Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.01.2024 o 13:33, Send1N napisał:

To fakt stare sprawdzone solidne wentylatory, miałem kilka sztuk i nigdy z nimi problemów nie było w każdej pozycji ;) 

U mnie już wszystkie możliwe Pure Wingsy terkoczą ;)

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje jakoś ~3.5 letnie do dziś ok. Wcześniej miałem u siebie w kompie, a teraz dalej lecą w kompie u dzieciaka.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cześć!

Wybaczcie, jeśli padła odpowiedź na to pytanie, ale nie jestem w stanie przewalić się przez 385 stron wątku...

Jakie wentylatory 120 mm z modulacją PWM polecacie? Mają pracować w poziomie, wtłaczać powietrze z dołu obudowy i być ciche oczywiście :) Czy Arctic P12 PWM zdadzą egzamin?

Dzięki!

Edytowane przez jocikk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, ShaDow_Pro napisał:

A jaki masz budżet? 

50-60 zł / wentylator

Z tego co wyczytałem to najlepszy stosunek jakość vs cena to  ENDORFY Fluctus 120 PWM

Edytowane przez jocikk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fluctusy są fajne, czasami trafi się taki z terkoczącym łożyskiem, ale nie miałem nigdy problemu z wymianą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

jak mają pracować jako wtłaczające z dołu do góry czyli na ssaniu to fluctus będzie głosny, arctic zdecydowanie przoduje w tej kwestii lub ewentualnie cooler master sickle flow, możesz zerknąć na ten test bo tutaj testuje też na ssaniu (w  pull)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.01.2024 o 21:08, Raven07 napisał:

No, to moje chinolki są w domu, zamówione ok 20 grudnia, dzisiaj dotarły :E Jeszcze nie podłączałem. 6 sztuk reverse i 3 zwykłe :)

413879638-1019971115755325-4661489735748

I jak, potestowane? Jak z głośnością w pionie, poziomie i do góry nogami, ciche czy jednak słychać? Dają radę na chłodnicy? ARGB daje radę? Wklej jakiś filmik, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Śmigają aż miło. W Iddle 20% - 500Rpm, Stres mam na 45% +/- 1200Rpm i są lekko słyszalne. ARGB daje radę :) Na razie 0 problemów :E 

Edytowane przez kadajo
Nie cytujemy posta ktory jest bezposrednio nad nasza odpowiedza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przypominam o nie cytowaniu postów które znajdują się bezpośrednio nad naszą odpowiedzą. Niestosowanie się do tej zasady będzie skutkowało czasowym banem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie wentyle 120mm byłyby dobre na dziś, które świecą na biało?

Wentylator ma być czarny, albo przynajmniej jego ramka, chodzi o białe światło, najlepiej żeby nie był to wariant rgb i dało się to uzyskać bez kontrolera rgb.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 11.02.2024 o 17:01, Send1N napisał:

jak mają pracować jako wtłaczające z dołu do góry czyli na ssaniu to fluctus będzie głosny, arctic zdecydowanie przoduje w tej kwestii lub ewentualnie cooler master sickle flow, możesz zerknąć na ten test bo tutaj testuje też na ssaniu (w  pull)

Panowie no właśnie mam ciekawy problem, przetestowałem sobie te Fluctusy  już w budzie i przy full rpm dolne (ssące, wtłaczające do obudowy) wentylatory wpadają w rezonans, aż biurko się trzęsie. Nie wiem czy wszystkie czy tylko jeden, natomiast problem występuje, musiałbym po kolei każdego odpinać. Zastanawiam się czy jest sens je wymieniać, czy raczej taka sytuacja przy wentylatorach PWM, że ssące wentylatory wtłaczające do obudowy przy 100% rpm nie będą pracować nigdy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

100% i 1800rpm musi robić bajzel !  Po co Ci one na 100% ??? Ty chcesz do budy podłogę zassać ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam fluctusy w pull na chłodnicy ustawione tak że nie przekraczają 850rpm, wtedy nie są głośne, przy 1000rpm w pull robi się już nieprzyjemnie.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, maras2574 napisał:

100% i 1800rpm musi robić bajzel !  Po co Ci one na 100% ??? Ty chcesz do budy podłogę zassać ? 

Tak jak mówię, testowałem sobie haha :D Ale dzięki za feedback. Generalnie jest jakiś rekomandowany max rpm i krzywa dla wentów wtłaczających dolnych? Polecacie coś?

Konfiguracja wentów u mnie jest taka, że mam 3 dolne wtłaczające (pull), 2 górne wypychające w trybie push (navis f240) i jeden tylni fluctus wyrzucający powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dzisiaj kupiłem Cooler Master 120 x 120 mm dwie sztuki do chłodnicy 240mm, którą chcę wrzucić na top budy, a to oznacza, że będą one do góry nogami i będą wypychać powietrze z budy poprzez chłodnicę na zewnątrz.

Jak przyjdą i je zamontuję, to coś naskrobie.

Przeważnie wentylatory pracują w pionie lub w poziomie i są praktycznie ciche, ale gdy je obrócimy do góry łopatkami, to niektóre zaczynają terkotać i nie idzie wytrzymać, dla tego za sugestią Senda wybrałem wentylatory Cooler Master SickleFlow z łożyskami typu Rifle.

Patrząc na test parę postów wyżej, te wentylatory pracują bardzo cicho w porównaniu np. do Noctuy :E

https://allegro.pl/oferta/wentylator-cooler-master-sickleflow-120-14957888069

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 godziny temu, jocikk napisał:

Tak jak mówię, testowałem sobie haha :D Ale dzięki za feedback. Generalnie jest jakiś rekomandowany max rpm i krzywa dla wentów wtłaczających dolnych? Polecacie coś?

O11 buda albo podobna? Fluctus na PULL? Zalecam 10k rpm i usunięcie dolnego honycomb grilla albo trzymanie z 300-400rpm poniżej pozostałych wentyli Fluctusa w PUSH :) 

dremel-3000-with-dremel-flexible-shaft28

Mniej inwazyjnie to dystans, minimum 5mm albo 7mm.. Już zapomniałem, przewiń kilka stron tego tematu to dojdziesz do sedna ;)

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dystans-wentylatora-pc-120-mm-5mm

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dystans-wentylatora-pc-120-mm-20-mm

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dystans-wentylatora-pc-120-mm-15-mm

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, jocikk napisał:

Panowie no właśnie mam ciekawy problem, przetestowałem sobie te Fluctusy  już w budzie i przy full rpm dolne (ssące, wtłaczające do obudowy) wentylatory wpadają w rezonans, aż biurko się trzęsie.

Zastosuj shroudy (dystanse) coś takiego jak minciu podlinkował, chodzi oto aby odizolować fluctusa troche od blachy na wysokość to będzie ciszej albo zmień wentyle na takie co w trybie pull są cichsze, wyżej linkowałem test bartka, możesz sobie posłuchać jak dany się zachowuje na ssaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te dystanse trzeba odpowiednio dobierać do wentylatora i chłodnicy, czy jest już jakaś ustalona reguła ?

Mam na myśli grubość tego dystansu :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, leven napisał:

Te dystanse trzeba odpowiednio dobierać do wentylatora i chłodnicy...:hmm:

wkleję to jeszcze raz:

• Thanks 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co tu się za koło odkrywa na nowo :P    Takie rzeczy to ja już 15 lat temu zakładałem na wentyle, żeby separować drgania od obudowy tylko to były normalne gumowe pochłaniacze wibracji, a nie tam jakieś dystanse :P 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też masz wibracje, że chcesz montowac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak, chłodnica wchodzi w drgania i obudowa to przenosi.

Ja to słyszę i uj mnie bierze  szczególnie, gdy pykam jak jest cicho w domu.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak, chłodnica wchodzi w drgania i obudowa to przenosi.

Ja to słyszę i uj mnie bierze  szczególnie, gdy pykam jak jest cicho w domu.

Czyli ten sam problem z Cooler Master. To ciekawe :D W takim razie chyba też spróbuje pierw z tymi podkladkami, zanim bede wymieniac Fluctusy...

U mnie ciekawa opcja jest taka, ze na chlodnicy (mam navisa f240) przy 1800 obrotach jest tylko szum, za to jak pulluja do obudowy z dolu to wibruja jak cholera mniej wiecej od 1500 obrotów.

A zamówiłem już na zapas 3 cooler mastery :P Najwyżej odesle 

Edytowane przez jocikk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi