Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Szukam wentylatora PWM wyciągowego z obudowy, który jak będzie trzeba to się wyrzuci dużo powietrza.

W oko wpadły mi:
- be quiet! Silent Wings 4 120mm PWM high-speed
- NoiseBlocker Multiframe S-Series M12-P PWM 120mm lub BlackSilent Fan XL-P - 120mm PWM (tutaj cena 46zł jest kusząca, ale pytanie dlaczego tak tanio)
- może coś z Noctuy np.: NF-A12x25 PWM, ale nie wiem czy opłaca się dopłacać/
- Phanteks M25 120mm

Edytowane przez Pazura7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, ket_rab napisał:

@duniek padło na 60mm noctua ?

kupie jakis zwykly 70mm jednak, ale na te chwile nie mam czasu

mozliwe ze mam nawet taka noctue ale musze poszukac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukam nie terkoczące wentylatory 120mm i 140mm, które będą pracować w poziomie odwrócone, czyli łopatkami od dołu.

Będą one wydmuchiwały ciepło z chłodnicy na zewnątrz  na topie obudowy.

Obecne AAB terkoczą i nie da się tak używać sprzętu.

Takie będą gut, czy coś innego polecicie ?

https://allegro.pl/oferta/wentylator-noiseblocker-blacksilent-pro-pl2-120mm-super-cichy-13689795026

https://allegro.pl/oferta/wentylator-noiseblocker-blacksilent-pro-pk1-140mm-super-cichy-10216475290

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kup arctic p12 max bedzie ok a cena cię nie zabije :) 

• Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajne wentylki.

Do góry nogami nie terkoczą, jak AAB ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Skąd pomysł na arctici p12 w wersji max które terkoczą jak diabli bo są na łożysku kulkowym? :E zwykłe p12 bez max są lepsze... (chyba że to pomyłka i miałeś na myśli wersje argb zamiast max)

@leven chcesz fajny wentylator w dobrej cenie który ma przyjemną kulturę pracy w trybie "pull" to zerknij na https://allegro.pl/oferta/wentylator-cooler-master-sickleflow-120-14242783311 niestety czarne wersje tylko w rozmiarze 120 w przypadku 140 dostępne są tylko argb...

tutaj masz test jak dany wentylator zachowuje się przy radiatorze w trybach pull czy push, arctic p12 czy podlinkowany CM przodują w trybie pull zdecydowanie co do kultury pracy z tym że na cooler masterze unikasz dodatkowego ewentualnego buczenia jak w przypadku arctica gdy wlecisz na dany % obrotów.

PS. Arctic w wersji max to totalna młockarnia i wypada zdecyfowanie najgorzej tak swoją drogą (jest on w tym teście więc możesz posłuchać) :E Test 140stek też jest u bartka i wyniki podobne w trybie PULL  p14 i sickleflow 140 najlepsze co do kultury pracy więc już nie wklejam możesz sobie sam przejrzeć kanał :] 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za link do Cooler Master SickleFlow.

Wypada extra mając na uwadze cenę i ciszę.

Pytanie, czy w poziomie nie terkocze :hmm:

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nie wiem jak się zachowują w poziomie masz jeszcze w dobrej cenie nowe pure wings 3 w wersji hs z większą ilością łopatek https://allegro.pl/oferta/wentylator-pure-wings-3-120-mm-pwm-high-speed-15003368730 lub zwykłe https://allegro.pl/oferta/be-quiet-wentylator-pure-wings-3-120-mm-14749719170 miałem ostatnio jeden zwykły w rękach w wersji 140 i chodził bez zastrzeżeń na topie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, to moje chinolki są w domu, zamówione ok 20 grudnia, dzisiaj dotarły :E Jeszcze nie podłączałem. 6 sztuk reverse i 3 zwykłe :)

413879638-1019971115755325-4661489735748

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CM Sickleflow ma łożysko Rifle, czy to samo jest jest w Pure Wingsach i to czy będzie terkotać to kwestia losowa. Generalnie większość sztuk z biegiem czasu może mieć głośniejsze łożysko - wynika to z jego budowy. Jest to łożysko ślizgowe ze żłobieniami, które lepiej transportują smar. 
Ja ze swojej strony polecam Deepcoola FK120

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele wentyli mając łożysko FDB terkocze także różnie bywa, np większość fractali na fdb terkotała :E taki venturi HP-14 działał gorzej od sigmy pro jak go podmieniałem na fortisa 3 ;) to samo silent wings 3 - dwie sztuki mi terkotały na cztery które miałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@Send1N Te be quiet! Silent Wings 3, terkotały Ci od nowości? Mam uruchomione 2 sztuki 140mm PWM i na szczęście nie terkotają (jeden wspomniany z tyłu i drugi na górze w tunelu).

ps. ktoś kiedyś, może Ty, tutaj dawał film do pisku tych wentylatorów - usłyszałem go po przystawieniu ucha tylnej kratki. Wcześniej nie słyszałem, bo górny jest w tłumiącym wysokie dźwięki tunelu obudowy Dark Base 900, a tylny ... jest z tyłu (wysokie częstotliwości rozchodzą się prostoliniowo, więc po odbiciu od ściany niewiele już z tego zostaje).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak od nowości druga sprawa że nawet jak nie terkotają to trójki są ogólnie głośniejsze od dwójek jak przystawisz ucho to slychać w nich łożysko a w dwójkach nie :P w venturi który mam w zasilaczu po swapie też słychać łożysko jak sie przystawi ucho do silnika także tak jak mówie FDB FDB'owi :E nie równe ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 8.01.2024 o 21:08, Raven07 napisał:

No, to moje chinolki są w domu, zamówione ok 20 grudnia, dzisiaj dotarły :E Jeszcze nie podłączałem. 6 sztuk reverse i 3 zwykłe :)

413879638-1019971115755325-4661489735748

i jak wrażenia?

Edytowane przez Krzysiek23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozytywne :) Myślę dokupić kolejne na chłodnicę :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w poziomie masz na nich taką samą kulturę pracy jak w pionie? sprawdź to sobie przed zakupem na chłodnicę bo sporo wentylatorów nagle zmienia się gdy są poziomo :] 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poziomo i w dodatku do góry nogami.

Wczoraj założyłem BQ WF2 na top do góry nogami i jestem pod wrażeniem jego pięknej cichej pracy :)

Takich jeszcze 4 i będzie git :)

Mam ten wentylator od 5 lat, ale całkiem o nim zapomniałem, bo siedział na tyle obudowy https://www.bequiet.com/pl/case/642BQ 600 pure silent 8:E

Jak wpadnie jakaś kaska zmieniam na https://www.bequiet.com/pl/case/1854

Na tyle można załadować 140mm chłodnicę i to mnie właśnie interesuje.

Poza tym jest piękna :dajekwiatka:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

co to jest "BQ WF2" ? :E 

wspomniałem wyżej aby sprawdzać wentylatory w różnych pozycjach przed dokupieniem większej ilości gdy np pierwszy zestaw pracuje tylko w pionie  bo można nagle się niemile zaskoczyć, wczoraj bawiłem się wentylatorem zalman ZA1225ASL w pionie spoko w poziomie dmuchając ku górze też ale jak skierowałem go w poziomie tak aby dmuchał do dołu to zaczeło się jakieś tarcie/szuranie itp sporo wentylatorów dobrze pracuje w danej pozycji a w innej potrafi być dramat.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Zobaczymy co z tego wyjdzie bo obecne max to tragedia :] tutaj możę być dobrze patrząc na to jak wypadają artctici argb bo budowa ta sama bez świecidełek.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.01.2024 o 11:39, leven napisał:

Eeeee... pomyliło mi się z nazewnictwem  :P

Miał być ten wentylator: https://www.bequiet.com/pl/casefans/449

Nic nie terkocze w poziomie łopatkami do góry i odwrotnie.

W pionie też nie terkocze.

To fakt stare sprawdzone solidne wentylatory, miałem kilka sztuk i nigdy z nimi problemów nie było w każdej pozycji ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi