Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asgfam

Allegro - nowość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DDiablo

kto komu robi laske? :o

 

Nie wiem :( Spekuluje tylko, że tak może być ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Allegro upadło niecały rok temu po zmianach. Ja sie przerzuciłem na CENEO.pl , kupuje tam nowy towar i po bardzo niskich cenach. A używany ? hmmm na allegro sprzedają same rupcie, taka prawda. Zauważyłem, że mało kto już handluje tam, dlatego tak odważny krok z ich strony. Allegro osiągało spory sukces na polskim rynku, ale zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany je zniszczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że Allegro upadło niecały rok temu po zmianach. Ja sie przerzuciłem na CENEO.pl , kupuje tam nowy towar i po bardzo niskich cenach. A używany ? hmmm na allegro sprzedają same rupcie, taka prawda. Zauważyłem, że mało kto już handluje tam, dlatego tak odważny krok z ich strony. Allegro osiągało spory sukces na polskim rynku, ale zmiany zmiany i jeszcze raz zmiany je zniszczyły.

 

To na allegro nie ma nowych przedmiotów ? Są tylko "rupcie" ? :lol2:

 

 

Na allegro wciąż działa mnóstwo użytkowników ... pomimo tego że są drodzy jak cholera ... pozostaje to najlepszy na razie bazarek w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliby chociaz robic promocje w stylu w tym i w tym dziale przez 3 dni prowizja o polowe nizsza - to by zachecalo ludzi do korzystania z serwisu,a i w czasie tych promocji bylby wysyp przedmiotow i moznaby wylicytowac cos taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre dla kogoś z bananem na allegro

 

Jak Ci się ktoś włamie na konto allegro i wpisze numer swojego konta na Kajmanach to zmienisz zdanie wink.gif

 

 

o xero proszą tylko gdy zmieniasz dane osobowe

 

numery kont mozna zmieniac bez potwierdzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliby chociaz robic promocje w stylu w tym i w tym dziale przez 3 dni prowizja o polowe nizsza - to by zachecalo ludzi do korzystania z serwisu,a i w czasie tych promocji bylby wysyp przedmiotow i moznaby wylicytowac cos taniej.

Czytają Ci w myślach - dziś do końca soboty wystawianie przedmiotów w dziale telefonów komórkowych jest tańszę o połowę. Takie newslettera dostałem od nich wczoraj.wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz tansze juz bylo.samo wystawienie nie jest drogie,to prowizja dobija i o niej pisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem, że to tylko tańszy koszt wystawienia, ale zawsze coś. Przynajmniej masz wpływ na datę wystawienia, bo przy prowizji nie jesteś w stanie przewidzieć, czy ktoś nie kupi przedmiotu w sobotę o 00:01 i już prowizję zapłącisz normalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety powyższa zmiana to kolejny bezmyślny krok serwisu. Do tej pory w aukcjach "kup teraz" nie mogły uczestniczyć osoby bez pełnej aktywacji (only licytacja). Od 23.11 będzie dokładnie odwrotnie. I zaczną się zakupy "kup teraz" dla zabawy. Potem 2-3 tygodnie oczekiwania na zwrot prowizji itd kółeczko się będzie zamykać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety powyższa zmiana to kolejny bezmyślny krok serwisu. Do tej pory w aukcjach "kup teraz" nie mogły uczestniczyć osoby bez pełnej aktywacji (only licytacja). Od 23.11 będzie dokładnie odwrotnie. I zaczną się zakupy "kup teraz" dla zabawy. Potem 2-3 tygodnie oczekiwania na zwrot prowizji itd kółeczko się będzie zamykać

Zrozum, że jeśli ktoś zalicytuje dla zabawy, a nie będzie miał konta, to dopóki nie wpłaci kasy poprzez PzA, to przedmiot będzie dalej wystawiony i nie będzie pobierana żadna prowizja? Dopiero odebranie należności przez sprzedającego poprzez PzA skutkuje sprzedażą przedmiotu i pobraniem prowizji. Więc jak ktoś już ma zapłacić, to chyba nie będzie "płacić" dla zabawy. A nie ma możliwości wysyłki za pobraniem, aby naciągnąć sprzedającego na jeszcze większe koszty - w grę wchodzi TYLKO wysyłka po przedpłacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem zachwycony tą zmianą. Jeśli ja potrafiłem się zarejestrować to czemu ktoś nie może?? Boi się o swoje dane osobowe?? Jak się boi to niech zmiata do normalnego sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja potrafiłem się zarejestrować to czemu ktoś nie może?? Boi się o swoje dane osobowe??

Raczej chodzi o czas. Nie trzeba czekać aż poczta spełni swój obowiązek, można kupować od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o czas. Nie trzeba czekać aż poczta spełni swój obowiązek, można kupować od razu.

Mała uwaga. Jeżeli ktoś kupuje coś na allegro to nie ze względu na mało czasu ... Przecież sfinalizowanie transakcji to jest kilka dobrych dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież sfinalizowanie transakcji to jest kilka dobrych dni.

W zwykłych sklepach internetowych też. Tu chodzi o samą rejestrację i możliwość kupowania, trzeba czekać na list a gdzie indziej po prostu klepiesz swoje dane i już robisz zakupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o czas. Nie trzeba czekać aż poczta spełni swój obowiązek, można kupować od razu.

Swoją pierwszą rzecz na Allegro kupiłem bez aktywowanego konta w 5 minut po rejestracji. Kwestia dogadania się ze sprzedawcą. na życzenie ściągnął blokadę dla niezaktywowanych kont.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, no ale nie wszyscy wiedzą że tak można a poza tym nie każdy sprzedawca na to pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała uwaga. Jeżeli ktoś kupuje coś na allegro to nie ze względu na mało czasu ... Przecież sfinalizowanie transakcji to jest kilka dobrych dni.

 

Jak się kupuje u dziwnych sprzedawców to faktycznie finalizacja może trwać kilka dni. U "normalnych" po zakupie od razu wpłacasz przez PzA, sprzedający dostaje informacje, że zapłaciłeś i czasami tego samego dnia (najpóźniej następnego) wysyła towar (ja biorę prawie zawsze kuriera). Więc cała transakcja trwa często tyle samo, co w zwykłym sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o xero proszą tylko gdy zmieniasz dane osobowe

 

numery kont mozna zmieniac bez potwierdzenia

 

Nie, wolaja o xero nawet jak zmieniasz numer konta. Albo jak zmieniasz z jednej opcji na druga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje u dziwnych sprzedawców to faktycznie finalizacja może trwać kilka dni. U "normalnych" po zakupie od razu wpłacasz przez PzA, sprzedający dostaje informacje, że zapłaciłeś i czasami tego samego dnia (najpóźniej następnego) wysyła towar (ja biorę prawie zawsze kuriera). Więc cała transakcja trwa często tyle samo, co w zwykłym sklepie.

 

 

u dobrego sprzedawcy przy zwyklym przelwie transakcja trwa tyle samo...

 

Nie, wolaja o xero nawet jak zmieniasz numer konta. Albo jak zmieniasz z jednej opcji na druga...

 

moze cos sie zmienilo...kiedys wymagali...teraz? olewam to 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u dobrego sprzedawcy przy zwyklym przelwie transakcja trwa tyle samo...

 

Tak jestli ma konto w tym samym banku co my. Przez PzA jest więcej możliwości, zawsze korzystam z tej funkcji odkąd ja wprowadzili.

 

Dla mnie dużą zaleta jest to ze moge placic karta kredytowa, czyli place a spłacam do 56 dni bez procentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jestli ma konto w tym samym banku co my. Przez PzA jest więcej możliwości, zawsze korzystam z tej funkcji odkąd ja wprowadzili.

 

Dla mnie dużą zaleta jest to ze moge placic karta kredytowa, czyli place a spłacam do 56 dni bez procentów.

 

 

no z karta to moze i masz racje, sam nigdy nie kozystalem z karty,

 

a co do szybkiej wysyli to wszystkio zalezy od sprzedajacego (niektorym wystarczy screen z przelewu i tez wysylaja na 2 dzien) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozum, że jeśli ktoś zalicytuje dla zabawy, a nie będzie miał konta, to dopóki nie wpłaci kasy poprzez PzA, to przedmiot będzie dalej wystawiony i nie będzie pobierana żadna prowizja? Dopiero odebranie należności przez sprzedającego poprzez PzA skutkuje sprzedażą przedmiotu i pobraniem prowizji. Więc jak ktoś już ma zapłacić, to chyba nie będzie "płacić" dla zabawy. A nie ma możliwości wysyłki za pobraniem, aby naciągnąć sprzedającego na jeszcze większe koszty - w grę wchodzi TYLKO wysyłka po przedpłacie.

 

Możesz podpowiedzieć npdst czego mam "zrozumieć"? W newsie jest zapis:

 

"Jaką ma więc Sprzedający gwarancję, że otrzyma zapłatę za towar? To bardzo proste: niezarejestrowani Kupujący będą musieli najpierw zapłacić. Sprzedający będzie mógł dopiero wysłać towar w momencie wpłynięcia pieniędzy na konto (chyba, że sam zdecyduje inaczej). Niezarejestrowani użytkownicy nie będą mogli oceniać transakcji ani wystawiać komentarzy. Co więcej, niezarejestrowani będą mogli kupować tylko poprzez mechanizm „Kup Teraz!” (bez licytacji) i tylko w aukcjach obsługujących płatności „Płacę z Allegro”."

 

w którym nie ma ani słowa o tym że po naciśnięciu "kup teraz" aukcja nie stanie się zakończona

 

p.s. co w przypadku:

-aukcja z jednym towarem KP

-towar kupuje osoba bez aktywacji

-zanim skorzysta z PZA towar kupuje osoba z aktywacją

-kto kupił towar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DDiablo

Możesz podpowiedzieć npdst czego mam "zrozumieć"? W newsie jest zapis:

 

"Jaką ma więc Sprzedający gwarancję, że otrzyma zapłatę za towar? To bardzo proste: niezarejestrowani Kupujący będą musieli najpierw zapłacić. Sprzedający będzie mógł dopiero wysłać towar w momencie wpłynięcia pieniędzy na konto (chyba, że sam zdecyduje inaczej). Niezarejestrowani użytkownicy nie będą mogli oceniać transakcji ani wystawiać komentarzy. Co więcej, niezarejestrowani będą mogli kupować tylko poprzez mechanizm „Kup Teraz!” (bez licytacji) i tylko w aukcjach obsługujących płatności „Płacę z Allegro”."

 

w którym nie ma ani słowa o tym że po naciśnięciu "kup teraz" aukcja nie stanie się zakończona

 

p.s. co w przypadku:

-aukcja z jednym towarem KP

-towar kupuje osoba bez aktywacji

-zanim skorzysta z PZA towar kupuje osoba z aktywacją

-kto kupił towar?

 

Oczywiscie, ze osoba z pełna aktywacja. Chyba, ze osoba NR wp-laci szybciej przez PZA.

 

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze osoba z pełna aktywacja. Chyba, ze osoba NR wp-laci szybciej przez PZA.

 

 

P.

jak bardzo jesteś tego pewien?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...