferta/intel-nuc-i7-10710u-6-rdzeni-32gb-ddr4-128gb-m2-nvme-ssd-nas-serwer-CID99-IDZRLU4.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 3B v1.2 1GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/raspberry-pi-3b-v1-2-1gb-ram-CID99-IDZRLg7.html?bs=olx_pro_listing 2x Raspberry Pi 4B 4GB RAM + obudowy: https://www.olx.pl/d/oferta/2x-raspberry-pi-4b-4gb-ram-CID99-IDZRKs7.html?bs=olx_pro_listing     Na OLX włączony jest zakup z przesyłką, jak wspominałem - ceny są do negocjacji.   
    • @RimciRimci Ok, ale ja w tych wizjach nie widzę opcji "po okresie niedoli Polska dociąga do gospodarczego poziomu relatywnego bogactwa".
    • Opisałem teoretyczny przypadek "co gdyby...". Dlatego mówię, że wychodzenie z Unii to mrzonki patrząc jaką pozycję na świecie ma Polska. Tym bardziej przy obecnej sytuacji geopolitycznej.    atrakcyjna = zadowalająca. Gdzie ja napisałeś "bardziej atrakcyjna"? No właśnie... Bardziej atrakcyjna to polski rząd musiałby mieć jakieś haki na Niemców 
    • i5 4690k , 8GB , Z97 Gaming 7  Kabel kupiony, wydaje mi się, że kat 6. Router EG8245H, ma jeden port gigabitowy. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...