Forum PCLab.pl: Gra o tron (Game of Thrones) - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (138 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 136
  • 137
  • 138
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Gra o tron (Game of Thrones) serial jest ekranizacją "Pieśni Lodu i Ognia" Oceń temat: ***** 1 Głosów

#2741 Użytkownik jest niedostępny   Edward Kenway 

• Exel F
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 04 Sierpień 2019 - 20:37

ty mało kiedy piszesz coś wartego uwagi

#2742 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 10:01

Ehhh nie wiem, czy pamiętacie, ale byliśmy już w tym miejscu.

Nawet pomijając sam konspekt SE8 - rozpisałem wcześniej w którymś poście dbałość o szczegóły w oparciu o poprzednie sezony. Czyli De facto - operując na tej samej materii, bo to też był przecież GOT. Jak też wspominałem - GOT był dla mnie przez długi czas czymś w rodzaju hobby. Czytałem dyskusje, teorie, materiał książkowy - ogarniałem każdą jedną scenę i znałem każdą zagrywkę, która przetaczała się w tle.

Powiem tak - z matematyczną precyzją można określić, jakiego wała na tą sagę położyli DD w końcówce i jak bardzo wybiórczo podeszli do spójności scenariusza. I nawet nie chodzi o błędy typowo techniczne, jak teleporty postaci, zmiana położenia i krajobrazu Stolicy czy oświetlenie w odcinku 3. GOT z natury wymagał myślenia. Był skomplikowany. Przegapienie 1-3 scen ( zwłaszcza rozmów ) czyniło opowieść niespójną i nieczytelną. SE8 można oglądnąć robiąc sobie przerwy na papierosa, kawę czy pisząc SMS-y i wciąż "ogarniać" o co chodzi.

Dlaczego?

Bo nie ma tam czego ogarniać... Sezon jest obrazoburczy, płytki - adresowany do miłośnika kina typowo rozrywkowego. Problemem jest, że po dupie dostały przede wszystkim postacie, które budowano przez 8 lat. Wielowymiarowe, skomplikowane, rozdarte emocjonalnie. W sezonie ósmym są jednowymiarowe. Ma być zła - BUM. Ma zdradzić - BUM, ma wyjść na idiotę - BUM. Przede wszystkim nie jest to nawet opinia - wystarczy na spokojnie poczytać co ci dwaj idioci pakowali do tego scenariusza na 8 sezon.... Od 1 scen 1 odcinka aktorzy grali inaczej. Zwłaszcza Harrington. Pisałem o tym już wcześniej - po premierze 1 odcinka. Teraz jednak rozumiem, że nie była to wina aktora a scenariusza zakładającego, że ma się głupio i tępo patrzeć na pewne wydarzenia.

Potwierdzili to też na Comic Conie. Można sobie obejrzeć. Mój link Oni nie widzieli, co mają grać....Nie wiedzieli, czym kierowały się ich postacie.

Jak komuś podobał się S8, to powtarzam e-nty raz - Spoko. Ale o GOT nie ma zielonego pojęcia.

#2743 Użytkownik jest niedostępny   Edward Kenway 

• Exel F
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 11:50

Twórcy "Gry o tron" przechodzą do Netfliksa za 200 mln dolarów!

w sumie seriali Netflixa bardziej popsuć się nie da wiec :hmm:

#2744 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 13:13

A aktorzy?

#2745 Użytkownik jest niedostępny   Luqart 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 14:20

Zobacz postEdward Kenway, o 08 Sierpień 2019 - 12:50, napisał(a):

w sumie seriali Netflixa bardziej popsuć się nie da wiec :hmm:

Jak mi ulżyło po tej wiadomości.
Już myślałem, że będą zamieszani w serial na podstawie Władcy Pierścieni.

#2746 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2019 - 18:17

Kolejne ciekawe fakty

Okazuje się, że reżyser chciał pokazać, jak Arya przebija się przez zastępy wrogów, aby dopaść Nocnego Króla. Jako że ważny dla niego był rytm, uznał, że tego nie pokażą, bo... nie ma znaczenia, jak tam się dostała.

#2747 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Sierpień 2019 - 18:06

Tłumaczenie bez sensu, pod publikę.

Biorąc szerszy rzut na tą scenę pod kątem "Continue Unity" widać, że był tutaj błąd samego skryptu. Ewentualnie - skrypt pod tym aspektem był napisany po prostu słabo. Bo poprzedzającą sceną była rozmowa z Mellisandre, która najzwyklej zaspoilerowała widzowi, co stanie się za dosłownie 2 klapsy. ( "Blue Eyes" ).

Tym samym Continuum tej sceny polegające na tym, że Arya wpada i zaczyna się przedzierać przez Wights-ów byłoby już tylko elementem ciągu zdarzeń ( tej poprzedniej sceny z Mellisandre ), który musiałby zakończyć się w sposób wiadomy. Skrócenie tego elementu do samego kociego skoku w pewien sposób maskowało Continue Unity, bo było też jednocześnie końcem ujęcia. Ergo - oglądając sceny jedna za drugą - z Mellisandre a następnie Aryą przebijającą się przez zastępy Białych - ta druga scena byłaby po prostu spalona w momencie w którym by się zaczęła. Pewnie jest na to jakaś fachowa nazwa, ale niestety jej nie znam. Wiecie jednak o co chodzi.

Serial tego typu pod pewnymi kątami przypomina grę komputerową. Nie powinieneś móc przeskoczyć 4 poziomów rozgrywki zamiast 1, bo wtedy treść fabularna, która pozostaje pomiędzy nimi przestaje mieć sens. A GOT niestety takich błędów typowo z poziomu Script Managera od mniej więcej 7 sezonu zaczął miewać dużo. Chociażby pamiętny S7e6, gdzie bez sensu rozplanowano Continuum pomiędzy Smoczą Skałą a tą wysepką za murem, gdzie Jona otoczyli Biali. To tak, jakby scenariusz spoilerował następną scenę. Tak nie kręciło się GOT-a. Wręcz przeciwnie. A w finale takie błędy są co najmniej 4... Plus błędy związane z lokacją ( teleport Robaka na szczyt schodów. )

Dlaczego tak jest? Wpisz w Google " Bad Writers"

#2748 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Wracam w 2020 roku.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 16 Wrzesień 2019 - 19:19

• najlepszy serial fantasy
  • najlepsza kreacja młodej aktorki w serialu telewizyjnym (dla Maisie Williams)
  • najlepsza aktorka w serialu telewizyjnym (dla Emilii Clarke)
  • najlepszy aktor drugoplanowy w serialu telewizyjnym (dla Petera Dinklage’a)

Saturn dla Danki, Tyriona i Aryi Dodaj obrazek

Mój link

Ten post był edytowany przez PrimoGhost dnia: 16 Wrzesień 2019 - 19:22

#2749 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Wrzesień 2019 - 08:10

Emmy najlepszy serial dramatyczny.
Dramat...

#2750 Użytkownik jest niedostępny   CharlieNeverForgottenXD 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2019 - 01:53

Nie dawno lyknalem caly serial jednym ciagiem. Wiem ze nie powiem nic odkrywczego ale zakoncznie fatalne. Ogolnie ostatni sezon pisany na kolanie

#2751 Użytkownik jest niedostępny   qjin 

• Przy Tawernie pod Pijanym Kogutem
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 24 Wrzesień 2019 - 10:06

Gra o tron dostała za całokształt, nie za ostatni sezon, więc jeśli spojrzy się szerzej, to jak najbardziej zasłużenie.
Zresztą konkurencja nie była wcale taka silna w najważniejszej kategorii. Dałbym może Sukcesji, ale to raczej za drugi sezon, a nie pierwszy (nominacja była za pierwszy), ew. Better Call Saul, chociaż czwarta seria wcale nie była najlepsza.

#2752 Użytkownik jest niedostępny   Azazell 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Wrzesień 2019 - 12:09

Zobacz postqjin, o 24 Wrzesień 2019 - 11:06, napisał(a):

Gra o tron dostała za całokształt, nie za ostatni sezon,

A sądziłem, że coroczne nagrody Emmy przyznają nagrody za sezonowe seriale (czyli za produkcje które wyszły w przeciągu roku). Czyli tak jak Oscary.

Naciągane są te nagrody Emma tak jak Oscary. Ozark w tym roku był dużo lepszym serialem od finałowego sezonu Gry o Tron. Nie dziwię się, że ludziska na świecie są bardzo krytyczni wobec tegorocznych nagród Emmy.

Ten post był edytowany przez Azazell dnia: 24 Wrzesień 2019 - 12:10

#2753 Użytkownik jest niedostępny   qjin 

• Przy Tawernie pod Pijanym Kogutem
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 24 Wrzesień 2019 - 12:46

No bo oficjalnie tak nagradzają.
Jury Emmy ma skłonności do nagradzania dobrych seriali, które się skończyły, właśnie za całokształt, i przypadek Gry o tron nie jest odosobniony. Inna sprawa, że to ciągle trochę konkurs popularności i nie zawsze wygrywa to, co rzeczywiście jest najlepsze. ;)

• (138 Stron)
  • +
  • « Pierwsza
  • 136
  • 137
  • 138