Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką stroną ustawić wentylatory żeby wdmuchiwały i wyciągały powietrze,bo już jestem głupi :question:

np. w tym http://www.ceneo.pl/10193802?se=44BTyLhHThPFuP9LNkyXDj_H4ZjbMHZt&gclid=CObvyfnCz7MCFY-6zAod4xIA8g

ustawiony tą stroną w kierunku bebechów to wdmuchuje powietrze czy wyciąga?

W obudowie CM elite 333 mam standardowy też tak ustawiony z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle na ramce wentylatora oznaczone są dwie rzeczy - kierunek obrotu śmigła oraz kierunek tłoczenia powietrza. 99% wentylatorów kręci się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara ( analogowego - takiego z 12 na górze i 6 na dole ) i pcha mieszankę ( kładającą się z ~78% azotu i jakiś tam innych gazów poza tlenem ) prostopadle do mocowania o zwrocie skierowanym w stronę mocowania łożyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić fan swap w zasilaczu XFX Core 650W bo org strasznie terkocze. Wchodzi tam nietypowy rozmiar wentylatora 135mm.

Czy Zalman ZM-F4 będzie się nadawał?

Może ktoś się orientuje gdzie w Polsce można dostać Scythe Kama?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję dwóch wentylatorów 100 mm niskoprofilowych o RPM 1500-2000 z PWM.

Coś takiego cieńkiego:

 

 

3258390200_1352991924.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam 140 poziomej i 80-100 tez poziomej tyle ze niskoprofilowej? komplet tak do 40-50 pnl

Edytowane przez w0jtass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie AAB niby robi wentylatory? Przecież ciągnął z jakiegoś tam chińczyka do którego każda z firm dodaje swój znaczek. Przyklad Shark aerocoola, AAB silent force, i jeszcze jeden którego nazwy już nie pamiętam. Podobnie z obudowami. Ten sam szkielet od jakiegoś producenta i doklejanie znaczków firmy. Przy takich produktach jak AAB nie widze żadnego sensu testowania.

Edytowane przez xeroi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież ciągnął z jakiegoś tam chińczyka

To jest prawdą tak dla 95% konstrukcji na rynku;P

 

Więc warto przetestować bo nigdy nie wiesz dokładanie czy coś nie było zmienione i jak jest ustawiona elektronika. Do tego samo łożysko też się może różnic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AC Fan F14 nadaje się pracy w poziomie?

Ciężko stwierdzić bo realnych testów jeszcze brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy jak nie dokupie zadnego dodatkowego odzdzielnego coolera to starcza mi 2 wentylatory co sa w obudowie SILENTIUMPC BRUTUS 410 ?

Moj setup:

 

 

PROCESOR CORE I5 3470 3.2 GHZ LGA1155 BOX (BX80637I53470 922462

MSI B75MA-E33 INTEL B75 LGA 1155 (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3) MATX

GOODRAM DDR3 8192MB PC1333 DUAL 2 X 4096 CL9 (GR1333D364L9/8GDC)

GIGABYTE AMD RADEON HD7950 3072MB DDR5/384BIT DVI/HDMI/DP PCI-E (900/5000) (GV-R795WF3-3GD

SEAGATE 1TB ST1000DM003 SATA III 64MB (2 LATA GWARANCJI)

DVD-REC SAMSUNG SH-224BB SATA CZARNY BULK (SH-224BB/BEBE)

OBUDOWA SILENTIUMPC BRUTUS 410 PURE BLACK (BT-410)

ZASILACZ OCZ ZS 550W 135 BRONZE (OCZ-ZS550W-EU)

 

Jak nie to polećcie mi jakies max 2 wentylatory jak najtanszei najcichsze do powyzszego setupu.

moze byc ten?

http://www.kombo.krakow.pl/Chlodzenie,Wentylatory,KBCHLBEQWEN0007.htm

Edytowane przez dddombek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1. dwa wentylatory fabryczne wystarczą w tym Brutusie, chyba że posiada on jeden (jeden też wystarczy, ale 2-3 to optimum)

po. 2 te Be Quiet dobre są, ale ja wybrałbym PHOBYA G-SILENT 1200 RPM

I za pomocą płyty głównej/regulatora obrotów skręcił w spoczynku do 7-8W, a w stresie regulował do 10-12W. Bardzo dobre i ciche rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do obudowy z sygnatury zamierzam kupić wentyle, lepiej wybrać 140mm, czy 120mm? Chciałbym by było cicho i wydajnie, jak da radę nie drogo. Co byście polecili.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie... czy wentylatory na chlodzeniu procka nalezy z czasem wymieniac? Mam zamontowany Mugen 2 (3 lata)a ze zamierzam wymienic wentyle w obudowie mysle tez o wymianie na CPU, BTW jakie polecacie? (moze byc silentum zephyr 120mm ?)potrzebuje wciagajacy i wyciagajacy i mam tez otwor z boku skierowany na karte graficzna(nzxt Alpha), ale nie wiem czy tego nie zaslepic, co sadzicie? Pasta rozumiem ze moze byc MX-2 ?

 

Dzieki i pozdro

Edytowane przez DavePL85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho wymiana slip streama na mugenie 2 na zephyra mija się z celem. Jeśli zaczyna przeszkadzać łożysko to wymień na Scythe slip stream 1200. Do obudowy zephyry są jak najbardziej Ok. Najlepiej podaj budżet. Jeśli chodzi o pastę to polecam zalman stg2 ale mx-2 również daje radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze do 90zl za 3 wentylatory, pasta hmm jak sa duze roznice to moge dac 50zl

Priorytetem jest cisza :)

a co z tym wentylem wiejacym na grafe? zostawic czy zaslepic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o polecenie wentylatora 80mm za ~10 zł.

Zależy mi na jak najlepszym stosunku hałas/wydajność.

Zastanawiam się nad SILENTIUMPC Mistral lub SILENTIUMPC Zephyr.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez PNEUMA40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za nieco ponad 10zł masz Arctic F8. Bardzo ładnie dmucha i jest cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Potrzebuje wentylator 120mm na front anteca gamer 300. Obecnie mam tam Noiseblockera XL1 i fabrycznego. chcialbym wymienic ten fabryczny bo troche glosny jest. Zalezy mi na tym zeby miał podswietlenie LED, byle nie białe, najlepiej czerwone badz niebieskie. Poza tym zeby wydajność/cisza była jak w tym noiseblockerze. Kwota ~40zł.

 

z góry thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na angeli jest fajna promocja na apollishe zarówno niebieskie jak i czerwone może o tych warto pomyśleć?

ja sam jutro będę miał paczkę z 2 niebieskimi apollishami, więc będę mógł coś powiedzieć o kulturze pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge link poprosić? :)

w sumie zalezaloby mi na tym zeby byly dostepne na cooling.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kupie tego enermaxa, ale w morele.net, coprawda drozej sam wentyl, ale ze mam odbiór osobisty, wyjdzie mi taniej niz w tym sklepie ; p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze do 90zl za 3 wentylatory, pasta hmm jak sa duze roznice to moge dac 50zl

Priorytetem jest cisza :)

a co z tym wentylem wiejacym na grafe? zostawic czy zaslepic?

 

Jeśli wieją w pionie i mają być w miarę ciche to polecam Scytle slip stream 800 albo Enermax UCTB Silence. Jeśli chodzi o pastę to za 50 złotych masz coollaboratory liquid pro. Jeśli nie lubisz się męczyć to nie polecam. Starczy na max 5 zaaplikowań a rozrzut między dobrym a złym zaaplikowaniem może wynosić nawet 15 stopni. Kolejną wadą jest utrata gwarancji na CPU. Polecam zalman stg2 mimo gorszych temperatur o 5-7 stopni. Jest co najmniej dwa razy tańsza i zancznie przyjaźniejsza dla użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyle w promocji tak jak mówię jutro będą u mnie :)

 

Cenie nie taka zła ale w innych sklepach mają jeszcze taniej, bez promocji. No chyba że to inne wentyle to sorry :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...