Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

T30... Corsair RS jest 120 i 140mm. Trzeba czekać na testy.

Edytowane przez ket_rab

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W linku był 120 pokazany stąd porównanie do T30. Natomiast 140mm za 240 zł... Wiadomo, kto bogatemu zabroni. Aczkolwiek poza ekosystemem RGB to Corsair akurat niewiele miał do powiedzenia na polu wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten 140mm też ma grubość 30mm.

Ja się dziwię czemu Phanteks takiego T30 nadal nie zrobił w rozmiarze 140mm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo jak noctua nie zrobiła swoich wydajnych odpowiedników nf-a12x25 bo te ich 140 to całkiem inne wentylatory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widać wcale nie jest łatwo przenieść co najlepsze z 120mm wersji do 140.

Noctua "next gen" 140 miała być wydana w q1 2024, ale mają problemy i dalej dopracowują te wentyle, aby było topowo i teraz planują je wydać na Q3 2024, a czarne Q1 2025.

Tak wyglądał prototyp co pokazywali:
q3RO6dU.png

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noctua + nextgen + inflacja, krach  na giełdzie, kryzys gospodarczy = 200zł od sztuki :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wycenie corsaira noctua może popłynąć 🤗

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To czym się różni taki nf-a12x25 od dużej Noctuy 140mm ? Ma lepszy przepływ, cichszy jest ?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Noctua kiedyś jak ich zapytałem co zamontować jako drugi cooler do mojej beżowej piękności przesłała mi cały wywód :E Tylko chyba zmienili coś na stronie bo wykres już się nie wyświetla.

Unfortunately, we do not sell the normal brown high-speed variant of this fan. We understand this might be frustrating and apologize for that. If the visuals of having one brown and one black fan on the cooler is not a drawback to you, we would recommend buying the NF-A15 chromax.black.swap HS-PWM. Alternatively, we would actually suggest opting for the NF-A12x25 PWM instead of the NF-A15 (non HS) PWM due to its superior heatsink performance. If you would like to know more about this, please read on.

Unlike the award-winning NF-F12 and NF-S12A models, which are specialized solutions for specific applications, the NF-A12x25 has been conceived to be a true all-rounder with superior performance in most common configurations: Whereas the NF-F12 is optimized for maximum static pressure and the NF-S12A is optimized for maximum airflow, the pressure to airflow (P/Q) curve of the NF-A12x25 has been carefully fine-tuned in the mid-section that is critical for achieving the best results in all common applications.

The above chart compares the P/Q curves of the three fan models and maps them on sample impedance curves of a typical PC case, heat sink and radiator to demonstrate how much air the fans can push through when working against the airflow resistance that these applications represent. As can be seen from the chart, the NF-F12 produces higher maximum static pressure (top left) and the NF-S12A produces higher maximum airflow (bottom right), but at the relevant operating points, namely the impedance curves of the three sample applications, the NF-A12x25 provides a better balance of static pressure and airflow than the other two fans. This is the cornerstone of the NF-A12x25’s superior real-world performance.
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 godzin temu, ciastolina35 napisał:

To czym się różni taki nf-a12x25 od dużej Noctuy 140mm ? Ma lepszy przepływ, cichszy jest ?

Zobacz sobię na budowę i specyfikację, a12x25 jest typowo zoptymalizowana na radiatory i przez te wszystkie lata była nr1 zanim powstał phanteks t30, a wersja nie grzeszy wydajnością, taki zwykły wentyl do obudowy za grubą kasę z cichym łożyskiem, miałem pare miesięcy na fortisie 3 i wydajność była gorsza niż na fabrycznej sigmie 140 jedyne co to łożysko było niesłyszalne bo sigma terkotała ;) 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeśli chodzi o środkowy przepływ powietrza o którym wspomnial michaelius33 z wiadomości od noctuy.  To jak porównywałem  SW4 do starego fraktala to fraktal miał to powietrze skupione co powodowało, że było jakby delikatnie wydajniejsze a SW4 rozproszone, nie trafiało do mnie w pełni. Chcieli uciszyć łopatki prążkami i jest bardziej rozproszone. Fraktale niestety się nie nadają bo oba u mnie terkoczą, chyba są słabo wytrzymałe łożyska, albo ręczne zatrzymywanie łopatek bardziej dobija wentylator. 

Ciekawy jestem porównania SW4 do Noctuy 140mm, ale jak tak piszecie to zastanawiam się czy lepiej poczekać na nowe wersje?

Ja myślałem, że one różnią się tylko rozmiarem, nie interesowały mnie 12 stąd mój brak wiedzy. Jaki zamontowałes na Fortisie, 12cm ? Ja Sigmę od nowości już raz wymieniałem bo też wydawała dźwięki i to konkretne zrobiłem z niego chłodzenie twarzy na 12v zasilaczu. 😀  Pamiętam, że chciałem wymienić Sigmę na Noctue i była głośniejsza od Sigmy, więc zamówiłem Sigmę, ale to było bardzo dawno. Nie wiem co cichszego i wydajniejszego od sigmy można zamontować na Fortisa 3?

Edytowane przez ciastolina35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jakiś dobry wentylator 120 mm zamiast oversized 140, oversized na fortisie daje tylko to że są lepiej owiewane radiatory sekcji zasilania cpu a wydajności to wcale nie poprawia względem 120 bo wentylator wystaje poza obrys radiatora, powietrze ucieka bokami, daj na fortisa nf-a12x25 albo SW4 120mm tylko żę to będzie koszt całego chłodzenia :E 

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Phanteks T30 120mm pewnie zrobiłby tutaj świetną robotę, no, ale właśnie cena :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A wiadomo coś czy T30 pojawi się w końcu w wersji 140mm? Widziałem kiedyś gdzieś jakieś info ze ponoc mial wyjść w tym roku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest szansa żeby zaktualizować 1 posta z polecanymi wiatrakami? Szukam jakiegoś 140mm(nie za miliony monet) do obudowy a przeglądać tyle stron to mordęga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi