Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chcesz Cicho to lepiej weź sobie Alphacool z 12FPI zamiast GTRa z 16FPI. Chłodnica i tak jest przewymiarowana to spokojnie ogarnie.

Na Alphacool daj sobie wentyle jakie chcesz. 

https://www.angela.pl/p12821,alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-x-flow-420mm.html

https://www.angela.pl/p14806,alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-420mm-v-2.html

https://www.angela.pl/p9952,alphacool-nexxxos-xt45-full-copper-420mm.html

 

Przy okazji 30mm 420 też spokojnie ogarnie CPU. 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego GTR'a co chcesz, fajniej brzmi niż jakiś nexxxos. LL z tego co wiem to średnio na chłodnicę, jak corsair to coś pokroju ML 140 PRO było by spoko, polecam (no przynajmniej jego mniejszą wersje). A jak nie corsair to brałbym eloop NB-14PS

Edytowane przez Ocho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie samochód XD 

To nie Nissan GTR vs Deawo Nexia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Minciu napisał:

Ale to nie samochód XD 

To nie Nissan GTR vs Deawo Nexia

ALE TAK BRZMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi to wysokie FPI na GTR. Uznaj że ta chłodnica to ST45. A nie nexos XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach założę wątek z całym zestawem LC więc tam będzie można się spokojnie obrzucać błotem ?
Oczywiście wezmę tą chłodnicę pod uwagę ;)
Chętnie też dowiem się co jeszcze warto w nim wymienić.

Edytowane przez NapLizak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co od wentylatorów to LL140 mocno średnio spisują się na chłodnicy. Od Corsair spoko są ML Pro RGB ewentualnie bardzo fajne są Noiseblocker B14-P ARGB - świetne wentylatory na chłodnicę chociaż samo oświetlenie nie wygląda jakoś cudownie. Weź tylko pod uwagę że B14-P mają 29mm szerokości zamiast standardowych 25mm, więc będziesz musiał kupić nowe śruby montażowe (HW LAbs używa zwykłe M4) - np. będą pasować śruby M4 x 35mm - ładnie wyglądają z łbem soczewkowym na imbus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NoiseBlocker ma adapter gdzieś lub DIY u Zawisza pod system Corsaira? Bo kolega pewnie ma NodePro albo Commandera czy coś w ten deseń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma adaptera do podłączenia się pod graty Corsair. Da się to zrobić i nawet wiem jak to ogarnąć, ale ja tego nie robię. Trzymam się z dala od ekosystemu Corsair, bo to jedno wielkie bagno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam boli tylko ich podejście - max pazerne. Ambilighta do dzisiaj nie zrobili jak ich ludzie prosili. Ale za to wypuścili swój dedykowany zestaw ambilighta z jeszcze bardziej przepłacony mi ledami. 

No i trochę za dużo CPU zjada ich soft. XD

Kiedyś myślałem że aquasuit jest slaby bo płatny. Ale tam płatne są aktualizację jak je chcesz. 

Corsair za to daje soft darmo i aktualizacje, ale aby obsłużyć nowe funkcje trzeba kupić nowy sprzęt. Bo stary ponoć nie potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Minciu

Założyłeś już fluctusy :> ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już zakładał fluctusy na D15/D14/inny duży radiator zamiast 14 cm wentyli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Send1N napisał:

@Minciu

Założyłeś już fluctusy :> ;)

Nie było czasu ;) miałem misje w ogrodzie ? 

  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, amsztel napisał:

Fractal Design Dynamic GP-18 to wentylatory 180-milimetrowe o grubości 38 milimetrów i wadze 499 gramów

ale że jeden tyle waży? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Minciu napisał:

Nie było czasu ;) miałem misje w ogrodzie ? 

75b7d6786fa80e92.jpg

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

 

To moje widzimisię akurat XD

Nie trafiłeś. 

Zrywalem stara drań. Rownałem teren pod spadek w stronę przeciwną do domu. Tak żeby woda nie stała i kosiarka Boscha jeździła sama później XD

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś może Bionixy ARGB? Szukam czegoś świecącego na GTSa 360 w miarę przyzwoitych pieniądzach i zastanawiam się między nimi, a P12 ARGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to ten spamer co grasuje na forum od jakiegoś czasu jak zobaczyłem link z komputronika :D xD dobra oferta bo solidny i przede wszystkim bez problemowy wentyator może i stary ale sprawdzony bez dziwnych odgłosów typu arctic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 25.08.2021 o 22:53, Send1N napisał:

... link z komputronika :D xD dobra oferta bo solidny i przede wszystkim bez problemowy wentyator może i stary ale sprawdzony bez dziwnych odgłosów typu arctic.

I bez SZUMU jakie wydają z siebie SilentiumPC FLUCTUS ! 

Wszędzie  :respect::sex:  chwalą FLUCTUS(*) to i kupiłem dwa bo upały były i wietrzyć budę trzeba. I od razu wyraźny szum jakiego wcześniej nie miałem.  :hmm:

Kupiłem te :

W dniu 24.08.2021 o 22:45, Ronin69 napisał:

be quiet! PURE WINGS 2 120mm w Komputroniku za 25,9

...wymieniłem i nastała cisza jaką lubię. Lekki szmerek jest na najwyższych obrotach - inaczej być nie może jak obroty wysokie - ale nie aż taki wyraźny szum jaki wydawały z siebie FLUCTUS. 

FLUCTUS to przereklamowane gó*no !   :zadek:

Taka jest moja opinia o tym szrocie i tego będę się trzymał ! 

Wydajność FLUCTUS też nie powala na kolana - nie jest lepsza od be quiet! PURE WINGS 2 - sam robiłem testy to wiem jak to jest w mojej budzie - a nie tylko oglądałem filmiki na YT .

(*) = reklamowy bełkot jaki wszędzie widać powtarzany jak mantra: wentylatory są owocem współpracy SilentiumPC z Synergy Cooling...

I brzmi to jakby ta firma Synergy Cooling to co najmniej jakiś znany w świecie gigant od wentylacji robiący wentylatory co najmniej dla NASA a to tylko jednoosobowa działalność gospodarcza o dość wątpliwym, miałkim potencjale projektowo-wdrożeniowym z dość pokrętnym zbieraniem pieniędzy na patenty w tle.  

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szpajza Daj więcej szczegół z Twojego testu, chętnie poczytamy.

Jaka buda czy z filtrami czy bez, jakie temperatury, jakie, ile wentyli? 

Zrobiłeś do porównania jakieś normalizowane warunki? Np temperaturowe i porównałeś głośność albo odwrotnie? 

3 godziny temu, Szpajza napisał:

(*) = reklamowy bełkot jaki wszędzie widać powtarzany jak mantra: wentylatory są owocem współpracy SilentiumPC z Synergy Cooling...

I brzmi to jakby ta firma Synergy Cooling to co najmniej jakiś znany w świecie gigant od wentylacji robiący wentylatory co najmniej dla NASA a to tylko jednoosobowa działalność gospodarcza o dość wątpliwym, miałkim potencjale projektowo-wdrożeniowym z dość pokrętnym zbieraniem pieniędzy na patenty w tle.  

Olga Malinkiewicz - przykład tego, że nie potrzeba załogi kilkuset osób, aby mieć łeb na karku i pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...