Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli syf, jak to 3/4 produktów EK. Ponoc nawet mimo takiej grubosci Noctua 12x25 rozlozyla go na lopatki jesli chodzi o airflow.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale dalej nie rozumiem po co kupować wentylatory do obudowy 1800rpm aby coś wiały jak można kupić dobry z większą ilością łopatek specialnie do takich zastosować i poniżej 1000rpm będzie solidnie dmuchał :D a w obudowie tylko przepływ powietrza się liczy, arctica sobie można założyć na radiator/chłodnicę bo jest świetny do takich zastosowań nie wiem może ja sobie to zle wyobrażam ale jakbym dał u siebie z przodu budy 3x1800rpm to by było tak głośno że w słuchawkach bym kompa słyszał :) 

2 godziny temu, zawisztheblack napisał:

Meltemi miałem niedawno u siebie. Tragedia jeśli chodzi o dogłos wydawany przez ten wyrób wentylatoropodobny. Do tego z rotora wydobywał się nieprzyjemny dźwięk pracującego silnika, przypominający piszczące cewki na GPU. 

Coś jak freezer 33 plus na niskich obrotach ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam obudowę Thermaltake Core V21, która jest wyposażana w jeden 200mm wentylator na froncie. Jego kultura pracy jest mocno średnia. Chciałbym wymienić go na 2x120 lub 140mm. Co będzie najlepszym wyborem do 50zł/sztuka? Na CPU mam chłodzenie Mugen 5 i jestem bardzo zadowolony z dołączonego wentylatora, znajdę coś lepszego od Kaze Flex? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te wentylatory co zostały zastosowane w Fortis 3 RGB HE1425 i Fortis 3 EVO ARGB to są takie same jak w wersji bez RGB ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze wypadł w każdej kategorii Arctic P14 PWM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Esdi13 napisał:

Posiadam obudowę Thermaltake Core V21, która jest wyposażana w jeden 200mm wentylator na froncie. Jego kultura pracy jest mocno średnia. Chciałbym wymienić go na 2x120 lub 140mm. Co będzie najlepszym wyborem do 50zł/sztuka? Na CPU mam chłodzenie Mugen 5 i jestem bardzo zadowolony z dołączonego wentylatora, znajdę coś lepszego od Kaze Flex? 

Wrzuć Noctue 200mm, cisza i wydajność razem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 9.07.2020 o 07:43, zawisztheblack napisał:

Brzmiały tak jak tutaj Vardary (5 minut, 8 sekund)

mimo wszystko to corsair ML120 zdecydowanie najgorzej brzmi tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaaplikowałem sobie rzeczone Arctice P12 na kartę graficzną. Nie dość, że na 1800 rpm są cichsze jak fabryczne Gigabyte, to jeszcze temperatury spadły o 15-25 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
36 minut temu, Radio_Tirana napisał:

Zaaplikowałem sobie rzeczone Arctice P12 na kartę graficzną. Nie dość, że na 1800 rpm są cichsze jak fabryczne Gigabyte, to jeszcze temperatury spadły o 15-25 stopni.

Ja sobie P12 do obudowy, temperatury HDD spadły o 10*C gdzieś, mam sleepera jak co.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś jest nie tak z fabrycznym wentylatorem?

Problem z Fortisem jest taki, że siedzi na nim wentylator 140mm o rozstawie otworów montażowych jak 120mm (wentylator typu oversized), więc realnie bodziesz musiał zamontować coś, co ma 120mm. Wentylator może być cichy albo wydajny, nie jedno i drugie :P. Możesz zaopatrzyć się w EK Vardar EVO RGB czy Corsair ML 120 Pro RGB, ale w przypadku tych ostatnich mają one nie standardowe podpięcie oświetlenia, które wymaga dodatkowych gratów od Corsair. Bardzo ok jest też Noiseblocker eLoop B-12PS ARGB.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ok lepiej brzmi niż Noctua, chodzi o nowe wentylatory od Silentiumpc z RGB nie podają dokładnie natężenia dźwięku,  ciekawy jestem, czy ma takie same parametry jak model z Fortisa3 bez RGB, 140mm oversized przy okazji zawiewa tam i tu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RGB to oświetlenie działające na 12V, w danej chwili świeci tylko na jeden kolor (cały pasek czy wentylator świeci np. na czerwono, potem cały zmienia kolor na zielony etc.). Standardowa wtyczka to 4-pin.

ARGB to oświetlenie działające na 5V, cyfrowe i adresowalne, pozwalające na indywidualne kontrolowanie podświetlenia każdej diody na pasku / wentylatorze. Dzięki temu dany pasek / wentylator może świecić jednocześnie na kilka różnych kolorów uzyskując np. efekt tęczy. Standardowa wtyczka to 3-pin, przy czym wielu producentów ma własne standardy podpięcia (Corsair, NZXT, Aquacomputer etc.).

Oba standardy są ze sobą niekompatybilne.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Warto dodać, że jakbyś chciał biały kolor wyjąć z ARGB/RGB to będzie to porażka w czystej postaci. Precyzja diodek jest tak beznadziejna, że do wyciągnięcia białego koloru, czyli świecenie się wszystkich 3 diodek w równej jasności jest poza granicami możliwości chińskiego crapu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W przypadku RGB biały zawsze (przynajmniej) lekko wpada w niebieski. Przy ARGB zazwyczaj jest już trochę lepiej, ale do ideału sporo brakuje. Przez jakiś czas Gigabyte lansował złącza RGBW (z dodatkowym kanałem na biały), ale pomysł się nie przyjął.

Generalnie zgadzam się z @Minciu. Jak ktoś chce białe podświetlenie, to zdecydowanie lepiej jest kupić po prostu białe LEDy, a nie RGB. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tych paskach od nzxt biały był całkiem ok z tego co pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na paskach spc też biały to biały i nie wpada nawet lekko w niebieski, a to pasek polski choć chiński przecież. Zastanawiam się co wy tm podpinaliście ledy po 2$ za metr?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.07.2020 o 13:48, Send1N napisał:

mimo wszystko to corsair ML120 zdecydowanie najgorzej brzmi tutaj :)

Wcześniej przed P12 od AC miałem SilentiumPC Mistrala, to jest gówno nie wentylator, głośny no i ma niewielki wskaźnik przepływu powietrza w porównaniu do tego P12, nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie co polecalibyście do obudowy Armis AR 6 na przód bez RGB? Tam wchodzi 3X 140 mm, ale na górze chce dać napęd optyczny, więc chyba tylko opcja 2x120 zostaje. Nie wiem czy dobrze pamiętam jak to jest w przypadku zainstalowania w zatoce napędu.

Gdybym chciał dać na przód tylko jeden wentylator to lepiej na sam dół czy na środku? Czy najlepiej dwa lub wcale? Moim zdaniem chociaż jeden już będzie robił robote, tym bardziej, że mój zestaw nie będzie specjalnie wysilany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oficjalnie na front wchodzi maksymalnie 2x140mm lub 3x120mm. Z napędem powinno się dać upchnąć 2x120mm i to będzie najlepsze rozwiązanie. Z rozsądnych cenowo wentylatorów Arctic P12 PWM.

Masz już tą obudowę? Ona ma średnią wentylację, więc pod mocniejszy zestaw raczej bym jej nie brał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze nie mam. Nie wiem czy Ryzen 3600 + 1660 Super i 16 GB Ramu to jakiś szczególnie mocny zestaw.?.

To co mógłbyś polecić do 200 zł bez okna ale z zatoką na napęd? Z tego co pamiętam jest jeszcze jedna alternatywa, ale ona mi się po prostu nie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z takim zestawem ta obudowa spokojnie sobie poradzi, więc możesz ją brać. Ewentualnie jeśli ma być do 200 zł, to możesz wziąć starsze Regnum RG4, masz od razu 3 wentylatory w zestawie i nie będziesz musiał nic dokładać..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś miał do czynienia z:
Noiseblocker 120mm NB-eLoop X B12-P ARGB PWM Black
Noiseblocker 120mm NB-eLoop X B12-PS ARGB PWM Black

Mało informacji (testów) jest apropo tego konkretnego wentylatora (raptem 1 test znalazłem który wydaje się sensowny).
Z tego co widzę NB, wygrywa pod względem CFM.
Ale pojawiają się dwa pytania:
1. Jak jest z jego głośnością w porównaniu do ML120 pro rgb/SilentWings 3?
2. Czy można je montować poziomo? (czy ich NanoSLI v2 bearing nadaje się do tego typu pracy)

Edytowane przez Bart8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi