Skocz do zawartości
Zas

Indie games - wciągające i warte uwagi.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Ta właśnie w tej chwili znalazłem to samo to wcześniejsze info było z 1 października, a z 14 października w FAQ właśnie jest wzmianka o polskim. A że gra ma bardzo dobre opinie i się dobrze sprzedaję więc na 95% będzie polski. Więc chyba ja też poczekam, w tej grze są tony textu do czytania.

 

Ja ogólnie z angielskim daje sobie radę. ALE jeśli gra się dla fabuły i jest masa dialogów - to lepiej jednak poczekać na polonizacje. Gdyby w grze było mało dialogów a więcej opisów itp to mi to by nie przeszkadzało.

 

Obecnie ogrywam Star Traders Frontiers.. Tu jest masa dialogów :(. Ale co zrobić.. CHyba najlepszy indyk ostatnich lat i nie będzie spolszczenia.. Wiec jestem zmuszony tak grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej grze jest serio tona textu i to nie prostego. Niektórzy się nabijają, że to symulator czytania :E

 

Ja chwilowo i tak zbytnio nie mam czasu na taką grę, ale jak jeszcze więcej poczytam ciekawych komentarzy o tej grze to mogę nie wytrzymać i ogram po ang.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

ale jak jeszcze więcej poczytam ciekawych komentarzy o tej grze to mogę nie wytrzymać i ogram po ang.

 

Dlatego lepiej założyć sobie tzw. blokadę na wszystko co związane z tą grą :D. I zobaczysz czas szybko przeleci do wypuszczenia polonizacji. Pamiętam jak to było z Divinity 2.. Wkurzony za brak Polskiego w dniu premiery.. A po półtora roku? czy po roku odziwo udostepnili .. ZLeciało to bardzo szybko..

 

A teraz będzie łatwiej nam poczekać, bo w 2020 będzie dużo ciekawych gier ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafik już na teraz przepełniony :E. Co prawda nie indie, ale za 5 dni The Outer Worlds i zaraz na początku listopada Death Stranding i RDR 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie spolszczenie do Disco Elysium. Twórcy pisali o planach dodania języków w tym polskiego. Podejrzewam, że do roku się pojawi.

 

Dlatego ja tam poczekam. Podobnie czekaliśmy z Divinity 2, więc mi to tam rybka.. Najpierw poczekam na spolszczenie do Atom RPG. Powinno się pojawić do końca tego roku - początku 2020.

 

 

hah mam to samo

 

z tego co wyczytalem spolszczenie do ATOM RPG ma byc w pierwszym kwartale 2020.Nie moge sie doczekac,duch fallouta 1 i 2 żyje i chce to ograc po naszemu :thumbup:

 

co do Disco Elysium to opinie sa ze to Planescae Torment,w innym wymiarze czyli kolejny target do ogrania bez dyskusji ,ale co do spolszczenia to niewiem,acz tutaj moze byc tak ze wersji PL nie bedzie.

 

No chyba wyjdzie jakas wersja jak z Patfinder :Kingmaker -gdzie spolszczenie jest automatyczne ,mozna sobie sprawdzic ,bo to Pillarsy 3.

Czyli mamy 3 swietne RPG do ogrania :thumbup:

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Pograłem w Dead Cells przez Game Pass. Gra fajowa ale kurcze ja się chyba zestarzałem. Kiedyś takie szybkie platformówki ogrywałem bez problemów. Ale teraz? Bardzo ciężko mi gra.

 

Wolę platformówki takie spokojniejsze, wolniejsze.. Coś własnie jak Grimvalor na iOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także od Dead Cells się odbiłem. Trudna dla mnie i też nie lubię powtarzać etapów kilka/kilkanaście razy. Rogaliki chyba jednak nie dla mnie.

 

Sprawdźcie to:

 

https://www.youtube.com/watch?v=4jmRxoVpXEA

 

 

 

Everreach: Project Eden

Za scenariusz produkcji Elder Games odpowiada Michelle Clough, która pracowała wcześniej przy serii Mass Effect, a za stronę artystyczną Mai-Anh Tran (filmy "Warcraft" i "Star Trek: Beyond"). - ppe.

 

Brzmi nieźle. :)

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma być, strzelanka TPP, RPG?

Masz w opisie filmu.

 

Everreach: Project Eden is a fast-paced, story-driven action-RPG set on the visually stunning PlanetEden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Children of Morta dostępne w XGP! Skoro tak polecaliście to teraz na pewno się sprawdzi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Everreach: Project Eden

Za scenariusz produkcji Elder Games odpowiada Michelle Clough, która pracowała wcześniej przy serii Mass Effect, a za stronę artystyczną Mai-Anh Tran (filmy "Warcraft" i "Star Trek: Beyond"). - ppe.

 

 

Szkoda że wykonanie tragiczne. Najpierw serio myślałem że to early access. Wtedy dodał bym do listy życzeń i zaczekał z rok.

A tak, to jedno wielkie "pff"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo tych dobrych gier, życia zabraknie aby to ograć :E. Ja ostatnio z mało budżetowych gierek to tłukę Towers of Time i starszego The Wolf Among Us.

 

Z w miarę nowszych małych gierek dla starych maniaków polecam Two Point Hospital, niedługo również na konsolach.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Za dużo tych dobrych gier, życia zabraknie aby to ograć :E. Ja ostatnio z mało budżetowych gierek to tłukę Towers of Time i starszego The Wolf Among Us.

 

Z w miarę nowszych małych gierek dla starych maniaków polecam Two Point Hospital, niedługo również na konsolach.

 

Two point fajne ale mnie zaczyna szybko nudzić.. jest za łatwe.. jak lubisz szpitale to polecam Project Hospital duuuużo ciekawsza ale i zarazem dużo trudniejsza gra ...

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, aż na tyle nie lubię szpitali aby w to grać. Two Point jest takim klonem Theme Hospital i dla tego fajnie mi się w to gra. Wymagające nie jest, ale fajnie czasami machnąć taki szpitalik z humorem dla odmiany od innych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie no spoko.. Two Point niezłe :). Ale raczej lepiej się bawiłem przy pierwowzorze czyli theme Hospital :). Może wyrosłem i dlatego już tak to nie bawi jak kiedyś? :). No ale wiele godzin bardzo mile wspominam przy nowej odsłonie :).

 

Największą bolączką w Two Point są wyzwania. Strasznie powtarzalne i nudne niestety.. Może dodatki ulepszyly ten mechanizm.. Gralem tylko w podstawkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też poczekam na pełnoprawne spolszczenie do Disco Elysium, bo bardzo lubię RPG.

 

Obecnie gram w Pathfinder Kingmaker na spolszczeniu maszynowym + 10% zrobione przez fanów i to nie to samo co granie na "oryginalnym"

 

 

EDIT: OOOO :lol2: jesli będzie spolszczenie do Atom RPG to biorę w ciemno.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na spolszczenie do Disco Elisium,ale za to do Atoma jak najbardziej.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans na spolszczenie do Disco Elisium,ale za to do Atoma jak najbardziej.

 

Kolega Azazell w tym wątku pisze co innego:

 

 

Będzie spolszczenie do Disco Elysium. Twórcy pisali o planach dodania języków w tym polskiego. Podejrzewam, że do roku się pojawi.Dlatego ja tam poczekam. Podobnie czekaliśmy z Divinity 2, więc mi to tam rybka.. Najpierw poczekam na spolszczenie do Atom RPG. Powinno się pojawić do końca tego roku - początku 2020.

 

 

Hmm Spróbuje później poszukać ale jestem pewny że pisali oficjalne info że będa dodawać w niedalekiej przyszłości parę języków w tym pisało polski. Są obawy.. Bo podobne sytuacje bywały przy innych grach i do dziś nie uswiadczyliśmy polonizacji. No ale skoro gra odniesie sukces a tak sie zapowiada to podejrzewam, że jakaś firma się skusi na tłumaczenie - może cenega? Bo skoro jest tyle tekstu to raczej żadna nieoficjalna grupa tłumaczy się na taki krok nie zdecyduje.

 

EDIT: Znalazłem cos takiego jeszcze What languages is Disco Elysium available in?The game will firstly be available in English only. We will hopefully follow up with news on upcoming translations such as Chinese, Polish, French, German and Russian.https://steamcommunity.com/app/632470/discussions/0/3175526477766541689/Wniosek.. Jest wielka szansa, że się pojawi skoro tak napisali. Ja tam wolę poczekać i tak jest masa gier do ogrania. A czas zleci bardzo szybko, nawet jeśli spolszczenie miałoby się ukazać do 2 lat.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

@up Sorki nie widziałem postu wcześniej. Rozmawiałem z twórcami Disco Elysium i Spolszczenie jest już oficjalnie robione. Nie zdradzili kto robi ale będzie w tym roku (ewentualnie w następnym).

 

--

Ponadto wyszedł fajny indyk rogalik - Stoneshard i chyba zakupie. Spolszczenie ponoć robił znany youtuber BrodaTy

https://store.steampowered.com/app/625960/Stoneshard/

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszedłem Gris. Jedna z najpiękniejszych artystycznie gier jakie widziałem. W połączeniu z świetną, głęboką historią (nie jasną, każdy może zinterpretować inaczej) i rewelacyjną ścieżką dźwiękową potrafi chwycić za serducho. ;) Must play!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gris artystycznie i muzycznie super, szkoda tylko że gameplayu niewiele. Ale to bardzo przyjemny tytuł na jedno-dwa popołudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z twórcami Disco Elysium i Spolszczenie jest już oficjalnie robione. Nie zdradzili kto robi ale będzie w tym roku (ewentualnie w następnym).

 

 

Super wiadomość.

Mam nadzieję, że będzie w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...