Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, ostatnio zakupiłem sobie dwa p12 pwm bo tak dużo się o nich mowi ostatnio więc chciałem sam przetestować, oryginalnie miałem na chlodnicy 2x purewings 2 i arctici na tych samych obrotach (1200rpm) są cichsze a wydajniejsze :E nawet od wentyli bikłajeta, ocziwiście nie są tak ciche jak Silent wings 2 czy shadow wings 2 ale od purewingsow są cichsze przy lepszej wydajności.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Send1N napisał:

Potwierdzam, ostatnio zakupiłem sobie dwa p12 pwm bo tak dużo się o nich mowi ostatnio więc chciałem sam przetestować, oryginalnie miałem na chlodnicy 2x purewings 2 i arctici na tych samych obrotach (1200rpm) są cichsze a wydajniejsze :E nawet od wentyli bikłajeta, ocziwiście nie są tak ciche jak Silent wings 2 czy shadow wings 2 ale od purewingsow są cichsze przy lepszej wydajności.

A Shadow Wingsy 2 jeśli będą chodzić ciszej od P12/P14, to z podobną wydajnością, czy jednak słabszą? Z ciekawości w sumie pytam, bo i tak mam P14 pięciopak, więc długi czas nic nie będę kupował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lukaszgos napisał:

A Shadow Wingsy 2 jeśli będą chodzić ciszej od P12/P14, to z podobną wydajnością, czy jednak słabszą? Z ciekawości w sumie pytam, bo i tak mam P14 pięciopak, więc długi czas nic nie będę kupował.

shadow wingsy są tak samo ciche jak stare silent wingsy 2 ze stajni BeQuiet ale nadają się tylko do obudowy, na chłodnice są za slabe, na chlodnice od BQ tylko silent wings 3 ale i tak arctici są lepsze i za cene jednego SW3 masz 3x arctica :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Send1N napisał:

shadow wingsy są tak samo ciche jak stare silent wingsy 2 ze stajni BeQuiet ale nadają się tylko do obudowy, na chłodnice są za slabe, na chlodnice od BQ tylko silent wings 3 ale i tak arctici są lepsze i za cene jednego SW3 masz 3x arctica :E 

P14 z SW3 HS 14 cm miałem okazję porównać i faktycznie jestem bardziej zadowolony z Arctica. Tzn. da się powiedzieć, że SW3 jest bardziej hi-endowy, ale jednak mimo wszystko parametrami pracy moim zdaniem P14 go przebija.

Wciąż jeszcze muszę sprawdzić, jak P14 dmucha i ciągnie przez filtr i gęstą siatkę, ale nie mam kiedy tego zrobić. Wtedy się dowiem więcej. Na razie porównywałem na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lukaszgos napisał:

P14 z SW3 HS 14 cm miałem okazję porównać i faktycznie jestem bardziej zadowolony z Arctica. Tzn. da się powiedzieć, że SW3 jest bardziej hi-endowy, ale jednak mimo wszystko parametrami pracy moim zdaniem P14 go przebija.

Wciąż jeszcze muszę sprawdzić, jak P14 dmucha i ciągnie przez filtr i gęstą siatkę, ale nie mam kiedy tego zrobić. Wtedy się dowiem więcej. Na razie porównywałem na CPU.

SW3 jest głośniejszy od Silent wings 2 jak i shadow wings 2 wiem bo mam wszystkie modele u siebie w gratach od tej firmy ;) ale też ma poprawioną wydajność (ciśnienie statyczne) ale co z tego jak 3x tańszy arctic i tak ma lepsze cisnienie i na chlodnicy mimo wszystko jest wydajniejszy, jedyne co lepsze to oczywiście jakość wykonania samego wentylatora (gdzies musieli przyoszczędzić :E) w opakowaniu też nic nie ma oprócz śrubek i to jeszcze srebrnych hehe ? Trzeba uważać, mi w jednym arcticu pękła jak plastikowy kubeczek jednorazowy ramka wentyla przy dokręcaniu na chlodnicy :E musialem to kleić kropelką i przyciapać czarnym matowym sprayem mimo ze to z drugiej strony ktorej nie widać to sam w glowie mialem ze to tam jest :D (juz taki typ czlowieka) :pimp:

bf8300057160a.jpg

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w budzie 4 sztuki P12 PWM i coś tam jednak je słychać, chociaż obroty mocno skręcone. O dziwo, zamieniłem je z Zephyrów 120 i oczywiście Zephyry były trochę głośniejsze, jednak jak już jedne i drugie zaczynały hałasować to moim zdaniem hałas z rodziny SPC był trochę bardziej komfortowy w odbiorze ☺️ I jeszcze jedna sprawa, P12 potrafią wpaść w rezonans, z tego co pamiętam chyba tak około 950 RPM, przynajmniej u mnie, ale widziałem na YT gdzie gościu pokazał to samo u niego. Za tą kasę jest spoko, chociaż ceny w niektórych sklepach skoczyły dość mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy polecicie jakiś niedrogi, max 50 zł wentylator rgb 120mm? Na płycie mogę ustawić rgb, na blokach też, a corsair z tyłu tylko czerwony więc chciałem go wymienić, ml120 rgb odpada bo są w ciul drogie. Do 50 zł znajdzie się coś w czym łożysko nie będzie szurać niczym szczury pod piecem? 

 

Póki co to jedyne sensowne wydają się SilentiumPC Stella ARGB PWM 120mm. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ThePunisher napisał:

Czy polecicie jakiś niedrogi, max 50 zł wentylator rgb 120mm? Na płycie mogę ustawić rgb, na blokach też, a corsair z tyłu tylko czerwony więc chciałem go wymienić, ml120 rgb odpada bo są w ciul drogie. Do 50 zł znajdzie się coś w czym łożysko nie będzie szurać niczym szczury pod piecem? 

 

Póki co to jedyne sensowne wydają się SilentiumPC Stella ARGB PWM 120mm. 

Przy wentylatorach Corsair musiałbyś brać jeszcze ich sterowniki, więc lepiej trzymaj się od tego z daleka. Z tanich wentylatorów te Stelle są ok. Tylko przypadkiem nie bierz Corona HP, bo to straszny paździerz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Przy wentylatorach Corsair musiałbyś brać jeszcze ich sterowniki, więc lepiej trzymaj się od tego z daleka. Z tanich wentylatorów te Stelle są ok. Tylko przypadkiem nie bierz Corona HP, bo to straszny paździerz.

Ok, zamówiłem Stelle, tania jest, do tego sprzedam ML120 Pro i wyjdę nawet na plus. Ten wentylator ma praktycznie wyglądać i dać mi możliwość zmiany kolorów, jeśli na niskim rpm nie będzie szurać i terkotać tak żebym go słyszał z 2m to wystarczy, oby dobrze świecił, bo na chłodnicach i tak przecież używam P12/P14 i nie zamierzam wprowadzać żadnych zmian :P  :)

Ale słusznie kolega wyżej zauważył, cena jednak wprowadza pewne ograniczenia, plastik jest strasznie fatalny. 

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Minciu napisał:

Pieciopak wyjdzie lepiej. 

5cio paki ktore ja widze i sa dostepne to zwypkle p14 bez pwm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ P14 PWM / PST value pack się skończyły, trzeba czekać na dostawę. Zwykły P14 nie bierz, bo mają gorszy silnik.

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 5cio-pak P14 pwm pst. One wpadają w taki rezonans, że nie pojęte. Nawet gdy na stół się stawia jeden fan to ren rezonans wydaje ze 3x więcej dB niż sam szum powietrza na 100%. Co robić?

Gdy trzymam wentylatory w ręku to rezonans ustaje i słychać tylko przyjemny szum powietrza. Mam obudowę Fractal Design R4 i z przodu tam gdzie wentylatory się montuję nie mam za bardzo pola manewru natomiast z tyłu zaraz tam zamontuję, jestem natomiast pewien, że będzie to samo skoro i na głupim stole jest rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj wentylatory w obudowie i zobaczysz co i jak. P14 czy P12 nie testowałem na stole. W obudowie pracowały bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś wentyle do Lian Li dynamic? Corsair? Czy potrzebuję do korsarza commander pro? I ile wentyli potrzebuję żeby obudowa była przewiewna? Mam zamiar kupić chłodzenie wodne więc góra obudowy zajęta. Cena nie ma znaczenia, mają być dobre ;) będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dobre wentylatory na chłodnice i cena nie ma znaczenia to Nocuta NF-A12x25 PWM, bo to obecnie najlepsze wentylatory 120mm. Jeśli przeszkadza Ci ich wygląd, to Noiseblocker B12-PS, bo to drugie najlepsze wentylatory na chłodnicę :P. Corsair też są ok, zwłaszcza ML Pro. Jeśli bierzesz wersje bez RGB, to nie potrzebujesz żadnych dodatkowych gratów. Jeśli bierzesz wersję z RGB, to w trzypaku masz od razu wszystkie potrzebne urządzania (HUB RGB i Lightning Node Pro). Generalnie jeśli myślisz o custom LC, to warto zainwestować w graty AquaComputer do sterowania pętlą, bo daje to najlepsze możliwości. Aquacomputer Octo lub Quadro + czujnik temperatury cieczy i jesteś w stanie ustawić sobie krzywą zależności obrotów wentylatorów od temperatury cieczy, co jest idealnym rozwiązaniem przy custom LC. W takiej sytuacji nie ma sensu ustawiać zależności obrotów względem temperatury CPU i GPU, bo o ich temperaturze i tak decyduje temperatura cieczy w układzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zawisztheblack napisał:

Zamontuj wentylatory w obudowie i zobaczysz co i jak. P14 czy P12 nie testowałem na stole. W obudowie pracowały bez problemu.

Zamontowałem. Hałasują wszystkie 4 w obudowie jak cholera. I teraz pytanie - czy przy innej obudowie (np. sg7v która mnie korci) te wentylatory przestaną wpadać w rezonans... Na to niestety nikt mi nie odpowie póki nie kupie innej obudowy. Albo musiałbym kupić inne wentylatory i trzymać po prostu jeszcze starą obudowę FD R4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego dołu kiedy tylko zaczynają się kręcić. Jak się je trzyma w ręku to tak jak pisałem tylko czysty szum powietrza słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka sztuk tych wentylatorów i z żadnymi nie było takich jazd. Może po prostu trafiłeś na wadliwą partię. Ja bym to zwróciło do sklepu i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noctua jest do wzięcia w wersji chroma Black i nie ma wówczas koloru kupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

7 godzin temu, zawisztheblack napisał:

Jeśli chcesz dobre wentylatory na chłodnice i cena nie ma znaczenia to Nocuta NF-A12x25 PWM, bo to obecnie najlepsze wentylatory 120mm. Jeśli przeszkadza Ci ich wygląd, to Noiseblocker B12-PS, bo to drugie najlepsze wentylatory na chłodnicę :P. Corsair też są ok, zwłaszcza ML Pro. Jeśli bierzesz wersje bez RGB, to nie potrzebujesz żadnych dodatkowych gratów. Jeśli bierzesz wersję z RGB, to w trzypaku masz od razu wszystkie potrzebne urządzania (HUB RGB i Lightning Node Pro). Generalnie jeśli myślisz o custom LC, to warto zainwestować w graty AquaComputer do sterowania pętlą, bo daje to najlepsze możliwości. Aquacomputer Octo lub Quadro + czujnik temperatury cieczy i jesteś w stanie ustawić sobie krzywą zależności obrotów wentylatorów od temperatury cieczy, co jest idealnym rozwiązaniem przy custom LC. W takiej sytuacji nie ma sensu ustawiać zależności obrotów względem temperatury CPU i GPU, bo o ich temperaturze i tak decyduje temperatura cieczy w układzie. 

A u korsarza, które wentyle są lepsze? LL120 czy ML pro 120? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem p14/p12 PWM PST w Enthoo Pro II, i teraz wiem że można je kontrolować softowo, ale jakbym chciał fan control hardware to co można polecić? Byłoby podpiętych 8 wentyli. 

Cena do 500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...