Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

W czym jest lepszy od spartan pro? Posiada jak dla mnie jedną zasadniczą wadę - wymaga rozkręcania całej płyty głównej by go zamontować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam starego AC Freezer 7 PRO, ale fan już w nim siada i muszę kupić coś nowego. Zastanawiam się nad SilentiumPC SPARTAN PRO. Czy jest coś lepszego w tej klasie? Wiem, że mógłbym dopłacić 30zł do AC Freezer 13, jednak zawiodłem się trochę na tej marce, a ponadto ten model nie wydaje się w niczym lepszy od wspomnianego spartana, którego można dostać za 70zł.

 

Co polecacie w klasie sprzętu do 100zł?

 

 

ps: a może można gdzieś dokupić samego fana do AC freezer 7? Taka opcja byłaby w sumie najtańszym rozwiązaniem, ale nigdzie nie widziałem, by ktoś sprzedawać oddzielnie sam wiatrak do coolera...

Po pierszwe możesz wymienić wentylator w obecnym chłodzeniu.

Co do Spartana Pro i Frezera 13 to ten drugi jest o wiele lepsszy,TU masz test.

W podobnej cenie jest o wiele wydajniejszy Loki.

Do 100zł można licytować lepsze chłodzenia typu Mugen 2 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierszwe możesz wymienić wentylator w obecnym chłodzeniu.

Co do Spartana Pro i Frezera 13 to ten drugi jest o wiele lepsszy,TU masz test.

W podobnej cenie jest o wiele wydajniejszy Loki.

Do 100zł można licytować lepsze chłodzenia typu Mugen 2 itp.

Mogę wymienić? A mógłbyś podlinkować ofertę jakiegoś sklepu z samym fanem do AC Freezer 7? Ja niestety nic takiego nie znalazłem...

 

Loki... Słyszałem o nim, ale jest już praktycznie niedostępny ;(

 

Aha i w coolerach na PC ważne jest też dla mnie łatwe instalowanie. Nie chcę coolera, który wymaga demontażu płyty głównej, a niestety niektóre tego wymagają :/

 

Jeszcze znalazłem coś takiego, co o nim sądzicie warto?

http://allegro.pl/chlodzenie-zalman-cnps10x-optima-1155-1366-am3-fm1-i2804764252.html

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer 13 nie wymaga demontażu płyty. Wentylator w obecnym Freezer 7 Pro możesz zastąpić AC F9 Pro PWM. Wystarczy tylko zdjąć z gumek i założyć na plastikową ramkę, którą masz w Freezer 7 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W czym jest lepszy od spartan pro? Posiada jak dla mnie jedną zasadniczą wadę - wymaga rozkręcania całej płyty głównej by go zamontować :/

1. Fera Pro jest dużo wydajniejszą konstrukcją.

2. To, że trzeba płytę główną wyjąć, żeby dobrze zamontować cooler to nie wada skoro tak pewny montaż gwarantuje lepsze wyniki.

3. Xigmatek Loki odradzam bo to prawdziwa suszarka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany wentylatora w siedmioletnim zasilaczu chieftec (całkiem stabilny więc szkoda kasy na nowy)

wstępnie zdecydowałem się na Arctic Cooling F12 pytanie mam tylko takie, którą wersję wybrać?

Obecny wentylator jest podłączony tylko dwoma przewodami, więc nie wiem jak tam z jego sterowaniem — czy takowe w ogóle istnieje czy leci ze stałą prędkością.

 

Dostępne warianty to AC F12 to:

 


  1.  
  2. Arctic Cooling F12 (http://aac.com.pl/arctic-cooling-f12,produkt,773.html) — standard tj. trzy przewody.
  3. Arctic Cooling F12 PWM (http://aac.com.pl/arctic-cooling-f12-pwm,produkt,770.html) — z opcją zasilenia z gniazda wentylatora CPU z PWM,
    byłaby jakaś regulacja obrotów (choć nie wiem jak taki montaż ma się do kwestii awaryjności/bezpieczeństwa)
  4. Arctic Cooling F12 TC (http://aac.com.pl/arctic-cooling-f12-tc,produkt,926.html) — wersja z wbudowanym (?) czujnikiem temperatury
  5. Arctic Cooling F12 PWM CO (http://aac.com.pl/arctic-cooling-f12-pwm-co,produkt,1133.html) — o poprawionej wytrzymałości pod kątem pracy ciągłej, raczej nie potrzebuję... chyba że naprawdę warto.

 

Ewentualne inne propozycje, również chętnie wezmę pod uwagę, z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez H0UST0N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wam!

 

Mam takie pytanko, czy ten wentylator http://www.komputronik.pl/product/59627/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/SilentiumPC_Zephyr_120_mm.html?tab=availability będzie podobnej jakości i wydajności co standardowy z tej obudowy http://www.aerocool.us/pgs/pgs-v/pgs_v_vs9.htm ?

 

Ewentualnie zaproponujcie jakieś inne do 20 zł 120mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer 13 nie wymaga demontażu płyty. Wentylator w obecnym Freezer 7 Pro możesz zastąpić AC F9 Pro PWM. Wystarczy tylko zdjąć z gumek i założyć na plastikową ramkę, którą masz w Freezer 7 Pro.

Sprawdzałeś? Zapytałem sklep cooling i oni twierdzą, że nie da się wymienić wentylatora w AC Freezer 9 pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sprawdziłem. Można w ten sposób zastąpić fabryczny wentylator.

 

@H0UST0N - Z tych, które wymieniłeś najlepiej sprawdzi się Arctic F12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK w takim razie dzięki kupuję ARCTIC F9 Pro PWM 92 mm i mam nadzieję, że będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te PRO Arctica są chyba byle jakie z tego co widziałem na testach. Lepsze są te nie PRO (dużo większy realny przepływ powietrza). Przynajmniej taka zależność jest między F12, a F12 PRO. Zakładam, że podobnie jest w przypadku 92mm. Reasumując - chyba lepiej będzie wziąć AC F9 PWM.

 

Stronę wcześniej jest ta zależność - dzieli je przepaść.

 

Akasa-Alphacool-Antec-Coolink-Prolimatech-Scythe-i-Thermalright-vs-reszta-%C5%9Bwiata-CFM-@-MAX-RPM_.jpg

 

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC F9 PWM musiałby na opaskach montować, a F9 Pro PWM wystarczy zdjąć gumki i nałożyć na Freezera 7 Pro i wygląda jak oryginał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie można zaciągnąć starych gumek na otwory wersji nie PRO :hmm: Przecież są rozciągliwe. Same w sobie opaski to przecież też nie problem - byle mu wentyl nie latał po obudowie ;)

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wymiany wentyla na cooler postanowiłem za jednym zamachem wymienić również wentyle samej obudowy. Siedzę już prawie 4 nad ranem, a ja robie nadal research :P Obecnie mam wentyle takie, które były fabrycznie z kupioną pare lat temu obudową Thermaltake, a więc chyba nie najgorsze 12cm kręci 1400, zaś 9,2cm kręci 1800. W sumie to ja nawet nie wiem, czy one są ciche, bo wszystko zagłuszał wentyl AC freezer 7. Jednak mają już ponad 5 lat i chyba czas je wymienić. Szukam czegoś o mniejszych obrotach, budżet to 20-40zł za wentyl.

 

Moje propozycje:

Enermax 92mm TB Silence 1400 - 20zł

Enermax 120mm TB Silence 900 - 25zł

 

Be Quiet! SilentWings Pure 92mm 1600 - 30zł

Be Quiet! SilentWings Pure 120mm 1350 - 35zł

 

 

Do tych drugich dopłata niewielka i w sumie bardziej ceniona marka, jednak mam wrażenie, że enermaxy są lepiej wykonane co widać przynajmniej na zdjęciach, do tego mają metalowe wzmocnienia i wyjmowane śmigło - łatwe czyszczenie, jednak ich potencjalną "wadą" może być to, że mają niskie obroty, przez co może się podnieść temp w obudowie, a potem na procu i całej reszcie... Z kolei Be Quiet! nominalnie mają 2x dłuższą żywotność, jednak nie wyglądają na tak solidne jak enermaxy, a do tego są najbardziej budżetową propozycją producenta. I weź tu bądź mądry... ;)

 

A może jeszcze coś innego?

 

 

ps: u mnie wszystkie wentyle pracują w pionie, więc pomijam to, jak wentyl będzie się sprawował w poziomie.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio teraz teraz mozna dostać enermaxy apollishe. Cichutkie ale obroty to około 750. Za to ładnie są podswietlone :) ale na tym chyba Ci nie zalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego Arctica F12. W stresie nie ma porównania do fabrycznego wentyla z zasiłki - teraz jest ciszej. Owszem nie jest to "silent", ale za tę cenę i wydajność spełnia swoje zdanie. Myślę, że puszczony w okolice 7-9V byłby na wypasie, ale nie mam teraz czym go skręcić by to sprawdzić. Teraz w idle wyje mi już tylko fabryczny zasilacz od obudowy - Aerocool - którego zamienię na tego Arctica F12, ale już z PWM, aby sterować nim w BIOSie.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś starą, czy nową wersję (nowa ma niebieską naklejkę na śmigle)?

 

.... a ja nadal nie wiem co kupować :) Porobiłem trochę stestów moich stockowych wentyli Thermaltake i jednak najbardziej szumi wentyl boczny (1800rpm słychać jak cholera). Również 12cm przednie i tylnie słychać ich szum dośc mocno mają 1400rpm. W takiej sytuacji chyba nie ma sensu pakować się w Be Quiet!, które to mają prędkości obrotów tylko ciut mniejsze od moich Thermaltake'ów. Szkoda, że te Enermaxy nie mają PWM (wersja PWM jest dla mnie za droga jednak...). Lipa już nie wiem co robić, chyba będzie trzeba wybrać coś z Arctica. Myślę, że najlepszym rozwiazaniem będą wentyle, które kręcą 500-800 przy umiarkowanej temp i rozkręcają się do max tylko w grach itp. Enermaxów ze stałymi obrotami trochę boję się kupować, ze względu na to, że mogą nie wyrabiać po odpaleniu gier. Tego się najbardziej obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, gwoli ciekawostki...t.luk dostał na testy nowe Noiseblockery - te z serii eLoop ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na żywo robią wrażenie - naprawdę fajnie się prezentują ;) Takie połączenie serii M z PL - do tego są jak BeQuiety, wyjątkowo ciche jak na obroty jakie mają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

A patrzyłeś na dowód zakupu? Ten wentylator normalnie kosztuje prawie 80 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

A patrzyłeś na dowód zakupu? Ten wentylator normalnie kosztuje prawie 80 zł ;)

Dlatego pytam dlaczego taniutko ? kupił za 90 sprzedaje za 40 ? nówka nie używana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niezadowolony i sprzedaje. Może za głośne, albo coś... Ja bym bez obiektywnych niezależnych testów tego nie kupił nawet za 10zł.

Edytowane przez goodboy22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś starą, czy nową wersję (nowa ma niebieską naklejkę na śmigle)?

 

....

 

Niebieskie napisy, białe pudełko - matowe. Wyciągnąłem teraz z obudowy tego Aerocoola 12 cm co miałem na przodzie i w idle PC jest z dla mnie dużo cichszy, niebo, a ziemia. Nie mam niestety porównania tego Arctica do innych wentyli typu Enermax, ale w kwocie, którą wydałem mam cichszy PC, zasilacz ma temperatury w porządku i jestem zadowolony. Sądząc po testach luk-a to wybrałem dobrze, bo np. Enermax UCTB byłby cichszy na 12V, ale za to mógłby nie wyrobić na zasilaczu. Na pewno wezmę drugiego Arctica z PWM, którego ustawię sobie w BIOS by nie chodził z max rpm, ale na razie nie ma gość dostępnych w sklepie :( Na pewno są lepsze wentyle, ale to nie mój pułap cenowy. Ciekawi mnie też ta 6-letnia gwarancja :E

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jak to niebieskie napisy? Są dwie wersje - ze srebrną i z niebieskawą naklejką na śmigle. Tu masz wentyl i pudelko nowej wersji http://www.arctic.ac/en/p/cooling/case-fans/73/arctic-f-pwm.html?c=2183

 

Zweryfikuj i napisz, czy na pewno masz nową wersję. Jeśli tak to gdzie kupowałeś? Nigdzie nie mogę jej dostać, nawet już miałem kupować tutaj http://allegro.pl/arctic-cooling-f12-pwm-300-1350-bialystok-warszawa-i2763380993.html ale się okazało, że koleś ma tylko fotke nowych, a sprzedaje stare :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...