Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Kupuj teraz, bo państwo okradnie cię o złotówkę :D

kiedy elektronika najdrozsza jest w grudniu...

w jakiej cenie sa gelidy na terenie kraju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

potrzebuję 2 wentylatory (takie same, bo obydwa idą na cooler Zalman FLEX w systemie "push-pull") ..i powiem Wam, że już trochę zgłupiałem.. jeszcze wczoraj zdecydowany byłem na Scythe Slip Stream 1200 rpm - ale obawiam się teraz hałasu (zwłaszcza, że będą takie 2 na coolerze). Poza tym w budzie będzie jeszcze 5 innych raczej wolnoobrotowych wentylatorów (właściwie 6, bo 1 jest jeszcze w zasilaczu).

Pewnie ktoś z Was w praktyce słyszał te SSS 1200 rpm - jak one są głośne? Chyba, że możecie jeszcze coś innego polecić w podobnej cenie (ok. 30 zł/szt.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Slip Streama nie miałem, ale skoro w obudowie masz same niskoobrotowe to może UCTB albo Selekta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wulfisko, mam mieszane uczucia do EVO - nie wiem dlaczego :) ..może i niesłusznie

 

@mbuchcik - UCTB12 mam obecnie i jednak te 900rpm to chyba trochę za mało na cooler (mimo 2 sztuk) - dlatego chcę je przenieść do obudowy, a na cooler kupić nowe. Selekta.. no, też wchodziłyby w grę .. tylko, że ja nie miałbym pożytku z tego wiszącego "dzyndzla" z pokrętłem, bo nie jestem aż takim maniakiem, żeby bawić się co chwila w podnoszenie i zmniejszanie obrotów :) ..dobrze byłoby, gdyby miał stałe obroty (ok. 1000-1200rpm) i był cichy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Który z tych wentylatorów nada się bardziej do pracy z accelero s1 rev2 Xthermal BTF 120mm czy Zephyr 120mm ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Masz oba czy dopiero chcesz kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić

Edytowane przez mcfwoot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Zamierzam kupić

 

Dołoż do UCTB/Selekty/XL2 (to ostatnie jak chcesz coś z większymi obrotami) albo weź Roxo, tylko że ono dość słabo wieje.

Edytowane przez mbuchcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.w. - ja mam obecnie UCTB12 (2 szt.) i nie wiem czy polecałbym je na cooler.. mają tylko 900rpm.. Przy 3.6 GHz (VCore 1.16250) /i5 760/ podczas obciążenia programem LINX, mam 66-68 st., co wg mnie jest za wysoko. Pastę mam Gelid GC Extreme, cooler Zalman FLEX.

Wprawdzie może to być kwestia obudowy.. jest w sumie niewielka (Thermaltake Soprano) i mam tylko 1 wentyl. wtłaczający i 1 wyciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś z Was w praktyce słyszał te SSS 1200 rpm - jak one są głośne? Chyba, że możecie jeszcze coś innego polecić w podobnej cenie (ok. 30 zł/szt.)

na procesor uctb ma za niskie obroty, no chyba ze do chlodzenia energooszczednych low endow. Moja subiektywna ocena sss 1600 rpm jest bardzo pozytywna, nie slychac terkotu ani innych anomali lozyska po prostu szum powietrza ktorego sie nie da wyeliminowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

na procesor uctb ma za niskie obroty, no chyba ze do chlodzenia energooszczednych low endow. Moja subiektywna ocena sss 1600 rpm jest bardzo pozytywna, nie slychac terkotu ani innych anomali lozyska po prostu szum powietrza ktorego sie nie da wyeliminowac.

 

Imo Sigma starczy na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem .. myślę, że przy dwóch SSS, 1200 rpm by wystarczyło (pamiętajcie Panowie, że ja chcę wrzucić dwa wentyle na cooler).

 

Zastanawiam się jeszcze nad tym EVO lub ew. Selektą .. jestem też trochę estetą ;) i pod tym względem EVO by mi najbardziej pasował.. nawet w teście na FrazPC wypadł nie najgorzej w kwestii wydajności.. ale niestety "objechali" go trochę za kulturę pracy. No nic.. prześpię się z tematem .. raczej będzie SSS1200 lub EVO.

Edytowane przez luko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo Sigma starczy na cpu.

Pewnie starczy ale jako ze nie mialem z nia jeszcze do czynienia to nie moge opisac kultury pracy lozyska.

Pracujesz juz nad zestawieniem wentyli podswietlanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screamer, dzięki za link.

 

Widzę, że "fachura" jesteś w temacie wentylatorów ;) ..co prawda nie widzę testu Scytha w Twoim wątku, ale pewnie znasz Slip Streama 1200 rpm. Właściwie wybór padnie na SSS 1200 rpm lub właśnie EVO. Przypomnę tylko, że ja chcę umieścić 2 szt. na Zalmanie FLEX (push-pull).

Który Twoim zdaniem będzie lepszy w tej konfiguracji? Czy po prostu są one na tyle porównywalne, że mam kierować się ceną/wyglądem? :)

 

PS. Obecnie mam 2 szt. UCTB12 Silence i niestety muszę z nich zrezygnować.. wg mnie na cooler są za słabe, zwłaszcza jeśli się podkręca CPU (u mnie na i5 760 @ 3.6 GHz, V=1,16250 mam w stresie 66-68 st.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Pracujesz juz nad zestawieniem wentyli podswietlanych?

 

Będzie do końca tygodnia, zobaczę jak się ze wszystkim uwinę, ale ciężki tydzień się szykuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screamer, dzięki za link.

 

Widzę, że "fachura" jesteś w temacie wentylatorów ;) ..co prawda nie widzę testu Scytha w Twoim wątku, ale pewnie znasz Slip Streama 1200 rpm. Właściwie wybór padnie na SSS 1200 rpm lub właśnie EVO. Przypomnę tylko, że ja chcę umieścić 2 szt. na Zalmanie FLEX (push-pull).

Który Twoim zdaniem będzie lepszy w tej konfiguracji? Czy po prostu są one na tyle porównywalne, że mam kierować się ceną/wyglądem? :)

 

PS. Obecnie mam 2 szt. UCTB12 Silence i niestety muszę z nich zrezygnować.. wg mnie na cooler są za słabe, zwłaszcza jeśli się podkręca CPU (u mnie na i5 760 @ 3.6 GHz, V=1,16250 mam w stresie 66-68 st.)

Slip stream i Sigma będą bardzo porównywalne, ze wskazaniem na Sigmę. Spokojnie możesz wziąć Sigmę to nowsza konstrukcja, Slip Stream już się wysłużył :)

 

Gdyby Cię interesowały Sigmy to mam kilka nowych na sprzedaż. Jak coś to PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje dwóch wentyli jeden do zasilacza i drugi na wyciąg ciepłego powietrza z budy na wydanie mam około 70 zł co byście polecili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Oba 120? Jak tak to do zasilacza Magma (42 zł w proline) albo pl2 (nie wiem jak stoją), na wywiew weź coś z przedziału do 35, nawet jakby wyszło łącznie trochę ponad 70 zł to warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do wentylatorów firmy "Bestfan". Korzystał ktoś z tego w ogóle? Konkretnie chodzi mi o model Extra Line 120. Ale opinie nt. samej firmy też mile widziane.

Wiem, że mam w tej cenie Zephyry, ale te bestfany są po prostu piękne, a kosztują 18zł.. Wyglądają tak:

 

bestfanel1202.jpg

 

Dane producenta:

Generowany hałas: max 11,5 DBA

Ilość obrotów: max 1100 obr/min

Wydajność: 73,5 m3/h

 

Czyli jak to dane producenta... Wspaniałe, ale raczej niezbyt wiarygodne. Dlatego właśnie pytam.

Chociaż z drugiej strony opleciony kabelek i antywibracyjne podkładki w zestawie raczej robią pozytywne wrażenie.

 

@▼ Wiem, że ma i właśnie chodzi mi o to, że jak miałby być takiej samej jakości jak zephyr, to bym go brał zamiast zephyra.

Chyba najładniejsze wentyle do 20zł, a w internecie ani słowa o nich. Ale ktoś to przecież kupuje na aukcjach na allegro..

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Czyli jak to dane producenta... Wspaniałe, ale raczej niezbyt wiarygodne. Dlatego właśnie pytam.

Chociaż z drugiej strony opleciony kabelek i antywibracyjne podkładki w zestawie raczej robią pozytywne wrażenie.

 

To akurat Zephyr też ma, ale zaciekawiłęś mnie tymi wentylatorkami, z chęcią bym zobaczył jakąś ich recenzje.

Edytowane przez mbuchcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu: kupuję nową budę i chcę do niej wsadzić 2-4x 120mm podpięte na kontroler obrotów. Nie mam kasy na coś ponad 30-40zł, więc zastanawiam się nad UTCB, XL1/2, ewentualnie coś Scythe. Myślałem też nad Sigma Evo. Komp nie jest jakoś intensywnie eksploatowany (nomen omen nie ma co eksploatować), ale to się zmieni za jakiś czas wraz ze zmianą bebechów. Które z powyższych wybrać do pracy pion i poziom uwzględniając że budka to Lancool k58 i będzie kontroler 5-12V? Zależy mi na średniej wydajności przy umiarkowanym poziomie hałasu który będę mógł obniżyć zmniejszając napięcie. Ewentualnie hałas może być wyższy niż umiarkowany bo zawsze wentyl będę mógł skręcić, ale żeby za to w miarę dobrze wiało. Z góry dziękuję. Chodzi mi oczywiście o subiektywne opinie, bo dane są na stronie każdego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mbuchcik

Pion - Sigma/Selekta/XL2 (bardziej w stronę Sigmy)

Poziom - UCTB/Selekta/XL1

(najlepiej UCTB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz UCTB12 do poziomu i Sigmy do pionu i napewno sie nie zawiedziesz. A przy tym bedzie calkiem calkiem wygladac. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...